IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

danaho
29. kvě 2012

Ahoj holky, hezký den Vám všem.
přikládám fotku z dnešního rána 😅

evikj33
29. kvě 2012

@danaho Ahoj Těhulé 🙂 mooooc gratuluju,tak přece jen nam to spolu zatím vyšlo 😀 Tak se nech hezky rozmazlovat a udělej si v práci pořádek,pak se tam dlooooouho nepodívaš 😎

evikj33
29. kvě 2012

Jinak přeji hezký slunečný den všem 🙂

danaho
29. kvě 2012

@evikj33 Ahoj Eviku,zatím řvi potichu prosím. já jsem hrozný srab a pořád je čeho se bát. Tomuhle fakt nemůžu uvěřit. Pořád se na to chodím dívat. Jak se cítíš ty? 🙂

evikj33
29. kvě 2012

@danaho bojíme se tady všechny,nejsi vtom sama 🙂 Jinak to jde až na občasnou nevolnost 😝 Copak říkal Véna?A kdy jdeš k dr v patek,nebo pondělí?

danaho
29. kvě 2012

@evikj33 Véna je v šoku. Ráno jsem ho načapala jak to zkoumá 😀 asi jestli jsem to nenakreslila pastelkou. na krev půjdu v pátek. Chci mít na víkend jasno. ty jdeš zítra viď?

evikj33
29. kvě 2012

@danaho Jj zítra odpoledne,tak snad taky budu vědět do pátku na čem jsem 😕 To jsou ti naši chlapi 😀 pořád nějaké podezření.Jinak už byl Kamil včera v lékarně a koupil Fembion 800.Jak budu vědět co a jak musím se ještě objednat na Endošku,at nastaví nové dávkováni.

danaho
29. kvě 2012

@evikj33 já ani na Endošku ještě nechodím. Zjistili mi štítku v CAR a tak mě zatím hlídají tam. Tady je endokrinologií málo a objednávací termín je asi za půl roku. Taky mám jet v 9-10 týdnu na kontrolu do Prahy na Imunologii.

kiwisek
29. kvě 2012

@danaho jupiiiik 😉 krasna zpravicka, tise gratuluji 😵 moc moc doufam, ze vas budu brzo nasledovat! Nas ceka ve ctvrtek kontrola mm u dr. Kociho, tak jsem moc zvedava, co nam rekne, tise doufam, ze rekne, ze je potencial na 2 IVF moc dobry!

danaho
29. kvě 2012

@kiwisek Ahoj,děkuju. Sama tomu nemůžu uvěřit. Budu ti moc držet palce aby jsi mohla co nejdříve abslovovat ten 2 pokus a aby byl úspěšný 😅 Dej vědět jak jsi na té konzultaci dopadla.

cilkaa
29. kvě 2012

ahoj holky, koukám na Vás po malé dovolené a nestačím se divit- super.

@danaho a @evikj33 moc gratuluji 🙂

danaho
29. kvě 2012

@cilkaa ahoj holka, moc díky. A jak ty se máš? Kde jsi byla na dovče?

cilkaa
29. kvě 2012

byla jsem na 4 dny s kámoškou v Itálii - bylo to bájo 🙂 Už se těším na další pokus v červenci. Oběhnu si ještě nějaká vyšetření a doufám, že to bude tentokrát úspěšné...

danaho
29. kvě 2012

@cilkaa tak to mám z tebe radost. Nejlepší je teď vypnout a hýčkat své tělo i duši. 🙂 Tentokrát to musí vyjít!!!

evikj33
29. kvě 2012

@cilkaa Ahoj Evíku Děkuji 🙂 Hned bych taky jela do Itálie,akorát je to na prd,malý nemá pas a na uřadech jsou takové fronty že bych to nedala.Mám ho v mém pasu,ale od května už to zas neplatí ty naše zákony a úřady prostě hnus 😝 Tak letos asi budem dřepět doma.Tak naber hodně sluníčka a sil na červenec at je to tutovka 😉

zezizu
29. kvě 2012

@evikj33
@danaho
Holky, Velka a ticha gratulace 🙂

evikj33
29. kvě 2012

@zezizu Moc děkuji 🙂

danaho
29. kvě 2012

@zezizu Ahoj Luci, děkuju. jsme na tom zdravotně stejně,tak věřím že tobě to teď taky konečně vyjde. 😉

rory_g
29. kvě 2012

@danaho Ahoj a gratuluju, další moje inspirace 😵 Dnes mám konzultaci před druhým IVF, tak jsi mi vlila naděj do žil 🙂

danaho
29. kvě 2012

@rory_g Ahoj moc díky. Tak mi napiš jak jsi dopadla na konzultaci a moc ti držím palce aby ti všechno vyšlo 😵 😵

zezizu
29. kvě 2012

@danaho taky jsem si to rikala 🙂

skifarka
29. kvě 2012

Ahoj holky, už včera jsem Vám psala, ale na chvíli jsem si odběhla a přišla moje mamka k PC a "šup" a můžu psát nanovo.
@danaho Nejdřív Ti moc a ještě potichounku gratuluji k pozitivnímu testíku. To je príma. Tfuj. tfuj. Jinak toto IVF je mé 2.
Poprvé jsem ho měla v Gennetu, stimulovala jsem Fostimonem /příšerně bolestivé injekce/, Synarelem/ sprey do nosu/. Ani nevím jestli jsem měla dlouhý nebo krátký protokol, ale asi krátký. Měla jsem 12 folikulů, 10 vajíček, 9 se oplodnilo, zůstaly 2 ty mně přenesly a NIC. Změnila jsem CAR a gynekologa, pomohl mně spolužák z gymplu, který vlastní kliniku, ale není to CAR. Teď jsem stimulovala 7 dní Gonalem /pero/, potom jsem píchala Orgalutran a 8. den Pregnyl. Jinak mně byla zjištěna asi před 5 lety heterozygótní trombofilní mutace C 677 T a asi před 3/4 rokem mně zjistily 3x vyšší NKT buňky, beru už 3/4 roku 😒 na to kortikoidy Medrol. A na tu mutaci si píchám už i teď Fraxiparin/ 0,3/ na ředění krve. Ty NKT buňky prý v těhotenství mohou "požírat" trofoblast/ obal miminka/. Tak možná se už přišlo na to, proč to několikrát nedopadlo.
@katka1311 Žádný chmury, stačí 1 vajíčko a jedna "mrskající " se spermijka a je to. Mohu se zeptat, máš PK na embryjka? Včera jsem se dozvěděla, že když by něco zůstalo / v což nedoufám/, tak nám to mohou zamrazit nějakou šetrnou novou metodou a to je "vitrifikace". Zkus se na to zeptat. Já chodím do Pronatalu, tam to dělají.
Dnes mně řekli, že ze 7 jich tam mám 4. To jsou nervy. Mám volat ve čtvrtek, kdy by měl být i přenos. Pro mě je to zřejmě poslední šance.
Určitě napiš, jak to máš ty a budeme se podporovat a nervovat a ostatním holkám budeme držet palce.
@kiwisek Držím palce na další IVF. Někdy fakt stačí změnit stimulaci/ Gonal, Puregon, Fostimon- ten je nejlevnější/, druh protokolu. Ta stimulace je hodně individuální záležitost. To, co zabere na jednu nezabere na druhou ženskou. Když se to třeba moc uspěchá, tak ta vajíčka nemusí být zralá a pak se neoplodní. Je to docela věda. Já jsem už několik let samoplátce a to je nářez. Ty jsi mladá a určitě to vyjde. Máš mladej neopotřebovanej organismus.
@evikj33 Jestli se nemýlím, jsi těhotná. Tak držím palce i na nohou 😉 .

skifarka
29. kvě 2012

Jo a ještě moc děkuji za fakt milí přivítání. To mě "vzalo".

evikj33
29. kvě 2012

@skifarka Děkuji,palce se budpu určo hodit,nikdy není konec obav a starostí 🙂 Však ti to brzo oplatíme až budeš stresovat po ET,to už je za 2dny .Tak bublinkám hezky nachystej peřinku at se mužou zachumlat na 9měsícu 😉

danaho
29. kvě 2012

@skifarka Ahoj,moc ti držím palce aby ti to konečně vyšlo. 😵 Já mám endometriozu, neprůchodný levý vejcovod, autoimunitní zánět štítné žlázy a taky zvýšené NK buňky. První pokus byl fiasko. ze 7 vajíček se 7 oplodnilo,ale druhý den se přestaly vyvíjet a po 3 dnech mi zavedli 1 dvojkové embrijko které se nechytlo. Bohužel mi doktorka navrhla metodi PISCI ale emriolog v Gennetu v Praze nám navrhl chybně přirozené oplodnění. Tak jsme mu věřili. Teď na druhý pokus mě dali koňské dávky hormonů,brala jsem Siofor na lepší kvalitu vajíček,protože měli podezření že je ve svém věku (skoro 37) nemám už moc kvalitní a po OPU píchám injekce Clexan an ředění krve. ty mají pomoci k zahnízdění. Dali jsme metodi PISCI a ze 14 folíků se oplodnilo 8 vajíček. Po 5 denní PKjich zůstalo 5. Jednu blastocystu mi dali do bříška a 4 morulky jsou v mrazáku. Metodou virtifikace zamražují jen embria ve stádiu blastocysta v Gennetu stojí 6000 a a všechna ostatní zamražují tou druhou metodou co stojí 3000,-. Chtěli jsme tu cvirtifikaci,ale do toho stádia blasty embrijka nedošla. Tohle řeš až v den ET oni ti poradí. 😵

kiwisek
29. kvě 2012

@skifarka ahojky, díky za reakci a povzbuzení. vajíčka byli prý naprosto OK,co se týče kvality i počtu. Takže na příští pokus mi byla doporučenastejná stimulace. tak doufám, že výsledek bude stejně příznivý nebo lepší. u nás je problém ve spermiogramu - mm nemá skoro žádné spermie, když nějaké tak nepohyblivé, a 95% patologické 😖 už skoro 4 měs se pokoušíme hormonální + vitamínovou léčkou to zlepšit... tak uvidíme, co mám řekne androlog na kontrole ve čtvrtek..

veromira
29. kvě 2012

@danaho Ahoj, tak moc gratuluji je to krásný 🙂

saraha2
29. kvě 2012

@danaho no tééééda!!!!!!!!úplně moc,moc gratuluju!!ale potichounku 😉

veromira
29. kvě 2012

@danaho prosím tě a ještě se zeptám jak mám rozumět té -blastocysta- to jsem ještě taky neslyšela.

zezizu
29. kvě 2012

@skifarka ahojky, mužů se zeptat, kam teď chodis do CARU? Já chodím pravé taky do Gennetu a rikam si, zda není na čase ho změnit po několika inseminacich a 2 neúspěšných IVF.