IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

irisi
31. bře 2013

@lucik1986 na cetritide jsem měla doplatek 1,-Kč za 1 kus 😎 ..... a sestřička se mě ptala zda na to chci doklad

njn, ale to je tak malá pravdě podobnost že budeme těhotný když jsme tam už jen pár dní před začátkem menses... na jednu stranu je chápu, ale na druhou, když teď se mění ceny a pacienti by aspoň něco ušetřili, když už se tolik platí za vše ostatní, tak by mohli přimhouřit oko.....kdyby se to náhodou povedlo, tak by jsi hormony neporušené vrátila, však oni to na pojišťovnu nevykazují hned ten den, ale jak mi říkali v Gestu tak cca za měsíc hormadně.....njn s byrokracií nic nezmůžem

lucik1986
31. bře 2013

@irisi Fakt? jen 1kč 🙂)) tak to by nemuselo být tak šílené. Já budu mít 3 dávky co jsem se koukala.
Jojo ona to dr. říkala, že kdyby se cokoliv stalo tak to nějak ještě zakamuflují. Jen prý těhu se moc kamuflovat nedá 🙂

absti
31. bře 2013

@lucik1986
a k jaké doktorce chodíš? Já chodím k Vykysalé a jdu tam 12.4

irisi
31. bře 2013

@lucik1986 jinak dřív to tak počítali, byl uznám pokus IVF až při ET, ale s novým zákonem z loňského dubna to změnili a sebrali mi ze dne na den 1pokus 😠 😠 a ještě to milý zákonodárci tak pokonili že byli 4 měsíce zmatků kdy si VZP a pak ostatní pojišťovny vymýšleli že IUI je stejný jako IVF a měla jsi nárok jen na 3 pokusy z nich a počítáno i zpětně!!!!!

irisi
31. bře 2013

@absti vítej 🙂.... i já teď chodím do Gennetu

lucik1986
31. bře 2013

@absti Já chodím na Archu k Bukvové. A jsme naprosto spokojena

absti
31. bře 2013

@irisi
@lucik1986
Taky si myslím že cetrotide není nějak drahé. Mě jedno od minule zůstalo, tak jsem zvědavá jestli ho budu teď taky píchat.

absti
31. bře 2013

@irisi
Jooo? a na Letnou?

@lucik1986
aha já chodím na Letnou. Já totiž ani nevím kde je Gennet Archa.

absti
31. bře 2013

Holky a vaše je to první IVF?

lucik1986
31. bře 2013

@irisi Jojo to mi loni dr. říkala, když jsem byla poprvé v Gennetu (8/2012) na konzultaci tak mi říkala, že teď jsou hrzné zmatky a že VZP s tím nějak zlobí. Mě tohle hrozně štve, vždyť si stejně spoustu věcí platíme, tak něchápu proč nám ještě podrážejí nohy po.... zákony. Jsem zvědavá na to zdražení léků ☹

lucik1986
31. bře 2013

@absti Archa je kousek od nám. republiky. Já jsem byla na Letné na ulz 3DC. A jsem ráda za mojí Archu 🙂 Moje je to 1 IVF. Mám za sebou zatím "jen" 1 IUI.

absti
31. bře 2013

@lucik1986
a jak dlouho se snažíte? máte nějaký problém?
Moje je tohle už druhé IVF, tak doufám, že se konečně zadaří. IUI jsem měla 5krát

pistalinda35
31. bře 2013

@absti mam hodnotu 5,78; moc tomu nerozumim... Uvidime zitra na kontrole.Dekuji moc.Jsem rada,ze vas mam 🙂

lucik1986
31. bře 2013

@absti já mám endometriozu a nějaký menší imunologický problém. Jinak ok. Snažíme se 1,5roku. já jsme šla na IUI s tím, že moc velká šance není, ale proč to nevyzkoušet. Myslím, že jsem dlouho čekala na moji dr. Prošla jsem snad všechny dr. co na Arše jsou 🙂 a on je pro mě ta nej.

absti
31. bře 2013

@pistalinda35
no tak to máš supr hodnotu! proto ti dávali menší dávky. Já mám jen 1,15 tak jsem píchala od začátku 225 jednotek Gonali a výsledek byl 10folikulů z nich 8 vajíček

absti
31. bře 2013

@lucik1986
Já mám taky jen imunologii, jinak jsme oba ok.. snažíme se 2 roky a něco.
Po prvním IVF jsem měla biochemické těhotenství a po KETu nic.

lucik1986
31. bře 2013

@absti u mě je prý problém hlavně ta endometrioza. Tak uvidíme jak se s tím tělo popere 🙂 musím říct, že už se docela těším i když z píchání mám fakt strach 🙂

absti
31. bře 2013

@lucik1986
endometriozu IVFkem obejdou. To je první co mi doktorka v Gennetu řekla. Bála jsem se jestli jí třeba nemám.. ale poslala mne na 4D ultrazvuk dělohy a ten byl OK.
S tím pícháním záleží čím budeš stimulovat. Já měla gonal v peru a naprostá pohoda!!! je to krátká tenká jehlička, jen si nastavíš jednotky a píchneš. Vůbec to nebolí. ale jedna injekce byla nepříjemná.. ale už nevím jestli to byla cetrotide nebo jiná.

maraida
31. bře 2013

@raaaadka většina pojišťoven IVF proplácí jen do 39. VZP až do 40.

lucik1986
31. bře 2013

@absti jojo to ona říkala. Prý bych mohla mít mnohem horší diagnozu 🙂 tak snad budeme mít štěstí a zadaří se nám na první pokus

raaaadka
31. bře 2013

@maraida
No a mě bude 40 za dva týdny a pojišťovna ministerstva vnitra mi schválila žádost 16.3., musím to stihnout do narozenin. 😉

raaaadka
31. bře 2013

@raaaadka
Jo a v noci mi bylo divně od žaludku, tak snad to bude ok, mám za sebou teprve 2 dávky gonalu (225j)a stříkám synarel, pak ještě prednison a anopiryn.???

maraida
31. bře 2013

@raaaadka já to v předminulém příspěvku asi blbě napsala,VZP není jediná,která to proplácí do 40,ale 1 z mála.Vím,ž e kvůli tomu už plno holek i ZP měnilo,aby měly rok k dobru.

pistalinda35
31. bře 2013

@raaaadka Ja si vcera vecer pichla Gonal 225 a rano mi take bylo spatne od zaludku. Prednison beru take...

raaaadka
31. bře 2013

@pistalinda35
Aha, tak už to asi začíná. Já nevím po čem mi vlastně blbě je, ale doufám, že se to nebude stupňovat. 😵

raaaadka
31. bře 2013

@maraida
Anebo VZP proplácí po celou dobu 40 - tého roku. Vím, že jako jediná proplácí nejdéle. Já to musím do 40 narozenin stihnout u ZPMV. 😉

irisi
31. bře 2013

@absti ano na Letnou k dr. Langerové..... předtím jsem absolvovala 2x IVF v Gestu a několik IUI... u nás je to složitější......do Caru jsme šli, že já absolutně bez problémů a manžel azospermie, bohužel léčbou a špatnými rozhodnutími dr. mám poškozený levý vejcovod se sactosalpingem a k tomu mini ložiska endometriózy

@pistalinda35 teda hodnotu AMH máš luxusní.....jak 18tileté holka 😵, tak to chápu že se báli vyšších dávek hormonů, aby jsi neměla OHSS

@raaaadka
@pistalinda35 tak ať se vám lépe nebo se to aspoň nezhoršuje....

malinka_02
31. bře 2013

@pistalinda35 urcite dorostou, jen potrebujes vic casu a leku, bohuzel to prvni ivf je podle nich zkusebni a nevedi na kolika jednotkach maji zacit..
@martina_81 jo jo jsem myslela sem ze v dubnu pujdu na ivf a je tam ta cysta 😠
@absti ahojky 😉

malinka_02
31. bře 2013

Holky tak MS mi prisla dnes rano, takze vubec nevim co delat. Dr sice rikala ted mlada ze muzu prijit na utz 2-3dc a kdyz tam cysta nebude zacnem stimulovat, ale ja neslysela ze by nekdo nekdy zacinal az 3dc, navic mam kratke cykly tak bych nerada se ukvapila a pak mela 2 vajicka.. Sice hrozne chci ale asi radsi pockam! Zacinala jste nektera 3dc?

malinka_02
31. bře 2013

@absti ja mam jit taky na 2 ivf a dnes MS tak utz vidim tak kolem 19.4. 20dc cykly kratsi tak pokud mrcha cysta bude pryc tak budem stimulovat podobne 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru