IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
13. říj 2011

@ahojkyy Uvidim, na jak dlouho to je, ale je to opruz, hlavne takhle velke deti jde preprat jen s obtizema. Driv holky jen lezely a neumely se branit, ted je to cviceni skoro nemozne ..... 😠 Nu coz, zitra znovu na kontrolu.....

Jinak holky jsou docela hodne, jen se mi nedari odbourat to nocni kojeni, bez prsa proste jeci. Asi jsou trochu zavislacky 😀

ahojkyy
13. říj 2011

@lenca78 ahoj. No tak to musite vydrzat. alebo sa na to vykasli, ona sa podla mna vyvija normalne, kazdy fyziot. prehana, lebo je vo svojom fachu. Tak zacne liezt pozdejsie, no a co.
Moja teta, otc. segra - primarka, detska pediatricka mi spominala, ze jej syn bol - nekojeny, len z flasticky zavisly na flaske v noci. Na cajickoch.. vrestal asi tyzden v noci, ale nedali mu. On si len cucol, nepil. Kazdopadne bolo potrebne k nemu vstavat.. ked nedali, po tyzdni uz spal celu noc. Ale ci to funguje aj na mliecko, ked piju ako si pisala.. a ci by im to neublizilo, nebol to sok.. neviem, ako je to pri kojeni. Skus kojeni.net, tam je toho o tom vela.. ahojkyy

lenca78
13. říj 2011

@ahojkyy ja jsem se na to dneska tak trochu vyflakla, bud chce nebo nechce, jediny cvik, co mi jde, je drzet ji na boku. Zitra jedu zas do Prahy ,tak s ni zacvici ta fyzioterapeutka. Ja na to nejak nemam nervy

A s tim mlikem - no nevim, ony ho totiz pres den uz skoro vubec nepiji, dohani to v noci, i ted vecer si spis jen cucly nez aby se napily. Mne to zas tak nevadi, ale kdyz jim nedam, vresti a musim je utesovat dudlikem. Vydrzi klidne i dve hodiny, to uz ale vetsinou nevydrzi manzel a nadava 😀

ahojkyy
14. říj 2011

@lenca78 jasne, mozno by to sak stalo za to vydrzat ten rev "par" vecerov, no a oni by sa poriadne napili cez den. Pise sa, v mudrych knizkach 😀 ze pol rocne dieta by malo vydrzat uz spat celu noc. Tomik teraz spinka. Obcas ho prezleciem, lebo je mokry, strasne sa poti.. vtedy si cucne vodu. Ale ked som mu ponukla mlieko, v noci odmietol. Dnes v noci spal od 20ej do pol 8ej zhruba. Neviem, mna by to zatazovalo, hlavne kvoli tomu nastupu do prace, ty tiez studujes. Vsak uvidis 🙂 ako sa to vyvinie 🙂
Inak my stale soplikujeme, nic hrozne, ale musim odsavat. Mozno je to tym prachom, stale sme v rekonstrukcii kuchyne a ten truhlar to nie a nie dokoncit.. budem musiet nanho zatlacit, sprisnit, mam rozbity byt, poprekladane veci.. a prach, trochu.. takze mozno to ma z toho, chudak malicky..
Maly sa rozliezol po celom byte, doteraz len tak po podlozke hracej, po koberceku, v kuchyni sa pustil kus dalej, ako som varila. Teraz ide uz aj mimo mna... je to fakt o drzku a obdivujem ta, ze to stihas s dvoma 😎
Co chystate na vikend?
ahojkyy

lenca78
14. říj 2011

Tak my nakonec nic nechystame, ja jsem marod. Cekam, kdy to chytnou holky :(. Ach jo, to bude. Jdu si rychle lehnout, mam teplotu, tak at neco dospim :(
Co vy o vikendu?

Jinak ta noc bez mlika u nas moc nefunguje, zkousela jsem kolikrat, ale zatim bez uspechu . No az na to budu mit zase nervy, zkusim. Ale nekde jsme cetla, ze kojeny deti to prso moc vzdat nechteji, ze to je o nocnim kojeni, dokud se koji a pak najednou spi celou noc 😀

ahojkyy
15. říj 2011

@lenca78 neboj, dostanu od teba hned aj imunne latky, teraz urcite koj 🙂 vidis, ma to vyhodu, budu - mali by mat len hladky priebeh. My jak sme dostali s manzelom rotaviry, tak to bolo takto. Drzim palecky, vyzdrav sa.
Inak som len zo srandy skusila nocnik, pekne sa vycikal, asi nahoda :D zahrala mu pesnicka a tak som skusila aj dnes a znova a znova a jak ho posadim, pekne tlaci, tak mame za sebou trikrat kakanie, samozrejme plienka k tomu plna, ale vzdy sa v ycika a ma ztoho strasnu radost :D nie som zastanca zastaraleho rychleho ucenia, ale toto mu ide, no 🙂

drz sa!
ahojkyy

ahojkyy
16. říj 2011

tak ako sa citis? ahojkyy 😕

lenca78
16. říj 2011

@ahojkyy Ahoooj, nocnik taky chci zkusit, asi ho koupim a vyzkousime, jenze Stepanka jeste nesedi, tak to je asi brzo. Mne je lepe a holky maji jen slabou rymu, zatim, zadnou teplotu, ze by opravdu to kojeni pomohlo? To by bylo super. Holky, ja z te tchyne nemuzu, nechci byt hnusna, ale proste moje mamka se chova uplne jinak a mnohem lepe. Vi, ze holky lezou, tak jim sama koupi koberec k nim domu ,aby lezli po koberci. Tchyne misto toho vzkaze, at neco koupime a privezeme ji to. A tak je to se vsim. ach jo, no nic, jdu se uklidnit....

ahojkyy
16. říj 2011

@lenca78 😀 klasika, tchyne, no comment! 🙂 opytaj sa jej, ked jej ho prinesies, ci jej nahodou nenarusi interier 😉 😀
Urcite holkam pomohlo kojenie. Vravim, ja som si pri rotaviroch vyzvracala cele vnutro, mala som pocit, ze umriem.. horucky.. prujem.. zvracanie.. slabost. Tomik len mrnkal, ani teplota, len sa trochu citil v nepohode, ale uplne hladky priebeh. Vidis, stalo to za to 🙂 toto povedz tej tchyni, spytaj sa jej, jak dlho ona vydrzala kojit jedneho, som si ista ze nie tak dlho ako ty 🙂 a zmlkne 🙂 Jak skola? Vynechas, ked si chora?

Nocnik - asi by som ju ked nesedi nedavala. My sme dnes znova skusali a zase sa podarilo, akurat ze tlaci a vykaka aj malo 😀 ale inak tlacit nevie, asi.. snazi sa. 🙂 hovorim mu pri tom eee, hladim do oci 😀 a on sa tesi, ako to hra 😀 super, drobcek.

Prajem rychle uplne uzdravenie!
ahojkyy

lenca78
18. říj 2011

@ahojkyy to je super s tim nocnikem. ja to zkusis u zuzanky, ta uz sedi. Casto vidim, ze tlaci a do pleny ji to tolik nejde 🙂

Jinak skola ok, jen je to ted trochu na me narocne 😀 nevim jeste, kdo za me napise tu zaverecnou praci 😀 😀

Tak ja letim varit, mam hlad, cely den jsem litala v lufte 🙂

Mej se hezky L

ahojkyy
20. říj 2011

@lenca78 ahoj. My nic noveho.. tak menej pismenkujem. Bola som v stredu na bazene a nosik ok, asi ho precistila ta voda 🙂 klop klop, aby sa to nevratilo. Zajtra ideme zase, mame nahradnu lekciu z cias, ked sme boli chori, tak to je na plny dnik.
Snad nove - Tomik mi zacina odmietat kase.. bud zje s protestom.. alebo musi byt vyhladoveny.. alebo si proste pocka na to, co jeme my potom - pecene masko, chlebik.. co by nemal.. co s tym? Je ta kasa dolezita, ked mu splnim mliecnu davku cez den?

Co Ty - Vy?

ahojkyy

lenca78
23. říj 2011

ahoooj, my jsme byli u nasich na ivkend, tak jsem tu nebyla. Holky jsou navic nemocne, Stepanka ma od ctvrtka horecky, tak je o zabavu postarano :( Zuzka se zatim nastesti drzi.
No s tou kasi neporadim - holky ji kazdy den nemaji, nekdy treba nemam pripravenou vodu, tak jim dam kousek rohliku s lucinou nebo jen suchy rohlik nebo ty kukuricne krupky a prohlasim to za nahrazku te kase na noc. Ja se v tom moc nevyznam. Kazda dr totiz rika neco jineho. Nektera mi rikala, ze od pul roka staci 2-3 mlecne davky denne - to asi ma i bez kase :(. Ono ho stejne nedonutis, on ti ji proste zacne bojkovat vic a vic a pak uz ho do ni nedostanes vubec. Tak bych ho asi nenutila a zkusila bych treba chleba s lucinou. To je aspon zase z mleka.

ahojkyy
25. říj 2011

@lenca78 nomeni sa, uz papa kase, ale zase bojkotuje zeleninu. maso s chlebikom to ano, zemiaky ani vidiet... neviem, co sa deje. Z ruky ano.. vojacikov :D lyzickou nie. A tak..
Inak sa mi stavia a zacina obchadzat na miestach, kde sa moze pevne drzat. Necakala som to, skoro. Bezim popratat, kym schrupol. Tak sa drzte, napismenkuj a skoro sa uzdravte!

ahojkyy

ahojkyy
25. říj 2011

@lenca78 jo a kupujes boby? ak ano tak ake? tie pre najmensie deti su strasne drahe.. su aj pre dvojcata? cau

lenca78
26. říj 2011

@ahojkyy Je, takze uz taky obchazi nabytek? Zuza je uz pekny machr, uz se i jednou rukou pousti, druhou dosahne nekam jinam a prejde tak i mezeru mezi nabytkem, takze uz obejde cely byt 🙂

Boty ale jeste nekupuju, koupim je , az budu v Klatovech u rodicu, je tam takovy maly kramek s detskou obuvi a poridim asi nejake backurky 🙂. Do prahy se moc nikam nedostanu. A mas pravdu, je to silene drahe ....

ahojkyy
26. říj 2011

@lenca78 😀 ja som nemyslela boty, ale boby ako sanky, ako sa to povie cesky? 😀 😀 na zimu, na sneh 😉
A co sa tyka backuriek, tak som vzala len capacky. Aj ked si myslim, ze na zimu si uz nevystacime, budeme musiet kupit uz boticky, aj ty min. pre Zuzku 😉
No ano, obchadza, pomalicky. Dostane sa kam chce. Nema odhad, miesto skrinky sa chyti hracky a pusti sa. A bac 😀 no a ano, aj jednou rukou sa drzi a druhou bombarduje, co je na policke 😀 no proste zabava. Sme po bazene, tak bezim za drobcom, zatim ahojky. ahojkyy

ahojkyy
27. říj 2011

@petulke ahoooj, co je s tebou? Uz chodite? mne i lence chybas, ked sa tu ani neukazes 🙂

lenca78
27. říj 2011

@ahojkyy ahoj, no jo, koukam BOBY 🙂 ctu BOTY 😀 😀
Ty asi resit nebudu, ja bych je dve stejne neutahla, dvojceci boby neznam, tak holkt budou bez bobu. TO je asi spis jen tak vyhodim obcas na snih, at si na nej sahnou a vyvali se v nem (nez ho pocuraji a poserou psi ze sidliste 😠 ). Ty budes malemu kupovat boby?

@petulke zrovna dneska jsem si rikala, ze Ti musime napsat, at vime, co je noveho 🙂

ahojkyy
27. říj 2011

@lenca78 prekupila som, edo? alebo ako sa volaju, rok pouzivane. Za 290,- Cz, inak stoja okolo 500,-, dost no.. na to ze su to pre tie najmensie deti, este bez bzd. No a s brzdami resp. take, ze sa mozes s detmi aj spustit, tak idu okolo 2 tisic + cosi za fusak, aj take su. Ale to uz je luxus, no.
No s dvoma neviem, jedine zapriahnut manzela, alebo psa 😀 nech tahaju 😉
Peta sa neozyva..
Inak ja som dnes tomika vzala na usno-krcno-nosne, nenasiel nic. Este v pondelok urobi kvalitny vyter z nosa a uvidime. Vravel, ze by to mohla byt vacsia mandla.. ale vraj sa to u miminiek nevybera, len sa to koriguje kvapkami. Uz sa nam ten nos taha.. sest tyzdnov? tak nejak..
Este chcem Dr. primat k endokrin. vysetreniu, kvoli tomu poteniu, ci to cele nie je sposobene nejak z vnutra, problemom. Uz neviem. Poti sa mi celu noc, prezliekam stokrat.. teraz je v moire, stalo ma to styri stovky, aj tak je studeny. Ach jo, baby radte.
Co ty?
ahojkyy

lenca78
28. říj 2011

@ahojkyy Tak ja taky nakonec kupuju ty body eda, dvoje za 700, tak mas lepsi cenu 🙂. Jen nevim, jestli to vubec vyuzijeme, ale coz, neztrati se to .

Holky maji rymu uz 14 dni a ja tri tydny, vubec se toho nemuzu zbavit.
Jinak s pocenim neporadim, holky se nepoti vubec, ale sousedky klucik taky musibyt jen v moire. Treba to je chlapska zalezitost.

Letim uklizet, dorazi tchyne s celou family 🙂

petulke
30. říj 2011

Ahoj holky, moc mě mrzí, že nemám moc čas, co mám tu školu tak skoro nic nestíhám, jsem ráda, když mám chvilku a udělá si nějaký ukol do školy. Anička mi spí 2x denně a jen 1/2 hodinky ☹ moc to není a tak jsem ráda, že mám chviličku volnou. Anička už chodí s odstrkovadlem, a stojí bez držení, a když mě vidí u pc, tak hned je u mě a chce abych si sní hrála 😅 . Začínám přemýšlet že si dám odklad, a raději se budu věnovat jí než stresovat, že nestihnu udělat nějakou seminárku 😖 Na plavání pomaličku začnem zanořovat. A zoubek stále ještě nemáme. Jak se máte vy?

lenca78
30. říj 2011

@petulke Peto, ty jo, ta je sikovna, a co ma vlasku🙂 Moje holky ji to muzou zavidet, jsou to takove plesounky 😀
S tou skolou ti rozumim. Ja jsem taky z toho nejak nervozni. Myslela jsem, ze to budu zvladat lip, ale ne. Kdyz holky potrebuji, abych se jim venovala, jsem nastvana, ze nemuzu delat veci do skoly. A holky, jakmile vidi PC, hned se na me sapou, bud chteji taky tukat do klavesnice anebo musim prestat a jit s nima na zem. Takze o nejake praci se neda mluvit :(. A jak mas tu skolu casto Peto?

petulke
31. říj 2011

@lenca78 ahoj Leni, tak to je úplně stejné jako u nás, taky když mě vidí u pc, hned je u mě. mám jí každé uterý a vyjímečně soboty. Do toho musím udělat nějaké seminárky, soc.výzkumy, tak opravdu netuším jak to zvládnu,hodně přemýšlím otom, že si dám odklad. ☹

ahojkyy
31. říj 2011

@petulke
@lenca78
baby,neprekladajte, lebo uz to nedokoncite vobec.. klasika. no robit v noci, co ine ostava. Aj Tomik kmita k pc a vybera klavesy, jednu za druhou. Ja pisem monografiu, v noci, par hodin, dve tri ako zaspi. Inak bez sance. Cez den k pc nemozem, lebo hned kukame "mnam mnam bobika" 🙂 a potom vytahujeme klavesy jednu za druhou. Mimo toho ak zdriemne na chvilinku, ako napr. teraz..
A mimo pc lozime, obchadzame, vozime sa na odstrkovadle a pod., ziadny oddych. Cez den nepospi, doobedu mozno pol hodky, poobede hodku hodku a pol, ako kedy. Po bazene viac. Peta, super ze sa jej paci na bazene 🙂 a je fakt sikulka 🙂 dik za video, sme kukli s manzelom.
Drzte sa baby v tych skolach a cim viac prekladov, tym horsie, len tahajte. Vzdelanie nam nikto nevezme, od neho sa odvija vsetko.. len tahajme. ahojkyy

ahojkyy
31. říj 2011

Este mi napadlo - skusali ste im baby pustit rozpravku normal v tv, duck tv, su tam spomalene pohadky. Tomik mi pri tom vydrzi inak hodku.. lozi, hra sa pri tom. Pri tom vlastne varim, inak by som uz neurobila vobec nic. Ale jasne, pada, ako sa stava, no.. skuste 🙂 mozno by si ten pc nevsimli, jak robite 🙂

lenca78
31. říj 2011

@ahojkyy
@petulke
ahojky asi mas pravdu, jakmile to odlozim, uz se k tomu nevratim. Ja jsem dnes z te skoly fakt presla, minulejsem se s jednim docentem dohodla na tematu prace. Mela jsem si ted prostudovat nejake prameny, ja precetla dve knihy, dnes jsem se s nim mela domluvit na obsahu prace a ono z nej vypadlo, ze uz to nechce.... Ja jsem pekne vytocena. Protoze se nevenuju holkam a k cemu mi to je? Muzu si jit hledat nove tema. Ach jo.

lenca78
31. říj 2011

Jo a holky telka vubec nezajima :(, mrknou na ni a dost, vic ji to nebavi. Jen mnam mnam bobik 😀

ahojkyy
31. říj 2011

@lenca78 a do coho to musi byt praca? Ked tak pod ku mne, zakryjem ta ako skolitel. Vlastne - ty mas phd, ze ano, ja este nemam hotove doc.. resp. ak ides na PaedDr. / PhDr. mozem ta zakryt ako skolitel 😉 ale to je pre teba asi neaktualne. Je to velky doktorat, ze ano? ahojkyy
Kazdopadne neprekladaj, vidim na nasich studentoch, ze akonahle nieco prelozia, uz sa len mocu a mocu az sa celkom domocu a vzdaju to..

ahojkyy
31. říj 2011

@lenca78 a co sa tyka telky, ani Tomik nereaguje na tv klasicky.. ale duck tv ma spomalene pohadky, pre malinke deticky a stiha sledovat, tak tam cumi 😉