Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

nelatorka
22. bře 2010

Yes děkuji hned jsem klidnější, ale jsou to teda nervy ještě před 10 dnama tam bylo jedno jsou to fakt šoky 😨 🙂

yes79
23. bře 2010

nelatorka, jedno nebo dvě, buď ráda, že to vyšlo, radši dvě děti než žádný, to se zvládne, nám na začátku taky hrozili dvěma,ale nakonec nám zůstala jen jedna bublinka a za pár týdnů se nám narodí holčička, taky to byli hrozný nervy a věř mi, že to ještě budu, my se uklidnili trochu až po odběru plodové vody, teda až po výsledcích, ale i tak se člověk pořád bojí, dokud malá nebude s náma doma, tak nebudem mít klid 🙂

frozinka
23. bře 2010

Ahoj holky, jsem celkem v šoku, ale včera jsem taky začala stimulovat, mám Gonal, zatím 112,5 j. V pátek jedu na krev a UZ. Punkce bude okolo Velikonoc, vzalo to celkem rychlý spád, tak snad to všechno klapne.
Nelatorka, neboj, necelý 6. týd. je ještě BRZY na srdíčka, fakt, věř mi, jsem porodní babka, uvidíš, že příště tam budou a obě dvě 😉 🙂 Hlavně klid, všechno dobře dopadne, uvidíš. Ten dr. Fišer na mně taky působí divně, tak snad se mu vyhnu, i když pochybuju.
Zazy, neschopenku mi teda napsala dr. Hromadová, moc se netvářila, ale byla jsem neoblomná, snažila jsem se jí vysvětlit, že dělám v třísměnném provozu, dvanáctky a těžko bych si tam zvládala něco píchat ve stejnou dobu a jezdit na kontroly, služby máme měsíc dopředu rozepsané a jde s tím dost těžko hýbat, nakonec teda povolila no 🙂 A jak máš vycházky, taky jen na 4 hod? A taky stimuluješ Gonalem?

yes79
23. bře 2010

ahoj frozi, taky sem měla gonal, taky sem dělala v třísměnném provozu, ale neschopenku sem měla od svého obvodního lékaře, bylo to lepší, i do práce, neřešili to tam aspoň 🙂 držím palce, teď už to půjde hodně rychle

zazy
23. bře 2010

Jo jo mám taky vycházky ale já si je nechala nasat na odpoledne.Ale já mám tedy neschopenku od své gynekoložky.Já stimuluji puregonem,mám dlouhý protokol,ale na tozdíl od tebe já píchám konské dávky 300 jednotek.No já měla jet na krev ve čtvrtek nebo v pátek,ale protže mám cestu do Brna ve čtvrtek tak tak du,takže jsme se mohli potkat.No jsem zvědavá,kdy já budu mít punkci,bylo by dobré,kdyby jsme ji měli vzájemně,že,ale asi ji budu mít trochu později,když mám dlouhý,no uvidíme.Ale bud ráda,že jsi doma,už začínám být zase pěkně nafouklá,Frozi je to tvoje první IVF,nevím,jestli jsem se tě na to už neptala?Hlavně musíme dostatečně pít.

denisa76
23. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem tu zase po delší době. Minulá pátek jsem měla punkci, zítra mám embryo transfer. Dneska, když jsem volala na Repromedu, tak jsem myslela, že mi řeknou, jak ty naše embryjka vypadají, ale nechtěli mi moc říct, jenom že na ně koukali včera (den 3) a prý se to tak říct nedá. Tak nevím, co si mám myslet. Každopádně jsem moc ráda, že jsme se dostali tak daleko.
Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho Vás nechali po transferu ležet na pokoji? A co jste dělaly potom? Chodily jste? Ležely jste? Jak dlouho?

nelatorko, neboj, to bude v pořádku a příště srdíčka určitě uslyšíš. Fišer je zvláštní - minulý týden mi říkal, že moji punkci bude dělat on a pak tam vůbec nebyl. Dělala to taková mladá sympatická paní doktorka (jméno bohužel nevím), takže mi to vůbec nevadilo a nakonec jsem byla vlastně ráda.

yes79
23. bře 2010

ahoj deniso, to nic, nám toho taky po telefonu moc neřekli a spíš mě přišlo, jak když je otravujem, po transferu sem tam lezela jen 15 minut, pak jsem mohla v klidu odejít, my pak jeli domů autem, máme to 65 km, takže sem se dobře naklepala, doma sem tak trochu poléhavala, ale jinak sem chodila po bytě a dělala drobný věci, praní, mytí nádobí a vaření, drobný úklid

denisa76
23. bře 2010

to není moc dlouho, 15 minut, to jsem překvapená, že třeba ne hodinu. Ale asi to stačí, viď? A druhý den už jsi začala fungovat normálně?

zazy
23. bře 2010

Ahojjky Deni já jsem u prvního ležela na ET na pokoji tak půl hodky,pak jsme jeli jen do obchodu nakoupit a jeli jsme domů,mám to taky 70 km domů.A pak se říká,že ty první 2 dny by se mělo odpočívat a pak dělat takové ty lehčí práce.Já jsem taková že nevydržím moc odpočívat,ale tentokrát budu.Až do doby než si budu moct udělat test.Samozřejmě nebudu ležet to ne,ale odpočívat.A hlavně netahat nic těžkého.Jinak tak jak píše yes,taky jak se budeš cítit.Tak držím Deni pěstičky at máš krásné embria at pěkně rostou a pořádně se zavrtávají.Pak dej vědět,jak jsi dopadla a kolik ti jich dali.

yes79
23. bře 2010

jj, zazy, taky sem hodně odpočívala,ale to nejde jen ležet, taky se říká, že mimčo se jen tak nevyleží, prostě nic netahat těžkýho, nesportovat a všechno v klidu 🙂

frozinka
23. bře 2010

Holky, nám říkala dr. Hromadová, že bysme meli přespat někde v Brně na hotelu, že delší jízda snižuje šanci na zavrtání emryjka, jsme z Otrokovic (Zlínsko), tak nevím, co myslíte?
A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s užíváním antibiotik při stimulaci Gonalem, mám hnusný zánět moč. měchýře a urolog. čaj moc nezabírá. Do Repromedy se mi moc volat nechce, minule když jsem tam volala, jsem měla pocit že celkem otravuju, 2x mně sestřičky odmítly, že mi dr. nedají, protože ordinuje, a prý mi zavolá sama, dočkala jsem se až odpoledne :(

zazy
23. bře 2010

No Frozi,tak to já si myslím,že stím močákem by jsi se jí měla zeptat nebo alespon své gynekoložky.Antibiotika jsou ošemetný,stím si raději nezahrávat.Je pravda,že doktorka volá až odpo,taky jsem ji volala a ona mi pak volala až odpo.mají tam asi moc lidí.No já si myslím,že to není zase až tak daleko my to máme 70km domů.Víš,já si říkám,že pokud se to má udržet,tk se to udrží a navíc mi nic takového doky neřekla,tak nevím.No uvidíš.Dej pak vědět,ju,ale radši si tam zavolej.

nelatorka
24. bře 2010

Ahoj Frozinka na ten močový měchýř mám dobré zkušenosti s kapkami ROWATINEX koupíš je normálně v lékárně osvědčeno, alespoň na mě fungují. Tak to zkus lepší jak antibiotika ty bych si dala až v nejkrajněším případě kdyby nic nezabralo. Ale ten čaj pij a pij a pij!!!!!!!
A to přespání v Brně bych opravdu zvážila myslím že to doky neříkala jen tak. Myslým, že to už je jen taková maličkost pro mimi vše ne? Dobře to zvažte! Tak se drž papa 😵

Jinak moc děkuji všem za povzbuzení mám pořád ze všeho asi přehnaný strach. 🙂

Zazy držím pěstičky, uvidíš že tentokrát to vyjde!!!!! Moc ti to přeju. Taky se drž papa

nelatorka
24. bře 2010

Denisa taky jsem tam čekala jen patnáct minut a pak jsem šla domů, ale jsem z Brna šli jsme jen nakoupit a potom jsem odpočívala. A od té doby jsem doma je to lepší být těch 14 dní vklidu nikam se nehonit pořádně se vyspat atd....
Tak držím pěstičky!!!!! pa

pavcahola
24. bře 2010

Ahoj holky tak já po ET jsem tam sice měla ležet jen 15minut,ale já myslela že po 15minutách pro nás někdo příjde tak jsem čekala a čekala,a když už mi to bylo divný bylo to už 45minut,tak jsem se zeptala té druhé co byla se mnou na pokoji kdy teda už můžeme jíd a ona že po 15minutách.Tak jsem se teda rychle oblékla a šla a když jsem to povídala manželovi tak říkal co tam tak dlouho dělám,protože celou dobu seděl na recepci.No sranda. 🙂

yes79-dívala jsem se do tvého pasu a zjistila že jsme skoro sousedky já taky bydlím v okrese Ždár nad Sázavou.Tak třeba jsme se někdy viděly. 😉

zazy
24. bře 2010

Děkuji moc děvčata za povzbuzení,zítra jedu na první ultrazvuk a krev,tak odpo nebo navečer podám info,doufám,že už tam nějaké vajucha budou,když píchám dávku,jako pro koně.Jiak i já všem držím pěstičky,je krásně jdeme na slluníčko,ne???, 🙂 🙂 🙂

denisa76
24. bře 2010

Tak mám transfer za sebou. Byla jsem překvapená, že nesledujou ultrazvukem, když to tam dávají, ale snad je to tam, kde to má být. Nakonec jsem si tam poležela asi půl hodiny, protože mi řekli, že už můžu jít, až když mohla jít i paní, co šla po mně. Teď jenom nevím, co můžu a nemůžu dělat, tak jsem se šla po obědě projít s manželem a psem ven, když je tak krásně. Snad jsem tím nic nepokazila.
Děkuju za podporu! To 14-ti denní čekání asi nebude nic moc, co?

nelatorka
24. bře 2010

Ahoj Denisa určitě jsou tam kde mají být neboj a už se hezky zahryzávají. 😀 Oni se jen vždycky podívají pod mikroskop jestli v té pipetě nebo čím to tam dávají něco nezůstalo nic jiného potřeba asi není. Nechala sis dát dvě?
Jinak procházkou určitě nic nepokazíš. Akorát nedělej nic moc tělesně náročné a netahej nic těžkého.
To 14 denní čekání opravdu není nic moc, ale celkem to uteče zvlášť když to nevydržíš a test si uděláš třeba už 11 den jako já. 😀 😀 tak se drž papa

Pavčo dobrá příhoda taky se mi to stalo trochu podobně taky jsem si myslela, že sestřička pro mě přijde a tak jsem taky čekala,
ale jen asi 30 min. a zachvíli pro mě opravdu přišla kde jsem, že už na mě s manželem čekají v ordinaci. 🙂

denisa76
24. bře 2010

Ahoj Nelatorko, já taky doufám, že se zahryzávají a že to jsou malí bojovníci (nechala jsem si dát 2). Myslím si, že manžel na tom bude hůř a bude chtít, abych si dělala test několikrát denně, je hodně nedočkavý. Ale i tak, budou to nervy. Cítila ses nějak jinak (těhotná) i během těch 2 týdnů?

frozinka
24. bře 2010

Denisko, držím pěsti, ať se zahryznou obě.
Zazy, já jedu na krev a UZ v pátek, škoda, že to máme den po sobě, mohly jsme se sejít na punkci a transferu a pokecat.
Nelatorko, asi tam opravdu přespíme, nechci nic riskovat a něco tím cestováním pokazit,pak bych si to vyčítala, kdyby to nevyšlo. Mají to psané i v těch brožurkách co nám dali při první návštěvě.
Holky a jaká je punkce, já z toho mám hrozný strach, hlavně z narkózy ☹ ☹

denisa76
24. bře 2010

Frozinko, moc děkuju za pěsti. Punkce se neboj, já jsem se taky bála, jak jsem tam na to čekala, tak jsem se úplně klepala, ale potom, jak už jsem byla na stole, tak jsem hned usnula a probudila se až po zákroku v posteli a hned jsem fungovala normálně, nic jsem necítíla, nebylo mi špatně a oblblá jsem taky nebyla. Až potom odpoledne mě to začalo trošku bolet, ale každý den potom se to zlepšovalo, ani jsem nemusela brát žádné prášky. Fakt to není tak hrozné, neboj, to bude v pořádku.

frozinka
24. bře 2010

Děkuju Denisko, ale bát se budu určitě, jako správná zdravotní sestra, jak vidím doktora tak jsem pos... 😀 Snad to nějak přežiju, pro mimi všechno. A jak se cítíš po transferu? Promiň, nejsem teď v obraze, ale jsi po prvním IVF? 😉

denisa76
24. bře 2010

Jo, jsem po prvním IVF a cítím se normálně, jenom nevím, co mám vlastně dělat nebo nedělat. Tak sem tam si sednu, šla jsem ven na procházku, polehávám, vařím, tak snad to nějak půjde. Hodně štěstí v pátek!

frozinka
24. bře 2010

Děkuju Deny, snad bude tělíčko dobře reagovat.
Holky jste někdo z Brna, nevíte kam se dá tak dopoledne zajít? Na krev jdem hned ráno a na UZ až na 11.

nelatorka
25. bře 2010

Ahojky já měla hroznou noc i ráno. Večer jsem začala dost krvácet a vypadly ze mě sraženiny krve nebo co fakt hrozný, ale potom už jsem nekrvácela. Volala jsem asi ve 23,00 do repromedy a doky mi řekla že to asi nic nebude že se to může stát, Já jsem jí samozřejmě nevěřila takže jsem začala histerčit že to byl asi samovolný potrat. Podobný průběh to totiž má. Takže jsem celou noc nespala a brečela. ☹ Ráno jsem se rozhodla že tam zajedeme tak jsem znova volala do repromedy a tam mi řekli že mám tedy dojít. Akorát tam zase nebyla moje doky Hromadová, ale vzal mě ten dr. Fischer. Dnes byl docela dobrý. Ukázal mi mimi že jsou tam obě že nemusím mít strach a zavolal dokonce i manžela ať se jde podívat už jim tepala srdíčka bylo to nádherný a dojemný. Tak už jsem se uklidnila, ale byla to velká zkouška. Doufám, že bude vše už ok. Ale bude to ještě dlouhá cesta. Takže holčiny držím opravdu pěstičky , ale je to mnohdy o nervy. Ale moc Vám to přeju a určitě bude vše tak jak má.
Tak se držte papa

venika86
25. bře 2010

Nelatorka - já měla podobnou zkušenost. Taky jsem krvácela, ale vše bylo v pořádku. Teď ačínám 10. tt a příští úterý jdu na kontrolu. Jsou to vždycky nervičky, ale když na sebe budeš dávat pozor, tak to bude dobrý. Stává se to prý docela často (krvácení). Jinak gratuluju k dvojčátkům, muselo to být překvápko 😀

pavcahola
25. bře 2010

nelatorka takže jsou dvě miminečka?To gratuluji.

Já jdu za chvíli poprvé ke své doktorce tak doufám že bude všechno v pořádku a už bych mohla dostat i průkazku co myslíte no určitě se ozvu a jestli budu mít i fotečku tak i tu sem dám.

frozinka to čekání na UTZ bylo nejhorší my to máme 60km takže ráno na krev a pak ale do 12 jsme brouzdaly po obchodech (globus nebo tesco) bylo to už unavný a ještě píchání injekce v autě to taky bylo zajímavý,ale všechno jsme zvládly.

frozinka
25. bře 2010

Nelatorka, drž se, hlavně nic náročného nedělej, nic nezvedej, hezky pianko, ať je vše ok. Ale muselo to být hrozné, já bych hysterčila jak prase. Hlavně, že je to v pořádku a gratuluju ke dvěma srdíčkám 😉 😀

Pavčo, i tobě držím pěsti, ať je vše jak má být a ať dostaneš průkajdu a jsi oficiálně těhule 🙂
My jsme šli minule do Ikei, ale tam je otevřeno až od 10., tak jsme čekali v nějaké té kavárničce vedle v Tescu. Injekci si budu muset píchnout buď na WC, nebo taky v autě, to bude sranda 😀

Jinak jsem volala svému gyndaři ohledně toho močáku a řekl mi, že se to musí razantně přeléčit Nitrofurantoinem (prý to stimulaci nijak neovlivňuje) , aby se mi to nevrátilo třeba v začátku těhotentsví (kdyby se podařilo) a nepoškodilo by se pak léčbou mimi, takže už papkám další prášky 😖

denisa76
25. bře 2010

nelatorka - já si to vůbec neumím představit, jak ses musela včera cítit, ale hlavně že to všechno dobře dopadlo a dneska jsi je viděla i slyšela, to je nádherný!!!

inach
25. bře 2010

Ahoj holčiny s tím pícháním injekcí,čekání na UT jsem to měla taky takový,pořád jsme s manželem jezdili do Vankovky,bylo to pokaždé dlouhý čekání.
Nelatorka-blahopřeji ke dvojčátkům! 😀

Zazy-tobě moc držím pěsti at ti to tentokrát vyjde!

Veni a Pavcola- já byla tento týden u mé doky,brala mi jen několik skumavek krve prý na HCG,krev. skupinu,AIDS a kakový nějaký nemoci,říkala jsem že mi už to braly v Repru ale to jí neposlali.Mám jít k doky taky v úterý,to už mi prý dá těhu knížku,teda jestli bude vše v pořádku.Pořád jsou to nervičky,dokud se to malý nenarodí nebudu mít klid.Říkaka vám doky o tom UT ve 13tt ohledně toho Dow. syndromu?Chystáte se tam?