IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

jolcap
1. bře 2011

@petapal já 5.2.,ale OPU jsme měla ve středu a v pátek ET, embryjka se vyvíjeli všechny tedy 9 nastejno tak prý prodloužená kultivace neměla smysl, a taky měla jsem krátký protokol

pejcoska
1. bře 2011

@petapal Ahojky,moc děkuju 🙂 Zítra dám vědět,jak to dopadlo,zatím ahoj a držím Ti palečky,ať se bobískům u Tebe líbí a pořádně se zahnízdí 🙂 Moc Ti přeju,vlastně nám všem,ať všechno dobře dopadne 🙂

pejcoska
1. bře 2011

@kiara81 Ahoj kiaro,tak já nevím,dr, nic o syndromu,že by se mi rozjížděl,nic neříkal a sliznici mám 14mm vysokou. Tak já nevím,ale je pravda,že ten doktor z caru,co k němu chodím,pořádně nic nevysvětlí,na všechno se ho musím ptát a připádá mi,že ho to i obtěžuje..... no možná kdybych chodila do jiného caru,tak by mi OPU taky neudělali... Ale v každém případě mě to moc mrzí,že se Ti rozjel ten syndrom...... Držím palečky,ať to příště vyjde 🙂 A kiaro,jestli se můžu zeptat,ty máš nějaké problémy?

kiara81
1. bře 2011

@pejcoska ahojda ono to asi je tím že jsi měla asi furt stejný počet folykulů...tak proto to je asi v pořádku ...já si počkám mě těch pár dní neuteče jen to že jsem to mohla mít už zasebou ....OPU dělají vždycky jen pak se musí uklidnt prý vaječníky....ale tak je dobře že je u tebe vše jak má být 😉 a já jsem naprosto v pořádku jsem jen po rozsáhlých srůstech po císaři ale to je už v pořádku a přítel má špatný spermiky tak proto ....dneska jsem zvědavá kolik vajuch je dobře oplodněných a pak šup do mrazáku

lampion
1. bře 2011

@jolcap
Potichu blahopřeji. Jakmile tam ten duch je, tak se ho jen tak nezbavíš 😉 !!!

jolcap
1. bře 2011

@lampion klidně tam můžou být tři čárky nevadí, doufám,že budou sílit

holubice.petra
1. bře 2011

@jolcap potichounku gratuluji k duchovi ;o)

jolcap
1. bře 2011

@holubice.petra díky to čekání je hrozný co? obdivuju všechny co to vydržely víckrát

holubice.petra
1. bře 2011

@jolcap to čekání je opravdu hrozný ale nedá se nic dělat... 😉 😎

holubice.petra
1. bře 2011

Mě už třetí den stále pálí žáha brzo mě z toho asi taky trefí.....

jolcap
1. bře 2011

mám dítko,ale tohle si z těhotenství fakt nepamatuju

kiara81
1. bře 2011

tak všem tady zdejším oznamuji že mám v mrazáku malou školku 😀
pomocí ISCI 22 vajuch z toho oplodněno 17
pomocí jen IVF 10 vajuch z toho oplodněno 8 ale jedno uteklo takže 7
a 5 vajíček je malých ale vyčkaj do zítřka jak na tom budou ..a budou je zmražovat po 3-4
no tak jsem mohla jít jen na IVF a žádný ISCI nemuselo být ....a mohl být za to kočárek 😀
jsem jen zvědavá jestli to bude zajmat pana domácího schválně mu nic nebudu říkat jestli se zeptá

ismet
autor
1. bře 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, kdybych Ti mohla poradit, tak si nech pár embryek zamrazit pro všechny případy. Kdyby to náhodou nevyšlo, budete mít záložní řešení, aniž bys do sebe musela píchat další hormony. Úspěšnost u čerstvých embryjek je 25% a u zmražených 21%, to není takový rozdíl. Musím sice přizant, že mně KET nevyšel, ze 4 zamražených embryjek se rozmrazilo jen jedno, prý bylo pěkné, ale pak se neuchytilo. Ale znám pár lidí, kterým se i zmrazená embryjka uchytila. Je to jen můj názor, ale promysli si to ještě, prosím.

jolcap
1. bře 2011

@kiara81 tak to máš pěknou partičku, jinak to že jsi nemusela mít ICSI je zvláštní, kdybyb si ho nedala a ty ostatní by to nezvládli tak si to budeš vyčítat, takže to nech plavat
to budeš moct mít dítka každej rok co, myslíš že se nezeptá

ismet
autor
1. bře 2011

@kiara81 Ahoj kiaro, to je neuvěřitlené, takové množství embryjek! Tak ať se hezky vyvíjejí! Toho ICSI nelituj, je to sázka na jistotu, nemohli jste vědět, že to takhle vyjde. Kolik jsi tedy celkově měla vajíček? Vychází mi to 32+5 malých. Jak to děláš 🙂?

holubice.petra
1. bře 2011

@kiara81 to je urodička gratuluji to jsi obsadila celý mrazák chicht 😀 😀 😀

kiara81
1. bře 2011

@jolcap nelutuju vůbec ne jen to tak konstatuji ale měl špatný spermiogram no tak raději udělali i ISCI myslím že se nezeptá už přišel z práce a nic
@ismet měla jsem 32 těch 5 je započtených v tomto počku no nevím hnojili mě v CAR 🙂 no je to mazec ale břicho po OPU mě bolí ještě ted kdyby mě někdo honil tak nevím asi umřu ....

kiara81
1. bře 2011

@holubice.petra no prý to je malá školka říkala embrioložka 😀

holubice.petra
1. bře 2011

@kiara81 mě břicho bolelo ještě týden a to jsem jich měla 14.....ale ženská vydrží vše že??

jolcap
1. bře 2011

@kiara81 no asi se holky bičíkovatý trochu pochlapili,nebo taky něco píchal 😀 máš celý oddělení myšáků

kiara81
1. bře 2011

@holubice.petra no potěž ...se mám na co těšit ale z tebe mám velkou radost ....jak se cítíš a test sílí???
@jolcap no asi to bylo tou včerejší atmosférou 😀

kiara81
1. bře 2011

@jolcap no a ty nám jako testík nevyfotíš????hmm???
@holubice.petra no a ty taky.... 😎

jolcap
1. bře 2011

@kiara81 pokus se nezdařil, lítala jsem tady ráno s foťákem, s mobilem a vždycky to bylo přesvícený nebo ni nebylo vidět, doufám,že je to ok a bude sílit pak jí vyblejsknu a hodím do alba, furt se bojím ho napsat

lampion
1. bře 2011

@kiara81
Týý jo! Xaverov asi brzy zkrachuje 😉 . Tak teď hlavně, ať z toho množství vyselektují toho největšího borce a ať se mu potom u maminky líbí! 🙂 Určitě za tímto účelem investujte do prodloužené kultivace.

jolcap
1. bře 2011

@kiara81 až půjdu ven řeknu našim slípkám jakou mají konkurenci, oni ted nenesou a já musím kupovat vajíčka

holubice.petra
1. bře 2011

@kiara81 😀 já jsem už včera ani dneska netestila když mi to včera potvrdili z krve...možná na konci týdne pro jistotu 😉

petapal
1. bře 2011

holky d0neska je to 5den po vloženi byla i prodloužena kultivace a nic na testu neni jsem to nevydrzela,ale rikam si ,že je brzo

pejcoska
1. bře 2011

@kiara81 Ahojky kiaro,no tak to je nádhera,taková super ůroda 🙂 ,moc moc gratuluji a přeji hodně štěstíčka 😉

pejcoska
1. bře 2011

@ismet Ahojky ismet,moc děkuju za radu,budu ještě o tom přemýšlet 😉 ,ale to až podle toho,jak to všechno bude probíhat,třeba ańi nebude co zamrazovat,uvidíme,ale máš pravdu,že ty hormony nejsou nic příjemnýho...... Ach jo,nemůžu se dočkat až bude po ETU,ikdyž to se zase budu nedočkavá na to si udělat test a zároveň z toho budu mít strach,ach jo, si prostě nevyberem 🙂

kiara81
1. bře 2011

@jolcap tak až bude silná tak to půjde ...už se těším.. no to jim řekni že jedna slepice snesla během pár dní 32 vajec jako at se koukaj probrat nebo půjdou na pekáč 😀
@lampion no jo tak to by si na mě měl dát bacha 😀
@holubice.petra tak víš na památku a jako tady pro nás na pokochání
@pejcoska děkuji a neboj to bě to vyjde také a brzo budeme se kochat našimi poz.testy.... 😅
@petapal jéé ty jsi blázinek neboj je ještě brzo já vím je to hrozný čekat .....uvidíš v pátek tam bude jako vyšitá