IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

kapr
25. zář 2014

@lentikalena určitě už se vrtá 😉 po prodloužené kultivaci jsou to už blastocyststy a pěkně lepí, takže se hned přilepí 😀

lentikalena
25. zář 2014

@nikaa666 Děkuji i tobě držím palečky. 🙂

dashi
25. zář 2014

Ahoj holky, nevíte jak dlouho zůstává pregnyl v těle?

zluva
25. zář 2014

@nikaa666 nevím o tom, ze bych mela.. 🙂

sasanka033
25. zář 2014

@dashi az deset dni

zluva
25. zář 2014

@evcann ahoj je tehdy v tom lednu to pravda byla...az o cca 10 mesicu jsme se odhodlali vyzkouset si to jeste jednou.. tedy po absolvovani vsech moznych krevnich a genetickych testu a konstatovani lekare, ze vse je v poradku, a to, co se stalo byla "jen" shoda blbych nahod 😒

zluva
25. zář 2014

@lentikalena dekuju, ale jsme na tom vsechny v podstate stejne, takove cekanky 😀

zluva
25. zář 2014

@dashi Nekdy holky psaly, ze mely pregnyloveho ducha jeste i 9 den po ET..ale je to asi hodne individualni.

zluva
25. zář 2014

@evcann uz jsem ten konec krapet upravila 😉 spis vymazala 😀

dashi
25. zář 2014

@sasanka033
@zluva hm, tak po ET už ho snad mít v těle nebudu, teda jestli se nedává ještě jedna dívka při ET, zítra razíme na OPU. No musím říct, že budu docela ráda, jsem nafouklá a pálí mě žáha 😝

lentikalena
25. zář 2014

@kapr 😀

lentikalena
25. zář 2014

Ještě,že se tady s váma holky člověk zasměje. 🙂

sasanka033
25. zář 2014

@dashi po ET ho asi jeste mit v tele budes, zalezi i ceho ET bude🙂 kdyz tridenniho embrya, tak tam HCG jeste bude urcite, pokud petidenniho, tak mozna. ale stejne nema smysl tak brzy testovat, takze...🙂

zluva
25. zář 2014

@dashi tak drzim pesti. JInak s tim pregnylem je to ruzny, CAR od caru se liší dávky hormonů a všech těhle preparátů...
Chodíš do práce nebo máš PN?

zluva
25. zář 2014

JO holky, našla jsem pěkný čtení pro čekatelky na začátku... http://galenus.cz/clanky/zdravi/tehotenstvi-emb...

dashi
25. zář 2014

@sasanka033 takže už se další nepíchá jestli tomu dobře rozumím, tj. píchala jsem si včera, pá OPU, tj. ET po 5 dnech, celkem 7,8 dní od pregnylu 😉 to je blázinec, už mi z toho všeho hrabe 😅

dashi
25. zář 2014

@zluva jjj, chodím do práce, OPU mám v pátek, tak se snad přes víkend srovnám, ale asi si dám týden neschopenky se zádama 😉 . V práci to nikdo neví, tak se pořád na něco vymlouvám, nejhořší je, že nemám zastoupení 😖 . A neschopenku v CAR nechci, sice máme externí účetní, ale člověk nikdy neví z čeho vznikají drby, že 🤐 😅

kapr
25. zář 2014

@lentikalena 😀 .....aaa tak se mnou určitě......... 😀 😀 😀

kapr
25. zář 2014

@evcann postivě hlásím, že MS se blíží 😉

zluva
25. zář 2014

@dashi já jsem taky neřekla pravdu...přiznám barvu, až jestli to vyjde. Nemám v práci tak stabilní zázemí, abych se nemusela bát jít s pravdou ven. Neschopenku jsem si brávala buď od obvoďačky nebo z gyn, ale s jiným problémem.
Po tom OPU buď na sebe opatrná, hlavně se nepřepínat a nic těžkýho netahat a taky hodně pít, ten hyperstymulák fakt není sranda...

lentikalena
25. zář 2014

Tak jsem se dala do vaření obědu.Začala jsem kapku fungovat.To ležení mě začíná zmahat. 😉 Tři dni klidu mám za sebou a tak prý mám začít kapku fungovat tak jdu nato 😀

evcann
25. zář 2014

@kapr no to jo a zatim nic jo? ty jo to by mohlo klapnout 🙂, ja ted volala do Iscaru at mi podaji žádanku na IVF mi tak doslo, ze to trva vlastne az mesic nez to schvali tak at uz to bezi

dashi
25. zář 2014

@zluva jj, to já mám sice stabilní, ale po 3 letech toho začínají pěkně zneužívat, podáš prst a sežerou ti celou ruku 😠 a odměna žádná.....tak si říkám, že by doooouhý volno neuškodilo 😉 Prostě už je toho dost, někomu se v práci vyhovět může, mě se sice vyhoví, ale těch pindů okolo 😠 No při 1. ivf jsem ohhs neměla, tak doufám, že to bude v pohodě 😉

evcann
25. zář 2014

@zluva tak to je moc dobre, ze to tak dopadlo ty vysledky a ze jste do toho jeste sli, ja dneska zrovna rekla at mi vypisou zadanku na IVF a uvidime, do jakeho Caru chodis?

sasanka033
25. zář 2014

@dashi zalezi na caru, nekde jeste po ET davaji ovitrelle tusim, coz je v podstate totez co pregnyl. nebo rovnou pregnyl. zrejme chteji telo zblbnout, aby si myslelo, ze je tehotny a nebranilo uhnizdeni embrya. takze zalezi na caru. a ET se obycejne planuje podle predpokladanyho poctu vajec na PK, ale nekdy proste radeji zavadeji drive. tak hodne stesti🙂

zluva
25. zář 2014

@lentikalena ja delam polevku - hovezi vyvar a dumam, jestli se mam dat do zehleni...

kapr
25. zář 2014

@evcann no neboj🙂 test negativní a začínám špinit 🙂 vtakže to vidím zítřek max sobota, což vychází naprosto přesně. takže pak odpočítám 10 dní a jdeme na to 🙂

zluva
25. zář 2014

@evcann chodim od zacatku do Pardubek do Sanusu

maggie4
25. zář 2014

Ahoj holky, tak já už taky stimuluju. Příští týden mě čeká OPU. Četla jsem, že tady řešíte práci. Já jsem taky měla strach, říct to v práci. Navíc pracuju v církevní organizaci a vím, jak se k IVF církev staví, takže strach byl dvojnásobný. Nakonec jsem to ale šéfovi řekla a kupodivu se k tomu postavil výborně! Chápe to a fandí mi. To mě fakt překvapil. Jen stále nevím, jestli si mám dát po OPU neschopenku...v práci toho mám hodně, takže bych musela něco dělat určitě i doma na neschopence, tak nevím, jestli to má vůbec smysl. Co myslíte?

zluva
25. zář 2014

@maggie4 tak zalezi na tobe...mela bys byt tak nejak v klidu, jak po opu, tak pak po ET. Z me zkusenosti si nemyslim, ze je dobry lehnout si a nic nedelat, ale ani neni dobry pracovni stres a shon. Takze tak neco mezi. ALe co clovek to nazor 🙂