IVF krátký a dlouhý protokol. Jaký je rozdíl?

beruskony
28. bře 2008

Po neuspesnem IVF s kratkym protokolem se pomalu chystam na 2IVF s tim ze Dr. uvazuje tentokrat o dlouhem protokolu.
Jaky je rozdil v protokolech, podle ceho doktori urcuji jaky zvolit?
Ktery je uspesnejsi?

kajka1j
28. bře 2008

No já jsem dostala nejdřív na výběr jestli chci hrazený pojišťovnou a nebo v peru což bych si platila sama tak jsme si vybraly pojišťovnu jenže s novým rokem nový poplatky tak tam jsem něco platila pak jsem si musela vyzvednout ampule abych reagovala rychlejš na injekce ty stály přes 4000 čtyři krabičky pak jsem platila péči 12500 atd no a vylezly jsme na tuto částku

dagina
28. bře 2008

Tak to mě se na nic neptali, rovnou mi dali Puregonové pero. Oni existují nějaké plně hrazené léky????? To jsem nevěděla 😕 , ale asi to nebude nic moc, nějaký šmejd 🤐 .

beruskony
autor
28. bře 2008

Dagi, ja jsem strasna ja ti jednou rikam Digi a jednou Dagi. 😀
Ted si me uplne zaskocila, ze jste meli ICSI a presto se zadarilo jen dve vajicka oplodnit (teda jestli se nemylim).
Ja na to ICSI tak spolihala, kdyz ted se nam prirozene podarilo oplodnit jen jedno vajicko ze sedm, ze priste to budou treba vsechny ☹ . Myslela jsem, ze je to skoro tutovka ☹. Presne tak to planuji na druhy pokus ICSI a PK.

kajka1j
28. bře 2008

Ty jo jsem si to celý vymazala.Měla jsem na výběr jestli si budu platit injekce v peru a nebo si to nechám hradit pojišťovnou že je tam rozdíl že se to musí natahovat tak jsme si vybrali pojišťovnu ale jaksi s novým roke i nové poplatky tak že to nebylo celé hrazeno tak jsme musely něco doplácet pak jsem si musela koupit ampule aby se mi zrychlyl růst vajíček protože pak už rostly pomaličku,potom jsme platily péči 12500 no atd. a došly jsme a k této sumě

kajka1j
28. bře 2008

No já jsem jelítko nevšimla jsem si že se to odeslalo

kajka1j
28. bře 2008

Dagi: Nejsou to šmejdi je to to samé akorát si to musíš natahovat do stříkačky sama jinač je to uplně to samé
berusko : také jsme měli ICSI a oplodnily se nám jen dvě

dagina
28. bře 2008

Káji, tak to jsem opravdu nevěděla, ale je fakt, že pero je určitě lepší a přesnější na aplikcaci.
Beru, já slyším na oboje 😀 . Na beremese jsem registr, jako Digina 😉 .

beruskony
autor
28. bře 2008

Take me doktorka dala na vyber bud hrazene injekce plne pojistovnou, nebo nehrazene. Nakonec jsme sly do Puregonu ten jsme si platili castecne.

U nas stoji:
ICSI 7000Kc
PK 2500Kc
AH 6000Kc
Ket 5200Kc
Zamrazeni 1Kc

Kajko, a co je zahrnute v te peci?

sonica
28. bře 2008

dagi i v sanusu si o ne muzes rict, me dal na vyber. jestli normalni injekce, co si sama michas pichas anebo pero, ktere je pohodlne a hormony jsou cistejsi, s mensimi vedlejsimi ucinky. 😉

kajka1j
28. bře 2008

Já jsem měla ťy klasický injekce a nevadilo mi to kamarádka měla pero a zjistili jsme že je to stejné akorát já si musela natahovat ty ampule ale jinač to bylo stejné ale když mi to nabízely tak to mělo být celé hrazené pojišťovnou a když jsem si tam přišla tam mi dr.říkala že to zase změnily tak jsem hradila asi 1000

dagina
28. bře 2008

Soni, oni v Sanusu toho moc neřeknou, všechno z nich musím páčit, ale ušetřit několi tisíc..., o tom by se už dalo uvažovat, škoda že jsem to nevěděla předtím, už mám pero doma.

kajka1j
28. bře 2008

beruško já ti pomalu ani nevím co v tý péči je vypsaný to na faktuře nebylo a nikdo nám k tomu ani nic moc neříkal co vím tak tam bylo zahrnuto ICSI,PK a asi ještě něco ale nemůžu si vzpomenout

beruskony
autor
28. bře 2008

Kajko,to to je pak v poradku ta cena. To odpovida. Kolik vajicek se vam snazili oplodnit metodou ICSI?

sonica
28. bře 2008

dagi proto porad rikam, ptat se ptat se, ptat se. ja se taky musela ptat, kdyz jsem se ptala ze proc se doplaci tolik penez, kdyz to ma byt zdarma, tak mi rekl, ze jestli chci tak mi da i normalni injecke, ze ktere se tolik nedoplaci, ale nejsou tak ciste, co u me by mohl byt dik nachylnosti na cysty problem, nebo chci pohodli a vemu si pero a hormony, ktere mi to minimalizuji. 😉 a i kdyz ja nemam teda problem si bodnout obyc injekci, tak predse jenom je to pohodlnejsi s perem a i tak tech obyc si musime pichat docela dost. a to staci. 😅 a usetrila bych tak tri tisice, no nevim.

beruskony
autor
28. bře 2008

Ahoj Soni, kdy te ceka Ketik 🙂 ?
Mela si prve dlouhy, nebo kratky protokol?

kajka1j
28. bře 2008

berusko snažily se jich oplodnit 11 a 9 jich zareagovalo ale pak začaly stávkovat potvůrky tak jsme měly jen 2

sonica
28. bře 2008

ja mela kratky.
na KETik asi podle ultrazvuku, pujdu ve stredu, tak pak po-ut uvidime co mi rekne. ja se jeste porad vyhrabavam z toho krvaceni. jeste me to uplne nepreslo. ale uz je to len slabulinke. tak jsem zvedava jak to ve stredu bude vypadat. 😅

kajka1j
28. bře 2008

dagi mě říkaly že bych za pera platila 6000 a takhle jsem platila jen 1000 a když jsme zkoumaly s kamarádkou jaký je tam rozdíl nebylo to nic extra tak si myslym že jsou ty pera zbytečný

beruskony
autor
28. bře 2008

Soni, tejne to mas supr, ze mas mrazacky. Ted to urcite vyjde. Brisko bude odpocaty v dobre kondici. To se tam bobiskum urcite zalibi. Ty jsi mela take ICSI a PK ze, ale AH ne ze? To jsou zkratky to by se z toho jedne po ... 😀

dagina
28. bře 2008

Káji, jj, mě injekce píchá stejně manžel, tak by mě nevadily ty obyčejné stříkačky,já jsem srab, nejdřív jsem se o to pokoušela sama, ale prostě mě to nešlo do sebe píchnout, nevím proč. Však se manža musí také nějak zasloužit 😉 . Půjdu do hajan. Holky držte se, určitě se tentokrát zadaří 😉 . dobrou noc
Pa

beruskony
autor
28. bře 2008

Kaji, to jsou teda mrsky takle stavkovat 😀 . Ja kdyz jsem se dozvedela druhy den, ze mame jen jedno embryjko a ze to jeste neni jisty jetli vydrzi tak jsem to strasne orvala. Snad vic nez kdyz jsem to 10 den po ET dostala a bylo jasne ze se nezadarilo.

kajka1j
28. bře 2008

Dagi mě to taky píchal manžel jsem totiž sr... bych si neublížila natož si píchnout injekci ale taky mu to dalo práci.
Berusko: Tak to je smutný ale ono se zadaří uvidíš.koukám jak se tato diskuze rozjela.Taky jdu do hajan tak kdyžtak zítra tak se všichni opatrujte pápá

kajka1j
28. bře 2008

Jo a digi krásná svatba

sonica
28. bře 2008

beru jo zbylo mi jich 9. tak snad nam bodou stacit. 😅 mela jsem ICSI na sedmi vajickach, jedno se nepovedlo, a pet se nam oplodnilo normalne ze zbylych 13. vlastne sest, ale zas jedno bylo spatne. 😅
prodlouzenou kultivaci ne, na OPU jsem byla ve stredu a v sobotu rano na ET. a u me AH je naprosto zbytecny, ja mela krehoucke vajicka, az se embriolozka bala aby jim neublizila. 😀 😀 😀

beruskony
autor
28. bře 2008

Hoky tak to ja mam zase naopak strach , ze by to manze tak opatrne jako ja nedelal a ze by to bolelo 😀 .
Ja si to picham pekne pomalinku a kdyz to zaboli tak si chvilku pockam, nadechnu se a pak pokracuji 😀 mam to na nekolik etap 😀, ale manza na to vzdycky kouka jako by chtel nejak pomoct.

Mejte se krasne. Ceka nas krasny vikend. Bud pojedeme zitra na hory konecne si zalyzovat, nebo se jen tak projit a nebo zprovoznime novy gril, ktery nam dovezli vcera.
Dobrou noc. 😔

dagina
28. bře 2008

Berusko 😀 😀 😀 , úplně si dovedu představit jaký má tvůj manža na tebe pohled 😵 , ten můj je vždycky vystrašený, bojí se, aby mě to nebolelo 😅 .
A teď už doopravdy dobrou noc 🙂

kajka1j
29. bře 2008

Ahojky děvčátka kde se flákáte

dagina
29. bře 2008

Ahóóój, dopoledne jsem byla v práci ☹, pak jsem doma trochu píglovala, a z toho včeho jsem usnula a teď jsem se probudila 😵 . Ja je???

dagina
29. bře 2008

Opravuji poslední větu - Jak je??? 🙂

kajka1j
29. bře 2008

Ahojky u nás vše při starém a u vás něco nového