IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

cermi77
9. pro 2014

@missym poznají to na UZ, většinou ten 12.-14. den cyklu, když je ještě folikul, píchnou Pregnyl na uvolnění vajíčka, když už není, nepíchají nic, napočítají většinou minimálně šest dnů, kdy bereš ráno a večer utroš a pak tam šupnou embryo cca 18-20 den cyklu, to je v přirozeném cyklu, když jdeš v řízeném, tedy od druhého dne ms užíváš estrimax apod. k ovulaci vůbec nedojde, folikul neroste, jen sliznice, ten se pak užívá do konce prvního trimestru 😉

gasha
9. pro 2014

@donia KET už koukám holky vysvětlily 🙂 Já měla ten nativní, tj. Bez léků, jen UTZ a pak injekce Ovitrelle. Včera to byl docela šok, že se nerozmrazilo ani jedno. Měla jsem z toho obavu při minulém pokusu, kdy bylo zmražené jedno, ale ted jsem věřila, že aspoň jedno bude v pohodě. Ještě jsem byla před tím na akupunktuře, také jsem měla vysokou sliznici a všechno bylo super. No nedá se nic dělat. Já to 3.miminko fakt chci, tak zkusíme ještě jeden pokus Ivf. Při minulém se nám to povedlo hned na první pokus, třeba to zase ted vyjde. A ty máš s Ivf nějakou špatnou zkušenost?

evcann
9. pro 2014

@gasha určitě to vyjde 🙂

evcann
9. pro 2014

@78marcela u tebe zatim podle plánu 19.12? 🙂

donia
9. pro 2014

@gasha bohuzel ano, behem stimulace jsem si sahla fakt na dno svych sil. Hned tyden po zacatku mi vybehl tlak na 180/100, to jsem tu psala a pak uz se to vezlo. Obvodak mi sice navysil prasky na tlak z jednoho na 3 denne, ale ani to nepomohlo. Melo jsem ho stale vysoky a silene navaly. Cele dny jsem prolezela s hadrem na hlave. Kdyz me manzel s vypetim vsech sil odvezl do Prahy na odber, tak mi rekli, ze s tlakem 170/110 me neuspi, takze bud to prerusime, nebo odber bez narkozy. Takze jsem po chvilkovem zavahani rekla, ze to zkusime bez. Domu jsem dojela s hadrem na hlave, bylo mi desne a jeste ten vecer jsem sla na pohotovost. Druhy den zase a to uz si me nechali v nemocnici. Po dvou dnech me propustili, ze tlak srovnali, ale hned dalsi den jsem byla na pohotovosti znovu, vymenili mi tak prasky na tlak a dostala jsem injekci a to odpoledne mi manzel jeste volal zachranku. No fakt silene, behem tydne 3x na pohotovosti, 2 dny v nemocnici, doma zachranka a zhubla jsem 4 kg. Jeste ted se z toho dostavam, tlak mam stale vysoky a necitim se uplne dobre.

kapr
9. pro 2014

Ahoj holky, tak já dnes z kontroly, vše ok, máme skoro 4 cm. Ráda bych vám ukázala, obrázek, ale nerada bych vás tím nějak zraňovala. Na druhou stranu bych vám všem tím chtěla říci, jak se vyplatí bojovat a nevzdávat to!
Prostě každý máme k tomu miminku jinak dlouhou cestu. A že si myslím, že já ji tedy mám hodně vyšlapanou.................měla jsem přestávky, kdy jsem se po neustálých neúspěších morálně mobilizovala, ale musím říci, že jsem asi nikdy neuvažovala o tomj, že to vzdám.
Tak se držte a bojujte!!! Moooc štěstíčka a síly vám všem přeji 😉

kapr
9. pro 2014

holky co se mi dnes stalo 🙂 taková vtipná záležitost, připomnělo mi to jeden gynekologický vtip.
A teď doufám, že nikoho nepobouřím....moje gyn má druhou obrazovku na stěně, takže se jako díváš hlavou na druhou stranu od ní....a tak si vylezu na to kozu a koukám na tu mojí gyn a ona se mi tak dívá při zavádění té hlavice od UTZ mezi nožky a žíká:" No máš tam obrázek" tak jsem na ni vyvalila oči a říkám: " cože tam mám?" než jsme si ujasnily že myslela obrazovku na stěně... 😅

evcann
9. pro 2014

@donia hrozný, to si člověk hodne rozmyslí jak dál :(, takze ted na vanoce relax s pohadkama jasny 🙂

evcann
9. pro 2014

@kapr já tu dnes čekám na zprávu od tebe, myslela jsem na tebe, ze dnes jdes 🙂, u me to taky zatim vypada dobre a jdu v pátek na kontrolu, jsem rada, ze to mas v pohode, tesim se společně do parku 🙂

kapr
9. pro 2014

@evcann prosím tě já měla hoňku jak blázen. v 7:30 jsem odjížděla ke gyn. pak se tahla přes město v zácpách zpět, šla s Kubou k doktorům na kontrolu. Nakonec vyfasoval antibiotika. Tak nevím. To je 14 dní pořád to není na antibiotika a nakonec je stejně vyfasuje. Jen místo 14 dní bude doma měsíc..... 😒 tak co je lepší....a co už toho má mezitím v sobě.
No takže jsem se dohrabala domu až v jednu. Hned oběd a práce....takže tak 😒 😉
A s parkem počítám 100% ještě předtím, než ti cvrčka oplodnili 😝 😀 a se mnou se nediskutuje a mám vždycky pravdu 🙂

evcann
9. pro 2014

@kapr :D jasně máš vždy pravdu :D, jééé chudák malej, no to se mu to táhne :/, tak snad už mu to zabere, někdy se nic jiného než antibiotika dělat nedá. Muj kluk bral zajistovací léčbu antibiotika 3 roky v kuse, taky mazec. Čekala jsem, že jak je vysadí tak bude furt marodit, ale hele temer vubec, tak alespon, že tak

zofielinda
9. pro 2014

Malej kašle 7.týden, teď zase víc, tak chci už jít na plicní

gasha
9. pro 2014

@donia Uf, tak to je fakt síla. Držím palce, aby se to srovnalo. Mě bylo blbě akorát před OPU, ale pak už dobré. Já mám s tlakem opačný problém. V těhotenství často kolabuju, protože mívám třeba 80/60 😉 Jsem zvědavá, jak to bude při dalším pokusu. Ale vzdávat to nechci. Chtěla bych ještě jedno dítko, aby mladší dcera měla zdravého sourozence a nebyla na to všechno sama. Věřím, že se jednou zadaří 😉

gasha
9. pro 2014

@kapr Super, tak to jsou bezva zprávy!!! A fotku sem klidně dej, mě to nepobouří. Taky bych se ráda pochlubila, kdybych měla takového 4cm krasavce v břiše 😉

gasha
9. pro 2014

@zofielinda Holky taky kašlou, ale naštěstí většinou jen po ránu - u nás to často souvisí se zadní rýmou. Ale některé ty kašle jsou fakt urputné. Ať se z toho brzo dostane.

kapr
10. pro 2014

@gasha tak v mém albíčku 😉

missym
10. pro 2014

@kapr Krásný mimčo 🙂 Tak ať se vám daří dobře.

zofielinda
10. pro 2014

Tak bohužel krev negativní.

Nechodíte některá do Gennetu u Bílý labutě?

gasha
10. pro 2014

@zofielinda Tak to mě mrzí! Drž se!

gasha
10. pro 2014

@kapr Super fotka a krásné mimi!!! 🙂

78marcela
11. pro 2014

@evcann Ahoj, ano, dnes jsem byla na utz a podle plánu za týden ve čtvrtek o půl druhé...

evcann
11. pro 2014

@zofielinda skoda :(. Moje kamarádka chodí do Genetu, ale myslim, ze jinam 🙂
@78marcela tak parada, mrazacek se povede chce byt vánoční darecek se vším všudy

Jinak ja jdu na kontrolu zitra kvůli spineni a nechám si i původně jak jsem měla toho 19.12. Před Vánoci pro jistotu 🙂

78marcela
11. pro 2014

@evcann no kéž by byl. Jak se znám, budu testovat na štědrý den večer. Určitě si řeknu, že když je tahle noc kouzelná, tak že mi taky vykouzlí dvě čárky...🙂
ať ti zítra vše dobře dopadne na kontrole, dej vědět.

zofielinda
11. pro 2014

@evcann a chodíš do práce?

catchulinecka
11. pro 2014

@78marcela Jejda Marci 🙂 moc ti to přeju a u vánočního stromečku si určitě na tebe vzpomenu 😉

78marcela
11. pro 2014

@catchulinecka to vzpomen, prosím. Určitě to zkusím. Déle to nevydržím, znám se. Ale nevím, no. Jela jsem tam dnes s pocitem marnosti, proc tam vůbec jedu, když to stejně nevyjde. Proc se ještě snažím. Sto tisíc v hájí a výsledek žádný. Že by mi za ty prachy bylo lépe někde na Maledivách. Proc já blba furt do toho ty peníze strkám když to stejně nevyjde, a když už jsem skoro smířena s tím, že budu bezdetna... Tohle jsem si celou cestu do Brna říkala a nadávala.jak jsem pitomá. Že se snažím měnit osud, který to má se mnou naplánované nejspíš jinak a nejlépe ví proc se mi prostě nedaří..
No a pak jsem si tam sedla a promluvila s doktorem a já zase mám naději a zase věřím a zase doufám.
Myslela jsem, že už při tomhle šestém pokusu jsem vůči tento schizofrenim stavům imunní. A ono nic. Opět ta naděje se mísí se strachem, že z naděje bude zase pád na hubu. Ach jo.

catchulinecka
11. pro 2014

@78marcela vím o čem mluvíš, všechny tady víme...ale Marci, vím, že se to lehko říká, ale ponoř se do předvánočního "shonu", mysli na mimina co nejmíň a pak tam ty dvě čáry s dobrým koncem prostě budou!!! 😎

evcann
11. pro 2014

@zofielinda ted jsem prave týden doma, ale zitra chci neschopenku ukončit

evcann
11. pro 2014

@78marcela tyhle pocity jsou tak náročný, zname to :( a ani pak to neprejde, mam je stále, jen se týkají malinko něčeho jiného. Ja se proste nedokážu odpoutat a nemyslet na to. Budu na tebe myslet u stromečku 🙂 držet palce a prát si

78marcela
11. pro 2014

@catchulinecka mě se předvánoční shon moc netýká. Můj chlap cukroví nejí. Vánoční úklid jsem neprožívala nikdy. Dárky jsem vždy kupovala na poslední chvíli, letos už mám kupodivu všechno koupené, až se sama divím jak se mi to povedlo.
Ale abych byla upřímná, já na to už tak ani nemyslím. Opravdu jsem tam dnes jela naštvaně. A poslední dobou se vážně cítím smířena že děti mít nebudu. To jsem nikdy nebyla, vždy jsem bojovala. Ale už je toho prostě dost. Když se podaří, bude dobře, když se nepodaří, taky budu žít. Nevím. Asi mě ta revize v tom mém boji poznamenala více než jsem si myslela. Tenhle pokus bude můj poslední. Pak tam mám ještě jednu dávku, když ji dam, tak na jaře nebo v létě ale do dalších bojů už nepůjdu.