Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

barbborka
23. kvě 2016

Ahoj všem, zavolala jsem a jsem objednaná na konzultaci. Hurá, už se moc těším 🙂 Jenom pojedu na jinou adresu, říkali mi, že se přestěhovali ke Kampusu. Na druhou stranu to budu mít z dálnice blíže, tak mi to nevadí.

barbborka
23. kvě 2016

Ahoj holky, objednala jsem se na konzultaci, před chvílí jsem to napsala a nějak se mi to neuložilo. Asi jsem něco udělala špatně, ale nevím, co. To nevadí, těším se, že už se o nás někdo postará a bude se něco dít

aidule
23. kvě 2016

@barbborka Gratulace k 1.krůčku....tím to obvykle začíná 😀 😉 🙂 . Tak ať se to vyvíjí tím správným a očekávaným směrem 😉 !!!

barbborka
23. kvě 2016

Děkuji moc za podporu, asi ji budu potřebovat

terez80
27. kvě 2016

Ahoj holky, chystám se, že zavolám do repro a koukám, že se stěhovali. Máte nějaké nové info atd. díky.

stritecek
27. kvě 2016

@lenejewel89 ahoj,Leni. Tak som rôzne prečítavala diskusie a pozerám, že si prešla pekným kolotočom názorov, pocitov a situácií. Tak Ti budem držať päste, aby Tvoj aktuálny plán vyšiel presne podľa predstáv a mimi sa uchytilo na správnom mieste a hneď na prvýkrát. Ja som teda mala problém iba s výškou sliznice, ale počkala som si od októbra až do februára, kým tam emvryjko vložili. Každopádne chytilo sa hneď prvé a aktuálne som v 18 tt 🙂 verím, že Ťa čoskoro čakajú podobné "starosti", po tom, čo všetko si za posledné obdobie prežila.

lenejewel89
28. kvě 2016

@stritecek Anoo podarilo se? To je nadhera! Moc gratuluji. Kolik byla tva sliznice, kdyz ti tam embryjko davali? Ja cekam na menzes a pak zacinam Estrofem a budu doufat, ze se mi zvedne alespon malinko, abych mohla na Ketik.🙂

barbborka
29. kvě 2016

@terez80 Ahoj Terez, ano, je to tak. Když jsem byla na vyšetření AMH, je to ale už nějaký rok zpět, byli v Židenicích, teď se přestěhovali ke Kampusu, tak jsem objednaná na kozultaci tam

barbborka
29. kvě 2016

@terez80 ještě jsem se na to dívala a je to Studenstká 6, ale určitě Ti to taky řeknou, když se budeš objednávat

aidule
29. kvě 2016

@stritecek Takže to nakonec klaplo??? Tak to velká gratulace a ať vše probíhí na 1* 🙂 🙂 😉 !!! Repromeda opět válí... 😀 😀 😀

anicka1211
1. čer 2016

Ahoj holky, přidávám se k Vám, chodíme do Repromedy dva měsíce. Šli jsme tam s tím, že jsem dvakrát prožila ZT během půl roku a vždy v 10 tt revize. Po dvou měsících mi zjistili, že mé tělo tvoří protilátky proti embriu a odeslali mě na hematologii. A co největší šok byl pro mě, tak to, že mi zjistili anti-mülleriánský hormon na nízké úrovni a diagnóza zní: předčasné stárnutí vaječníků a malá zásoba vajíček. Tlačí nás do IVF, že prý moje hladina tohoto hormonu je před hranicí pro dárkyni vajíček a do příštího roku můžu být na nule. Prý doporučují otehotnění v nejbližších max dvou až třech cyklech. Samozřejmě přes IVF. Nevím, co si mám o tom myslet, jsem v šoku, jsem ještě mladá je mi 31 let, nepiju,nekouřím, žiju zdravě, cvičím jógu, mám normální váhu . . . . a přesto mám geneticky dané předčasné stárnutí vaječníků. Šly byste do IVF a nebo to zkusili do třetice s nasazenou léčbou z hematologie? pokud moje tělo bralo embrio jako cizí předmět a zahubilo je, tak by třeba hematologie stačila, otěhotněla jsem po první revizi po tří měsíční pauze hned druhý měsíc snažení. Nevidím tedy problém v tom, že bych nedokázala otěhotnět. Navíc na to, jak zklamaná byla dr z mých vaječníků, tak po ultrazvuku zas byla spokojená s vajíčky které napočítala a s dělohou v perfektním stavu . . Nevím, co si myslet a co dělat :(

panbaf
1. čer 2016

@anicka1211 ahoj, ja na tvem miste bych do ivf urcite sla nebo si alespon nechala odebrat a zmrazit vajicka, kdyz bych pak chtela mit treba druhe dite.. nejsem doktor, ale nekde jsem myslim cetla, ze pokud mas protilatky proti embryu-tomu by odpovidaly i ty ZT, tak se snad 3 mesice musi brat prednison na snizeni imunity, pohl. styk pouze s kondomem a pak jdes znovu na testy jestli jsou ty hodnoty uz lepsi.. takze i tim se ti zkrati cas na prirozene tehotenstvi..ale nejsem doktor tak je lepsi si to nekde overit..a nebo navstivit i jine lekare a znat vic nazoru. Drzim moc palce at vsechno vyjde a brzy se bez komplikaci dockas miminka 😊

barbborka
2. čer 2016

Ahoj holky, tak my jdeme v pondělí, už jsem docela nervózní, ale na druhou stranu jsem moc zvědavá. Když jsem šla na odběr AMH, tak to bylo ještě na Viniční, teď jedeme do nové Repromedy 🙂

aidule
2. čer 2016

@barbborka Tak moc držím vše, co se dá, ať je vše k plné spokojenosti 😉 🙂 !

barbborka
2. čer 2016

@anicka1211 Ahoj Aničko, byla jsi už v nové Repromedě?

anicka1211
2. čer 2016

@barbborka ahojky, jj, byla, teď v pondělí a v úterý, kdy jsem se dozvěděla tu šokující zprávu o mém ovariálním selhání :(. Jsem z toho od pondělí na nervy, pořád se ptám proč já, proč? Vždyť jsem ještě mladá, proč mě to potkalo tak brzy ve 31 letech, když moje maminka i babička měly menopuazu až po 50. roce?
Začínám si dávat dohromady souvislosti, které jsme nechápala, jako že proč už přes rok mám potíže s močení, že se mi neustále chce na malou, že jsem při menstruaci měla vynechávky nějaký den a pak zas krvácela, že krev nebyla jasně červená a že mi padaly vlasy a cítila jsem se pořád vyčerpaná a spousta dalších. Teď se bojím a nevím, jak budu žít dalších 30 - 40 a víc let už jako ženská v přechodu. Místo toho abych byla aktivní ještě, produktivní, tak o to příjdu a neumí si představit, že nebudu menstruovat. Bojím se otěhotnění, aby to vše dobře dopadlo. Chtěla bych tolik přirozeně,ale smiřuju se s IVF. Kéž by to už všechno bylo za mnou a já čekala naše miminko a překonala ty první tři pro mne nepřekonatelní měsíce, abych zažehnala potrat a pak se už jen radovala že roste a mohla si je pochovat v náručí, starat se o ně, milovat . . .

barbborka
2. čer 2016

@anicka1211 No, já jsem si ho byla pře nějakým tím rokem vyšetřit, abych neměla nervy a nemusela s těhotenstvím spěchat. Pokud Ti řekli, že máš jít do IVF, tak neváhej a jdi do toho! 🙂

barbborka
2. čer 2016

@anicka1211 A teď je mě úplně blbý, abych se Tě ptala, jaké to tam je, když jsi na nervy z toho, co jsi zjistila. Na druhou stranu, chtěla bys, aby Ti něco zatajili?

aidule
2. čer 2016

@anicka1211 Zdravím! Osobně si myslím, že přes hematologii by tohle byla ztráta cenného času. Já bych určitě volila IVF. Bude-li třeba, došetří ti, co bude ještě zapotřebí a před samotným embryotransferem nabízí ještě další podpůrnou léčbu, např.akupunkturu apod. Píšou zde o tom děvčata v dřívějších příspěvcích 😉 🙂 .
Předčasné stárnutí vaječníků nemusí souviset s životním stylem...je to tak prostě dáno a je třeba to nějak zpracovat a přijmout. Určitě lidi bojují s většími ránami osudu, to mi věř! Pokud máš šanci, že po ivf budeš maminkou, není nad čím váhat. Je třeba se chopit každé nabídnuté možnosti a zabojovat 😉 🙂 . Budu držet palce nejen pro správné rozhodnutí, ale i pro splnění nejkrásnějšího cíle-miminka v náručí 🙂 🙂 🙂 !!!

anicka1211
3. čer 2016

@aidule proč by byla hematologie ztráta cenného času? nerozumím. Do IVF nakonec půjdu. Nechci se připravit o možnost mít ještě dítě. Rozhodla jsem se, že bych si nastřádala embria, pro jistotu. Nevíte, kolik mě to bude stát navíc? Když tento měsíc už stimulaci s IVF nestihnem, ale mírnou stimulaci od 4.DC jo?

panbaf
3. čer 2016

@anicka1211 ahoj, sice si se me neptala, ale ja osobne si myslim, ze hematologie by ti dala leky na srazlivost krve, protilatky proti embryu resi podle me imunologie - tam ti preci toto zjistili, nebo ne? A doktori v car s takovymi pripady maji bohate zkusenosti tak vi co se v takovych pripadech nasazuje za leky a s cim maji nejlepsi uspech. Myslim, ze ses rozhodla dobre! Cenik za uchovani embryi ti reknou urcite v caru nebo jim napis mail - odpovidaji rychle 🙂

nknee
3. čer 2016

@anicka1211 ahojky, nechci být za chytrou ale velice ti doporučuji tuto knihu: Dinah Rodrigues, Hormonální jógová terapie.
Jsou to cviky pro znovuaktivovani hormonalniho systému a odstranění symptomů menopauzy, PMS, polycystickych vaječníků a neplodnosti.
Znám případ, kdy 28letá holcina po 7 měsíci cvičení otehotnela a byla na tom podobně jak ty.
Jen rada. 🙂
Já to cvicim jen chvíli a je mi moc fajn. Srovnal se mi cyklus a přestala jsem mít záněty.
Chodím také do Repromedy a jsem po nevydařeném prvním KETu.

aidule
3. čer 2016

@anicka1211 Hematologie by řešila jen jednu stránku problému, nemyslím, že by neměla opodstatnění. Ale utíkal by cenný čas k možnosti otěhotnět . Jinak si myslím, že rozhodnutí k ivf je správné, není
proč oddalovat 😉. Hodně zdaru!

barbborka
6. čer 2016

@aidule děkuji za podporu, dnes jsme byli v Repromedě a cítili jsme se tam moc příjemně. Všichni byli moc milí a hodní, odebrali nám krev a naplánovali další vyšetření. A je to tam opravdu nádherné! 🙂

lenejewel89
7. čer 2016

Holky jak se provadi KET v Repromede? Pod ulrazvukem nebo bez? A jak dlouho se potom lezi? A embryjko daji na urcite misto nebo to tam jen vstriknou? Dekuji za odpovedi...🙂

haninka712
7. čer 2016

@lenejewel89
Ahoj 🙂 nevim jak ted, ale pred skoro rokem se pod ultrazvukem nedelal a lezet jsem nemusela vubec po vstriku .

lenejewel89
7. čer 2016

@haninka712 Nedelal? No to se mi teda nelibi:( Myslela jsem, ze to daji na urcite mistecko...

stritecek
7. čer 2016

@lenejewel89 ahoj Leni. Ultrazvuk tam nebol ani teraz, prišla som, vstrekli, skontrolovali pipetu,že embryjko naozaj vložili a bolo hotovo. Ležať som neležala. Bola to pomerne rýchla akcia. Čo sa sliznice týka,mala som ju nejakých 7mm. Jedla som denne 3 estrofemy a mala 6 nálepiek estropatchu,kým boli so spokojní. A čakanie 4 mesiace sa oplatilo, keď už je mimi v brušku-ale miestami to bol nápor na nervy, vrátiť sa z kontroly, že opäť nič nebude. Možno keď máš problém s rovnomernosťou sliznice,tak ten ultrazvuk pri transfere bude, všetko sa popýtaj, až pôjdeš na kontrolu.

stritecek
7. čer 2016

@aidule @lenejewel89 ďaķujem,holky 🙂

lenejewel89
7. čer 2016

@stritecek Dekuju moc za informace. Jedu tam pristi patek, tak se zeptam a doufam, ze me budou delat pres ultrazvuk, protoze sliznici mam vysokou jen nahore, dole neni...Snad udelaji maximzm, aby se povedlo na 1.pokus. Ja beru 3x denne 2 tabletky Estrofemu, tak uvidime, co na to sliznice. A tobe se povedlo napoprve KETIK???