IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

irisi
6. bře 2013

Dobré ráno,
ráda bych se k Vám přidala.... měli jsme mít 3.IVF už tento měsíc, ale mrcha cysta se nevstřebala, tak se to o měsíc odložilo a uvidíme zda si dá říct nebo mi nasadí antikoncepci. Sice už je to naše poslední hrazené IVF, ale reálných šancí na otěhonění moc dle dr. nebylo ☹. Všechny pokusy jsou s dárcem, jelikož manžel má azospermii. J8 byla v počátku naprosto zdravá, vše v dokonalém pořádku , hormony, genetika i imunologie. Ovulace každý měsíc. .... bohužel pokusama a zákrokama se mi tělo rychle huntuje a bouří. jsem ráda, že budu mít vedle spolubojovnice co budou procházet tím samým 🙂

irisi
6. bře 2013

jinak CAR vystavuje nemocenskou po odběru vajíček nebo po transferu, ale jestli nebudeš chtít tak samozřejmě nedají 🙂... některé holky i chodí do práce. Já se ještě rozmyslím, zda si nevezmu dovolenou. Také jsem už dvakrát použila mojí obvodní lékařku, která mi napsala nemocenskou místo centra a v práci jsem tvrdila že mám chřipku. Ale určitě po odběru budu doma a nic nedělat, jelikož mi zase bude nabíhat OHSS a nerada bych, aby se to zase díky němu stoplo.

janinafox
6. bře 2013

@dada074 tak aspoň se děda s malým nenudí, ne? 😀

@irisi to je lepší nápad domluvit se s obvoďačkou 😉 je fakt že obvoďačka je v pohodě a myslím že by se s ní dalo domluvit 😅

irisi
6. bře 2013

@janinafox však jo, ona tam stejně pro pojišťovnu vykáže stejný kód jako centra (tzn. neplodnost), ale na neschopence pro zaměstnanavete to už naštěstí není uvedeno a ty můžeš tvrdit co chceš 😉 ... já bych zase ale ráda trochu pracovala , abych nenechala šéfa ve štichu, ale jen jak já budu chtít a budu se aktuálně cítit... stejně mám kancelářskou práci a některé mohu vyřídit z domova...

janinafox
6. bře 2013

@irisi je fakt že pro zaměstnavatele je to takový nenápadný 😀 já to nechám na tom co mi doporučí v CARu, jdu teprve na 1. pokus, tak jsem v tomhle bez zkušeností. Když řeknou že je lepší být doma, tak budu. Taky dělám v kanceláři, doma také dělat můžu kdyby bylo nejhůř, ale myslím že by to kolegové hravě stíhali na chvilku vzít za mě. I když už se vidím, jak mě to bude doma to lenošení bavit max. týden a pak už budu volat kolegům jestli něco nepotřebujou 😀

pistalinda35
6. bře 2013

Ahoj děvčata, jestli mohu, tak se přidám k vám. Koncem března začínám píchat hormonky a začátkem dubna, pokud se zadaří bude transfer 🙂 Je to mé první IVF. Partner je naprosto v pořádku, já mám nepravidelný cyklus + hraniční prtilátky proti ováriu + nějaké NK buňky ☹ Protože mi prý hrozí OHSS a je to mé první IVF, rozhodla jsem se, že raději zůstanu doma na nemocenské. V práci, i když je kncelářská, tak mám poměrně velký stres. Držím vám všem palečky, aby vše dobře dopadlo a mohly jsme se brzy radovat nad II 🙂 Hodně štěstíčka 🙂

janinafox
6. bře 2013

@pistalinda35 jé, ahoj... viděli jsme se v březnové diskusi, viď? 🙂

pistalinda35
6. bře 2013

@janinafox ano 🙂

irisi
6. bře 2013

@ pistalinda35 vítej 🙂, to je fajn, že ti o OHSS řeknou dopředu a počítají s tím ( aspoň ti mohou korigovat dávky hormonů) a nemusí být ten stupeň vážný..... určitě zůstaň doma, mám odpozorováno, že i když se fyzicky nenamaháš, že stejně na to má vliv......bohužel to nijak neovlivníš jen tím že odpočívej, a pak pij spoustu spoustu vody a případně jez bílkovinu , ale to je jen proto, aby jsi měla v těle rovnováhu až se bude případně separovat voda z cévního řečiště.....jinak pokud budeš mít mírný stupeň či jn náběh, tak je to jen ku prospěchu, je ověřeno, že se pak lépě embryo zahnizďuje 😉

janinaa
6. bře 2013

Ahoj vsichni, moc rada bych se k vam pridala. Prave stimuluji na sve prvni ivf, chci se zeptat zkusenejsich. Jak se projevuje OHSS?Co bych mela cekat, Musi se pak do nemocnice? Diky

akashka
6. bře 2013

@janinafox no tak u mě kolegyně ví, co se děje, tak jsem ráda, že nemusím lhát no a hlavnímu šéfovi prostě řeknu, že jdu k doktorovi a nic víc, potvrzení naštěstí nosit nemusím.. ale právě té neschopenky se trochu obávám, protože by tu kolegyně zůstala sama a to bych jí nerada v tom nechala.. ale samozřejmě, pokud mi řeknou, že je to lepší tak se domluvím s obvoďačkou ať mi neschopenku napíše. Rozhodně bych si nenechala neschopenku napsat v CAR protože, to bych mohla rovnou vyvěsit po chodbách :D

janinafox
6. bře 2013

@akashka tak ona by to určitě taky zvládla, kdybys musela zůstat doma.... zas je lepší se asi teď moc na kolegy neohlížet (teda takhle to zní ošklivě.... 😅 ) a být raději v klidu a v pohodě doma, pokud to v caru doporučí, než si pak něco vyčítat... já teda upřímně řečeno se asina kolegy moc ohlížet nebudu, můj kolega z kanclu je občas "na zabití" takže na toho určitě ne 😎
to s těma chodbama mě pobavilo 😀 ale máš pravdu, to jo... kdybych měla jistotu, že se to povede na první pokus, tak bych si to nechala vystavit klidně v CARu, ale to není nikde dané, že jo, tak asi po radách zde zkusím obvoďačku... 🙂

akashka
6. bře 2013

@janinafox no právě že jedna kolegyně jede na tři týdny na dovcu a druhá je už od ledna nemocná a vrátí se nejdřív na ten duben, tak to se tu z toho zblazni když budu pryč.. A to ani nenluvim o možnosti že by se ji nemocenská protáhla, to by se muselo zavřít oddělení což by byl teda pěknej průser.. Ale jako samozřejmě pokud bude třeba zustabu doma ať se děje cokoliv, pravda že stresu tu mám nad hlavu pořád..

irisi
6. bře 2013

@janinaa ... v první řadě hrozí pokud tě nastimulují nebo reaguješ moc na hormony, tzn. když máš velký počet folikulů(třeba 20 a více), , také se to objevuje u žen co mají polycystické ovária a také to může být predispozicemi, ale to pozná lékař.....no a příznaky? většinou bývají až po pár dnech od aplikace injekce na vyvolání ovulace, tzn při a po OPU.... prostě vaječníky blázní a dál vytvářejí cysty .... no a při mírném máš nafouklé břicho, a tlak v podbřišku ..... případně pak doktor podle ultrazvuku pozná zda se máš vodu v břiše....adále se to případně stupňuje že můžeš mít průjem , pocit na zvracení a těžká forma je že máš břicho jak balón 🙂 , já tomu říkala jak před porodem, špatně se ti dýchá(voda tlačí už až k plícím)..... nestresuj se a neboj se dopředu, oni to lékaři dobře odhadnou a následně vidí, take zvolí kdy je to v pohodě a bezpečné....... ono totiž když by transferovali při vyšším stupni OHSS a embryo by se ti uchytili, tak to ten OHSS zhorší o další stupeň.....a to už by mohlo být nebezpečné jak pro tebe tak i pro embryo.

pistalinda35
6. bře 2013

@irisi Děkuji moc za tip. Dostala jsem malou dávku hormonů, budu si píchat Gonal 112 + budu brát Prednison. Pít se snažím více už teď. Je pravdou, že můj pitný režim není úplně ideální, tak ať si zvykám na víc litrů 🙂 Už aby to bylo za náma 🙂)

pistalinda35
6. bře 2013

@irisi mně řekla, že mi to hrozí z důvodu vyššího AMH (nějaký Mullerův hormon nebo tak nějak) ...

janinafox
6. bře 2013

@akashka aha, to jo, to by toho měla chudák asi dost, já jsem myslela že jste tam dvě, takhle je to teda docela mazec kdyby tam zůstala sama 😕 ale zase zdraví a mimčo je přednější 🙂 a ono to nějak vyplyne, tohle se asi nedá plánovat předem... 🙂 já se asi moc rozhodovat nebudu, oni to kolegové zvládnou za mě stejně jako když mam dovču nebo něco, a ani mě teda netrápí ta finanční stránka nemocenské - jelikož denně dojíždím autem, tak zas ubydou tyhle výdaje, tak se to tak nějak srovná.... ale to už teda přemýšlím fakt nad prkotinama 😀

irisi
6. bře 2013

@pistalinda35 a kolik máš AMH? předpokládám že výbornou hodnotu, tzn. 3 a více? 😎 ... gratuluju.... to znamená, že jsi dost "plodná" 😀 že bys měla mít ještě velkou zásobu vajíček
no já to s pitým režimem běžně mám tuplem na štíru, jestli vypiju za den litr vody a k tomu špatně 2x káva 😕 , takže mě je výkon a utrpení dát 3 litry

pistalinda35
6. bře 2013

@irisi tu hodnotu AMH přesně nevím, zjistím v pátek, jestli to mám někde doma schované 🙂 s pitím jsme na tom podobně, např. dnes od rána jedno kafčo a sklenka vody. Jsem ostuda ☹ musím to zase dohnat odpoledne .-))

irisi
6. bře 2013

@pistalinda35 no a to je prý špatně, takhle nárazově.... mělo by to být průběžný neustálý průtokáč 😀

pistalinda35
6. bře 2013

je fakt, že při IVF se budu víc bát.. budu raději u mamky (od ní je nemocnice blíž, kdyby něco)... takže se budu víc snažit pít a mamka na mě určitě dohlédne... i když ona sama není moc velký "pijan". Loni v létě jí dokonce odvezla kvůli tomu záchranka ☹

akashka
6. bře 2013

@janinafox jj prostě uvidíme jak to bude a půjde 😉😉 akorát mě děsí když sou ženské na nemocenské celou dobu tehu to musí být s prachama dost na ho..
@irisi tak to já se musím pochlubit, od léta si hlidam pitnej režim a vypiju min. 2 litry čisté vody denně.. Včera dokonce 4l a v létě jsem vypila každý den 4-5 litrů.. Jak si člověk jednou navykne tak už to frci samo, čím víc pijes tím víc máš žízeň 😀

janinafox
6. bře 2013

@akashka no, celou dobu je to blbý, ale pak až budem na mateřský tak to nebude lepší 😅 u mě se to aspoň trochu vyrovná těma nákladama na dojíždění, což je u mě kolem 2,5tis měsíčně. Já si spíš říkám co bych celou dobu doma dělala, jednou jsem byla marod 3 týdny ale už mi nebylo tak hrozně, tak jsem nevěděla do čeho píchnout, tak jsem vařila, pekla (vdolečky, koláčky, dokonce vánočku) 😀 no manžel byl spokojenej, to jo 😀
s tím pitným režimem to jsi teda dobrá, to bych nedala... doma teda ještě nějak pitný režim dodržuju, ale v práci je to katastrofa, to pak zjistím že jsem měla skleničku za celý dopoledne... ale je pravda jak píše @pistalinda35 že po ivf o sebe asi taky budu víc dbát a dávat si na to pozor... snad teda 😅

dada074
autor
6. bře 2013

Ahojky,s tím pitným režimem je to opravdu při IVF důležité,čím rychleji se zase ty hormony vyplaví tím lépe.A je pravda,že doporučují přes 3l za den,opravdu si pak připadáš jak průtokový ohřívač. Jinak mám obrovskou radost jak jsme se od včera rozrostli,jo a rovnou se musím pochlubit,mám slíbeno 30 ampulí Fostimonu od nějaké holčiny ze Slovenska,ta je nafasovala a měsíc před IVF zjistila,že je těhotná,tak prý přenechá za pořizovací cenu u nich a pro nás to znamená,že by jsme ušetřili nějakých 8 000,-.Tak když to klapne duben to jistí.

akashka
6. bře 2013

@janinafox já to dřív měla taky tak, že jsem za celý den vypila tak jednu skleničku vody a bylo, ale když jsme se začali snažit a nedařilo se, tak jsem si říkala, že to asi není dobrý no a povedlo se mi to změnit, tak, že si kupuju do práce balené vody (z kohoutku tu teče nechutná) a mám na stole furt flašku položenou a neustále mě to tak nutí pít. Zatímco když jsem to takto měla ve skleničce nalité, tak jsem dopila a už si nenalila novou.. no a doma mam vodu z vodovodu ve velkém džbánku a z toho si furt nalévám ;)
S těma penězma - vím že to na MD nebude lepší, ale když si vemeš, že se ti pak bude mateřská počítat z nemocenské, tak to už je úplně na prd...

maraida
6. bře 2013

Ahojky 🙂
Také vítám všechny nové 🙂

@dada074 jj,včera to bylo fajn,pěkně jsme si s kámoškou podrbaly.A dnes večer jdu na drby ještě jednou s jinou 🙂 Ale to je taky výjimka,já jsem teď totiž na 2 týdny u mých rodičů a v pátek jedu už domů a budu mít po hehe 😀

Jinak já jsem si u 1.IVF vzala po ET týden dovolenou a jinak jsem normálně dál chodila do práce,12ti hodinové směny,celý den na nohou a paradoxně zrovna tehdy to vyšlo.Teď jsem doma na mateřské a už 2krát nic...

dada074
autor
6. bře 2013

@maraida tak te´d už tomu rozumím,chci také někam jet 😅 Já jsem si také nemocenskou nebrala pokaždé,ale v červnu jsem měla oboustranné mimoděložní a v září jsme šli do dalšího pokusu tak už jsem zůstala doma,povedlo se sice až v listopadu,ale mě to nijak nevadí,jak jsem psala našla jsem si práci na doma a paráda.

janinafox
6. bře 2013

@dada074 tak to je super že je máš za dobrý penízky, to ti moc moc přeju 😉
@akashka budu se sebou muset něco dělat... 😕 teda přiznám se že jsem ani moc nestudovala z čeho se mateřská počítá, to jsem ostuda, co 😅 no jo, zatím to nebylo třeba a řešila jsem spíš to aby to vůbec někdy klaplo... je vlastně fakt že pokud to počítají z příjmu x měsíců zpět tak příjem je nemocenská, no tak to už není nic valného tedy. Ale stejně pokud budu mít na začátek po ivf neschopenku, tak na tu nutnou dobu, když bude vše ok tak je zbytečné zůstávat doma, to bych se unudila... ale kdyby měl být nějaký problém tak s tím stejně nic nenaděláme 🙂

dada074
autor
6. bře 2013

@janinafox mateřská se ti počítá z výdělku ne z nemocenské,aspoň za mě to tak bylo,také když mi přišla první mateřská tak jsem se na to bála sahnout jestli to nebudou chtít vrace 😀 dělalo to 807,- na den,

akashka
6. bře 2013

@dada074 a mužů se zeptat co z domu děláš?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru