IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

lili1989
28. dub 2011

mmaxicka. Z arletou jsem spokojena gdyš porovnam sanus hk. A arletu tak ta je o 100 krat lepši nevim jak bude dal ale tet jsem naprosto spokojena

lili1989
28. dub 2011

mmaxicka. Z arletou jsem spokojena gdyš porovnam sanus hk. A arletu tak ta je o 100 krat lepši nevim jak bude dal ale tet jsem naprosto spokojena,citim se tam jako doma,a co ty jak dlouho hodiš do arlety a tak?

mmaxicka
28. dub 2011

@bublenudle no nic jineho nez doufat nam nezbyva ... ale obcas je to tezke kdyz ta cesta je tak slozita...

mmaxicka
28. dub 2011

@lili1989 copak mas za zkusenosti se sanusem? kamaradka tam sice chodila a nastesti po 1.IVF maji holcicku ale taky si tam pristup doktoru moc nechvalila, tak jsem radeji sla hned do arlety...chodim tam uz rok, zkouselo se IUI a v listopadu IVF, ale mela jsem jen jedno vajicko, nastesti se oplodnilo a byl ET ale nechytilo se a nebyli zadni mrazacci, takze se zacalo resit jestli radeji nepodstoupit operaci na odstraneni myomu , ktery me zlobi nebo jit do dalsiho IVF, pul roku se dala pauza a v utery se rozhodlo ze jedem 2.IVF. V jake fazi jsi ty?

luca77
29. dub 2011

Ahoj holky,nás čeká zřejmě v květnu 1.IVF(Motol),loni jsme byli na IUI (v Pronatalu,Praha) ,pak jsme to nechali na přírodě a stále nic.Během roku jsem stačila přejít k jinému gyndr.,ten mi doporučil Unica,Brno nebo Gest,Praha a já jsem si vybrala Motol 🙂 ,mám známou,které se tam zadařilo a byla tam spokojená.V úterý jsme byli v Motole a dr.mi řekla,že jsem naprosto zdravá ženská,jen mě zlobí menstruace,nemám ovulaci,takže dnes mi mamka bude píchat dvojitou dávku Agolutinu,přítel má spermio také OK ,v normě.V únoru jsem byla na laparoskopii s chromopertubací,měla jsem cystu na vaječníku(teď mi jí tam v úterý dr.objevila zase ☹ .V úterý 3.5. jedeme na imunologii do Podolí.

bublenudle
29. dub 2011

@luca77 Vítam tě mezi náma a přeji hooodně uspěchu a at máš sve vytoužene miminko brzy v břišku 😉

luca77
29. dub 2011

@bublenudle děkuji za milé přivítání 😉

lili1989
29. dub 2011

mmaxicka dobre ře jsy vybrala arletu jen stoho duvodu ře je tam klidnejši a v sanusu všyhno gonem,gonem unih je normalne čekat vic neř hodinu,u pana dr. Stravim 10 minut maximalne a to i z svlekanim,a oblekanim,malo informace gdyby ne internet tak oničem nevim,sve 1ivf mne delaly prave v sanusu a nevyjšlo,vubec jsem se netešila do sanusu a do arlety hodim rada,ja mislim ře klid v našem připade hraje velkou roli,arleta to je to co jsem htela.
A tet my doktor předepsal antikoncepce tak za 2 tyjdni mam jit na kontrolu,a vyfasovat injekce ješče trošku a jdem nato ušse tešim.
A byloby super gdy nam všem vyjšlo to co tak hceme.

revilo
29. dub 2011

ahojte baby, tak kdyz dovolite,tak i ja se pridam.
mame po prvnim IVF (zavedene 2 em) se spatnym koncem v 6tt. Prubeh byl porad nahoru dolu...spineni...bolesti...lehke krvaceni...ale nakonec po 2 odberech krve nas to trochu uklidnilo, hCG se zvysilo na dvojnasobek. Zacinala jsem mit nevolnosti,a tesili jsme se na nase prvni miminko. Chteli jsme s oznamenim pockat po prvnim ultrazvuku,ale toho uz jsme se nedockali. Na Velikonoce rano pri sprchovani ze me vypadl velky kus tkane a srazene krve a zacala jsem krvacet. Jeli jsme hned do caru a tam mi potvrdili potrat. Byla jsem z toho hodne spatna,ale pritel byl velky drzak... Ted si dame 2 mesice pauzu, vrhnu se poradne do prace a zajedem si nekam odpocinout a v cervnu jdeme znovu Velky uspech byl i to,ze jsem hned napoprve otehotnela.

tonytony
1. kvě 2011

Ahoj holky,jdu si pro radu, prosím... S manželem se o nás pravděpodobně pokouší angína vč. horečky, bohužel mám obavy, že to bez atb nedáme- zkoušíme vše možné na to,ale je nám fakt zle☹ Nevíte, jestli to je velký problém nebo co to může znamenat, když máme za cca 10 dní jít na OPU? Můžou se brát ATB nebo to je průser a stuimulka se musí stopnout? Jako je mi jasný, že spermio díky tomu bude jasný propadák- to máme i z min. kontrolního spg potvrzeno, že po nemoci a atb to jde rapidně dolů, ale ne snad na nulu, tak snad něco vyberou, ale s tou stimulkou a OPU se trošku bojím☹ Kdybyhcom si dali třeba ta jen 3 denně ATB hned teď, myslíte, že by to byl problém za ten týden jít na OPU? Nemáte někdo zkušenost? Moc děkuji...

bublenudle
1. kvě 2011

@revilo Ahojky,vitam tě mezi nama 😉 ,ja mam za sebou během pul roku 2xIVF,1xKET...pak sem si řekla že si dam pul roku pauzu a pak zase...no a otěhotněla jsem sama,doktor mi to v 6tt potvrdil,ale s těhu jsem se těšila jen týden,a pak rovnou na sal..mimoděložni..takže laparo,oba vejcovody pryč..ted mam konečně po šestineděli a cerven-červenec hura do dalšiho boje IVF...byla jsem totalne na dně,ale už se zase těšim na dalši stimulku a snad na vytoužené mimi 😵 😵

bublenudle
1. kvě 2011

@tonytony ahoj zlati,teda to je pech..ale raději si zitra cinkni do caru...at vse dobře dopadne.... 😉

tonytony
1. kvě 2011

@bublenudle \Budu zítra v Caru na krvi a pak si tam volat na výsledek, tak se ujistím, ale snad to nebude důvod ke stopnutí, ale že by to bylo plus to určitě ne- hlavně spermio bude špatný, to je jasný☹

bublenudle
1. kvě 2011

@tonytony Snad to bude vše ok....... 🙂

demima
1. kvě 2011

Ahoj holčiny,můžu se k Vám přidat?Zítra ráno jedu na první kontrolu a začínám se stimulkou.(Dlouhý protokol, FN OL)Je to naše 2 IVF ,ale už máme za sebou 1xstimulace bez zisku oocytů,1x IVF neg. 1KET neg.Teď jsme změnili CAR tak snad budou lepší konce 🙂 Přeju všem brzké miminkovské bříška 😉

tonytony
2. kvě 2011

Ahoj holky, moc díky za rady a podporu přes víkend- dle krve v Caru dnes mám dál pokračovat v dávkách Menopuru jako dosud... No a ptala jsem se na ta ATB u mě a manžela( včera jsme si nasadili ta 3 denní) a prý lépe teď než pak po ET, tak mě trošku uklidnila, že jsme udělali dobře a nasadili si je zavčasu- manžel je dnes o 90% už lepší a já se taky cítím o trošku přece jen líp, valíme do sebe i zázvor atd., tak snad to nějak dáme... Jen teda počítám s tím, že spermio bude průšvih, jen snad ne tak moc, aby tam nenašli vůbec nic a na oplodnění vajíček☹

Ještě se chci zeptat, nevíte, jak to je, kdyby si ev. manžel chtěl nechat zamrazit spermijky pro další IVF v době, dky bude prostě 100% fit a zdravej??? Dělá se to taky tak? Neměl by to být snad problém, když i dárcovské se normálně mrazí pro případ potřeby? Kvalita asi nijak neklesá, ne?
Kdybychom to tušili, že se na nás chystá angína, tak jsme si to nechali takhle udělat, minule mu to vyšlo bez nemoci hezky... No, jo, jenže to nás nenapadlo a teď už je pozdě☹

Já se fakt tak bojím, jak tohle dopadne- jak mi sedne tenhle upravený protokol- jestli se vůbec něco utvoří, což zjistím přibližně nejdřív teď v pátek na další kontrole už s UZ a taky na ten manželův spermiogram po téhle hnusné angíně s ATB☹ Budou to ještě nervy pěkný☹

mmaxicka
2. kvě 2011

@tonytony no teda to mate s manzou slozity, ze si vas angina nasla zrovna ted :-/ tak snad vam ty atb zaberou a budete fit a manza bude mit sikovne mrsky .-) a kdyz by spermio bylo horsi tak pujdete do ISI a ono se zadari 🙂 a hlavne abys byla fit po ET.

mmaxicka
2. kvě 2011

@demima ahojky jak dopadla dnesni kontrola? vyfasovala jsi leky? jaky mas protokol?

veverka.dada
2. kvě 2011

@tonytony teda to držím palce, aby léčba zabrala a napáchala minimální škody!!! já se tohohle taky děsně bojim, protože tohle období ráno zima-odpo teplo já špatně snášim a často promarodim 😒

mmaxicka
2. kvě 2011

@veverka.dada no to jsme na tom stejne... dneska me v praci vytocila kolegyne , prska a kasle o 106 😠 vzdycky prechazi vsechny chripky a nosi to do prace, to se me ted vazne desne hodi mit kolem sebe bacily

veverka.dada
2. kvě 2011

tak holky, nedávno jsem tu psala, že se chystám na dlouhý protokol...tak dnes se dr. v caru rozhodla pro změnu pro krátký...takže jsem vyfasovala léky a zase se jednou těším na ms 😵
ale chci se vás zeptat...jak dlouho cca trvá u krátkého protokolu ta stimulace? kdy můžu čekat OPU? je mi jasný, že to nejde říct na den...ale snad aspoň přibližně 😉 já se na to chtěla vyptat dnes v caru, ale zahltili mě tam tolika informacema, že moje otázky jsem prostě vypustila...

veverka.dada
2. kvě 2011

@mmaxicka jj, takhle jsme na Vánoce marodili všechny čtyři ženský v práci a to se jen střídáme...jako rýmu neřeknu, ale když už je to nemoc na atb, tak by měl ten člověk zůstat doma 😠
a ty máš dlouhý protokol, že? taky čekáš na ms? 🙂

mmaxicka
2. kvě 2011

@veverka.dada ja jsem pri kratkem protokolu zacala stimulovat 1DC, 14DC byl OPU a 16DC ET (nemeli jsme prodlouzenou kutivaci tak proto mezi opu a et jen 2dny)

mmaxicka
2. kvě 2011

@veverka.dada jj cekam ji kazdym dnem a jak jsi psala vyjimecne se na ni tesim...v sobotu jsem dobrala norethisteron, tak ted do 3dnu by mela dorazit MS a pak 5DC pridam k injekcim Dipherelinu jeste Gonal, bude to mazec, brisko bude asi cele rozpichane, ale coz .-)

mmaxicka
2. kvě 2011

@veverka.dada koukla jsem ti do profilu, tobe zjistili endometriozu? a ten dipherelin jsi uziva kvuli ni?

tonytony
2. kvě 2011

@mmaxicka Děkuji, zarazilo mě moje nezkušenost- co je to, prosím ISI? To myslíš ICSI? To musíme a máme vždycky- už jen proto, že máme pak PGD, víš, nebo jsi myslela něco jiného?

tonytony
2. kvě 2011

@veverka.dada Děkuji moc, no my nějak rádi marodíme, když jdeme do akce- minule to bylo ale až před ET a paradoxně to asi trošku pomohlo, jak byla oslabená imunita amiminko se aspoň na chviličku chytilo... No ale to už bylo po odběru i spermijek, takže šlo jen o mě...

mmaxicka
2. kvě 2011

@tonytony jj myslela jsem ICSI ... jak pisu rychle tak me obcas vypadne nejake pismenko .-))) omlouvam se

tonytony
2. kvě 2011

@mmaxicka Ne, nic se neděje, já jen, že už jsem v tom kolotoči IVF docela dlouho, že bych se divila, že tuhle zkratku neznám... Jo, jo, ICSi bude u nás určitě, možná dokonce i PICSI, manžel má dost spermijek se špatnou DNA, takže jako lepší pojistka... I tak se bojím, aby bylo vůbec z čeho po té angíně a ATB vybírat☹

mmaxicka
2. kvě 2011

@tonytony neboj urcite se par sikovnych spermijek najde 🙂 ty nemoci si presne vyberou moment kdy je clovek ve stresu a kdy se bacilum dari ... tak at jste oba brzy fit, kdy bys mela mit opu?