Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

antoa
10. lis 2011

@kacnov proboha hlavně nečti nic na netu 😀 😀 😀

valkat
10. lis 2011

@kacnov nám ale vyšlo...!!!!! 🙂

aidule
10. lis 2011

@kacnov Vychází nevychází, nikde není psáno, že ty nemůžeš patřit k těm šťastným, kterým se zadaří hned napoprvé 🙂 😀 😉 !!! Kašli na to, co se píše, soustřeď se na to, co cítíš ty!!!!!!!!!!!!!!!

kacnov
11. lis 2011

@antoa dobře už nečtu :D
@valkat no jo ale vy ste měli PK a vajíček dost
@aidule hmmm uvidíme

holky ale včera mě čekal šok jaký má být děložní čípek uzavřený ne? no a já ho měla nízko a otevřený takže tomu nerozumím co to má znamenat ☹

valkat
11. lis 2011

@kacnov sice jsem měla PK a vajíčka dvě,ale to nic nemění na tom že se to povede i tobě.... 🙂

kacnov
11. lis 2011

@valkat 🙂 uvidíme uvidíme uvidíme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lola33
11. lis 2011

@kacnov neveš hlavu,nám napoprvé vyšlo,ale bohužel to bylo zamlklé těhotenství a podruhé také vyšlo a čekáme holčičku,uvidíš,že se zadaří papap L. 🙂 🙂 🙂

evitaa
11. lis 2011

@kacnov Když jsi měla jen jedno oplodněné vajíčko, stejně by ti PK nedělali. Ta se dělá při větší úrodičce, aby se vybralo to nejlepší embryo. U tebe nebylo na výběr, takže PK by bylo jen tahání peněz a třeba by nedošlo ani k ET.

kacnov
11. lis 2011

@evitaa jojo to vím že se PK dělá při více emryi. no uvidíme jak to vše dopadne

kacnov
12. lis 2011

čauky holky jsem tu zas

břicho už mě nebolí tak asi nic a vyskočilo mi akné tak čakám MS :( zkusím ve středu test a pisnu ale tuším sněhobílo 😒 😒

gabulenka
12. lis 2011

Ahoj holky, všem Vám moc děkuji za podporu. Omlouvám se, že nejsem schopná reagovat na vaše příspěvky, snad později. Aby toho nebylo málo, tak včera jsem se samozřejmě nechtěně bouchla u rodičů do břicha. O postýlku, která byla jinde než bývá a já si to ve tmě neuvědomila. Takže mám velký strach, co se ještě mohlo stát. Jinak my se máme do pondělí rozhodnout. Jsou vlastně dvě varianty. Bud máme jít na odběr plodové vody u obou miminek. Aby se prý zjistilo, jestli je holčička opravdu zdravá. I když její ultrazvuk byl v pořádku. Jenže výsledky by byly asi za 2 týdny. Nevím, jestli by to šlo dřív. Protože kdybychom šli na redukci nemocného miminka a pak by se třeba později ukázalo - nedej Bože - že je nemocná holčička, musela bych to zřejmě absolvovat znovu. Nebo jít "jen" na redukci a modlit se aby se holčička udržela a byla zdravá tak jak to doposud vypadalo že je. Ale prý nikdo nikdy neví, což je pravda. Jsem z toho na dně, chci se rozhodnout správně, chci zachránit naši holčičku, ale nevím... Ještě že mám tak skvělého manžela, bez něj bych to nezvládla. I on to ale samozřejmě těžce nese. Jsem nervozní, špatně spím. Je to moc těžké a nikdy bych to nikomu nepřála. Takže si hladte svá bříška a budte vděčné za zdravá miminka 😉

kacnov
12. lis 2011

@gabulenka ahojky to je strašné ale asi bych absolvovala odběr plodové vody-i doktoři se můžou splést.
moc ti držím pěsti abys to dotáhla s mimčama dokonce 😉
a to bouchnutí do břicha-neměj strach mě se to stalo asi milionkrát nic se miminkům nestane neboj

antoa
12. lis 2011

@gabulenka ahoj, držím moc pěstičky!!! Mám dotaz a to jde v 16tt provést redukci jednoho miminka?A jak se to dělá či jaké je tam riziko pro to druhé?Myslím na tebe!Držte se.

venika86
12. lis 2011

@gabulenka Ahojky, určitě bych zkusila odběr plodovky. Já jsem ji podstoupila a věř, že se to dá přežít. Sice pak tak dva dny pobolívá bříško, ale to nic hrozného není. Tahle budeš mít jistotu. Jinak výsledky bývají normálně do 14 dnů, ale je možnosti si zaplatit rychlejší variantu, kde ti do dvou dnů vyloučí základní vady miminka jako je Down, Edwards atd. Stojí to tuším kolem 2000Kč. My si to zaplatili, takže jsem byla trošku klidnější a pak jen čekat, jestli by tam nemohly být ještě jiné chromozomální vady. Určitě to stojí za zvážení a budeš mít opravdu jistotu. Jinak přeji pevné nervy, drž se!! 😉

valkat
12. lis 2011

@gabulenka ahoj Gabčo,rozhodnutí je jen na vás,ale já osobně bych asi šla na tu plodovku než bych se rozhodla pro tu redukci,přeci jenom z té plodovky hodně poznají a třeba redukce nebude ani zapotřebí.......držte se,moc na vás myslím..... 🙂 🙂 🙂

mamba555
12. lis 2011

@lola33 ahoj lolinka joj ja osm tak strašne štatsná a ty určite taky budeš už zachvilinku muj drobeček je nádhernej váži 4.70 kg a má 56cm a dneska má měsic

kacnov
12. lis 2011

@mamba555 jujda ted sem si přečetla příspěvek že tvůj malý má 4.70 a 56cm a má měsíc--to měl můj syn když se narodil 😀 to je drsný 😅

evitaa
12. lis 2011

@gabulenka Je to těžké rozhodování, ale já bych si asi nechala udělat redukci nemocného miminka co nejdříve. Jak bude těhotenství pokračovat, bude redukce rizikovější a rizikovější. Nestresujte se, že by holčička mohla být také nemocná. Je to hrozné říkat, ale i pro její vývoj bude lepší, když bude v bříšku sama.

venika86
12. lis 2011

@gabulenka a vy už tedy máte 100% jistotu, že je durhé miminko opravdu nemocné? Pochopila jsem to tak, že je pouze podezření.

aidule
12. lis 2011

@gabulenka Gábi, já bych určitě podstoupila nejdřív odběr plodovky. Já jsem teď u Natálky taky byla na amniu (na Veveří) a jsem ráda, že jsem to podstoupila. Bylo to rychlé, bezbolestné (mě nebolelo bříško ani ty 2 dny, o kterých se mluví). Během čekání na výsledky jsem sice byla nervózní, zda budou v pořádku, ale nakonec to stálo za to! Navíc nemusíš čekat 14 dní, ale za příplatek (myslím, že kolem 3000 kč) můžeš mít výsledky do 2 dnů. Ve vašem případě by tahle varianta pro mě byla jasná volba!!! Ale samozřejmě je konečné rozhodnutí jen a jen na vás. Budu moc držet palce, ať už se rozhodnete pro cokoliv a výsledky ať dopadnou co možná nejlépe. Je to těžké, ale zkus si uvědomit, že mít aspoň jedno zdravé děťátko není vůbec tak málo. I to je neskutečný dar a zázrak!!! Držte se!!!

zazy
14. lis 2011

Ahojky
Gabulenko i já se přidávám k holkám a volila bych variantu plodovky,a to co napsala aidule,je také pravda.Nejhorší je,že rozhodnutí je pouze na Vás.Budu moc držet pěstičky, at už se rozhodnete jakkoliv,moc na tebe a mimoušky myslím
Kačnov a co ty ?
Veni:a co ty a mimoušek co Adámek,koukám,že už oslavil rok,my za 3 týdny taky budeme slavit

venika86
14. lis 2011

@zazy Ahojky, no hrozně to uteklo. Máme se fajn, pořád trošku bojujeme, ale dá se to. Adámek už leze, sedí a stojí u nábytku a za pár měsíců by měl už chodit. No a 4.3. mám termín porodu. Už aby to bylo, je to fakt náročný a v podstatě si to tolik neužívám. Budeme mít Aleška a podle všeho je naprosto v pořádku, tak máme obrovskou radost. A hlavně přejeme Verunce všechno nejlepší k narozeninám. Ať vám dělá samou radost 😵

zazy
14. lis 2011

Veni,to jo to uteklo.To je dobře,že Alešek je v pořádku a Adámek je šikulka.Taky samozřejmě přejeme dodatečně vše nej.....Verunka už taky leze a sotjí u nábytku,všechno musíme od ní dávat pryč.To věřím,že už je to náročné,my by jsme chtěli pořídit Verunce sourozence příští rok,ale nejdříve budu muset na brigátku aby jsme mohli na IVF.
Frozinka přeji Elišce a Štěpánkovi všechno nejlepší k tomu prvnímu ročku,at dělají jen samou radost

olafka
14. lis 2011

Moc vás všechny po týdnu zdravím.Byla jsem teď u našich,tak jsem dneska teprve dočítala za celý týden.U nás vše v pohodě.Za 19.dní mám termín porodu a ono se furt nic nedějě?.......V hematologické ambulanci vše tak,jak má být,akorát jsem už vyfasovala do zásoby místo injekci heparinu,tabletky na ředění krve Warfarin.V diabetologické ambulanci taky vše v poho.Mám se objevit,až po šestinedělí na krev a moč a po půlroce od porodu zkusíme udělat znovu ten zátežový test na cukr,který se dělá ve 20.tt,na potvrzení,jestli to byla jen těhu cukrovka,nebo nedej bože ta normální...No a konečně v těhotenské poradně se se mnou náležitě p.doktor i sestřičky rozloučily,dali lejstra pro Prahu a popřáli vše nej.Dneska jsem měla volat na kardio do té Ostravy,měli mi dát už konečně tetmín a věřte mi,že oni mi ho zase nedali.Prý mě Praha prozatím nemůže příjmout,protože mají plno.Mám přijet do Ostravy ve středu 16.11.na6.30hod.na gyn.porodn.ambulanci,p.doktor mě prohlédne a podle nálezu usoudí,jestli to jěště týden vydržíme,nebo to odrodíme v té Ostravě a pak letecký transport do Motole.Ja i chlopek i celá familie jsme už na nervy.Můj si vzal na tento týden dovču,že už to bude a nic.Vím,že jim je u mě fajn,ale u dvojčat se nečeká až do40.tt,a navíc holka ma srdičkovou vadu.Jsem sama zvědavá,jak tohle všechno dopadne.....Jinak se tady mějte všechny fajn a pokud bude ve středu vše o.k.tak se tady jěště z novými zpravičkami objevím a napíšu co a jak.Zdraví vás Ola.

valkat
14. lis 2011

@olafka budu moc držet palečky aby bylo všechno v pořádku...to se divím že tě s dvojkama nechávají tak dlouho,jsem zvědavá jak na tom budeme my,jak dlouho vydržíme,ale taky už se nám to krátí..... 😉 😉

aidule
14. lis 2011

@olafka Budu na vás myslet, ať vše dopadne dobře a ať hlavně nenastane nějaké prodlení!!! Nevím, na co čekají, zvláště když ví o holčičce a její vadě 😒 ☹ . Tak doufejme, že bude vše v klidu. Držte se!!! 🙂

zazy
14. lis 2011

Olafko moc na tebe budu myslet a držet ti pěstičky,at vše zvládnete hlavně mrnouskové

frozinka
14. lis 2011

@zazy Zazy,moc děkujeme a i vám předem přejeme k 1. narozeninkám všechno néééééjlepší, hlavně zdravíčko!!!! Strašně to uteklo, že? ☹

frozinka
14. lis 2011

@venika86 Veni, díky za přání u mého příspěvku a omlouvám se, že jsem zapomněla Adámkovi popřát, takže opožděně vše nej nej, hlavně zdravíčko a ať vám dělá samou radost!!! A další mimi ať je taky zdravoučké jako řípa, jsem ráda, že ultrazvuk vyšel dobře!!!

frozinka
14. lis 2011

@olafka Oli, to snad není pravda, co se v českém zdravotnictví děje!!!! Jak píšeš, s dvojčaty se nečeká až do termínu, většinou se rodí kolem 36. týdne!! Nechápu to, ale věřím, že vše bude ok. Chápu, že už jste na nervy, ale držte se, vše bude ok, musí a maličká je bojovnice, takže to zvládne levou zadní!!!! Držím pěsti!!!