IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

janesm
autor
20. únor 2007

Ahoj Holky 🙂
Culinka mimi je krásnounké a jde hezky vidět jen tak dále držím pěsti!!!!
Já jsem na tom následovně v sobotu večer jsem začala trochu krvácet,hned jsem ulehla do rána to přestalo jen to špinilo ale pro klid duše jsme jely na pohotovost mimi je naštěstí v pořádku jen pod váčkem s mimi mám hematom 1x4cm tak asi proto to krvácení.Pan doktor mě doporučil zůstat v nemocnici a nebo domů ale ležet e dodržovat přísný klidový režim a pokud se to bude opakovat tak mám hned přijít a zůstávám v nemocnici.Zvolila jsem variantu ležení doma tak ležím,sedím a spím.....špiní to pořád ale méně snad to bude v pořádku,klídek mám dodržovat do další kontroly do 19.3.
Všem přeji pohodové a bezproblémové těhotenství!!!!! 😉

vava
21. únor 2007

Ahojte !

Culinka, napisala som ti, ako to prebehlo v tom Olomouci do IP. Fazulku je vam naozaj krasne vidiet 🙂 Budem drzat palce, aby to vysetrenie dopadlo OK.

Janes, stale sa tesim z toho, ze si tehotna, je to neprijemne, ze krvacas, ale verim, ze to prejde a o par mesiacov si to nebudes ani pamatat. Budes si uzivat brusko 🙂
Ja sa uz paradne zvacsujem, som zvedava, do akych rozmerov to pojde 🙂
Je mi uz celkom dobre, v piatok idem na sono, tak som zvedava, ako vyrastol fazuliak 🙂

Culi, este ti byva zle ?

Andrejka, potom napis dojmy z 3D, som strasne zvedava, ake to je 🙂)

Myslim na Vas, drzte sa.

Ahoj

aaandrejka
21. únor 2007

jasne, napisem, ale asi prv napise culinka, ako bolo v olomouci, ona ide 27. a ja na 3d idem 28. 🙂

drzte sa 🙂

aaandrejka
25. únor 2007

ahoj dievcata, tak som hodila do albumu 3 fotky z 19tt 🙂

vava
25. únor 2007

Jeeeej, ake pekne fotecky 🙂 Uz je to take naozajstne, paradne tehu brusko. Moje stale vypada, ako keby som sa straaaasne vela najedla 🙂

Culinka, nemam spravy od teba, dufam len, ze si stihnes precitat tie info odo mna skor, ako pojdes do toho Olomouca.
Ako sa dari ostatnym ???

ssss
25. únor 2007

No zeny ten super odbornik DAnkovcik ma 19.2.2007 tak vystrasil,ze som takmer prisla o rozum.Takze opatrne s odbornikom.Odbornik je pre mna lekar ,co z kazdej strany rozumie tehotnej zene.A nestrasi ju ked nemusi.Ako to dopadlo?Tak ,ze v utorok rano som volala Olomouc a v stredu bola u nich na vysetreni.A mozem povedat doooookladnom.A nic z toho cim mi hrozil Dankovcik sa nepotvrdilo.A netlacili ma ani na odber plodovej vody ako DAnkovcik nakolko to nepokladali za nutne.Akurat sme sa dohodli na kontrolnom ulz v 16tz.Takze super odbornika Dankovcika ani nechcem vidiet uz len koli jeho pristupu k tehotnej zene.A este nieco,tie co ste boli v Olomouci ste urcite zaregistrovali ten uzasny pristup k zene, ten klud a odbornost na klinike.

aaandrejka
26. únor 2007

ssss, napis viac, v ktorom tyzdni si bola na usg u dankovcika?
(ty si bola zrejme najprv u neho, potom v olomouci...ja som bola v olomouci a ku dankovcikovi sa chystam v stredu)

napis viac, trebars aj do ip, dik

culinka
26. únor 2007

Ahojky,

ako sa vsetky mate??

vava,
dakujem za podrobne info ohl.toho olomouca,ideme zajtra moc sa tesim.este stale mi byva zle,mam stale knedlik v krku.ako sa mas ty??
cim najskor hodim info o olomouci. 🙂

aaandrejka
26. únor 2007

culinka, drzim prsty, nech olomouc dopadne skvele ;)

culinka
27. únor 2007

Ahojte kamosky,

takze Olomouc dopadol dobre,pravdepodobnost down.synd.mame 1:18200,a ostatne vady 1:31051 🙂

aaandrejka,

ktore z tychto testov sa nerobia na sk?krv,ci UZV? 😉

culinka
27. únor 2007

juuj,skoro by som zabudla,drobec ma uz 5cm,na 80 % dievcatko,a nemohli nam vysetrit nosnu kost,lebo babo si jednoducho zaumienilo,ze sa nam otoci ritkou a nosik neukaze. 😀 😝

aaandrejka
27. únor 2007

culinka, ten podrobny usg nerobia bezne, na to treba specialne pristroje a tie nemaju hocikde... a tie krvne testy v tom cca 17tt (tripple testy) sa robia tusim na nejakom kusok inom principe, aj ked daju rovnake odpovede ako tieto prvotrimestralne

gratulujem k super vysledku!

my ideme zajtra na podrobny morfologicky usg a potom pockame aj na 3d, drzte nam prsty! 🙂

janesm
autor
28. únor 2007

Ahoj Zlatíčka 🙂 🙂
mám radost že se Vám daří je to úžasné.Já doufám že budu také v pořádku ale je to náročné.Včera jsem se vrátila z nemocnice,byla jsem tam od pátku,hrozil mi potrat ale naštěstí injekce,léky a přísný klidový režim pomohly.Mimi je v pořádku má přes 2cm a srdíčko bije jak ozávod,jsu ráda že se drobeček přes všechny problémy drží.V pátek jsem měla nesnesitelné bolesti břicha které šly do zad jako bych měla MS a začala jsem krvácet.Hned jsme jely zase na pohotovost do nemocnice a nechaly si mě tam.Byl tam opět hematom ted jen špiním a mám dodržovat stále klidový režim tak polehávám,posedávám a nic nedělám ale už mě to ubíjí tak bych šl na procházku ale musím vydržet.
Doufám že Vás takové problémy netrápí a trápit nebudou,bylo nás tam v nrmocnici se stejným problémem dost.
držím Vám pěstičky!!!!

aaandrejka
28. únor 2007

ahoj dievcata, ja len v skratke: cakame Lenku 🙂 babo je vraj v poriadku, boli sme na na morfologickom a potom na 3d a 4d... mam vraj na maternici nejaky dost velky myom, len ces telefon som s gyn volala, povedal, ze to je indikacia na porod cisarskym..ale o este neriesim, idem spat, zajtra napisem viac ;)

vava
1. bře 2007

Ahojte 🙂

Andrejka, gratulujem k babe ! To je super sprava ! 🙂

Culinka, som rada, ze mas dobre vysledky z Olomouca, dufam, ze to tak bude s nami aj nadalej 🙂 U nas ten program - Oscar vobec nepoznaju, je to software, do ktoreho sa nahadzuju vysledky tvojej krvi+vek a este neviem ake udaje, potom sa k tomu prida to usg vysetrenie a vyjde ti vysledok. Pokial viem, toto vysetrenie sa robi iba v Prahe a Olomouci, ale na SK nie. Ved sa tam na mna aj divali ako na mimozemstana 🙂))

vava
1. bře 2007

Janes,
setri sa, verim, ze to dobre dopadne. Aj mne hrozila nemocnica, ale slubila som, ze budem lezat doma. Je to tazke pre mna, ale snazim sa 🙂 Som zvedava, ako budeme vsetky tu pokracovat, verim, ze bude vsetko OK.

Neviete co je s Ice-Tinkou ?

culinka
1. bře 2007

Ahojte,

aaandrejka,

gratulujem k dievcatku. 😀

vava,
co sa stalo,preco hrozila nemocnica,teda ak mozes napisat?

janes,

drzkaj sa a oddychuj. 🙂

vava
1. bře 2007

Ahoj,
mam placentu ulozenu nizko - vola sa to placenta praevia central. Je v porodnych cestach. Znamena to, ze ak sa nic nezmeni (co je maly predpoklad) pojdem na cisarsky a musim si davat velmi velky pozor - infekcia, proste nic, co by sposobilo nejake krvacanie, pretoze to znamena odlupovanie placenty a je po babatku. No a neskor som v ohrozeni ze vraj aj ja. takze mam povolene dychat 🙂 sa desim, ako to zvladnem. Ale zatial som v pohode, nie je mi vlastne nic, len lekar povedal, ze ked nieco budem citit, tak ti nebude bohvieco, takze som rada, ze to ja zatial takto....

aaandrejka
2. bře 2007

ahoj dievcata,

janes, co nove? ice_tinka, kde si?

culinka, vava, drzte sa ;)

vava, neboj zvladnes to, skus si zacat citat knizky a uvidis, ako sa ti za par dni podari zvyknut si na takyto kludovy rezim 🙂

ja som vcera pozistovala hrozne vela informacii o myomoch, vraj su v tehotyenstve dost bezne (vdaka estrofemu) a vraj pocas tehotenstva aj rastu... ja som na predchadzajucom usg pred 3 tyzdnami este ziaden nemala a teraz odrazu 4 cm! lekar ma upokojil, ze je to celkom bezna vec, na viacerych weboch som v podstate nasla len informacie, ze sa to proste cez tehotenstvo neriesi, mozno sa to da odstranit pri porode cisarskym... docitala som sa ale aj jednu zlu informaciu, ze jedna baba kvoli myomu potratila v 6. mesiaci!!! tak toho sa obavam, ale budem sa snazit nemysliet na to, je to vraj skor vynimocne... drzte prsty!

ps: nasa lenka mala v utorok uz 296 gramov 🙂

na tom 3D (je to velmi emocialny zazitok) nam ukazala, ako papa plodovu vodu, ako si skrabka celo, ako obchytkava pupocnu snuru, dokonca aj ako sa usmieva (to mame aj na videu) a najcastiejsie robila presne to, co niekedy ja - pchala si palec lavej rucky do ust 🙂

abc1
2. bře 2007

Ahojky
tak po dlouhé době přispívám troškou do mlýna 🙂
V úterý jsem byla na transferu, ze 14 oplodněných vajíček "přežili" 3embyjka. 2 blastocysty (5 den kultivace) mi zavedli a jedno zmrazili. Příští čtvrtek si mám dělat těhotenský test.Vaginálně užívám Utogestan 2 tablety ráno a večer.Jinak beru ještě calibrum baby plan a protože mám problémy se štítnou žlázou tak i letrox.A i když se snažím být v pohodě tak mi to moc nejde.Snažím se na to nemyslet, dělat ruční práce co mě baví, ale i tak se strašně bojím.
Nikdy jsem netušila, že zplození, donošení a porození dítěte je obrovský zázrak, kterého si někteří lidé moc neváží. (Moje matka porodila 7 dětí,ale žádnému z nich nezajistila štastné dětství).
Omlouvám se, že jsem to na vás tak vyhrnula, ale potřebovala jsem to někomu říct.
Opatrujte se,opatrujte svoje bříška a všem moc držím pěsti

lalupa
2. bře 2007

držím palčeky, všetko bude ok, a jasné, my sme tu na to, aby sme sa vyžalovali, dávaj priebežne vedieť, ako sa máš 😉

aaandrejka
3. bře 2007

abc1, drzim ti prsty, nech ti to cakanie co najskor vyjde (to obdobie cakania je na psychiku narocne) a nech mas coskoro // ;)

marky4
3. bře 2007

ahojte holky,
my se také na IVF chystáme, už jsme jednou stimulovali,ale bohužel to byl hyperstimulační syndrom. měla jsem vysoké hodnoty, dle pana doktora - takové ještě neviděl. Takže budeme začínat ještě jednou. S panem doktorem jsme vypočítali další datum stimulace. ale bohužel další den 10DC mě znovu překvapila MS. Takže jsem volala do centra, co a jak. Tím pádem, se stimulace zase o trošku posunula. Myslím ,že MS přišla díky tomu, že v mém těle klesla ta veliká hodnota hormonů.

AB__ moc držím pěsti ať se to povede a brzo nahlásíš// 😵

vava
3. bře 2007

Ahojte !

abc, velmi ti prajem, aby si mala test pozitivny ! A rychlo sa k nam pridala !

Marky, mas dlhy protokol ? Dufam, ze teraz sa dostanes az k embryotransferu 🙂

marky4
3. bře 2007

vava aha tak to nevím jestli mám dlouhý nebo krátký protokol. Podle čeho se to určuje? 😅

vava
3. bře 2007
marky4
3. bře 2007

asi dlouhý 😅

svedomie
3. bře 2007

Ahojte kamosky,

vava,
vsetko dobre dopadne,sme stastna trojka-SME.vsetky to dotiahne do zdarneho konca urcite citim to.

ja som bola vcera v poradni,nooo tak z naseho 80 % dievcatka sa stal 100% chlapcek.predstavte si,na UZV v priamom prenose ukazal pipika a aj dve malinke vajka.Robil kotrmelce,rozhadzoval rucickami,nozickami,az sa mi slzy tisli do oci,noo uzasne to dieta.
Este stale mi byva zle,aj vraciam,ale uz je to menej caste,snad to coskoro prejde.

drzte sa vsetky.
🙂

svedomie
3. bře 2007

juuj ten predchadzajuci prispevok,to som ja culinka.svedomie je moj muz,pisal do for a interupcii,tieto temy ho dokazu neuveritelne podrazdit,tak ako aj mna. 😠

aaandrejka
4. bře 2007

culink,a ako je to mozne, ze ti tak skoro vedeli ukazat pohlavie? 🙂
no, teraz si ma kusok aj naplasila, my sme uz natoceni na dievcatko, uz som za tie dva dni stihla kupit aj par ruzovych veciciek ;))