IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
4. zář 2011

@ahojkyy slovo tchyne prede mnou radsi nevyslovovat 😀 je to jeste v zive pameti 😀 😀
Teda popravde to vlastne docela slo, nepomohla, ale nebylo to strasny a uteklo to rychle. Ale nastvala me hned, jak prijela. Domluva byla, ze zavola, az prijede do Prahy. RIkala, ze to bude nekdy tak v 10, spis vve 12. Tak jsem v 9 rano sedela na zemi v halde hracek v pyzamu a snidala, a zvoni mobil. Pry jestli jsem doma. A jeslti jo, takze uz je tady a prave zvoni na zvonek..... No nezabila bys ji ? 😀 O 3 hodiny drive a neohlasena..... No comment.

lenca78
4. zář 2011

@ahojkyy jeste jsem ti zapomnela napsat, nasla jsem docela hezke detske centrum. www.lefik.cz
neni to tak drahe a vypada to docela hezky. Nekdy to urcite zkusim a pak dam vedet, jeslti to za to stoji.

ahojkyy
4. zář 2011

@lenca78 idem na to mrknut, dik. no zabila by som ju 😀 ono hold, raz tak prisla ta moja a v strese som si povedala, ze ak sa jej ten neporiadok nepaci, nech mi pekne uklidi 😀 😀 nestalo sa 😀

ahojkyy
5. zář 2011

ja to mam cez celu prahu, tak asi nie..

lenca78
6. zář 2011

@ahojkyy to je vlastne pravda, mas to docela daleko...

Holky, loucim se na par dni, odjizdim zase do KLatov, vracim se v nedeli vecer. Kdyz se dostanu na net, napisu. Mejte se. L

ahojkyy
6. zář 2011

@lenca78 nenene s kym si budem pismenkovat?! No ano, mam to daleko.. musim pohladat nieco tu blizsie. Dnes som vzala Tomika na ihrisko, na kolotoc. Okrem toho ze sme trochu zmrzli, ofuklo nas, tak sa mu tam celkom paci. Chcem, aby si zvykol na deti a spolocnost, ked sme stale sami doma, aby nebol "mamkos" 🙂

Lenca, tak napismenkuj, ked budes moct, budem rada 😉
a uzi si to
ahojkyy

petulke
7. zář 2011

ahoooj, tak zase vás zdravím po nějaké době, moc se omlouvám, víkend jsme měli docelaa nabytý, v sobotu gilování u dědy v Ltm a v neděli jsme jeli na návštěvu k ročnímu Mirečkovi. Noto bylo veselo. Potom jsme byli na hristi a taky kolotoce, houpačky, no super, Aničce se moooc líbilo a hlavně pořád okukovala ostatní dětičky. První plavčo mám 15.9. trošku se to posunulo. No koukám, budu to mít nabytý týden, 13.9. poprvé do školy, 14.9. schůzka s paní na hlídání, a 15.9. plavání, uf!

petulke
7. zář 2011

Vy ještě papkáte v lehátkách? Pomalu jsem dočítala co mi uniklo ☹
@lenca78 stou tchýni nwm, nwm, mé druhé špatné já, by asi ty dveře opět zavřelo 😀 ale to dobré já, by se hryzlo do jazyku a přetrpělo to, ale pak bych to asi polovičce vysvětlila

Dneska mi opět přišel balíček od Hami, je tam mlíčko 200g, potom tekuté mlíčko s kaší a zeleninový příkrm. Taky jste přihlášené v nějakém klubu? Je super jak se snaží pomáhat maminkám 😉

ahojkyy
7. zář 2011

@petulke - ahoj. no ano, papame v lehatku, lebo je to pre tomika tak jednoduchsie, niekedy, ked je unaveny, este sa v sede kyvka. Ale prave rekonstruujeme kuchynu, stolicku pre drobca uz mame postavenu 🙂 tak to vyjde tak na 9 plnych mesiacov a bude jest s nami.
Hami poslalo len jednu davku, druhy balicek teda este caka, super, potesi 🙂
My sme mali plavco dnes, Tomik si to uzil, potom sme boli v hernicke a bolo super. Tomik uz tiez reaguje na deti, neplace pri nich, usmieva sa. Len spustil, ked mu jeden chlapcek chcel vziat dudlik, to si nedal 😀
tak drzim palce na plavanie!

lenca - pekne fotecky,holky su kocky 🙂

@lenca78

lenca78
8. zář 2011

@ahojkyy
@petulke ahoj holky, tak si musim postezovat hned na zacatek, tentokrat je to zase peklo. Barak rodicu proste neni vubec zabezpeceny, porad litam a zvedam padle holky a osetruju boule a natlucene nosy. Zlaty maly byt :(. Ach jo, ja sem s nima asi ted vubec nebudu moci jezdit. DO toho se hara mamky pes, dole janci babicky pes, protoze chce za mamky fenkou a mezitim tu lita nase velka Eli....
Zjistila jsem , ze holky jsou pekni mamanci. Co s tim? Doma jsou porad se mnou a vidi me, kdyz treba varim a spokojene si hrajou. Tady, jak je kuchyn jinde, jen co se vzdalim , rev - hned stereo. Nevim, jak to ale udelat, do kolektivu deti prijdou, ale zas etam jsem s nima ja, to je asi udel za to, ze bydlim mimo babicky. ach jo.

Uz jste teda zkusili nejakou hernu? Ja jsem jeste s holkama nebyla, ale chci zacit obcas chodit. Zatim jsem si nasla toho lefika, jak jsem davala odkaz, ale je to v Praze, pro me cesta cca 45 min, to je uz docela dost. Potrebuju sehnat neco blize. Jednu jsem nasla, cca 10 min autem,ale jsou tam uzke schody do patra, s dvojcaty na houby, jednou jsem tam zkousela jit s vajickama, za trest. Proste potrebuju neco prizemniho a idealni v miste bydliste, at nemusim prevazet autem, to je ale naprd.

Jinak ja v klubu zadnem nejsem, nejak jse mse nestihla prihlasit a ted uz to asi delat ani nebudu.

Mejte se holky krasne. Zavidim vam to plavani 🙂

ahojkyy
14. zář 2011

caute baby, tak vidim, ze tiez "stihate" 😀 U nas nic noveho, obcas musim skocit do prace, uz tam mam vyucbu, meranie, tak sa striedame s manzelom, zatial sa to da. Dnes ideme plavat 🙂 a potom hernicka, tak bude veselsie. Trochu sa mu ten dnik vyplni, v byte je nuda, no 😕 Co Vy? @lenca78 @petulke Uz chodite?? 😀 my zatial stale na 4, kmitame hore dolu, lezieme dozadu, spadneme na brucho, zadok, zatial nic viac 🙂
Zacal mi zase dobre spavat, konecne, aj sa to bojim napismenkovat, nebudi sa vobec, alebo az nad ranom, stiahne mlieko a este schrupne.
Baby co pridavate este do jidelnicka, pomalicky. Ako ste a aky zaradili jogurt? Kedy a ako rychlo? dik

ahojkyy

petulke
14. zář 2011

@ahojkyy ahoooj já jsem zařadila do odpolední svačinky pribináčka nebo lipánka, nebo občas dám ten dětský jogurt. jinak baští i těstovinky od hami, někdy jí dám piškot nebo kousek rohlíku, no chodí jen za ruce, ale ještě to sama nevyžaduje, jen stále e pořád zvedá k nábytku a občas udělá i krůčky. včera jsem byla poprvé ve škole, dneska jdeme na preventivni prohlidku v 8 měsíci, tak jsem zvedava na výšku a váhu, nebo se mi zase zdá že o dost vyrostla. a zitra nás čeká to první plavání tak doufám, že mi opět nepříjde sms, že se odkládá.

lenca78
14. zář 2011

@ahojkyy
@petulke ahoj holky, zrovna dneska jsem si rikala, ze uz vam konecne musim napsat. No ja nestiham 😀 😀 U nas porad stejne, Stepka se plazi jak raneny vojak a Zuza uz pomalu obchazi nabytek.Padu mame za ten den az az a jsou schopny najit vsechno mozny. Nejradsi lovi po podlaze zrnicka z celozrnneho peciva, ktere porad nejak trousim po zemi (jestli to nebude tim, ze rohliky bastim za chuze 🙂 ), tim se docela zabavi 😀
Jinak holky dnes byly na 9mesicni, Zuzka 8,15kg a 68,5cm, Stepka 8.06kg a 70cm 🙂

Na podzim budu muset vymyslet nejakou aktivitu, protoze jenom doma se mi holky unudi. Taky to mate tak? Uzijte si plavani, trochu zavidim.

Jogurt jsem zacala davat uz v lete, nekdy v cervenci, par lzicek a po tydnu cely. Holky ho basti hned rano, kdyz ho mam ja, jinak by me nenechaly najist. A maji to tak nejak mezi jidly 🙂. A ja davam obyc bily, jaky mam doma. Ted tu mam nejaky bily od Zotta a Hollandii.

ahojkyy
14. zář 2011

@petulke tak jak ste dopadli u Dr. na kontrole? My sme dnes plavanie premravkali.

@lenca78 a peťa - no my máme ráno, alebo ráno + v noci MM, potom jogurtík, ale zmiešaný s ovocím, mlieko, obed neskor, vacsinou kvoli plavaniu, no a vecer kasa + kojenie. Ked chcem zaradit cely jogurt, mam nahradit jedno kojenie, alebo ako?

Pekny vecer
ahojkyy

lenca78
15. zář 2011

@ahojkyy
@petulke no s tim jidelnickem me to taky holky zajima. Byla jsem vcera u te dr a naznacila mi, ze uz bych mela holky kojit jen 2-3 denne.
Holky maji ted rano MM, pak jogurt samotny, nekdy s bananem, obed, presnidavka, kase a pred spanim MM. Ale casto jeste chteji po ovoci mliko, zatim jsem je to neodnaucila, kdyz jim nedam prso, maji po presnidavce do dvou hodin hlad. Mate to taky tak? V rijnu jdu uz do skoly a jsem zvedava, jak to tady bude fungovat.

ahojkyy
15. zář 2011

@lenca78 no ja som dnes vyskusala - rano sa zobudil, stiahol MM, odsate. Potom som natlacila jogurt 😀 potom okolo 11ej mal ovocie, za hodku chce tiez vzdy mlieko, takze asi 150 MM, nasledne bude obed, taky neskorsi, zeleninka s maskom, vecer po kupani kasa + MM. No vy ste o mesiac starsi, zhruba, tak neviem.. ale myslim, ze este to mlieko potrebuju, si ho vyzaduju. Jedine, lenca, co ti viem poradit a sa mi osvedcilo, podavat normalne vodu medzi jedlami. Tomik si rad cucne, kym ide spat a pri tom nie je hladny, len ho to ukludnuje, tak mu davam vodu. Ale my sme tym ze odsavam nauceni na flasku, neviem, ako Vy.. Nerob si s tym problem, proste budes kojit, ked budes doma, napr. aj keby len vecer, aj to im pomoze a mimo toho da babicka resp. chuva / manzel UM, pohoda.
ahojkyy

ahojkyy
15. zář 2011

takze lenca, vlastne to iste co ty, len.. tam mam vymeneny obed s predsnidavkou, nakolko chodime plavat, tak som to vymenila / posunula. Aby neplaval s obedom v brusku. Tak je?

ahojkyy
15. zář 2011

aj s tym kojenim po ovoci 😀

ahojkyy
15. zář 2011

@lenca78 alebo mi este lenca napadlo zamiesat im do presnidavky ryzovu kasicku, ako ked to miesa hami. Za lyzicku, malo by to byt sytejsie..

lenca78
15. zář 2011

@ahojkyy no holky prave na flasku naucene nejsou vubec, ani cajik moc nechteji, nepijou jinak nez z prsu :( a pak co maji vodu v prikrmech nebo presnidavkach. Ovoce jim zahustuje piskotama a ryzovou krupickou, ale stejne maji hlad
Kdyz ja nekdy nevim, ted je odnaucuju jist pres noc, doted jedly i 3x v noci, ted jednou nebo vubec a jsou nejak vic hladove. Treba si jen potrebuji zvyknout . Anebo je proste kojit budu a az tu nebudu, tak kdyz budou mit jooo hlad, tak si treba sunar z hrnicku vezmou a bude. 😀

ahojkyy
15. zář 2011

@lenca78 tak pozri,ked to pocitam podla tomika, lebo ty kojis, ja odsavam. Ak vychadzam z toho, ze v tomto veku maju vypit este min pol l mlieka, tak:
rano da Tomik 100 + 150 ml, niekedy ak sa budi v noci, tak spolu aj 300
po ovoci 150 ml
vecer kasa 100 - 120 ml + MM zhruba 100 ml

dnes dal Tomik:
100 ml MM
jogurt, asi 80 g, s piskotami
broskynu, banan
90 MM, 120 UM
masko so zeleninkou, voda
ryzovu kasu - 120 UM + polka bananu + piskoty, voda, 80 MM

tj celkom zase cez 500 ml, niekedy da aj 800.

Takze ked to pocitam podla nas a holky ti budu spat celu noc a zaroven nezvladnu naraz megadavku - 200 - 300 ml, co z prsa asi tazko vytiahnu, tecie tazsie, tak ak nekojis v noci tak ta davka po ovoci tam musi byt.

Mozno sa ti v noci budia nie na hlad ale na smad, Tomik stiahne popri kasi asi deco vody, tak ho z toho smadi..

ahojkyy
15. zář 2011

a co sa tyka sunaru, neviem, aky je, ale Tomik sa rozhodol, ze ine ako hami mliecko, je sladke okrem MM nechce.. bebu senzitiv mi pred mesiacom zrazu odmietol, radsej bol hladny.. predavam zvysne zasoby cez bazar..takze naucit na flasku a UM by som skusila skor.. ale zase, mozu ti odmietnut uplne prsnik, hold uz su velke a rozumne 🙂

petulke
16. zář 2011

Anička má 75 cm, 8 kg a 43 hlavičku, a na plavání bylo super, jsem úplně nadšená, těším se na další. Anička vydržela byla hodná a užívala si to. pořád kopala nožičkama 😵 Taky jsme na Hami mlíčku, navíc je super když dají do prodejní sítě 2 balení mlíček za 299. Zrovna mi napsali, že to opět udělají, ale budu si muset ještě chvíli počkat.

ahojkyy
16. zář 2011

@petulke na hami.nutricia to uz mas,daju sa kupit. A ked si objednas 6 alebo skombinujes s Hami 3, na neskor, proste objednavka nad 1100,- Cz, tak mas postovne zdarma 😉

lenca78
16. zář 2011

@ahojkyy diky moc. Tak ja jim po ovoci to prso necham, aby mely nejake mleko. Dnes byl zvlastni den, byla jsem pres den po doktorech, takze nebyl jako normal, ale bylo to takto (pisu davky za obe dve):

6,00 MM
8,00 jogurt cca 150g, 2 banany, trochu MM
11,00 MM - ale ne moc dlouho, bylo to v obchodaku, porad po necem koukaly
15,00 presnidavky 400ml s 8 piskoty
18,00 400ml masozeleniny, cca 20 kukuricnych krupek
a cca za hodinu nakojim naposledy

Jindy nemaji tu zeleninu tak dlouho, ale dneska to nejak nevychazelo. moc mleka teda nemaji, kdyz to tak spocitam a tezko rici, kolik vypiji z prsa. Ale snad si vezmou dost .

lenca78
16. zář 2011

@petulke Peto, ty jo, ja ti to plavani tak zavidim. to musi byt zabava.

petulke
17. zář 2011

Leni zkus se domluvit, a že by jste tam šli s manželem taky!!! Nebo si lektorka vezme jednu dcerušku od tebe 😉 Nějak to musí jít, udělat!!!

ahojkyy
18. zář 2011

@petulke
@lenca78
nebo tchyne 😀 sorry, lenko, to je sarkazmus, ta moja planuje spolocne Vianoce 😀 😀

ahojkyy
18. zář 2011

inak my nic noveho, zajtra ideme k Dr. na kontrolu, tak napismenkujem nove info 🙂 vcera som s nim bola nakupovat a premravkal cely nakup, hold uz nestaci piskotka do ruky.. lenca, jak to pre pana robis Ty s dvoma??

lenca78
18. zář 2011

aho jholky, no plavani asi nechame byt, vid ahojky 😀 Manzel tolik dovolene nema, navic ji ted bude cerpat na moji skolu, budu rada, kdyz to bude stacit na vyuku. Holt si budeme muset poridit jeste jedno miminko a zacnu taky chodit na plavani.

@ahojkyy spoledne vanoce .... to bude krasa 🙂 chudaku, lituju te. Ale neboj, my zase budeme stavet barak a tam se pocita se specialnim pokojem pro navstevy - prevazne tchyne, protoze ta je schopna se k nam klidne nastehovat a ani by ji to neprislo blbe. On me ten humor prejde.

A co se nakupu tyce - holky jsou hodne, frknu je na vozik v autosedackach a koukaji po regalech a jsou zticha. Jen zacinm premyslet, jak to budu delat bez tech vajicek, pomalu z nich vyrustaji. To pak jednu posadim do toho sedatka na voziku a co s tou druhou????