Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

catchulinecka
8. dub 2014

@pavli79 jé, tak to moc gratuluji a podařilo se na poprvné? prosím, řekni že jo 😀

pavli79
8. dub 2014

@catchulinecka Jo 🙂 ale mame to po vysetreni PGD, takze... jinak by to třeba az tak napoprvé nebylo. Sice jsme za to zaplatili dost penez, ale vyhodnotili jsme to jako lepsi variantu nez to zkouset a ja bych si tema hormonama dokola huntovala zdravi.

catchulinecka
8. dub 2014

@pavli79 ahááá, a to je prosím co? 😀 a ten příplatek? to jsou řádově tisíce nebo desetitisíce? Moc ti díky 🙂

cicinky
8. dub 2014

@catchulinecka Catchí, jde to do tisíců ☹, ale prý je to opravdu perfektní záležitost 😉

78marcela
8. dub 2014

@pavli79 Ahoj, moc ti gratuluji, je to krásný úspěch. O tom vyšetření PGD jsem už slyšela, dělají to v Heliosu, koukám, že jsi z Brna, chodila jsi do Heliosu nebo někam jinam? Dělají to ještě někde?

catchulinecka
8. dub 2014

@cicinky ahááá, díky a co ty, žádné nové čárky pro nás nemáš? 😀

cicinky
8. dub 2014

@catchulinecka Zítra ráno 🙂, slíbila jsem mužíčkovi, že já udělám čůrací část, on kontrolní 😉
Dnes jsem koupila nějaký GS Mamatest, tak jsem zvědavá, co nám ukáže 😀
A co ty a testování? Byla jsi 31.3., že jo? 🙂

cicinky
8. dub 2014

@78marcela PGD dělají i v Gennetu v Lbc 😉

78marcela
8. dub 2014

@cicinky To je od nás ze Znojma kapánek z ruky...🙂

pavli79
8. dub 2014

@catchulinecka
@78marcela

jj delaji to na Heliosu, takze nejvic info k tomu asi najdete tam, ale laicky receno, drive nez transferuji embryo, tak ho vysetri na geneticke a jiné vady, takze vlastne do me pak vkladali uz proverene, zdrave embryo. Minimalizovalo to tak sanci potratu, neuchyceni, enjakych vad atd... proste hodne toho, proc byva IVF neuspesne. Stalo to hodne, 30tis, ale zpetne musim rict, ze bych do toho sla znovu. Měli jsme 4 oplozene vajíčka, tedy 4 embryjka, ale po vysetreni zustalo jen jedno a to ted ve me pekne roste 🙂 Kdybych PGD nepodstoupila, a "riskla" to, pak by ten scenar mohl byt, ze bych 3krat potratila a teprve napočtvrté s tim zdravym by se to povedlo. Coz nevim jak bych dala psychicky.. takze, jo je to strasne penez, ale je na zvazeni, jestli to za to stoji nebo ne.
Navíc kdo k tomu ma předpoklady, muze jim to proplatit pojistovna (napr. v kombinaci s urc.nemoci, vekem atd... rekli by vic na Heliosu, nejsem na to odbornik 🙂

pavli79
8. dub 2014

Jo a to fakt nikdo nejite ten Femibion, ze bych ho mela komu podarovat? To je prece zaklad davno před planovanym otehotnenim 🙂

cicinky
8. dub 2014

@78marcela To trošku je 😀
Myslela jsem, že to dělají už ve všech centrech? 😒

78marcela
8. dub 2014

@cicinky @pavli79
Nemám tucha. Mě o tom v RF nikdo neřekl, ale je to pravda už čtyři roky.
ted jsem volala do Heliosu a ptala jsem se na to. Říkali, že je RF dobré centrum a že se mám zeptat na jejich možnosti. Případně jdou embrya převézt a dá se to pak dodělat. Akorát ty prachy, to je teda síla.

Jinak já sice nejím Femibion, ale zobu listovku, plus vitatonic, tak jsem celkem zásobená. Rozhodně to je dobrá věc.

cicinky
8. dub 2014

@78marcela na kolik to vychází?

catchulinecka
8. dub 2014

@pavli79 já ho beru 🙂 kolik bys chtěla za poštu?

78marcela
8. dub 2014

@cicinky Na třicet tisíc. A platí se to i když neproběhne transfer.

cicinky
8. dub 2014

@78marcela no ty brďo 😕

78marcela
8. dub 2014

@cicinky Asi tak... no uvidíme. Za KET chtějí 7 tisíc, zkusím tam jít ted jednou a když to neklapne, nechám si je převézt do heliosu, tam chtějí za KET 3000,- A další cyklus bych případně absolvovala v heliosu, a pokud by to bylo od začátku, mohla by to hradit pojištovna.

pavli79
8. dub 2014

@catchulinecka To je dobry, dobre skutky pry budou po zasluse "potrestany" 🙂 Napis mi adresu, klidne do zprávy, jak chces. Za chvili jdu z práce a na postu s balikem, tak bych to rovnou poslala.

78marcela
8. dub 2014

@cicinky no ale vlastně nic už nemusím absolvovat, protože to ted klapne hned napoprvé, že jo.

pavli79
8. dub 2014

@78marcela My měli KET zdarma, tim ze jsme zaplatili za PGD... takze ono asi je to navazane jedno na druhé

cicinky
8. dub 2014

@78marcela musí to klapnout ! 🙂

pavli79
8. dub 2014

@78marcela Držím palce! A kdy se teda na ten KET chystáš?

suzik161
8. dub 2014

@pavli79 ahoj, já bych ho odkoupila

pavli79
8. dub 2014

@suzik161 Uz si ho vyptala catchulinecka

78marcela
8. dub 2014

@pavli79 Jdu ve čtvrtek na konzultaci, doufám, že bude vše v pohodě, začnu stimulovat a v první půlce května bych chtěla mít bobísky u sebe.

suzik161
8. dub 2014

@pavli79 co?? 😀

karolakmn
8. dub 2014

@78marcela budem dávat jen jedno
@cicinky zítra rano si ma zavolat a když jedno bude min 4 buněčné tak po o půjdu na transfer a když ne tak bude prodloužena kultivace a uvidí se, mám strach hlavne aby vydržely
@dagin sami to taky nezvládli pomohli jim pomoci icsi

cicinky
8. dub 2014

@karolakmn vydrží, určitě ano 😉

martas14
8. dub 2014

ahoj holky tak jak se máme ve spolek 😉
@cicinky moc tiše gratuluji ke krásnému dvojitému vidění a tfuj tfuj a ať je stejně krásně pozitivní i krev, kdy máš jít?
@dagin tak pěkně opatruj bublinky v bříšku a hlavní podpora pro zahnízdění, posílej jim často nějaké dobrůtky do bříška, ať ví, že tady se budou mít famózně a mají se zabydlet na devět měsíců 😀
@karolakmn chápu, že máš obavy, že je jich pomíň, ale nezapomínej a opravdu jsem to tu i moc krát četla, že kvantita je na prd, důležitější je kvalita, takže sice míň, ale o to můžou být víc houževnatější a životaschopnější, takže jim věř moc, moc a oni ti to dokážou 😉
@jakoubekzdenka1711 ahoj vítám tě, tak to zní krásně tolik folikulů při nativu.....třeba je to právě to co tvé tělo potřebovalo, odpočinout si od vyhecovaného IVF a v přirozeném cyklu to výjde, on člověk nikdy neví, co může zrovna pomoct, víš jak konstelace hvězd, správný čas a buch může to být ono, hlavně nesmíme nikdy přestat věřit a osud nám pomůže, držím palce holka
@78marcela máš pravdu člověk se časem ztrácí, já zatím ještě matně vím, ale kdo ví jak dlouho ještě 😅 byla by fajn i tabulka, už jsem to na jednom fóru zažila, každý se tam zapsal a člověk věděl, kdy byl ET, kolik embryí, jaká stimulace, car, atd. a vždy se to je překopírovalo a nové snažilky se tam zapsali, takže měl člověk přehled a nemusel se ptát, stačilo jen juknout, ale už mi ušlo jak se tam dostala a nebo jak se dělá 🙂