IVF květen-červen 2011. Plánujete také někdo?

petrala
9. bře 2011

Ahoj najde setu nekdo,kdo planuje ivf ve stejny mesic jako ja? 🙂

ejviska
20. čer 2011

@sedmitecka prosimte a kolik jsi na gonal doplacela? to musi byt desna suma, kdyz mas tak moc jednotek..

demima
20. čer 2011

@sedmitecka já si taky myslím ,že ten 7 den bude utz a podle něj ti prodlouží stimulku tak se ještě těš na píchance,ale určo bude výsledek stát za to 😉

sedmitecka
21. čer 2011

@ejviska za gonal jsem doplácela cca 5100,- a měla jsme čtyři pera po 450 jednotkách, takže celkem 1800 jednotek na sedm dní........

sedmitecka
21. čer 2011

@demima já myslím, že už žádné píchance právě dál nebudou.....koukala jsme do papírů a minuke to bylo stejné, gonal s cetrotide 7 dní, pak 8. den večer pregnyl, deátý den nic a 10. den OPU 😕 😕
jen aby dozrály všechny......

spimy
21. čer 2011

Ahoj holky.
Zprávy ze Sanusu - přítel měl jen 4 spermie, tři byli dobré, tak jimi oplodnili vajíčka. Vajíčka jsem měla z celkových 14 dobrých jen 8. Jedno prý pak zhnědlo, takže bylo přezrálé. Jedno se nepodařilo oplodnit. Takže máme 3 oplodněná od dárce a 3 od přítele.
Ufuf.

esinka
21. čer 2011

ahoj při upršeném a u mě ospalém úterku...už se mi jaksi motají dny... 😀

@spimy to jsou ale dobré zprávy!!! tak moc přeji,ať je máš brzy v pelíšku... 😉
@sedmitecka no to je ale bleskový protokol...já měla dlouhý a 6dní jsem píchala jen gonal,pak 5dní menopur+gonal..ale ty dávky jsem měla oproti vám tady dost šetrné..měla jsem 2x gonal 450 a vyšel na celou stimulku..no i přesto jsem měla hraniční OHSS.. 😅 ALE TEDY TY PÁLKY za léky jsou bláznivé..

sedmitecka
21. čer 2011

@esinka jj, je to bleskovka 😀 😀 , tys to měla tedy dost dlouhé.....ale mudři vědí, co dělají...tedy doufám 😉 😉
dávku jsi měla malou to je fakt....zajímalo by mě, co je lepší, jestli mít stimulku delší a s menšími dávkami nebo rychlejší a s většími dávkami...ale ono to asi záleží na individuální potřebě každé ženské.....

spimy
21. čer 2011

Holky, mám otázku: kolikátý den je už PK, pokud byl odběr vajíček v pondělí? Rovnou mi naúčtovali PK i s ICSI, ale říkají, že transfer bude čtvrtek nebo pátek, jak to embryjkům půjde. A známá, co má za sebou 5x IVF, takže takřka profesionálka mi psala, že se první den kultivace bere až den po odběru vajíček. Takže mi to trochu přijde, že ze mě tahají prachy stůj co stůj....?

ejviska
21. čer 2011

@spimy standartni kultivace byva do 48h, takze pokud bude v patek, tak to PK je.

luca77
21. čer 2011

Ahoj holky,já zase trochu odbočím od tématu.Dnes jsem začala užívat Utrogestan,zatím jen zavádím,nezkoušela jsem ho polykat.Ráno dvě,v poledne jednu a večer dvě tobolky a večer jsem měla co dělat,aby se tam ve mě udržely mršky 😉 Ono by bylo asi lepší to zavádět v leže,co? Ale když mám noční,tak to v leže opravdu nejde.Chtělo by to třeba nějaký aplikátor a zavést,takhle mi přijde,že to moc daleko nedostanu,ale musí to stačit.Nebo máte nějaký fígl? 😉 Děkuji.

spimy
22. čer 2011

@ejviska Jenže oni nás to nechali zaplatit a řekli, že bude ve čtvrtek nebo v pátek. A mně se ten čtvrtek nezdá. Co když by byl transfer ve čtvrtek, je to PK nebo není? Jsem z toho jelenice. Ta ženská je tak nepříjemná, že by mě ani nepřekvapilo, kdyby mi naúčtovala něco, co nám neposkytnou.

@luca77 Mně řekli, že když jsem v práci, tak holt polykat. Že to je méně účinné, ale že po zavedení se musí 15 minut ležet, takže když nemůžu polykat.

paraple98
22. čer 2011

Omlouvám se,že vám sem lezu, ale viděla jsem dotaz SPIMY, my teď měli OPU v pondělí a ET taky ve čtvrtek a platili jsme PK, u nás v centru je to od třetího dne a předtím taky tak 🙂

Hodně štěstí všem !!

esinka
22. čer 2011

@spimy je to tak..48hod od OPU je to hrazené pojišťovnou..od dalšího dne už je to bráno jako PK..tedy já to tak měla uvedené i v papírech.. 😉

jinak vás moc všechny zdravím..nejraději bych výletovala,když vidím venku sluníčko,ale to bych dopadla..stále bojuji s nevolností,a hlavně s nachlazením..rýmu už mám skoro měsíc..no děs..už nevím,co dělat,abych ji zmírnila..kašlu taky,ale naštěstí už v krku nebolí..Propolki zabraly a jsou chuťově dobré..doporučuji na bolavý krk..
tak a jdu snídat..

bohu_nka
22. čer 2011

@spimy Spimy, nezkoušela jsi stránky tvého CARu? U nás je to tak, že se neplatí 72hodin. Já měla OPU v pondělí a ET ve čtvrtek a neplatila jsem PK. Ale v někerých CARech mají zadarmo jen 48hodin. Jukni na internet, tam bývá ceník.

spimy
22. čer 2011

@bohu_nka @paraple98 Aha, no tak to je jasný. jen nechápu, jak to může být někde tak a jinde jinak, když snad pojišťovna má mít stejné podmínky a proplácet to všem stejně, ne? Je v tom teda bordel!
Jinak holky díky za názory a zkušenosti 😉

demima
22. čer 2011

ahoj ženy ,dříve tady někdo napsal ,že horší než čekat na test po ET je čekat na první ultrazvuk.Nevěřila jsem ,ale teď s dotyčnou plně souhlasím,jsem ze zítřejšího utz parádně na nervy ☹ Prosím nevíte někdo zda by už mělo být slyšet srdíčko?opravdu nevím jak to mé těhotenství zatím počítat.Poslední ms jsem měla 1.5. OPU byla 16.5. a ET 21.5. tak jsem s toho jelen 😖

ejviska
22. čer 2011

@esinka a nemas to alergickou rymu?
@spimy mas pravdu, je v tom pekny bordel. Vetsinou je ET bud hned za 2 dny kultivace anebo nechavaji tech 5 dni. Uz jenom kdyz se podivas na ty rozdilne ceny za stejne veci, stejne leky... 😠 Treba to ICSI, v tom byva hodne rozdil.

ejviska
22. čer 2011

@demima no kdyz jsem to dala do nejake kalkulacky, tak mne vyslo, ze jsi 7+3. Tedy 8.tt. Srdicko je od 7.tt, nekdy i v 6tt.
http://tehotenstvi.academy.sk/index.php

demima
22. čer 2011

@ejviska díky 😉 když jsem se ptala dr předtím na krvi ,jestli už na utz uvidíme srdíčko ,tak mi řekla ,že bude hlavně ráda když jej tam najde tak nevím co si pod tím mám představit 😒

ejviska
22. čer 2011

@demima tak ona tim asi myslela, ze prvni se hleda vubec ten plodovy vacek a "neco" v deloze a pak srdicko ;)
Ale moc slusna teda nebyla 😠
Jinak termin porodu se vzdycky pocita podle posledni ms a druhy termin ti daji podle UZ v 12.tt

esinka
22. čer 2011

@ejviska čéééče,asi ne.tedy nikdy jsem nebyla na nic alergická..ale je fakt,že s Verunkou si tu rýmu pořád přehazujeme..mánža je skvělý kamarád,ale nějak se nestará,takže jsem nejvíce v kontaktu s malou já..a tím pádem jsem v kontaktu i s bacily,co Veru tahá ze školky..a že jich tam pořád řádí..no a taky pořád hodně slintám..máte to těhulky taky?je to děsný..i ta pachuť v ústech se ještě zhoršila..mám pořád v puse,jak kdybych celý den žvýkala železo..je fakt,že magnézko do sebe cpu,ale ta pachuť je u těhu typická-kovová..takže buď do sebe cpu pořád nějaké bonbony,což asi brzy odnesou mé zuby,nebo žvýkám žvýkačky,ale na to já nejsem a panty bolí taky slušně..no pořád něco 😀 😀 😀 ..

cuddle
22. čer 2011

caute holky, tak vcera jsme byli v CAR na vysledky spermiorgamu,ktery se u nich delal znovu,a teda vubec me nepotesili, v porovnani s tim, co mame ze stareho CARu kde byl nadrumerny, tentokrate je to podprumerny vysledek a vzhledem k tomu doporucili u IVF ICSI, ze pokud by byl v den odberu stejny jako ted, tak by sance moc nebyly, takze radeji to ICSI, pokud se nezlepsi - no manza z toho byl docela zdrblej, z vybornych vysledku najednou nic moc....pohyblivost je sice dobra, neni tam moc uplne tech extra rychlych, ale jsou tam, ale morfologie nebo jak se to jmenuje nevysla uplne nejlip....no takze asi pujdu koupit nejake vitaminky, naordinuju zdravou stravu, klid a pohodu - jinak nevim , no takze chlapy taky stresujou a vysledky jsou z toho patrne....

esinka
22. čer 2011

@demima no my byli 14dní po ET na krvi a za dalších 13dní na UTZ a tam už srdíčko krásně bilo..
to vypočítávání ti asi ulehčí kalkulačka,kterou najdeš na mnoha stránkách o těhotenství..ale co vím,tak je to datum OPU+ 14dní a měla bys vědět ,ve kterém týdnu jsi..jinak ti to ale potvrdí při těhotenství nejpřesněji okolo 12tt podle UTZ..prý to bývá nejpřesnější termín..mě už na poslední kontrole v CAR napsali do papíru,ve kterém jsem cca týdnu,nicméněto to nesedělo a měla jsem být o týden míň..ale na první kontrole u své gyndr mi to už naměřila správně..snad jsem to nenapsala moc chaosně.. 😅

spimy
22. čer 2011

@cuddle Ono to může hooodně kolísat a stres tomu nepřidává, tak to chce na to hlavně hodit salám. Nám doktor říkal, že chlapi klidně pořád mají ukázkový spermiogram a pak jednou úplně slabý. Tak se jednomu výsledku nepoddávejte, určitě to bude dobré. 🙂

esinka
22. čer 2011

@cuddle jojo,chlapi to berou občas mnohem hůř,než ženský..přeci jen,jde trochu i o jejich ješitnost..já musela manželovi hodně dlouho dávat najevo,že se nic neděje,že je jeho spermio špatné..ale u nás to bylo oboustranné,takže to brzy odeznělo..takové to sebeobviňování..

tonytony
22. čer 2011

@demima Ano, jak píše ejviska 7+3 zítra mi taky u Tebe vyšlo🙂 Jinak srdíčko někdo má dřív, někdo později, ale v těch 7+3 by už být spíš mělo a bude, neboj🙂 Moc budu myslet, já jdu příští čtvrtek auž se zase začínám bát, včera jsme to oznámili rodině- už to nešlo uhrát dýl, máme dost akcí, musela bych vymýšlet další krkolomné výmluvy anavíc můj obrbřich už nejde maskovat- a o to vícse teď snad bojím☹ Jinak rýma už je pryč, ale zato jsem samý jebák- šíleně, ale šíleně- obličej a dekolt, děs a je mi pěkně blivno a mdlo, vůbec nemůžu dýl stát, nemůžu ani nic pít s úříchutí jen obyč. a ledovou vodu nebo kolu( což zase nechci), takže paráda... Ale jsem za to ráda, snad jsou to známky, že se TAM BRoučkům daří🙂

cuddle
22. čer 2011

@spimy no jasne on rikal, ze tehdy mohl mit uplne nejlepsi mozny vysledek a vcera treba nejhorsi mozny a jindy to bude neco mezi, ze se to da hodnotit az po nekolika odberech , uvidime jak to bude pred IVF, treba to bude lepsi 😉

tonytony
22. čer 2011

@cuddle U nás spermio byl taky nejlepší napoprvé- pak asi díky stresu byl hodně kolísavý, např. po nemoci s ATB naprostá katastrofa,vitamíny nám zlepšily nejvíc právě pohyblivost, ale morfologii ne, nakonec funkční vyšetřenís permií odhalilo i zvýšený počet spermií s defragmentovanou DNA, takže jsme spermie k ICSI vybírali nakonec teď u 3.IVF díky PICSI a asi to fakt pomohlo🙂

cuddle
22. čer 2011

@esinka no vis co prave to bych rekla, u nas je jasny problem u me - takze bych nechapala proc stresuje 😒

spimy
22. čer 2011

Holky, ještě otázka. Špinily jste po odběru vajíček? Bolelo vás to potom? Já ho měla v pondělí, poté jsem musela dostat prášek na bolest a i dnes mě to bolí a hlavně mám dojem, že to neustupuje. Začínám mít strach, zda mi tam něco nepokonili...