• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak často chodíte do CARu v průběhu IVF? Dojíždíte?

15. ledna 2014 
Ahoj, vybiram zrovna CAR, bylo mi doporuceno Brno, ale protoze jsem z Ostravy, nevim jak realne a casove narocne by bylo tam dojizdet a jestli bych u toho vubec mohla chodit do prace... Kolik tak navstev CARu jste absolvovaly v prubehu celeho jednoho cyklu ivf (konzultace, stimulace, odber, transfer, kontroly atd...) ? Je tu nekdo, kdo take dojizdi?
9. led 2014 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pokud si vzpomínám tak návštěvy byly takto:
1* ultrazvuk+výdej léků na stimulaci vaječníků
2* ultrazvuk pro kontrolu růstu vajíček
3* punkce (odběr vajíček) - celý den
4* vložení embrya
5* krevní test
6* ultrazvuk na potvrzení těhot.
9. led 2014 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bien_1987 Já chodila v Brně do Repromedy a návštěvy byli asi takto: 1. v květnu konzultace a odběry, 2. v červnu výsledky odběrů a fasování léků na stimulaci,za 14 dní odběry krve (2. den cyklu), za dva dny odběry a ultrazvuk, další odběry a ultrazvuk za 4 dny, za dva dny, pak tři dny na to odběr vajíček a pět dní na to transfer, za 14 dní kontrola - odběry a ultrazvuk. Do práce jsem chodila, ale je to o tom, že jsem to měla asi 5 minut autem. Na dojíždění z Ostravy to dle mně moc není.Ty kontrolní odběry a ultrazvuky jsou kvůli kontrolám folikulů a stimulaci, aby ses vyhla hyperstimulačnímu syndromu.
9. led 2014 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
takže myslíte, že na dojíždění skloubené s prací to není, jo? Chtěla jsem se vyhnout tomu, abych byla na PN (doma nevydržím, hrozně rychle se začnu nudit a jsem z toho pološílená), ale zároveň se mi moc nechce dráždit zaměstnavatele tím, že bych každý druhý den chyběla v práci. Já právě myslela, že je dost ženských, které dojíždí...
@terezkax a v jakém časovém horizontu ty kontroly jsou?
13. led 2014 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obdobně jak psala Honeypet. Na NP jsem nebyla, ale co CARU jsem to měla cca 30 min, takže jsem to zvládala bez problémů. V práci to pár lidí vědělo, takže mi i vycházeli vstříc.
14. led 2014 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bien_1987 Ahoj, Ostrava není pul světa, znám holky co dojížděly nejen z Ostravy, ale i z Prahy, Ceskych Budejovic, odkudkoliv... Např. v Ostravě chodily do jiného CAR, kde jim nepomohli, jen z nich tahali prachy a vlastně si tím i vyplácaly pokusy na IVF, které hradí pojištovna. A v podstatě když jsem si pak četla, jak k nim přistupovali, že jim nedělali ani ty testy co se na Heliosu dělají jako základ, tak mi z toho bylo dost smutno. Ne, smutno je spatne slovo, uplne me to vytočilo.
Já chodím do Helios a mám to štěstí že jsem z Brna, ale i kdybych nebyla, klidně bych dojížděla. Když si člověk přečte pár diskusí, recenzí, udělá si jednoduchý obrázek o tom, jak to kde dělají, jak k tomu přistupují, a hlavně, jaké mají výsledky. Takže za mě a jedině Helios Brno :slight_smile:
14. led 2014 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bien_1987 a ještě, navíc, to docházení do centra rozhodně není takové, že bys tam chodila ob den.. Já tam byla od listopadu 6x, ted pujdu na transfer.. Hodne stesti při dobrem rozhodnuti! A věř, že to Brno Ti asi nedoporucili jen tak.
14. led 2014 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kdyby tak clovek vedel, ze se po jednom ci dvou pokusech zadari, tak bych jezdila klidne i do Ase. Ale je fakt, ze kdyz by mi to nevyhovovalo, tak bych mohla CAR pri dalsich pokusech zmenit, ze?
Jsem naklonena vice tomu Brnu, zvlast protoze mame jistou genetickou zatez a tam jsou pry genetici skveli.

@pavli79 preju moc stesti a uspech na transferu!
14. led 2014 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bien_1987 Diky a ano, udajne jsou tu ti nejlepší, i ty metody mají takove nejake jiné nez kdekoliv jinde. CAR po průzkumech delim na Helios a zbytek :slight_smile:
14. led 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Procetla jsem si par stranek z diskuze o Heliosu a divala se na jejich stranky a opravdu to na me udelalo dojem. Ale nechci si delat nadeje, ze je to "zazracne" misto, kam prijdu a za par tydnu odejdu tehotna. Chystam se na prvni ivf, tak jsem plna obav z neznameho. a snazim se byt pripravena na uspech i neuspech, i kdyz asi dokud to clovek nezazije, tak to dost dobre nejde... @pavli79 ty uz mas za sebou vice pokusu?
15. led 2014 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bien_1987 Ne, tohle je muj prvni :slight_smile:
15. led 2014 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek