IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

danaho
17. črc 2012

@bojisek.4 Ahojky, to je super,jedna bublinka je tam určitě 😵 a možná i druhá. Ten čas se vždycky vleče když na něco čekáš. Moje MS se pořád někde toulá - mrcha jedna. 😠

fionna
17. črc 2012

@zezizu Jo, tak to už nejspíš neplatí ☹ . Měli jsme mít adopčátko podle slov z kraje kolem září- října. Ale i když jsme prošli psychotesty i přípravkou a všude máme krásné posudky, tak nejspíš neprojdeme. Můj má záznam z 15 let(před 23lety), na sociál. odboru řekli, že je to už dávno a pustili nás dál. A po roce schvalování kdy už mám dokonce doma papír s doporučením z kraje a máme jen čekat doporučený dopis o zařazení do registru....Nám 13.-tého v pátek zavolala, že někomu nahoře se nelíbí ten záznam a žádají si spis ze soudu. Takže už s tím nemáme tak počítat. 😢 . Všichni sice stojí za náma, máme 3 psychologické posudky od různých lidí, ale jsou nám asi na nic. Je to kvůli novele zákona.
Takže už nechci čekat a jdeme do IVF.A jestli zázrakem projdeme, tak si ti adopčátko vezmu taky.

fionna
17. črc 2012

@deeky23 Krááása, tiše gratuluji. Ať se drží 😉

fionna
17. črc 2012

@danaho Jejda, tak ty to také nemáš jednoduché. Budu ti držet pěsti, ať se to už tentokrát povede.

danaho
17. črc 2012

@fionna Děkuju.nadávám si tady když čtu jak to máte se žádostí o adopci. Je to hrozný,takových dětí čeká na rodiče a oni s tím dělají...Chápu,že musí budoucí rodinu prolustrovat,ale záznam 23 let starý a od té doby vše v cajku a kvůli tomu by vám dítě nedali???Snad to všechno dobře dopadne a bude vás posuzovat nějaký rozumný úředník. Do IVF jdi,neboj se toho,ale obrň se psychikou.Třeba budete patřit k těm šťastným párům,kterým se to povede hned napoprvé.Držím palce. 😉

fionna
17. črc 2012

@danaho No, kdyby nám to řekli na začátku, tak bych to brala jinak.... 😒 Ale my tím procházeli přes rok, doma vše nakoupené a všichni se na holčičku moc těšíme. Chceme rómskou holčičku. A teď je docela možné, že ta která měla být naše, tam bude do své plnoletosti ☹ . Taky doufám, že to dostane do ruky někdo rozumný. Zvlášť když jiní řekli, že je to dávno, děti máme skvělé, a manžel má skvělé posudky od psycholožek. Stále věřím, ale už se nechci soustředit jen na toto a volím i druhou cestu. V srdci mám tolik lásky navíc, že ji chci někomu malému ještě dát. A nevíš kolik si mám hned na první návštěvu do CAR vybrat sebou peněz?

danaho
17. črc 2012

@fionna Snad to všechno nakonec dobře dopadne. Na rpvní návštěvě by jsi nic platit neměla,maximálně registrační poplatek. Teprve se domluvíte na postupu a popřípadě jaká vyšetření podstoupíte. Já jsem šla v září poprvé do CAR a první pokus byl v lednu,ale to jen proto,že jsme obíhali ta vyšetření - imunologii a genetiku. Tam se pak čeká i dlouho na výsledek-asi 3 týdny až měsíc. Na první schůzce by ti měli všechno vysvětlit a neboj se na cokoliv zeptat. Až začneš stimulovat,tak si můžeš připlácet na léky,ale tam záleží jak vysoké dávky budeš mít a tak jestli si necháte napsat pera nebo klasické injekce. \Samotný zákrok platíš až při zavedení embryí. 🙂

katuleb
17. črc 2012

@danaho ahojky výsledky by měli být nejdéle do měsíce ,takže do 10.8. koncem srpna mám poradnu a čekám ms a začínáme,teda snad....

fionna
17. črc 2012

@danaho Dík, tak snad mi to nebude trvat tak, jak tobě při tom prvním. Ale na druhou stránku zase kdyby se to nepovedlo, tak bych si zas říkal, že mi všechna ta vyšetření měli taky udělat. Jestli není chyba i jinde. No uvidíme. Jinak já neměla problém otěhotnět, ale donosit dítě. Bez pomoci lékařů bych to asi nedokázala. Rychle se mi zkracuje čípek. Kolem půlky těhotenství jsem mívala 0,5. Jednou to stihli zašít a podruhé ne. Tak doufám, že už se mi to nebude opakovat. A ty kdy plánuješ KET?

darazv
17. črc 2012

@danaho
@elliem Holky dakujem ste zlaté 😉 no musime byt silné a bojovat dalej inak to ani nejde 😀 taký blbý dotaz čo je to Endometrioza?mám to chapat že sa to vlastne zistí pri laparke?a bráni to počatiu cez ivf ? pretože mne dr z CARU tvrdil že laparka a hysteroskopie je zbytočná ale ja som si ju aj tak vydupala 😠 a ked vam to objavili tak aky bol postup dalej dáke lieky alebo čo?dakujem za info 😉

danaho
17. črc 2012

@darazv jukni na tyhle stránky http://www.endometrioza.cz/co-to-je-endometrioz...
Někdo příznaky na sobě pozoruje,někdo o tom ani neví. Mě ji diagnostikovali loni v březnu při laparoskopii. Měla jsem veliké ložisko mezi dělohou a močovým měchýře,. To mi odstranili a doporučili IVF,díky tomu prý mám i neprůchodný vejcovod.Ale v děloze to nebylo.Tak snad i teď to bude v pořádku. Jiný způsob jak to zjistit není. tak snad to budeš mít v pořádku.Ale podívej i přesto všechno jsem otěhotněla a to že se to neudrželo,tak za to nemůže endometrioza.

danaho
17. črc 2012

@fionna doktorka mi nejdřív chce udělat hysteroskopii asi v září a měsíc na to by jsme šli do KET pokud bude všechno v pořádku. Oni většinou tahle vyšetření nedělají hned před prvním IVF. Mě na to poslala,protože jsem starší a děti nemám. A ty máš ty první děti se svým mužem? Pokud ano,tak by totiž u vás genetický problém být neměl,maximálně že by se změnilo něco v imunologii. Uvidíš,co ti poradí 🙂

danaho
17. črc 2012

@katuleb tak to se ti to taky pěkně krátí. Uteče to jako voda,uvidíš 🙂

evikj33
17. črc 2012

@bojisek.4 Gratuluju k bublince/kám a budu zvědavě čekat s tebou 🙂 At to rychle uteče. 😉 Jinak holky zdravím a občas nakukuju.

fionna
17. črc 2012

@danaho Jojo, jsou jeho a jsme stále spolu 😉

danaho
17. črc 2012

@fionna tak to je moc hezký. To se dneska tak často nevidí. Určitě vám to vyjde 😵

danaho
17. črc 2012

@evikj33 Ahoj Eviku,zrovna dneska jsem na tebe myslela. Jak se máš,co bublinky?

evikj33
17. črc 2012

@danaho Ahoj Danuško,zatím nic nového včetně nevolností,jed dnes navrch motak a mžitky před očima 😀(srovnala jsem kavou s mlékem) Jinak už se nemužu dočkat pondělí,čeká nas velky UTZ na VVV+hodnoty krve ze screningu,tak se bojím a jsem zvědavá zároven.Snad bude vše Ok.Myslím na tebe a na všechny snažilky tady a moc držím pěstičky.Už víme že miminko k vám chce,tak ted už to musí klapnout. 😉

danaho
17. črc 2012

@evikj33 děkuju.Jsi zlatíčko. Tak v pondělí budu držet palce jako blázen a dej mi pak vědět. Hrozně to letí když vidím jaké těhulky děláte pokroky,jen mé osobě to utíká pomalu.Ale asi potřebuji čas abych nabrala sílu.Teď čekám na první MS a už ji netrpělivě vyhlížím. Po kyretáži má přijít za 4-6 týdnů. Dneska je to 32 den. Nikdy jsem si jí tak nepřála jako teď 😀

evikj33
17. črc 2012

@danaho Neboj určo včas dojde,zasloužíš si to za statečnost 😉 Myslím na tebe,je to těžké,znám to,ale bojovat je nejlepší lék.Nám se to tenkrát povedlo přirozeně,právě po těch 3MC,co ty víš co má pro vás příroda připraveno.At tak či tak,hlavně s uspěšným koncem 😉

danaho
17. črc 2012

@evikj33 chceme to zkusit už o první menstruaci přirozeně.Ale moc šancí tomu nedávám.dneska Vaškovi konečně trhali ten zub. Zvládnul to statečně.Za měsíc jde na další 😝

evikj33
17. črc 2012

@danaho Jasně nechte tomu volný pruběh,je to bud a nebo,jinak máte zmrzlinky,tak hlavně klid.Váša je statečný,ještě že se kapku ochladiloIlo.I když Maly nás přesvědčoval že svítí slunko a že chce do bazénu,je to s ním na bednu někdy 😀 Včera manžu ukecal,měl tu kamaráda a ten řek však at se otužuje,tak mu oddělal bazen a nechal ho tam cachtat,jsem myslela že mne rani,pak byl jak rampouch,ale dušička spokojena.

evikj33
17. črc 2012

@danaho A Danuško nevíš co Kačenka,už jsem ji dlouho nezahlédla,jak jim to dopadlo u Androloga atd?

danaho
17. črc 2012

@evikj33 ty chlapi jsou někdy na tečku. 😀 Tak hlavně aby jsi s malým nemusela mazat pro ATB nebo kapky na rýmu. vašek měl jít právě na to trhání když bylo vedro,tak se raději přeobjednal a dneska vyšlo počasí suprově. A už jste řekli malému,že bude mít několik sourozenců? 😝 😀

danaho
17. črc 2012

@evikj33 Kačenka odjížděla na Slovensko a zatím se neozvala. No ale už to tak 2 týdny. Tak doufám,že je v pořádku. Výsledky měli mít včera???

evikj33
17. črc 2012

@danaho Zatím jsme řekli že bude miminko,ale když se ho někdo zeptá,tak řekne že chce bráchu i segru,tak snad se mu poštěstí 😀 Já tajně doufám alespon v jednu slečnu 😕 Jo vedra maj zas začít koncem příštího týdne asi padnu 😝 .At se to Vénovi pěkně zhojí a tobě at mrcha nedělá drahoty 🙂

danaho
17. črc 2012

@evikj33 Jejda aby t nebyli 2 bráchové 😝 To aby Kamil založil malý fotbalový klub 😀 Přála bych ti ale tu princezničku. Určo se ozvi jak jste dopadli.To už ti řeknou pohlaví?

evikj33
17. črc 2012

@danaho Jsi Keliška jako já 😀 No některé holky psaly že už jim to řekli,ale zrovna dnes jedna koča psala že jeden prcek stávkoval,tak ani nemaj zkontrolovanou nosní kustku a musí ještě jednou, nožky měli usebe tak nic neprozradili.Tak jsem zvědavá a taky se bojím at je vše Ok.Dle tchyně to budou 2holky a hotovo.Já myslím že páreček,kartářka věštila že jednu holčičku budu určo mít,tak věřím. 😉

danaho
17. črc 2012

@evikj33 tak do nich hodinuped kontrolou šťouchej aby neusnuli 😀 Bude tam holka, to je jasný a to druhý bude překvápko 😵

evikj33
17. črc 2012

@danaho Jj asi tak nějak,no štouchat moc nemužu,te kočeně se právě to 1mimi tak mlelo že dr.nic nezmoh 🙂 a já chci pak s manžou ještě do Ikei a taky nevím zda s náma pojede i maly,pač mamča je v práci a ke tchyni ma jet ve čtvrtek,vnutil se na prázdniny,ale počítám že nejdéle v sob.ho opoceni dovezou. Hlavně dědeček to ps.nedáva 😝