Ivf samoplátci - má minimálka šanci na úspěch?

misko5
9. zář 2018

Ahoj holky, poprosím vás o info a radu.
V listopadu jsem byla na 1.ivf s minim.stimul. Sanus cca 31.000,- 4 vajíčka/ zavedeno 1AA, k mražení nic..Neúspěšné..nedopadlo..
Teď v Arletě mi nacenili cca 90.000,- podle mne klasické Ivf. Pro mne je to šílená pálka!
Otázka zní: jít zase do minimálky nebo do plného IVF?
Vyšla někomu minimálka? Pište, budu ráda za vše. Děkuji.

handulkak
9. zář 2018

@misko5 Ahoj ja měla minimalku, nic k mrazeni a máme z ni holcicku, z klasického IVF nikdy nic.

merope
11. zář 2018

Za co je těch 90.000? Já měla za 100.000 cyklus s dárcovským vajíčkem včetně zamražení zbylých embryí. Jinak jsem za nejdražší cyklus dala něco málo přes 50.000. Záleží samozřejmě, jaké metody potřebuješ a kolik hormonů a jakých.

misko5
autor
15. zář 2018

holky díky za odpověď..No já jsem v pořádku, i s tím mimimem hormonů mne narostlo 5 folíků..reaguji hezky, ovulaci mám i tak..sliznice mi krásně roste každý měsíc(kontryhelem) tak nevím kde je zakopaný pes..asi ten věk(40).
Budu ráda za další zkušenosti.M.

handulkak
15. zář 2018

@misko5 a co zkusit oslovit jiné CAR?
Ja jsem za minimalku platila max 60 tisic( myslím 😂) ale vic to nebylo.

merope
18. zář 2018

@misko5 Já takto od 39 lítala po IVF-kách (v mezičasech IUI) a ač mi doktorka říkala, že vše je ok a podobně, tak zvláště poté, co jsem zjistila, že ve 40 je pozdě na adopci, jsem šla do darovaných oocytů (ve 43 letech teda, ještě jsem to další roky zkoušela). Vyšlo na první pokus, máme 3 mrazáčky a já těhotná. Ano, není to geneticky moje, chci to dítěti někdy určitě říct, nikdy nepozná svou "genetickou" matku, ale bere stejně geny i ode mě, já ho nosím, já hlídám, aby mělo všechno, co je potřeba. A stálo to mimochodem těch 100.000. Za IVF před tím jsme dali asi 65.000 a měli z toho 2 třídenní embrya všelijaké kvality.

misko5
autor
18. zář 2018

@handulkak no dnes jsem jim psala, jestli minimálku dělaj, tak uvidím..jinak půjdem o dům dál...tolik peněz nemám, fakt nee☹ njn, tak by mimi nebylo...

misko5
autor
18. zář 2018

@merope gratuluji, udělala si, co jsi mohla..a tak to má být a bude, či už je tvoje..at je to jak chce..Mne nabídli darované embryjko, ale pro nás tudy cesta nevede...děťátko moc chci, joo, hlavně jáá, přítel to nehrotí..mám svý jedno, přítel jedno, a pokud budeme mít společně, tak budem rádi, pokud nepůjde i přes veškerou snahu a možnosti, tak se budu muset smířit se situací...i když to bude těžké...zkouším, nevzdávám to...děkuji

m.e.l
19. zář 2018

Neco kolem 90ti nas stal plne hrazeny pokus s darovanym vajickem, ktere mi tu prave stoji u gauce a rve. . . U nas byl problem s moji kvalitou vajicek - druhe IVF biochemicke tehotenstvi a pak treti IVF potrat. Prvni IVF bylo ve 28 - to mame prvniho syna. Ctvrte IVF bylo s darovanym vajickem ve 37 a bez problemu donosene tehotenstvi.

merope
19. zář 2018

@misko5 Tak pokud už doma dva prcky máte, tak chápu, že to tak nehrotíte. Pro mě je toto moje první.

soleilll
19. zář 2018

@misko5 Těch 90 tis. mi přijde strašně moc. Určitě je nutné mít extra vyčíslené nutné úkony (různá vyšetření, odběry krve, OPU atd.), pak ty nadstandardní (ISCI, PICSI,PK atd.) a léky - tam se ceny velmi liší podle typu léku a samozřejmě použitého množství. Jde o to, kolik vajíček z tebe chce CAR v tom jednom cyklu získat. Tahle cena mi zavání buď hyperstimulací nebo použitím všechn nadstandardních metod, které třeba nebudou nutné. Nastuduj si jejich ceník a rozhodni se, co chceš absolvovat a co ne. Těžko ti někdo dopředu řekne, co "stačí", ale vzhledem k tvému věku, pokud dítě opravdu chceš a uděláš pro to všechno, bych do toho možná šla naplno.
Já měla 3x "plné" IVF, z toho vyšel až 3. pokus (transfer 2 embryí po PK, ujalo se jedno). Po třech letech jsem šla na mini IVF s clostilbegytem, tam odebrali jediné vajíčko, ale neoplodnilo se. Pak jsem zkusila "něco jako IVF", ale s minimálními dávkami hormonů, získána 3 vajíčka, 2 embrya po PK zavedena, jedno se chytlo.

olga89
19. zář 2018

Ahoj, jak je možný se ty ceny až tak liší?! Včera na konzultaci v Iscaru mi bylo řečeno, že plný cyklus IVF bude stát 26 tís (18 tís. v případě částečné ulhrady pojišťovnou) plus 4 tís. doplatek na léky. Jedině pak ještě si budu platit hormony navíc pokud budu potřebovat další. Holky, je možný, že se ta cena až tak liší u jednotlivých center?! A ještě dotaz jestli se IVF platí vždy? V jiné diskuzi jsem se totiž dočetla, že holky prej to měli skoro zadarmo... Já totiž bych ráda porovnála i cenově ty centra...

misko5
autor
19. zář 2018

@olga89 kolikpak ti je? já už na pojišťovnu věkově nedosáhnu..tak vše platím sama..

hermanecka
19. zář 2018

Kamaradka 6ivf a nic..3 minimalky a az treti po 8letech vysla v jejich 39letech..maji vymodlenou.holku..odesla z prace,stavi dum..myslenky nekde jinde..vubec bych se nedivila,ze nez asist reprodukce,pomohla vyrovnana psychika

olga89
19. zář 2018

@misko5 je mi 29, ale diagnoza je takova, ze nezbyva čas, musim conejrychleji do IVF jinak uz nebude co oplodnovat. No a vzhledem k tomu, ze vsechny pokusy snad budu muset absolvovat behem co nejkratsi doby (rok..?!!), tak cca 30 tis x 4 to je teda masakr. Proto se zabyvam jeste tou cenou...

merope
19. zář 2018

@olga89 Pokud to máš na pojišťovnu, tak záleží, co přesně potřebuješ - https://www.gennet.cz/files/file/page-file/ceni... - tohle je třeba ceník gennetu pro pacientky pojištěné v ČR, ale co už si platí samy. A např. na IVF tam je 30.000 základ, co platí pojišťovna, část léků (hormony) taky platí pojišťovna, neplatí prodlouženou kultivaci (2500) a nevím, jak je to s dalšími laboratorními metodami (ICSI a podobně) + jak je to případně s vitrifikací, je-li více embryí, každopádně pokud nemáš nějaký zásadnější problém, tak do 15.000 na cyklus by ses vejít měla. A co já měla v Gennetu, tak tam se i snažili, abych to měla co nejlevnější.

handulkak
20. zář 2018

@olga89 ahoj, ano centra mají rozdílné ceny, řešila jsem to minuly rok s pojišťovnou, když jsem měla nutkání odejít do levnějšího.
Mohou si dle tabulek nacenit léky, nadstandardní metody také bývají cenově odlišné.
Ja jsem nakonec rada, ze jsem zůstala tam, kde jsem. Sice nás ani jedno nestalo 30 ( bylo to vždy vic) ale jsem tam spokojena s péči i s doktorem. 🙂

jezz1e
28. zář 2018

Mně zrovna doktor doporučoval minimálku, měl prý podobou pacientku (já 39 let, 2 x ZT, při IVF dost vajíček, ale mizerná embrya), která měla z minimálky 3 embrya, 2 děti 🙂

jezz1e
28. zář 2018

Jinak v Cube mi klasický cyklus nacenili vč. léků zhruba na 75 000, minimálku 30 000, darovaná 115 000.

merope
30. zář 2018

@jezz1e Co přesně znamená minimálka, když jsou z toho 3 embrya? Myslela jsem, že se takřka nestimuluje. Ale na 3 embrya musí být počítám minimálně 6 vajíček, ne? Jinak já to taky měla tak, že jsem mívala folikulů kolik se nastimulovalo (doktorka to držívala kolem 10ti), ale "vaječníkovou rezervu" prý perfektní, ale pak ta embrya nic moc. Ale my už tedy skončili na darovaných oocytech (je mi 43).

misko5
autor
30. zář 2018

Holky,,děkuji moc za reakce, pokud to v nejbižší době nedopadne přirozeně, zkusím podruhé tu minimálku..Joo a minimálku mi ted mailem v Arletě nacenili na 44 tis. ale i tak..upss...šetřím jak můžu..

@merope asi myslíš nativ, tam se nestimuluje a je jedno přirozené vajíčko..

jezz1e
1. říj 2018

@merope Praveze dotycna mela diky minimalce 4 vajicka az nich 3embrya. Podle doktora mohou prave vajicka v nativu / minimalce byt kvalitnejsi a neni tam takovy ubytek behem kultivace, protoze se pouzivaji ta vajicka prirozene pripravena dozrat, zatimco pri normalni stimulaci je jich sice vic, ale jsou to ta z "druhe" řady.

terezp1
17. říj 2018

@misko5 A co vše si hradíš sama za 44 tisíc?

misko5
autor
18. říj 2018

@terezp1 orientačně léky 5000,- IVF 19500,- ISCI všech vajíček 14000,- prodloužená kultivace 5100,- lůžko po et 500,-...a ještě mne napadá lůžko při odběru s anestezií 800,-

misko5
autor
18. říj 2018

holky přihlásila jsem se do IVF CUBE do studie, napíšu až budu vědět co a jak...díky za vaše odpovědi..