IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

evcann
23. zář 2014

@hanourek jj gynex mám taky doma a mraky dalšího, proto jsem si taky řekla, že to stojí akorát plno penez a ten mamavit není tak drahej tak je to to jediný co budu brát a je to, taky tam píšou, že to obsahuje zklidnujicí látky a pro pohodu, tak to jsem zvedava jak to na me zabere, ale mohlo by, protoze jsou dny kdy v poho a pak to na me padne a taky na pest. Tak to nám to uplne stejne nevyjde, ale alespon priblizne 🙂

nikaa666
23. zář 2014

@ewicka tak to je dobrý mazec 😀

lentikalena
23. zář 2014

To je strašná nuda na té nemocenské,kdyby to aspon bylo dobré ☹

ewicka
23. zář 2014

@lentikalena a jaký máš teď možnosti? Co všechno můžeš a nemůžeš dělat?

lentikalena
23. zář 2014

@ewicka Ahoj já vůbec nevím tři dni mám prý polehávat a pak dodržovat lázenský klid.Já která nikdy nebyla na neschopence to je upně utrpení.6.10 tam jedu na krev a na kontrolu a to mi asi řeknou co a jak to vypadá.

ewicka
23. zář 2014

@lentikalena To znám. V takových chvílích vidím jen to, co je třeba udělat, např. zrýt zahradu apod. 🙂 A tak zkus mrknout na nějaký seriál. Třeba takový Vyprávěj zabere hoooodně času 🙂 A nebo pohádky. Ty mě zaručeně udrží v posteli.

suzik161
23. zář 2014

lentikalena -ja ten cas taky kratila pohadkami,prvni 3 dny polehavani a pak nejak fungovani,jen jsem neluxovala a nezehlila 😉

nikaa666
24. zář 2014

@lentikalena Pro tyhle případy jsem si koupila vše pro háčkování a když nastane situace klidová, budu se učit háčkovat a ještě mám mnoho restů šicích 🙂 Zkus nějaké takové ruční práce třebas...budeš mít pěkné dekorace a čas poletí jako blázen 😎

lentikalena
24. zář 2014

Holky máte zkušenost.Za jak dlouho je možno si udělat těhotenský test. 🙂

dashi
24. zář 2014

@lentikalena 8. den, už bys mohla něco vidět 😉

lentikalena
24. zář 2014

@dashi Děkuji za odpověd.Já,už to zkouším ted třetí den a to brzo.Jsem strašně nedočkavá. ☹

lentikalena
24. zář 2014

@suzik161 Ahojky tak co ty je něco u tebe nového? 😉

lentikalena
24. zář 2014

@kapr Tak jsi mě potěšila,že kašel na to nemá vliv.Docela jsem se hodně bála.

dashi
24. zář 2014

@lentikalena jj, to je ještě brzo, něktrá holčina má třeba ducha už 6. den, vím to čekání je nejhořší 😉 Mě v pátek teprve čeká OPU 😉

nikaa666
24. zář 2014

@dashi a jak snášíš stimulku? Já čekám nějaké vedlejší účinky. Zatím mě jen včera bolela hlava jak střep a po Pur. mě to tak pul hoďky pálí ☹ jsem si myslela, jestli jsem to nepíchla blbě...ale dneska to samé a to už mě to šlo líp myslím 😎

bibianca
24. zář 2014

Ahoj holky, už je to tu zase. V minulosti jsem tu psala, když jsem řešila, jak to udělám v práci propustky, dovolená, neschopenka x IVF a teď? Už zase mě v práci stresují a deprimují, že bych se jim tu na to vykašlala hned teď. Kolegyně mi pořád předhazuje holčinu, která se má po MD vrátit a šéf mi dnes řekl, abych jednou neplakala a když tak že už bude pozdě. No, je to normální?? Jak si to mám vyložit? Jako včera jsem měla dojem, že jsou rádi, že jsem tu a dnes zase tohle. Já fakt nevím, co si o tom myslet 😒

dashi
24. zář 2014

@nikaa666 no celkem jo, až se teda divím 😉 ale už mě podbřišek pobolívá, už bych chtěla pátek 😉 jj, hlava mě občas taky pobolívá, tak se snažím hodně pít 😉 a kolik dní už stimuluješ?

dashi
24. zář 2014

@bibianca prosím, tě hlavně klídek, nestresuj se, nemá to cenu.Jestli to zaměstnavatel ví, tak by tě měl kladně povzbudit, pokud ne, tak najít nějakou výmluvu, proč si musíš vzít volno. Já to svaluju na řemeslníky, jelikož reknstujeme barák 😉 . V práci jsem to ventylovat nechěla, myslím, že bych byla ve stresu 😉

zluva
24. zář 2014

Ahoj,muzu se pripojit? Byla jsem na ket dneska, mam den 0 ceka me 14 dni cekacka, tak aby mi to lepe uteklp.

suzik161
24. zář 2014

@lentikalena Ahoj, no už jsme přestěhovaný a furt tam nemám net, takže je to na pytel. Jinak čeká na výsledky z té cystické fibrózy a na MS a pomalu se budu připravovat. V listopadu jdeme na to 😀 máme dva slabší mrazáčky, tak doufám, že to zvládnou a půjdou ke mě 😀 3. den je fakt brzo, ještě chvíli vydrž!!!

zluva
24. zář 2014

Jinak kdybyste nektera novicka 🙂 potrebovala s necim poradit, tak pokud budu vedet, rada odpovim. Mam toho za sebou uz dost. Nechce se mi vsechno vypisovat, je to na dlouho, tak kdyztak, koho to zajima, mrknete na muj clanek "ma zivotni volba IVF" :,

zluva
24. zář 2014

@lentikalenahoj, z me zkusenosti je az tak 9, 10 den patrne jestli jsou testy pozitivni. Driv si test udelat muzes, ale o to vic te zacne hlodat jestli jsi nebo nejso 🙂 Budes kupovat dalsi a dalsi testy a zkouset a zkouset. Ale sama vim, ze je to na kazde z nas. Lehce se rika netestuj nema to cenu, kdyz jsme tak napjate a chceme znat vysledek co mozna nejdriv.

lentikalena
24. zář 2014

@suzik161
@zluva Holky mám takový divný pocit v podbříšku.Nebolí mě to né,ale vůbec nevím jak to postat.Nemáte s tím zkušenost.Docela se i bojím.

zluva
24. zář 2014

@lentikalena Ty ses 3. Den od ET, ze? A nidace byva mezi 3-5 dnem, takze muze jit o zahnizdovani. Nekde pisou, ze to muzes citi i jednorazovou dloubavou bolest v podbrisku nebo spinit. A divny pocit muze byt cokoli. Ja to vetsinou pripisovala hormonum. Bereme preci jen konske davky ..

lentikalena
24. zář 2014

@zluva jj na transferu jsem byla v pondělí. Embryo mělo prodloženou kultivaci.Takže dneska to je třetí den od transferu.Tak myslíš,že může jít i o zahnízdování.

zluva
24. zář 2014

@lentikalena urcite muze 🙂

nikaa666
25. zář 2014

@dashi od úterý píchám Puregon a v pondělí jdu na 1.UZ. Předtím mi dali Marvelon, ten jsem brala na uklidnění vaječníků do minulého čtvrtku. Nějak jsem nechápala proč by měli odpočívat 😀 ale budiž. Už se ti to pěkně krátí 😉
@zluva
@lentikalena držím palce 🙂

Holky, máte někdo z vás zvýšený prolaktin?

kapr
25. zář 2014

@lentikalena tak to jsem ráda 😉 představ si maminky, které se dozví, že jsou těhu až v 6-7 mém týdnu 🙂 víš co provádějí? My to holt máme stížené tím, že víme 🙂

evcann
25. zář 2014

@zluva ahoj vítem te, cetla jsem tvuj clanek, ale tedy ten konec není uz tak pravda kdyz jsi tady po Ketu, chapu to dobre? 🙂 moc ti drzim palecky at to vyjde

lentikalena
25. zář 2014

@zluva Ahoj i já jsem četla tvůj příběh.Hodně si toho zažila.Proto oto více ti přeji at se ti zadaří 🙂