IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

go
19. dub 2013

@raaaadka tak ty s kartarkou vedes 😀

raaaadka
19. dub 2013

@go
Gonal je v peru, pohodlnější a dražší. Já za něj dala cca 5000 kč. Moc jsem nereagovala.

raaaadka
19. dub 2013

@go
Měla jsem se válet týden u moře! 🙂

go
19. dub 2013

@raaaadka ano, je to pero, ja mela 2 a stalo me to 20 000Kc a to me to jeste tak blbe napsal, ze me jedno skoro cele zbylo. Reaguji na nej asi dobre, to jo.

go
19. dub 2013

@raaaadka zadne valeni, vetsinou to vyjde vsem , kteri uz jedno ditko maji. Tak se tes🙂

danielapro
19. dub 2013

@kolino mám puregon 150j, menopur 1ampule=75j,a prednison 1/2-0-1, teď jsem dostala i orgalutran proti prasknutí folikulu
@pistalinda35 AHM jen 0.52

lussi
19. dub 2013

@go no to nemusí, ale na hrůzné scénáře je vždycky času dost, nemá smysl si nic připouštět, dokud se nic nepřihodí a já tedy doufám, že nikomu z nás tady se nic ošklivého nepřihodí, nesmí 😎

@raaaadka Radu mě nic zásadního nebylo, všechno bylo úplně stejný, jako ty kety před tím, až po testingu se mi spustil hysterický pláč a to nejsem žádná cíťa 😀

danielapro
19. dub 2013

@pistalinda35 v pondělí jdu zase na UTZ ale nemám moc doufat, že by se tam objevil další folikul... ☹ Prý když už mám léky a jsem rozstimulovaná, tak mě dostimulují , že to jinak nejde a mám se rozhodnout zda IVF nebo IUI.

lussi
19. dub 2013

@danielapro možná pomůže tahle diskuse http://www.emimino.cz/diskuse/ivf-pocet-folikul...
Ten folík může být i prázdný a půjdeš do narkozy zbytečně nebo tam vajucha budou, ale můžou být nekvalitní☹ Šance tam sice je, že by z toho něco vytřískali a pak by byl i transfér, ale já osobně bych to neriskovala ☹

danielapro
19. dub 2013

@lussi děkuji za odkaz...

lussi
19. dub 2013

@danielapro není zač 😉

darkwitch
19. dub 2013

@go já jsem si prvně píchala gonal, po druhé puregon a po třetí zase gonal... jestli si na puregon reagovala dobře není proč to měnit... mě to změnila z gonalu na puregon, "pro lepší pocit", ale moc to nedopadlo, tak jsme se vrátili ke gonalu

lussi
19. dub 2013

Tak já zase mizím, všem přeji pokud možno klidné spaní a samé pozitivní sny 🙂 pa

raaaadka
19. dub 2013

Holky po ET, máte taky vodnatý výtok?

ratatooy
19. dub 2013

@raaaadka ja joooo

raaaadka
19. dub 2013

@ratatooy
Diky. 🙂

ratatooy
19. dub 2013

@go ja taky gonal neznam mela sem puregon a menopur a z toho mi narostlo krásných 21vajec

vendysch
19. dub 2013

@raaaadka Taky ze mně sem tam něco vyteče, no vlastně čím dál častěji- bez slip vložky už ani ránu 😀 Ale to je asi tím Utroušem, ne? z předchozích pokusů už si nepamatuju, jestli to bylo podobné...
Jednou jsem dneska dokonce běžela na záchod se podívat, jestli to není mrcha...!

alba1
19. dub 2013

@raaaadka já taky bez slipky ani ránu...a taky si myslím kolikrát i v noci, že došla mrcha...

vendysch
19. dub 2013

@go
Já měla při dvou IVF Puregon, ale teď jsme se domluvili na Gonalu. Dle Dr. mají mít úplně stejný účinek, jen jde o jiné značky. Dřív měli i téměř stejnou pořizovací cenu, ale letos Puregon hodně zdražil (moje CAR účtovalo cca 1500 za pero s 300 jednotkama, oproti Gonalu, jehož poslední dávku (pero) mi prodali za cca 850 Kč. Což už je rozdíl.

alba1
19. dub 2013

@lussi kéž by jsi měla pravdu...a je jasný, že do toho jdeme hned znova...

alba1
19. dub 2013

@darkwitch tak uvidíme.. v pondělí rozhodne krev...na testy už seru...už tu sněhobílou nemůžu ani vidět....

1miska
19. dub 2013

@danielapro to tezko radit, to by ti mel poradit asi lekar - pokud v tom jednom folikulu bude vajicko, muze to stacit k // 🙂 AMH mas nizke - tady je hezka tabulka http://www.neplodnost.org/forum/topic945-optima... takze tezko rict jak dopadne další stimulace a pokud je ted ve folikulu vajicko tak pravdepodobnost tehotenstvi při IVF je vyssi nez při IUI..... a pokud ti pojistovna proplatila všechny doplatky na leky, jako pripravu na IVF, tak se trochu obavam, jestli ti to i při IUI nevycerpa jeden ze ctyr cyklu, coz by byla skoda . "Jeden léčebný cyklus IVF hrazený zdravotní pojišťovnou zahrnuje zvlášť úhradu za stimulační léky a zvlášť úhradu za provedené výkony ukončené embryotransferem
Jednotlivé pojišťovny hradí maximálně 4x stimulační léky a maximálně 4x výkony ukončené transferem embryí"

danielapro
19. dub 2013

@1miska dr. mi říkala, že léky už mám na IVF vybrané, ale samotný zákrok se počítá zvlášť.takže při IUI bych o ten zákrok nepřišla. Pomalu uvažujeme i o dárcovství při dalším cyklu...

danielapro
19. dub 2013

@1miska jinak děkuji za tabulku... Sestra mi povídala o jedné pacientce co měla AHM jen 0.2 a podařilo se jim IVF. Tak nevím...

1miska
19. dub 2013

@danielapro podařit se určitě dá 🙂 víš jak, právě proto bych sla do IVF, zjistit jestli to vajíčko je kvalitní, zralé, dělí se jak má, tak při IUI nezjistíš..... a být tebou zkusím urcite ještě jeden pokus kdyby to neklaplo a pak az půjdu do dárkyně, máš 4 pokusy, na dárkyni by ti zbyli ještě dva, coz urcite uplne stačí 🙂 🙂 a do kterého chodíte centra? 🙂

pistalinda35
19. dub 2013

@danielapro me doktorka upozornila,ze dle aktualnich zakonu (myslim,ze rok) se jako pokus pocita vyzvednuti stimulacnich leku

raaaadka
19. dub 2013

@vendysch
Jo máš pravdu, to bude utroš. 😒

ratatooy
19. dub 2013

@1miska ja ješte dodám že hradí pojištovna 4x pokus při zavedení jen jednoho embrya

pistalinda35
19. dub 2013

zkuste to radeji overit.... ty vykony jsou uvedeny jako ivf bez punkce,atd. ze se hradi jen 4 pokusy.... napr tady : http://www.zdravky.cz/kongresovy-list/archiv/le.........

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru