Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

meliskaa
24. únor 2016

@lenejewel89 a co pit kontryhel? to pomaha na sliznici, mozna je to i stresem. Dej pak vedet jak to s tebou vypada, moc drzim pesticky 🙂

meliskaa
24. únor 2016

@nikaso To je mi moc lito ☹ ke komu jste chodili?

akris123
25. únor 2016

Ahoj, zdravím všechny, co se snaží a přeji hodně sil a hlavně nezbytný kus štěstí. Už dlouho přemýšlím, zda sem napsat. Každá z nás, která je v procesu .... výběru, stimulace a tak, chce slyšet pozitivní ohlasy, podporu, že se rozhodla správně. Ale nakonec přece jen, možná na základě příspěvku přede mnou...... Za nás Repromeda jednoznačně ne. Je nám to líto, měli jsme na ni dobré reference, věřili jsme více než jsme měli. Už je to dlouho a dnes víme, že celý postup nebyl pro nás v pořádku. Muž už tam nechce vstoupit vůbec, takže to rozhodlo definitivně pro změnu Car. Nutno podotknout, že když náš nový lékař viděl rozpočet z Repromedy, tak ho to evidentně poměrně vyvedlo z míry. Konkrétně: Na první konzultaci nás informovali o všem, vše vypadalo dobře - neměli jsme pochybnosti, při průběhu stimulace a všem ostatním šla komunikace pomalu k nule, nakonec jsme vlastně měli až strach se na něco zeptat. Odběr prováděl lékař, který evidentně byl dost nervózní, že musí být jinde. A takových věcí bylo více i v dalším průběhu, dál už to rozebírat raději nebudu. Byla to pro mě nová zkušenost se zdravotnictvím naší doby.... Vím, že to v Repromedě čtete, takže nezapomínejte, že před sebou máte lidi, kteří prochází těžkými chvílemi, že musí třeba dlouho peníze vydělávat, i odjet od rodin a opravdu pro ně každý pokus hodně znamená. Hledejte cestu, která bude v první řadě šetrná pro ženu, ale i finančně přínosná pro pár (ne pro Vás) a bude přesně taková, kterou byste doporučili své vlastní ženě, své dceři. Pokud to dokážete, tak věřím, že budete jednou z nejlepších center, vybavení na to určitě máte. Do té doby za sebe říkám ne.

aidule
25. únor 2016

Pro páry, které nebyly v pokuse oplodnění úspěšné je pravděpodobně dost těžké, hledat a napsat jakákoliv pozitiva k zařízení, ve které jim to ne-vyšlo. Tomu bych rozuměla. Trošku se divím tomu jejich (popř.jiného lékaře) "udivení" nad cenami výkonů....osobně se domnívám, že než někam jdu, ať už se zařízení týká čehokoliv, projdu si kromě referencí i ceník, a to nejlépe ve více podobných zařízeních, aby bylo lepší srovnání. Potom by mě neměla požadovaná cena překvapit! Nehledě na fakt, že rozdíly mezi jednotlivými reprocentry zase tak diametrální nejsou (tedy pokud se člověk informuje podrobně a pozorně).
Čemu ale nerozumím vůbec, je sdělení "báli jsme se zeptat". Jsem toho názoru, že pokud si něco platím a nemám v něčem jasno, potažmo s něčím nesouhlasím, mám a musím se k tomu jasně vyjádřit a ne se nechat zahnat do kouta. Určité odměřené chování lékařů (a nejen jich) samozřejmě nesmí být omluvou ani výmluvou k ničemu...ale, bohužel, stává se napříč různými zdravotnickými zařízeními...jsou to taky jen lidé se svými chybami a nedostatky. Není to profesionální, leč opět na mě je, abych se ozvala, dala najevo svou nespokojenost, popř.si vyžádala konzultaci či ošetření od jiného lékaře. Pokud přijmu pozici nadřízený-podřízený, můžu se pak zlobit na svou slabost, to především.
A že vím, jak těžké chvíle člověk prožívá, když se na cestě za vytouženým miminkem nedaří!!! Ale taky vím, že jsem paní doktorku neustále zasypávala dotazy a připomínkami a musím říct, že jsem ani jednou neměla pocit, že bych obtěžovala. A to nejen při jednání s paní doktorkou, ale se všemi, s kým jsem měla já i manžel tu možnost přijít do kontaktu. Repromeda nám pomohla vrátit mi 2 roky ztracený cyklus a nakonec, ikdyž nepřímo, pomohla i k miminku. Letos už bude naší princezně sice 5 let, ale nikdy na toto zařízení a celý tým pracovníků nezapomeneme....a to určitě v tom nejlepším slova smyslu 🙂 !!!

meliskaa
26. únor 2016

@akris123 a jaky car jste tedy zvolili?

majka43
27. únor 2016

Za mě Repromeda také ne.

sisul_ka
28. únor 2016

@nikaso to je mi velmi luto! Ja chodim do reprogenesisu v Brne a vzdy sa na vsetko pytam aj 3x :D, ved si za to platime nehorazne peniaze, a su tam od toho aby ti zodpovedali kazdu tvoju otazku. Ja som velmi spokojna s Dr Stelclom a mojou koordinatorkov. Som trosku iny pripad, ja mam IVF s darovanymi oocytmi, a ked som videla cennik, tak som sa pytala na vsetko podrobne a chcela som to mat potvrdene mailom aby som mala dokaz ak by sa cena neskor z neakeho dovodu zmenila.
Prajem ti vela sil a aby si sa coskoro dockala vytuzenaho babatka 🙂.

akris123
28. únor 2016

@meliskaa Ahoj, nakonec jsme šli pryč z Brna. V Brně jsme v poslední době absolvolali jen některá vyšetření - Obilňák a Reprofit. Ostatní CAR neznám. Pokud bychom někdy museli zase sem, tak v Reprofitu mi to připadlo docela dobré. Lékař mi vše vysvětloval, ukazoval na ultrazvuku, pořád se ptal, zda je vše v pořádku. Fungoval na emailu. Ale hlubší zkušenosti nemám.

aidule
21. bře 2016

Zdravím snažilky! Copak je téměř po měsíci nového? 🙂

aidule
5. dub 2016

@lenejewel89 Tak jak sliznice, už se umoudřila, zacelila a zesílila? Kamarádce se nyní po několika marných pokusech zadařilo s Repromedou otěhotnět, sice až na 4.pokus, ale jsou už ve 20.týdnu a vše je jak mám být, tak věřím, že jim to už konečně dopadne 🙂 ! A nejen jim.....snad to oplodňovací a miminkovské štěstí potká i ostatní 😉 🙂

aidule
2. kvě 2016

Děvčata, zdravím po delší odmlce! Jak se daří, co nového v jarních dnech? 😉 🙂

barbborka
9. kvě 2016

Ahoj všem, asi si mě tady nikdo nepamatuje, ale nechala jsem si před nějakým rokem v Repromedě vyšetřit AMH a bylo to pro mě příjemné zjištění. Řekli mi, že jsem v pořádku a že se nemusím do ničeho nutit, pospíchat, ať si v klidu žiji svým životem a obrátím se na ně, když bych potřebovala. Musím říct, velmi milí, příjemní a rozhodně mě do ničeho netlačili!

aidule
10. kvě 2016

@barbborka Zdravím a z vlastní zkušenosti dávám za pravdu 🙂! Myslím, že člověk má mít jakousi představu, kam chce zajít a sám si má a měl by korigovat, zda už je to u hranice či za ní. V Repromedě jsem neměla pocit, že bych nesměla k čemukoliv říct svůj názor a své konečné ano či ne 😉. Jak jsem psala, pomohli nám k tomu nejdražšímu, co máme a šlo to cestou profesionálního a milého jednání a přístupu 🙂!

missym
12. kvě 2016

S radostí oznamujeme, že se nám 27.4.2016 v 11:05 narodil díky Repromedě náš vytoužený chlapeček Matěj s mírami 49 cm a 3140 g. Je to náš miláček 💙

lenejewel89
12. kvě 2016

@missym Veliká gratulace ke krásnému chlapečkovi! Přeji moc moc zdravíčka. Můžu se zeptat na kolikátý pokus se Vám chlapeček podařil? Děkuji. 🙂

missym
12. kvě 2016

@lenejewel89 Děkujeme 💙 Bylo to první IVF a čtvrtý transfer (posledního mrazáčka).

lenejewel89
12. kvě 2016

@missym A ten čekal na Vás, ten poslední mrazáček! Moc krásný bojovníček! Přeji ještě jednou zdravíčko a užívejte si mateřství. 🙂

aidule
12. kvě 2016

@missym Velká gratulace k nádhernému chlapečkovi 🙂 ! Ať jste všichni zdraví a spokojení 😉 🙂 !
A Repromedě opět velký potlesk za nádherně odvedenou "práci" 😀 😀 😀 .

haninka712
12. kvě 2016

Tak ja se taky pochlubim 🙂 14.4. Jsem porodila dvojcatka "repromedatka", Gitusku a Agatku, povedly se nam na prvni pokus 🙂

missym
12. kvě 2016

@aidule Děkujeme 😊 Jojo, v Repromedě umí 💙

@haninka712 Moc gratuluji ke krásným dceruškám 💖 Úžasné princezny.

aidule
12. kvě 2016

@haninka712 Tak to je naprosto dokonale zhmotnělé štěstíčko 🙂 🙂 🙂 ! Holčičky jsou nádherné, mají moc pěkná jména 😉 . Velká gratulace a přání jen toho nejlepšího do každého dne vašeho rodinného života 😉 🙂 !
Opět se potvrdilo, že Repromeda umí moooooc krásná miminka 😀 😀 😀!

barbborka
13. kvě 2016

Tak to mě úplně dostalo 🙂 Takové nádherné děti, skoro mám slzy v očích a protože jsem to opravdu o nějaký ten rok odložila a chvilku už to zkoušíme, tak se těším o to více, když se dívám na ty fotky.

panbaf
14. kvě 2016

Ahoj holky, nepresla jste prosim nektera do repromedy z jinyho caru i s mrazackama? Premyslim o tom, protoze v mem okoli a z doslechu se tam snad skoro kazdemu zadarilo do druheho pokusu. Mam mrazacky a nerada bych uz znovu na ivf -hrozne spatne jsem to zvladala.. Vim, ze asi nejjednoduzsi by bylo si tam zavolat a objednat se, ale rada bych jeste znala osobni zkusenosti s prestupem 🙂

aidule
16. kvě 2016

@panbaf Zdravím! Já sice osobní zkušenost nemám, ale kolegyně z práce tento "přenos" mrazáčků z jiného centra v Repromedě absolovavala a nebyl s tím prý žádný problém. Děvčata prý vše zařídila a postarala se, aby vše proběhlo o.k. 😉 Dokonce říkala něco o akupuntuře před i po transferu 🙂, prý to tak dělají. Byla s nima taky moc spokojená, jsou tam fakt všichni moc hodní a vstřícní-s tím teda osobní zkušenost mám, to můžu jen a jen potvrdit 🙂 🙂 🙂!!!
A co je nejdůležitější, kolegyňka nakonec opravdu otěhotněla a má krásné miminko 😉 🙂 ! Tak se hlavně nebát a uvidíte....držím pěsti 🙂 !

barbborka
18. kvě 2016

Musela jsem se na ty fotky podívat ještě jednou a ukázala jsem je i příteli. Asi nás to přesvědčilo o tom, že s tím začneme konečně něco dělat, že bychom už chtěli být tři! 🙂

panbaf
18. kvě 2016

@aidule moc dekuju! O repromede slysim samou chvalu-resp. ani ne tak primo chvalu jak podarene otehotneni.. vetsinou vsichni na prvni max druhy pokus, ale cerstvych embryi a ja mam zmrazene tak nevim jakou maji v tomto uspesnost? Kazdopadne stavajici car me po druhem neuspesnem transferu zklamal pristupem takze zkusim ket v repromede a kdyz nevyjde tak novy ivf a to by bylo, abych i ja na max druhy pokus nebyla tehotna 🙂 Jaky MUDr. je tam prosim nejlepsi a da se objednat ke konkretnimu MUDr.?

aidule
18. kvě 2016

Vybrat si určitě můžete a je fajn, že pak vás léčí a věnuje se Vám jeden lékař. Tudíž nemusíte dokola vysvětlovat dalším lidem pořád to samé. 🙂 Aspoň u nás to tak bylo. Nás měla na starost dr. Hromadová, byla jsem po všech stránkách moc spokojená 🙂 🙂 🙂 . Ale od jiných maminek čtu výborné ohlasy i na jiné lékaře, opravdu záleží na každém, jak si kdo sedne 😉 .

barbborka
20. kvě 2016

Ahoj holky, dnes jsem nad tím celý den přemýšlela a asi si hned v pondělí zavolám a objednám se, aby se něco začalo dít 🙂

netanel
20. kvě 2016

Ahoj holky, nám se 6.5. narodil chlapeček, 53 cm, 3760 g, je pro nás nejkrásnější na světě a jsme Repromede moc vděční.

aidule
20. kvě 2016

@netanel Velká gratulace k malému synkovi 😉 ! Ať jste všichni zdraví a zažíváte spolu to nejkrásnější, co život může přinést 🙂 🙂 🙂 !!!