IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

nikolav
11. čer 2013

@akashka a jak rychle ty výsledky jsou? A kde jsi na tom byla?

brsh
11. čer 2013

@akashka - já si to nepamatuju, už je to dlouho, co jsem byla na genetice 🙂
@nikolav - co Ti mám říct 😢 doktor nejsem, ale pokud bys měla Leidena, tak je anopyrin málo a je třeba ředit nízkomolekulárním heparinem. Recept Ti dají v CARu, určitě se s nima domluvíš... anopyrin je v dostupný bez receptu.

nikolav
11. čer 2013

@brsh Díky moc. No uvidím zeptám se ho na to jestli by mi při dalším KETu mohl krom Utrogestanu a Estrofemu dát i jiné léky. Možná to pomůže.

sasanka033
11. čer 2013

@nikolav zlato, ale no tak! jako bat se muzes vseho🙂 i konce sveta🙂 takhle nad tim proste nesmis premejslet, co bych mela rikat ja, kdyz jsem v zivote zadny // nevidela. ted ver doktorum, vedi co delaj, jsi mlada a mas telo nastartovany na kupu deti🙂

brsh
11. čer 2013

@nikolav Neboj, hlavu vzhůru - dobře to dopadne. Teď se hoď do psychický pohody a odprosti se od tý honby za miminkem a najdi si nějakou zálibu - vyjde to příště!!! 😉 Internet bych asi hodila chvíli za hlavu a vypadla ven, když je tak pěkně. Drž se, moc Ti přeju, ať už můžeš znovu do boje 😉

nikolav
11. čer 2013

@sasanka033 já vím, ale víš jaké to je. Já jsem dvě čárky našla a několik, že. vlastně každý den, ale jestli to tak bude i příště a hlavně kdy to příště bude.

akashka
11. čer 2013

@nikolav trombofilni mutace trvali 3 týdny, genetika a imunologie trvá prý tak 4 týdny, takže pokud doktor rikal že další pokus za sest tydnu, stihnetedo té doby všechno v klidu a bude to v pořádku, uvidíš 😉

nikolav
11. čer 2013

@brsh To ano zabývala jsem se včera výrobou krabičky ubrouskovou technikou kolegyni k narozeninám. A v nejbližší době budu dělat další. Je fakt, že tím se zabavím na půl dne. A hlavou se fakt soustředím na to. Ale co v těch jiných chvílích. Teď jsem nervní z toho co mě řekne doktor. Kdy budu moct jít na další KET. Až to budu vědět tak mě to možná trochu uklidní. A taky, že s ním třeba proberu léky a tak. A budu se moct těšit na další KET. No co vám budu povídat. Už aby to bylo. Těhotně mě bylo báječně.

sasanka033
11. čer 2013

@nikolav no to ale nevime nikdo...nikdo tady, kdo si ivf prochazime. to tak proste je:(

nikolav
11. čer 2013

@akashka Jééé tak doufám, že to tak bude. I když jednu ruku mám po flexile hroznou. No, ale na druhé jsou žíly v pohodě. A vše udělají v CARu? Nebo budu muset někam jít. On řekl, že nejdřív za 6 týdnů další pokus, uvidím co mi řekne ve čtvrtek. Ale doufám, že taky dojde MS. Takže to možná bude později jak za 6 týdnů. Ale snad do konce prázdnin bych mohla mít KET.

brsh
11. čer 2013

@nikolav - to je dobře, že si hledáš nějakou jinou práci než sedět na netu a bádat.... běž ven, na prochajdu, do kina, s kámoškama do baru....blabla těch možností je. A vydrž chvilku, tělo i hlava si odpočinou a pak bude hej 😉

nikolav
11. čer 2013

@sasanka033 Já vím, ale doufám, že fakt to další vyjde, protože ta nemocnice je peklo a kord, když jste na pokoji s těhulí, která už skoro rodí.

nikolav
11. čer 2013

@brsh Jako tělo asi na tom je líp jak hlava. Už nekrvácím a už ani nešpiním. Jen tu oranžovou barvu nemůžu vodou smýt. Ale na prkýnku na WC tam se chytne 😀 to je hnus. No a ani mě nic nebolí nic. Jen mě začly bolet prsa. V těhu mě neboleli a teď začly. To je divné. A zabavuju se. Ale do práce jít nechci, protože být při té přestavbě a tak to bych asi ještě nezvládla. Potřebuju se s tím srovnat, ale zaměstnat hlavu něčím oddechovým. A chci mít jistotu, že tělo bude brzo připravené i hlava a né se zhuntovat po tom všem na noční a nedej bože něco chytit jako střevní chřipka a podobně, což tam máme velmi často někdy.

akashka
11. čer 2013

@nikolav u nas všechno dělají v centru, reprofit určitě taky, bude to dobrý uvidíš 😉

nikolav
11. čer 2013

@akashka určitě. Budu ráda, když mi to udělají a bude to do té doby než bude KET a popřípadě dají léky. A doufám, že to vyjde. Myslíte, že i když je embryjko dvojkové kvality tak má šanci?

brsh
11. čer 2013

@nikolav jj, to je jasný. Tak dovybavit bydlení, přestavět obejvák a tak, co tě napadne. No držím palce, sama se do toho vžít neumím, ale těch věcí už mám za sebou taky dost...a co Tě nezabije, to Tě fakt posílí. Jsi mlaďoučká, budeš brzo fit na KETík a pak to pojede jak po másle 😉

akashka
11. čer 2013

@nikolav to si pis že má, na nějaké cislovani kvalit se vykasli, život se do tabulky nevejde 😉

nikolav
11. čer 2013

@brsh No já budu něco vytvářet. Sice ne přestavovat, ale tak snad se něco najde.

nikolav
11. čer 2013

@nikolav Já vím, že se to do tabulky nevejde. Ale víš jak. To co nám zavedli byla hatchující blastocysta 5. dne kultivace jedničkové kvality. No a hatchující blastocystu máme ještě jednu a to dvojkové kvality. Akorát nevím co to až tak znamená. Ale doufám, že po rozmrazení zůstane aspoň stejná. Protože hatchující blastocysta je už vlastně prasklá a nejlépe se uchycuje. Ach jo ach jo.

nikolav
11. čer 2013

@akashka Já vím, že se to do tabulky nevejde. Ale víš jak. To co nám zavedli byla hatchující blastocysta 5. dne kultivace jedničkové kvality. No a hatchující blastocystu máme ještě jednu a to dvojkové kvality. Akorát nevím co to až tak znamená. Ale doufám, že po rozmrazení zůstane aspoň stejná. Protože hatchující blastocysta je už vlastně prasklá a nejlépe se uchycuje. Ach jo ach jo.

mufyxa
11. čer 2013

ahojky holky moje .......tak jsem se dnes po té nedělní revizi odhodlala jít ke svému gyn.mudr. jelikož mám neschopenku a zprávu z nem. No musíém říct že mi psychicky dost pomohl i když jsem to nečekala . Řekl mi že miminko muselo mít nějakou chromozomální vadu když takhle odešlo že se to normálně nestává a že můžu být ráda že příroda to takhle řídí sama. Hlavně prý at se neobvinuji že za nic nemůžu a že určitě nemám čekat 3 měsíce že je to nesmysl prý po první menses hned na to vlítnout a ted to je nachystané tak to prý určitě půjde i bez IVF. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Musím říct že mě to trošku nakoplo do života navíc se 24.6 vracím do práce což je vlastně zázrak že mě ještě zpátky vezmou už se mnou vubec nepočítali tak i to mě trošku podpořilo. jinak mám držet 14 dní půst (sexuální)a potom do menses s kondomem a pak budeme plodit a plodit ..........Snad se zadaří a kdyby ne tak nějak na podzim bychom zkusily asi tedy už poslední IVF . ☹ ☹ ☹ ☹

akashka
11. čer 2013

@nikolav já si fakt myslím že to jejich číslování není důležité, nám ani nic takového neříkali.. Pokud by nemělo sanci tak ho nebudou zavádět 😉

dada074
autor
11. čer 2013

@nikolav hele chytlo se poprvé chytne se zase,v tomhle u tebe problém určitě nebude,ale abych sháněla prednison nebo něco jiného o tom bych hodně uvažovala (cpát do sebe něco navíc,když nevíš jestli to potřebuješ,je podle mě blbost),ale záleží samo sebou jen a jen na tobě.A jak psala brsh s tím Clexanem nebo Fraxiparinem,zeptat se na to můžeš,ale na druhou stranu žádné studie neprokázali,že by Leidens měl vliv na potraty (předepisují to v prvé řadě při IVF protože do sebe cpeš hormony a mohlo by dojít k embolce a pak protože jsou špatné hodnoty krve,ale vesměs to má chránit matku a ne plod).Moje neteř má Leidna také,do jiného stavu přišla v 16 letech a donosila prcka úplně v pohodě a injekce na ředění píchala až po porodu.Niky mě nenašli po všech možných vyšetřeních nic jiného než Leidense,píchala jsem Clexan od začátku stimulace a v 10 tt jsme museli těhu ukončit,tím chci říct,že nemusí být vůbec nic špatně v tobě,prostě tyhle věci se opravdu stávají a příroda asi ví proč.Hlavně se v tom moc nepitvej nebo se z toho zblázníš.

mufyxa
11. čer 2013

@nikolav holka zlatá tolik jsem ti držela pěsti po tom všem čím jsi prošla .....je mi to moc líto ale mi se nevzdáme bez boje .....dívej se na to optimisticky naděje umírá vždycky poslední ,jen takové bolesti nás osud mohl ušetřit . Máš ještě nanučky tak jeden z nich je ten pravý a čeká na tebe. já bohužel nemám nic a i tak se jen tak nevzdám. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

dada074
autor
11. čer 2013

@nikolav jo a vykašli se na to jakou mají kvalitu,uchytí se i dvoudenní.Tímhle se vůbec nezatěžuj.Buď jsou k tomu aby se chytly a může to být HB nebo třídenní,a nebo k tomu holt nejsou.
@mufyxa taky říkám co příroda řídí dobře řídí (i když v některých případech je to hrůza),ale gratuluji alespoň k pozitivním zprávám a hurá na domácí snažení. 😉 Držím palce.

malinka_02
11. čer 2013

@nikolav ja mam pred ison preventivne na imunitu a pak anopyrin na mutace a listovku na predpis taky na mutace..Jestli budes moct jt za 6 tydnu tak si mezitim odpocin a urcite dyz se embryjko chytlo jednou se chyti hnedka zase!
@mufyxa To je dobre ze ti doktor takhle pomohl a jodne holkam to takhle pak hned vyslo 😉

nikolav
11. čer 2013

@akashka jo já vím měli jsme 6 embryjí, ale zamrazili jen ty nej nej.

nikolav
11. čer 2013

@dada074 Chápu jak to myslíš. Může to být tak i tak. Nevím jako Clexane jsem si na ředění krve pichala, ale při OHSS. Ale tak co bych nadělala. Ale uvidíme dle testů. Jde mi spíš o to aby to ten plod ochránilo. A jak se prednisol bere?

nikolav
11. čer 2013

@mufyxa Já vím jsi na tom hůř. Ale moc dobře víš jak mi je. Teď jsi na tom stejně. Doufám, že ten další bude ten pravý. Tak jsem se strašně moc těšila na to až bude spinkat v postýlce a budeme chodit na procházky a tak. No však víš. A aj když jsem přemýšlela o tom, že to mohly být dvojčata tak je mi to i líto. Ale budu teď už ráda i za to jedno jediné.

nikolav
11. čer 2013

@malinka_02 myslíš?? Že když se uchytlo velice dobře, že to další by neměl mít také problém se uchytit? Asi byl problém jinde. A listovku bereš jen klasickou listovku a nebo je lepší brát Femibion z kterého by se ta listovka měla lépe vstřebávat?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru