IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

maraida
11. dub 2013

@ratatooy aha,u nás se chodí na krev 14 dní po ET.Ale to vlastně bylo v předešlém CARu.Teď jsem v novém,tak taky ještě nevím jak to bude...

raaaadka
11. dub 2013

@maraida
Tak mám zase brouka v hlavě. Já to prostě beru hop nebo trop, pokud to nevyjde teď, tak nic...beru to tak, že PK mi pomůže, že se mimčo zavrtá, než ho stačí spláchnout tekutina, co se mi často hromadí ve vejcovodu. Je to taková moje teorie. Ale nakonec dám PK i mražení, abych měla klid, já to vím.

janinafox
11. dub 2013

@maraida tak koukam že je to podobné... 😀

raaaadka
11. dub 2013

@akashka
😕 no to mi povídej. U nás se to rozjelo teď s penězi, auto, nedoplatek voda+teplo, prostě to lítá, doufám, že se to brzy otočí a bude to lítat zase pěkně k nám. 🙂

jednalucka
11. dub 2013

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala do party- jestli mě vezmete 🙂 V lednu jsem prodělala mimoděložní těhu po clostíku a utroši (mám nepravidelný a strašně dlouhý cyklus), vzali mi pravý vejcovod a můj gynekolog mi doporučil IVF. 21.3. jsme byli na vstupním pohovoru, manžel byl na spermiogramu- má "pouze" 1% normálních spermií, mně brali krev a dělali hormonální profil a teď čekám (opět) na MZ, pak pojedu do CARu a budou mi dělat opět hormonální profil a mám začít brát antikoncepci a čeká mě hormonální stimulace, dr. nám doporučil ISCI, PISCI, PK a AH. Tedy tak předběžně 🙂 Myslela jsem si, že je prostě jeden druh těch injekcí a byla jsem dost překvapená, kolik je druhů 😖 Dostanu od vás nějaké doporučení?

akashka
11. dub 2013

@jednalucka Vítej mezi námi 🙂 máme podobný výsledek ze spg a jdeme na PICSI, nasadila jsem manželovi MACU peruánskou, FertilMan a kotvičník, vysadil kávu a alkohol tak jsem zvědavá, jak to teď při odběru bude vypadat 🙂 Injekcí je více, a podle tvého hormonálního profilu rozhodnou, co se hodí nejvíc.. Já jsem také relativně nováček, je to moje 1. IVF 🙂
Ptej se co tě zajímá a všichni ti tu určitě rádi poradíme ;)

trefulka
11. dub 2013

@akashka @jednalucka Tak to je na tom můj chlap stejně jako vaši, taky nám dle posledního spg řekli, že má pouze 1 % normálních spermií, ale že prý PICSI není nutné, pouze ICSI.

akashka
11. dub 2013

@maraida :D výjímka potvrzující pravidlo? :D ne vážně, jsou to asi jen spekulace, ale vím, že tu někde o tom byla celá diskuse :D

akashka
11. dub 2013

@trefulka vidíš a nám řekli, že jedině PICSI.. ono asi taky pak záleží jaké vady jsou tam časté a jak je to 1% pohyblivé.. my nemáme totiž žádné rychlé a jen pár se jich hýbe pomalu... a taky máme třeba hodně spermií s kulatou hlavičkou a ty sice vypadají relativně normálně asi, proniknou i do vajíčka, ale nevyloučí látku, která je třeba k oplodnění.. a když je jich už moc vysoké procento, tak je možnost, že ani ty co kulatou hlavičku nemají,nejsou schopné oplodnit vajíčko.. ale i tohle prý umý řešit, že přidají do vajíčka nějaký roztok a ten to za spermii udělá..

lussi
11. dub 2013

@ewik84 gratulace, krásný počet🙂 A to bude tedy mega ovulace 😀

lussi
11. dub 2013

@jednalucka čauky a vítej 🙂

janice_opice
11. dub 2013

@maraida já vlastně vůbec nevím,ale je to doktorka ne doktor🙂

janice_opice
11. dub 2013

@maraida a jdu tam ve středu v 10.

maraida
11. dub 2013

@janice_opice tak držím palce,ať se ti tam líbí 🙂 Já tam byla včera a jdu zase asi až 26.4.

jednalucka
11. dub 2013

Děkuju za přivítání 😀
To IVF je pořádná věda, ještě před třemi měsíci jsem o tom skoro nic nevěděla a teď 😝 Chtěla bych se ještě zeptat- chodíte na neschopenku?

@ashka @trefulka nám taky doporučili PISCI a určitě dáme na doporučení doktora, uděláme pro to, aby to vyšlo 🙂 Jinak manželovi doporučili omezit kouření a aby užíval nějaký antioxidanty- takže vytáhl ecigaretu a láduje se nějakými doplňky stravy.

nellalucia
11. dub 2013

Můžu se zeptat, co obnáší PISCI...a k čemu je dobré....děkuji

akashka
11. dub 2013

@jednalucka zatím chodím normáílně do práce, ale vzhledem k tomu jak se mnou hormony mavaji, bych nejradši byla doma, ale jako nutné to není :D jen třeba dnes mám náladu pod psa, nic se mi nechce a všechny bych nejradši poslala do pr.. :D no hormony.. uvidím jak na tom budu po OPU a transferu a podle situaci si buď neschopenku vezmu nebo půjdu do práce. s obvoďačkou jsem domluvená, že mi to napíše jak budu potřebovat 🙂

akashka
11. dub 2013

@nellalucia to se vyberou nejlepší spermie a oproti ICSI se navíc jim nabídne taková tekutina na kterou se navážou jen to co jsou nejen morfologicky správné, ale navíc jsou i zralé a ty se pak injekcí vpraví do vajíčka... dobré je to k tomu, že vajíčko je oplodněno tou nejlepší možnou spermií...

dada074
autor
11. dub 2013

@maraida ahojky tak já docházím k Apolináři.To jen jak jsi se ptala už včera.
@raaaadka tebe jsem se chtěla zeptat.A nenabídli třeba odstranění vejcovodů?
@jednalucka vítám nově příchozí,ahoj a hodně štěstí.

nellalucia
11. dub 2013

@akashka děkuju...nám oplodnili vajíčko právě ISCI..z 13..nám zbyli jen 4...

raaaadka
11. dub 2013

Ostranění vejcovodu - toho jednoho, pokud by to nevyšlo....mi nabídli. Teď nebyla čas něco řešit. Využili jsme posledního možného hrazeného IVF pojišťovnou. 🙂

dada074
autor
11. dub 2013

@raaaadka tomu rozumím věk nezastavíš. 😉

dada074
autor
11. dub 2013

@ratatooy jak to s tebou vypadá?A s tou barvou špinění nemohlo by to být k zahnízdění?

akashka
11. dub 2013

@nellalucia no to je právě to, že při ICSI se hledí na morfologii, ale morfologicky dobrá spermie nemusí být zralá... u nás vzhledem k hodnotám spg ani o ničem jiném než o PICSI od počátku nemluvili 🙂

nellalucia
11. dub 2013

@akashka takže jest-li to chápu dobře, tak PISCI = větší šance k oplodnění a dobrých embrijek. Mám už jen jeden vaječník, no a ten už je taky asi chudák hotovej...

ratatooy
11. dub 2013

@lussi jj ja sem to asi blbe napsala dýcháni jo u toho se blbe dejchá

jednalucka
11. dub 2013

@nellalucia přesně tak nám to bylo řečeno 🙂 Samozřejmě doktor doporučí všechno, čím víc nadstandartů, tím větší zisk... ale věřím tomu, že to určitě k něčemu je. Proč nezkusit jít štěstí naproti 😉

ratatooy
11. dub 2013

@dada074 no vypada to celkem dobře nic tragickyho se nedeje špinení spíš ustává zatim,sestra řikala že je to asi k hnízdění že to byt muže takže když nekvácím vyložene tak je to ok,tets vypada furt dobře

raaaadka
11. dub 2013

Holky, tak se zatím loučím, ráno zase čekám telefonát z gennetu a po chvíli nervování volám opět sama. Zítra 3. den, asi to bude ten zlomový. 🙂

nellalucia
11. dub 2013

Já koukala do Artu... a nikde jsem výkon PISCI nenašla..se budu muset v pondělí zeptat.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru