IVF - únor 2012

go
29. led 2012

Ahoj snazilky, najde se dekdo kdo ocekava dve carky po IVfF v unoru? V utery jdu na odber vajicek a uz ted se bojim cekani na test 😒

reni0602
1. únor 2012

Ahoj, můžu se k vám přidat? V pátek jsem měla odběr a v pondělí ET ....

elliem
1. únor 2012

@sambuca moje kolegyně měla také HSS, ale spíš si to chválila, říkala, že ji odebrali hodně vajíček a že se po něm embryjko lépe uchytilo..má holčičku🙂

elliem
1. únor 2012

@reni0602 držím palečky!!!

reni0602
1. únor 2012

@elliem Děkuji, mám za sebou teprve 2 dny a nervozní jsem čím dál víc!!!

sambuca
1. únor 2012

@elliem jo to mi taky doktoři říkali, že prej při ohss se většinou miminka lépe chytnou na sliznici.. u mě to bohužel tak nebylo, jen jsem trpěla jako zvíře.
@reni0602 ahojky vítej!! 😉 vím že to čekání je mazec, ale pro mě bylo uplnš nejhorší těch posledních 4-5 dní do testu.. kde si byla na opu a et?

elliem
1. únor 2012

@sambuca je to těžké, každá reagujeme jinak...tentokrát se ale určitě zadaří🙂
@reni0602 věřím🙂

reni0602
1. únor 2012

@sambuca V Gennetu Praha 🙂

go
autor
1. únor 2012

@reni0602 ahoj, jsem na tom podobne. 😉 Vcera OPU a ted cekam kdy bude ET. Uz ted se desim tech 14dni nervu ☹ . Chystas se lezet, nebo budes fungovat normalne. Nazory se dost ruzni, sama nevim co je nejlepsi.

sambuca
1. únor 2012

@reni0602 fákt? taky tam chodím k mudr. Langerové, je fantastická! Ke komu ty? Tak to mi můžeš dát detailní info co a jak tam chodí během OPU a tak. Máš PN?

sambuca
1. únor 2012

@go to s tím ležením by mě taky zajímalo.. jak to baby plánujete? Absolutní klídek, nebo jen netahat těžké věci?

go
autor
1. únor 2012

@sambuca ja stale nevim, nechci nic zanedbat. Lezet uplne, ale asi nebudu. Naopak slysim, kdo jen lezel nezadarilo se. Mozna je lepsi setrit se, ale fungovat normalne 🙂 . Bohuzel ja sama nevim co si pod tim predstavit 🙂

reni0602
1. únor 2012

Tak já chodím k mudr. Vykysalé a jsem s ní spokojená, i když jsem se k ní dostala až teď. Chodím normálně do práce, ale dělám v kanceláři, takže pohoda a v současné době ani žádný stres. I v centru říkali, že ležet je kontraproduktivní, byla jsem doma jen v pátek po odběru a v pondělí po ET. Ale 🙂 přítel mě vozí do práce a z práce a když přijedu domů tak už jen odpočívám, což je dost náročný. Vozí mě kvůli těm mrazům a taky jezdím do práce MHD cca 45 minut.

sambuca
2. únor 2012

@reni0602 taky asi nebudu ležet uplně, jen tak 1-2 dny po ET budu v klidu, lae pak budu fungovat normálka.. ještě se na to zeptám teda i mudr. Langerové, ale to budu muset nejdřív dostat tu prokletou mrchu.. ☹
Když ji nechci, přijde vždycky a když jí jednou potřebuju tak ani ťuk!!!! 😠

reni0602
2. únor 2012

@sambuca Já si vůbec nedokážu vybavit jak mudr. Langerová vypadá, znám Brandejskou, Jarošovou, Bukvovou a pak tu mojí 🙂

sambuca
2. únor 2012

@reni0602 já zase jen tu svojí a Brandejskou.. jinak taky vůbec nevim jak zbytek vypadá..
Nemáš nějakej typ jak přivolat MS, krom vyvolávačky?

reni0602
2. únor 2012

@sambuca Ne, mě vždycky chodí na den přesně, bohužel 🙂

sambuca
5. únor 2012

Ahoj baby, všechny Vás zdravím.. Tak můžu konečně vítězoslavně prohlásit, že MS přišla! 😀 Takže zítra večer ve 20:00 budu píchat první injekci Puregonu.. Co vy, jak se máte?

mpetula
5. únor 2012

@sambuca Ahojky, já - tedy manža, píchá už od čtvrtka 🙂 Ve čtvrtek jdu na kontrolní utz, tak snad tam něco vytvořeného bude a né jako minule. Ale dávky mám silnější, tak snad jo, doufám... Jen teď na mě vlezl nějaký bacil, tak snad to rychle vyléčím.

sambuca
5. únor 2012

@mpetula píchá Ti to manžel, jo? To ten můj by mě nepíchnul, teda respektive já bych se od něj nenechala.. nějak nemám problém si píchnout, jsem zvyklá páč si už 3 roky ředím krev heparinem do břicha. A jaké máš dávky a čeho?

mpetula
6. únor 2012

@sambuca Já bych to zase nedokázala píchnout sama. No nedokázala, člověk když musí.... ale bylo by to pro mě hodně náročné. Neříkám že takhle neni, ale celkem to jde 😅 Já a injekce to nejde moc dohromady. Dřív mi to nevadilo, ale co jsem od druhého nevydařeného těhotenství lítala po doktorech a krev mi berou pomalu vždy na třikrát, tak už to nějak nedávam...
Jinak od čtvrtka píchám Menopur dvakrát 375 jednotek, třikrát 300 a zase dvakrát 375 jednotek. Dnes jsem přidali ještě Cetrotidie, tak injekce byli tři a to mám ještě dvakrát 😝

sambuca
7. únor 2012

@mpetula ty jo tak to je masakr, to máš teda hodně velký dávky..!! 😲 Tohle kdyby dali mě, tak mě to zabije, a to myslim uplně vážně.. já píchala 112,5 IU jednou denně a stejně jsem měla hodně vážnej OHSS a 3 neděle mě dávali dohromady kapačkama a odsáváním vody z břicha. Je fakt zvláštní, jak každý to tělo je uplně jiný a jinak reaguje.. od včera si píchám puregon a jen 75 IU, ty budu mít dle všeho až do OPU. Hele důležitý je aby to k něčemu bylo a povedlo se, pak vytrpíme téměř vše si myslím.. takže tfuj tfuj! 😀

mpetula
7. únor 2012

@sambuca No snad jsem nenapsla nějakou blbost 😕 😅 Ale rozpouštěla jsem dva dny pět těch prášků, tři dny čtyři prášky a těd dva dny zase pět. A na lahvičce je napsáno 75 IU, tak snad jsem to pochopila dobře 🙂 Prvně jsem měla v podstatě jen poloviční dávkování a výsledek žádný, tedy jedno vajíčko. Doktor říkal, že je to zvláštní, že dle věku, zdraovotního stavu atd bych měla reagovat uplně jinak. No tak snad to teď to tělo trochu nakopne 🙂
A jak píšeš, jsem schopné vytrpět hodně, hlavně aby se zadařilo 😉

sambuca
7. únor 2012

@mpetula jo to vychází tak jak jsi napsala.. Kdy máš první kontrolu na UTZ, to už bude vidět, jestli se tam něco chystá.. 😀 Já jdu v pátek odpo, tak jsem taky zvědavá! A kolik je Ti let, jestli se můžu zeptat? Mě bude v srpnu 24 a reaguju až nehorázně (nerada bych to tedy zakřikla) ťuk ťuk 😵

marryy
7. únor 2012

ahoj holky pridam se k vam.mne taky ted ceka ivf uz posledni.v lednu sme byli na ivf ale k et ani nedoslo.bylo to spatny.ja chodim do gennetu a poznam tam skoro vsechny dr.uz jsem tam jak doma.taky jsem mela jenom jedno vajicko jako mpetula.a pichala jsem si menopur.a byla to moje nejslabsi uroda.tak jsem zvedava co se mnou ted udelaj.

mpetula
7. únor 2012

@sambuca No právě že jsem také relativně mladá 🙂 čerstvých 26 a dle dr. a všech možných vyšetřeních i zdravá, tak proto čekali reakci lepší. No na utz jdu ve čtvrtek, tak jsem zvědavá co se tam najde 🙂 Když tam něco bude, tak počítám s OPU na pátek, sobota... uvidíme.
@marryy Ahoj 🙂 poslední jako že třetí? Do dalšího už by jste nešli? A co jsi píchla před Menopurem? Myslíš, že to bylo tim Menopurem, že rakce nebyla taková?

marryy
8. únor 2012

@mpetula ahojky promin pisu az ted vcera uz jsem se k pocitaci nedostala.no ja doufam ze to tentokrat vyjde a kdyz ne tak stejne musime jit jeste dotoho jina sance neni.ja uz mam svuj vek proto i doktorka rikala ze mam malo vajicek ze to je i vekem.no a samozrejmne jak natom budeme financne.ja nevim jestli to bylo tim menopurem to fakt nevim.1ivf -puregon dva vajicka oplodnili se neuchytili.2ivf-gonal ctyri vajicka zbyli stejne dva a zase se neuchytilo no a ted 3ivf-menopur a uplne na prd.tim padem kdyz nedoslo k et tak uz mame 4ivf to jeste hradi poistovna .ted zrovna jdu na cviceni mojzisove na 11hod tak jsem zvedava co mi rekne.uz vsechno mozne hledam a delam jen aby to uz konecne vyslo.

sambuca
8. únor 2012

@marryy Ahoj vítej 😵 koukám že už jsi vyzkoušela tedy všechny léky.. to mě mrzí, že to zatim nevyšlo, ale neboj teď už to určitě vyjde!! Musíme tomu věřit, jinak nemá smysl se vůbec snažit! A ke komu v Gennetu chodíš? Já k mudr. Langerové a zatím jsem nadmíru spokojená... Jé a můžu se zeptat? Jak to tam chodí při OPU? Může za mnou pak přítel? A musím mít odlakované nehty kvůli narkoze?
@mpetula Takže zítra UTZ, paráda, jsem zvědavá s čím přijdeš.. já jdu v pátek. A to OPU jsi myslela na příští pátek, nebo sobotu, chápu to správně? Mě to taky tak vychází, budeme na tom zhruba stejně si myslím..

mpetula
8. únor 2012

@marryy No koukám, že to takénemáš jednoduché 😒 Ale jak píše sambuca, teď už to snad vyjde. Budu ti držet palce. A co cvičení, dobrý?
@sambuca To já jsem také zvědavá 🙂 Ale docela mě pobolívá břicho a přijdu si taková nějaká nafouklá, tak snad tam něco bude. Ale zase se bojím OHSS, víš jak jsi psla co tě potkalo, tak mě to docela vyděsilo. Ale tak uvidíme. OPU jsem myslela tento pátek, ale jak o tom přemýšlím, tak to nevyjde, tak spíš sobota. Dnes už jsme dopíchali 😀 zítra už jen Cetrotide. A myslím si, že mi dá pak na zítra večer Ovitrell a v sobotu na to. Soudím to tak podle minulého pokusu.

sambuca
8. únor 2012

@mpetula aháá tak to seš napřed, já myslela že jdeš teprve na první utz zítra? Nebo nechceš říct, že Tě sledují jen jednou za celou stimulaci? 😲 To by bylo toiž dost nezodpovědný.. kvůli úpravě léků! Já jdu celkem 3x než dojde na OPU.. hele nafouklá asi budeš určitě pojud jsou vajucha a je jich dost! Já věděla že to nedopadne dobře už nějakej 6.den stimulace když jsem měla OHSS. Už před OPU jsem zvracela, měla průjem a chodila v předklonu.. o zvětšení objemu břicha ani nemluvím!!! Tak 6 měsíc těhotenství bych řekla. Takže neboj, pokud se cítíš jakoby plná, nafouklá, ale nemáš bolesti a jakoby utlačenej žaludek, tak je to na dobré cestě.. 😀 Budeš mít dost vajíček, uvidíš!!

mpetula
8. únor 2012

@sambuca Nooo, to chci říct, jdu jen na jeden utz, tak jsem to měla i minule 😒 A jinak jak píšeš, jsem spíš taková nafouklá, odulá 😀 a břicho trochu bolí, tak věřím, že je to dobré znamení 😉 Už abych to zítra měla za sebou a věděla na čem jsem. Ale jdu až mezi 18:00 - 18:30 😠 A do kdy ty budeš píchat, víš?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru