IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

paja1
6. únor 2011

@adenka84 nehaž flintu do žita,jsem na tom podobně,ale já mám ted 13pokus,ale(já jsem vyjímka-většinou se zadaří dříve ,já patřím k těm asi 5% co se nedaří).A taky mám strach testovat.dnes jsem 11den.Už jsem asi 3x držela ten test v ruce,ale bála jsem se.I když mě bolí spodek,že tomu též nevěřím,tak prostě mám strach a raděj ještě jsem v klidu.Ikdyž je to čímdál horší a blíží se mi ten den D.ve středu mám kontrolu v centru.tak ti také držím pěsti.

adenka84
6. únor 2011

pája...13 pokus ....tak to ti obdivuji....hlavně tě obdivuji, že jste schponé našteřit tolik peněz....
budu držet palečky....
koukám, že už jedno dítě máš...tak se musí podařit i po druhé,ne? takže pfuj,pfuj, pfuj..

adenka84
6. únor 2011

Pájo, můžu se ti zeptat do jakého centar jezdíš?

eviknufik
6. únor 2011

@paja1 rano uzivam vaginalne Crinone a Prednison a vecer Anopyrin. Jinak Ti drzim taky palce,teda 13. poks, To uz musis byt obrnena trpelivosti🙂 Ja to nevydrzela, a prvni TT jsem delala 5. den po transferu, dalsi TT 8. den, posledni 10 den. ted uz cekam na 14. den (to je zitra) - bud bude negativ, nebo pozitiv.

paja1
6. únor 2011

@eviknufik Já mám teda jiné.Ale myslím si ,že ten crinone je místo utrogestanu.Tudíš na zdržení menzesu nic není?je to tak?V tom případě bych to viděla pozitivněji.držím pěstičky.No a jaké byli ty testy?když jsi testila?Asi vše nečtu,je tu hodně informací tak promin. 🙂

eviknufik
6. únor 2011

@paja1 Mas pravdu na zdrzeni MS jsem nic nedostala. Problem idim v tom, ze nevim jestli to me "spineni" mam brat opravdu jako spineni, nebo jako MS. Jde o to, ze posledni cca 3 roky mam MS velice slabe - trva tak 3 dny a to mi staci tak jedna vlozka denne. A taky se jedna spise o hnedocerveny nez cerveny vytok a to jeste kdyz jsem na WC 😒 .

paja1
6. únor 2011

@eviknufik No tak to pak nevím.Tak ti budeme držet pěsti a uvidíš. 🙂
No a testovala jsi?Jak dopadli testíky?

checule
6. únor 2011

No mě teda říkal doktor taky,abych se to pokusila vydržet a netestovala se dřív než 12 den od ET. Říkal, že nejdůležitější je psychika a spousta holek se rozhodne testovat dřív a pak jsou logicky zklamané tím, že mají negativní testy, přestože mohou být klidně těhotné. Rozhodující je test z krve, do té doby může být TT dělaný doma pořád ještě negativní. Je to hrozně individuální. Někdo má na testu dušíka už 5 den od ET a někdo má sněhobílo ještě 14 dní po ET. Ale je hrozně těžký to vydržet a netestovat, když by to chtěl člověk vědět co nejdřív!! 🙂

eviknufik
6. únor 2011

@paja1 Vsechny TT negativni, ani naznak ducha 😒

ismet
autor
6. únor 2011

@checule Je to hrozně těžké nevydržet netestovat. Je to přeci tak důležitá věc, člověk chce vědět, jak na tom je a ty dny se tak strašně vlečou! Ale je fakt, že psychika má velký vliv na zdraví obecně a na těhotenství obzvlášť. Mně se za rok a půl, kdy jsme se snažili o druhé dítě, dvakrát zdálo, že jsem těhotná. Cítila jsem různé příznaky, vsugerovala jsem si je a pak jsem byla hrozně zklamaná, když to nevyšlo. Podruhé to bylo velmi hloupé, po KET jsem byla tak přesvědčená, že jsem těhotná, že jsem to dokonce řekla několika kamarádkám. No a pak jsem musela "potratit". Bylo to fakt trapné jak jsem musela být smutná a všichni se tvářili soustrastně. Teď jsem 5. den po ET a hlavu si s tím nedělám, udělala jsem maximum a teď to nechávám na embryjku. Vydržím to a nebudu si dělat test dřív než 14 dní po ET, jak mi doporučili.

paja1
6. únor 2011

@checule tak já mám výdrž,právě já se bojím testit nechci ty špatné zprávy slyšet.jsem trdlo. 😀

paja1
6. únor 2011

@eviknufik tak to je mi líto.Tak uvidíš.kéž-by,ale to je asi málo pravděpodobné. ☹

eviknufik
6. únor 2011

@paja1 Ale uz jsem se s tim smirila. Nevyjde to ted, vyjde to priste 🙂. Od dubna nastupuju do nove prace a taky se stehujem do noveho bytu. Pokud to nevyjde ted, dalsi pokus az na podzim, az se zapracuju. Takze si rikam, vse zle je na neco dobre. nevyjde ted mimi, v klidu si zaridime bytecek a pak jak bude po starostech, tak to treba vyjde 😉

checule
6. únor 2011

Já si myslím, že opravdu jen málokdo se vydrží netestovat až do kontroly u doktora. Já jsem taky dostala důrazné varování od doktora i od manžela ( ani jeden nechtěl, abych byla zbytečně stresovaná a nešťastná, když nebudou výsledky úplně podle mých představ ), ale ani já jsem to nevydržela - prostě to nešlo!! 😅
Dnes jsem 8 den po ET a nedokážu si představit, že bych měla čekat ještě další týden na výsledky z krve - i když ty pro mě budou nejdůležitější, samozřejmě.. Člověk nemá vyhráno vlastně nikdy - nejdřív se všechny modlíme, abychom otěhotněly, pak trnem s každou kontrolou u doktora, aby bylo všechno v pořádku, následuje hrůza z porodu a pak se člověk celej život bojí, aby se tomu malýmu človíčkovi nic nestalo 🙂 Ale všechno tohle "trápení" za to určitě stojí!! 😉

ismet
autor
6. únor 2011

@checule To je svatá pravda. Ten největší strach skutečně nastal, až když se děťátko narodilo. Celé těhotenství jsem se klepala před každou kontrolou v kabince, že mi dr. řekně, že mu nebije srdíčko, ke konci těhotentství jsem ho budila, když se dlouho nehýbalo, a od té doby, co je na světě, se bojím, co ho čeká a před čím ho nedokážu ochránit. Ale o tom to je - být maminka.

checule
6. únor 2011

@ismet
Já jsem se ještě tak daleko nedostala, ale slyším to ze všech stran. Moje kamarádka, která je v osmém měsíci taky nejprve trnula, aby překlenula "kritický" první tři měsíce, pak jak začala pociťovat pohyby, tak ji vyděsila každá delší pauza, kterou si mimčo udělalo v průběhu spánku a teď se v noci budí hrůzou z porodu, protože jeden docela komplikovanej už má za sebou.. No a jak slyším, tak to nejhorší ji teprve čeká 😀

paja1
7. únor 2011

Zdravím všechny,dnes jsem ráno testla-12den a nic takže je to zase v háji.Už víc nejdeme,ale budu vám všem fandit a kuknu na Vás .Držím pěsti,at máte co nejdříve //. 🙂

lampion
7. únor 2011

Ahoj holky, mohu se k vám prosím přidat?

Shrnu svou situaci: 😅
OPU 1. 2. - 17 folikulů a pěkných 17 vajíček, z toho se 14 bez pomoci oplodnilo. ET 5. 2. - transfer 1 embrya, 8 mrazáčků.
Je to mé 2. ivf, z 1. máme syna. Syn je u babičky, abych mohla dodržovat klidový režim, ale občas jsem tak vyklidněná, že mám pocit, že mi z toho hrábne 😉 .

amadores
7. únor 2011

@paja1moc mrzí mě to

@lampion to máš krásnou úrodu, tak držím palečky za 14 dní. 🙂

Mě od rána pobolívá břicho jako přesně na mrchu... 😒

lampion
7. únor 2011

@amadores
a kolikátý den jsi po ET, resp. po OPU?
Z vlastní zkušenosti vím, že pobolívání podbřišku může znamenat to i to, ale je mi jasné, že to jednomu na klidu nepřidá......... Živě si pamatuji, jak při svém 1. ivf jsem 10. den po ET rezignovaně brečela, že to je jasné, že mě bolí břicho, jako bych to měla každým dnem dostat. Tak jsem si udělala uprostřed dne test a k mému překvapení na něm byly //......Snad to bude i Tvůj případ 🙂

checule
7. únor 2011

@paja1
I mě je to moc líto ☹ Ale třeba si odpočinete, přijdete na jiné myšlenky a za pár měsíců to zkusíte znova. Ono se těžko věří, že "naděje umírá poslední" když tomu člověk obětuje tak moc a má za sebou tolik pokusů, ale zázraky se taky dějí a možná ten jeden čeká zrovna na Vás dva!! 😉

@lampion
Tak to jsou opravdu krásná čísla! To musí vyjít i kdyby čert na koze jezdil!! 😵 Navíc máš doma jeden krásnej důkaz o tom, že to skutečně funguje, tak proč mu nepořídit ještě jednoho parťáka nebo parťačku? 😉

@amadores
Já jsem taky už od včerejška nafouklá, na břichu už vůbec nemůžu spát jak mě bolí prsa, tak jen doufám, že mě ta mrcha nedostane!

amadores
7. únor 2011

@lampion byla jsem na ET před týdnem.Nevím, je to mé 1.IVF,ale když jsem loni přirozeně otěhotněla, tak jsem ten měsíc vůbec tyto pocity neměla.Jinak to tak mám každej měsíc stejně.Z toho usuzuju, že to asi k plusu nebude... ☹

@checule prsou jsem se nemohla dotknout už v době stimulky a pak až do ET, ale teď už nebolej vůbec, jako bych byla po MS a ne před ní.

ismet
autor
7. únor 2011

@lampion Ahojky, vítej u nás. Já s jem na tom velice podobně jako Ty, také mám z prvního IVF syna a na ET jsem byla 2. 2. Na klidový režim jsem rezignovala, když můj dvouletý chlapeček den poté snědl baterii a houkající záchranka nás vezla do nemocnice. Uspali ho, vyndali mu to a já si říkala, že musím svému embryjku věřit, že je silné a vydrží mé nervy i zvedání 13 kilového bratříčka. Nedokážu ho odnaučit nošení, je to mazlík. Také jsem nafouklá, pálí mě prsa a pobolívá hlava (musím to vydržet, léky neberu). Byla bych ráda, kdyby to byly těhotenské příznaky, ale neupínám se na to, vím, že v těchto případech bývá přání otcem myšlenky. Při prvním těhotenství jsem měla typický premenstruační syndrom, čekala jsem, že už už začnu krvácet a pořád nic. V určený den 3 týdny po ET jsem si udělala test a myslela jsem, že se zblázním štěstím, když tam byly //. Byl to neuvěřitelný, nepopsatelný pocit.

tonytony
7. únor 2011

@paja1 Pájí, koukám, že na sebe narážíme i tady☹ Je mi to moc líto- už jsem Ti psala... Ale uvidíš, ještě si nechej malinkou naději na tu krev... Já taky čekám na zázrak...

Já nic, snažím se odpočívat, abych nemlěa výčitky... Jsem dnes 4.den po ET a děsně to v břiše bublá a vře, jakoby na průjem, ale nic z toho a jsem nějaká zaplynovaná a takový pocit na MS, prsa vůbec nic, no, nevím, nic to neznamená, vím... Jen, aby řeč nestála...

Všem moc držím palce a doufám, že bude brzy hodně //🙂

lampion
8. únor 2011

Ahoj holky,

díky vám za milé přivítání 😅 . Myslíte, že bych vás mohla požádat o malé shrnutí, kolikátý den jste od ET/OPU, kolik jste si nechaly vložit ufonků, jak to snášíte a tak? 🙂

Já viz výše a snáším to všelijak, hlavně se pořád kvůli něčemu nervuju, potom se nervuju, že se nervuju.... 🙂 . Před tímto IVF jsme si ještě na podzim prošli KETem, měli jsme ještě 3 roky staré mrazáčky z 1. ivf. To jsem se rozhodla být těžce nad věcí, fungovala jsem úplně normálně, běhala se synem po hřišti.....a povedlo se, 9. den po transferu jsem měla dvě čárky na testu, krevní test vyšel krásně, ale bohužel jsem potom z ničeho nic začala krvácet.....Asi bylo embryo u ledu moc dlouho...Každopádně to byl pro mě důkaz, že klidový režim tak velkou roli nehraje. Přesto jsem si ho tentokrát zařídila, abych měla čisté svědomí, hlavně abych nemusela toho svého mazlíka pořád nosit, ale beztak mám neustále pocit, že dělám něco špatně, připadám si jako cvok...... 😉

@ismet
Jéé, tak to jsme na tom opravdu hodně podobně 😉 , hned v několika směrech 😉!!!! Koukám, že máš doma taky pěkného dráčka 🙂. Ten náš má už 2,5 roku a 17 kilo. Baterku zatím nesnědl, ale taky bych měla pár historek z dětské ambulance......Pochopila jsem, že u vás minulý týden všechno dobře dopadlo a baterka malému nestačila ublížit, tak to je hlavní, ale nervy to musely být slušné.....
Jak popisuješ své pocity před testováním, tak plně souhlasím, měla jsem to stejné, a to jsem byla těhotná už 3x - pokaždé jasný PMS. Kéž by tomu tak bylo i tentokrát.....
Ismet, nechali jste si taky zavést jen 1 embryo? A máte mrazáčky?

Holky, hezký den vám všem přeji!

lampion
8. únor 2011

@ismet Přečetla jsem si některé tvé starší příspěvky a musela jsem se smát. Přes mou averzi k oranžové barvě právě spíme pod oranžovým povlečením, takže jsem jištěná 😉 ........A v Pronatulu jsme kdysi se svým snažením o miminko začínali, bohužel tam došlo z jejich strany k pochybení, když se nám zadařilo hned napoprvé pětinásobně, proto jsme se k nim už nevraceli a změnili jsme car......

hoblinka8
8. únor 2011

Ahoj holky, muzu se k vam taky pridat?

Od 2.2. si picham Gonal 250 a po dvou dnech 225. Vcera jsem byla na UTZ a pry tam foliky jsou ale male (nejvetsi 11mm, zbyle pod 10mm) a tak mi zas zvysili davky na 250. Ve ctvrtek mam dalsi UTZ.
Chtela jsem se zeptat, jak vam rostli folici? Neni to nejak divne, ze jsem je mela 6. den stimulace (7 DC) tak malinke? Je to nase prvni IVF (3x neuspesne IUI) a tak jsem nervozni jak malej psik🙂 Nejvic z toho, ze vubec nevim co je a co neni normalni. Stimulaci snasim uplne vyborne, temer nic mi neni. Jen vecer mivam trochu pocit, jak kdybych snedla kybl cocky🙂 a mnohem vic piju nez normalne (vodu🙂 ). Ale jinak nic. Jak snasite/jste snasely stimulaci vy?

Neni nektera z vas taky uprostred stimulky?

Moc vsem drzim palecky, od ted uz jen same dalnice!!! 🙂

amadores
8. únor 2011

@hoblinka8 já měla 9.den stimulky s gonalem folíky 15-17mm ,takže mi to u tebe nepřipadá malé.přeci rostou každý den dále.já měla s gonalem jinej problém, vyrostly mi jen 3-4 folíky, takže reakce na stimulku minimální.příště budu rozhodně chtít něco jiného,možná i dlouhej protokol by mi sedl lépe.

checule
8. únor 2011

@lampion
Ahojky!
Já jsem dneska 11 den od ET a je mi všelijak. První dva dny jsem byla nafouklá a dost citlivá ( jako před menses ),
pak se všechno srovnalo, nebylo mi nic a dneska ( den, kdy bych měla správně dostat menstruaci ) mě zase celej den pobolívá břicho, mám pocit, že to musím každou chvilku dostat, i když samozřejmě doufám, že mě ta mrcha červená nedostane! 🙂
Jinak stimulaci jsem zvládala výborně, manžel mi píchal Gonal a den před OPU Cetrodine. Utvořilo se mi 10 folikulů a podařilo se odebrat 6 vajíček, z toho 4 se oplodnili pomocí injekce ( manžel má špatnej spermiogram ). Nechali jsme si zavést dva bojovníčky a dva mrazáčci nám zůstali na příště.. No a teď čekáme jak na trní, jak to všechno dopadne. Na kontrolu krve jdem příští pondělí ( 14. února )...

ilik2011
8. únor 2011

@hoblinka8 Ahojky já ted stimuluju taky na 1 ivf a začala jsem 30.1,beru Puregon a taky se mi zdá že to roste pomalu,10 den - 13 mm.Nevím kolik mám folíků,mám nějak špatně postavené vaječníky,že je ult.skoro nezachytí,takže každá kontrola je boj,aby jsme něco bůbec viděli.Moc se bojím že to nevyjde,že bude něco špatně.Stimulaci taky zvládám dobře,včechno si píchám sama,pero bylo v pohodě,ale dneska jsem musela zbylé dávky nabrat do střikačky a píchnout si to normálně velkou jehlou a to dost bolelo.OPU by mělo být o víkendu,z toho mám největší strach a pak z toho zklamání jestli to nevyjde,pokaždé jak přijde mens. tak mám pomalu hysterický záchvat a vždycky to přijde, když se to nehodí,když máme někam jet,na oslavu nebo podobně.Vždycky mám totálně pokaženou náladu. ☹