Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

kotcheva
31. črc 2014

@suzik161 tak to mas i hezke starosti🙂. Jak psala Marcela, taky jsme zatim v hodne predcasne fazi... Zatim mame jen pozemek a vybrany projekt😉. No, ale hlavne, kdyz se k domecku casem dopracujeme...

78marcela
31. črc 2014

@kotcheva to jsme na tom úplně stejně. My jsme minulý týden projekt zadali, teď se budou upřesnovat detaily, už se mě dnes ptali kde chci mít stůl a sedacku a jakou terasu.. Absolutně jsem nevěděla. Tak jsme se domluvili že připraví tři návrhy a z toho pak vybereme. Už se na to moc těším.

kotcheva
31. črc 2014

@78marcela tak to jste jeste o par krucku vepredu🙂. My zatim jen vime, co chceme stavet, ale teprve nas prvni schuzka ceka. No, presne na tyhle otazky clovek nema odpoved... Hlavne, kdyz stavis prvni domecek(-)

78marcela
1. srp 2014

@kotcheva taky se už těším, až budu stavět druhý🙂)
mě tady tyhle věci docela baví...s přítelem jsme před lety koupili první byt, rekonstruovali ho a já zjistila že mě ty rekonstrukce děsně baví, vidět jak se ti ze zanedbaného bytu před očima vynořuje pěkný moderní byt...
od té doby jsem rekonstruovala další dva byty, ted se chystám na třetí. A do toho ted přijde stavba...i když ta až příští rok, než se vyřídí všechny papíry...a moc na to nespěcháme, máme kde bydlet...tak si to budeme pomalu a bez nervů užívat. Říkali jsme si, že do 2018 nám to bude stačit.

kotcheva
1. srp 2014

@78marcela tak to mame stejny "konicek"🙂. Mam za sebou rekonstrukci jednoho bytu a stavbu jednoho domu😉. Oboji jsem zvladla sama, na to jsem pysna. Sice se se mnou vzdycky ze zacatku nechteli remeslnici bavit - porad cekali nejakeho chlapa. Ale kdyz pochopili, bylo to v pohode🙂. Ted se s manzelem tesim na ten dalsi dum. Uz vim, co chci a co je hloupost, co jde udelat lip... Naucila jsem se toho hodne a bavi me to🙂. Vazne se na to tesim, jen tedy se dvema prckama uz to bude narocnejsi.

78marcela
1. srp 2014

@kotcheva a jaký dům tedy chcete, jaký máte vybraný? Já si ho sama navrhla. Přemýšlela jsem nad tím několik let a doufám že jsem si vymyslela jednoduché a praktické dispoziční řešení. Chceme jen malý 3+kk.

78marcela
1. srp 2014

@kotcheva taky ten dům budu hlavně dělat sama, jsem zvědavá jak mě budou řemeslníci brát. Přítel dělá přes týden pryč, tak to bude hlavně na mě. Ale těším se na to, že to bude přesně jak chci.

kotcheva
1. srp 2014

@78marcela prakticky jsme si dum vymysleli a potom jsme nasli projekt, ktery odpovida. Neni to uplne typova masovka, ale taky ne individualni, takze bude za rozumnou cenu. Tedy doufam🙂. Zmeny muzeme delat taky, ale nastesti nic zasadniho. Jinak mame o neco vetsi, abychom se pohodlne vesli a kazdy mel svoje soukromi. Takze krome obyvaci casti 3 loznice😉. Delame si legraci, ze to treba neni posledni dum a na stari si poridime jen maly😉. Jinak zednici byli ze me paf, ale kdyz jsem se na stavbe vyskytovala kazdou volnou chvili a museli se mnou vsechno resit a hlavne potrebovali rozhodnuti, zvykli si. Kreslila jsem zmeny pricek kridou na zem, sranda🙂. Ale trvalo to dlouho a bojovala jsem s financemi, takze to bylo unavny...

kotcheva
1. srp 2014

@78marcela jinsk souhlas - taky jsem premyslela dlouho a cilem bylo mit jednoduchou dispozici, zadne zbytecnosti, ale funkcni reseni. A k tomu milion "vychytavek", nad kterymi dost lidi nepremysli (tim nechci nikoho urazet). Takze tak🙂

78marcela
1. srp 2014

@kotcheva přesně tak. Já měla spousty variant, nakonec jsem vybrala tu jedinou správnou, kterou jsme doladili právě o ty detaily. Projektant to schvalil bez výhrad, jediné co mi tam pozmění je to, že musí byt samostatný záchod. Já ho měla spolu s koupelnou dohromady. Nejsem z toho nadšená. Ale prý to tak musí byt.jinak to odsouhlasil jako jednoduché funkční a praktické.

alarada
4. srp 2014

TĚHULKY:
kvetinka84 -těhu 13.tt - kontrola 22.7., TP 20.1.2015, screening 11.7.
zelvicka111 - těhu 18tt, screening o.ok. , další ko. screening 14.8., TP 31.12.2014
dagin - 1. IVF březen 2007 - dvojčata, nyní 6 let; 2. IVF - 7. 4. ET, TP 24. 12. 2014
lucijete - KET 13. 6., pozitivní TT, 2. UTZ 11. 7.
lili_2 - bez IVF, těhu 6+5, 2. UTZ 28.7., kontrola 25.8.
Kotcheva- OPU 14.6., ET planovany 19.6.
olinkak-1.IVF, 1.ET, 21.6.-transfer 1 blastocystíka, pozitivní test 7.7., TP 9.3.2015

STIMULANTKY PŘED ET/KET:
78marcela - hysteroskopie 10.7 - v pořádku, KET 15.8
musilka 3.IVF, KET 28.7.
alarada - KET se stimulkou, KET - 7.8 - 1embryjko

ČEKATELKY:
japro - KET bez stimulace - kontrola 29.5.2014 - KET 5.6.2014 - Teset 19.6
pavlina1976 - KET se stimulkou - 2.6. UTZ - KET 9.6. -dvou embroušů, Test 23.6., HCM negativní
karolakmn - KET bez stimulace -6.6. UTZ - KET 10.6. 1embryo
suzik161 - čeká nás genetika, imuno vyšetření a hysteroskopie a pak se uvidí
catchulinecka - 31.3. 1 IVF - mimoděložní těhotenství, červen - možná KET v nativu
jakoubekzdenka1711 - 29.5. hcg 0, KET v září (nabere sílu na těhotnění)
lucikk1 změna centra na Reprofit
jesie28 - 3. IVF v srpnu (mrazáčci nejsou)
bien_1987 - 1. IVF nevyšlo, nebylo co transferovat, na 2. ivf se chystá v říjnu

lili_2
6. srp 2014

Ahojky holky máte některá zkušenosti s prvotrimestrálním screeningem na Downův syndrom v Profemě v Praze?

olinkak
9. srp 2014

@suzik161 Ahoj Zuzi, jsem ráda, že už se to konečně hýbe tím správným směrem. Ikdyž podle UTZ máš vše v pořádku neznamená, že tam nemůže být něco co odhalí právě jen hysteroskopie, u mě bylo vše průchodné, vše v pořádku, ale měla jsem miniaturní ložiska endometriozy a ty odstraňovali a to rozhodně na utz neodhalí. Taky jsem pro ještě to nechat otevřené 🙂 Uvidíš 🙂 Držím palce 🙂

78marcela
9. srp 2014

Ahoj holky, jdu se poradit. Včera jsem byla v centru na utz před KET. Vše v pohodě, sliznice nádherná. Jenže-
mám mražené vždy po dvou embryích, byla jsem celkem čtyřikrát na transferu, vždy po dvou embryích kvality jedna, při třetím pokusu jsem měla pozitivní testy ale pak to zamlklo. Minulý měsíc jsem byla na hysteroskopi, odstraněn polyp, jinak vše v pořádku. Včera doktorka docela striktně řekla že na transfer bude jedno embryo. Když jsem řekla že mám dvě, tak co s tím druhým, tak že se znovu zamrazí. A já teď nevím co dělat. Opětovným mrazením kvalita embryí klesá. Bojím se že se tím znehodnotí. A co kdyby to bylo to dobré co by se chytlo? Nevím co teď dělat. Hysteroskopie zvýší šanci na uchyceni, ale nevím jestli i u mě, když osm embryí už bylo transfeovano a bez úspěchu. Na doktorka řekla, že vzhledem k mé obezitě by mohly nastat komplikace kdybych měla dvojčata. A já prostě teď nevím. Na jednu stranu si říkám že třeba moje tělo ví že by dvojčata nezvládlo, proto je nepřijalo, na druhou stranu se bojím že znovuzamrazením se embryo nějak pokazí. A ještě moje sestra měla dva pokusy po dvou a nic, na třetí pokus dali jedno a má dceru.
Nevím jak se teď rozhodnout. Zatím jsme to nechali otevřené, že uvidíme, jak se rozmrazí. Jak byste to řešily vy, jedno nebo dvě?

kvetinka84
10. srp 2014

@78marcela pokud bych je měla zamražené po dvou, tak bych dala rozhodně dvě. Vůbec tomu nerozumím, jaktože předtím ti mohli 4x transferovat po 2 embryí a teď to najednou nejde. Od posledního transferu si se obézní určitě nestala, pokud argumentuje obezitou. Přijde mi toho jednoho embrya škoda, znovu ho zamrazit, tím se opravdu hodně snižuje jeho kvalita. Nemůžu posoudit šanci na uchycení při transferu dvou nebo jednoho embrya, já dávala vždy jedno (ale to u mě bylo způsobené i tím, že mě jich po PK víc neměla).

78marcela
11. srp 2014

@kvetinka84 taky tomu moc nerozumím. Proc to předtím šlo a teď najednou ne. Je to nějaká nová doktorka, vůbec jsem ji tam předtím nikdy neviděla. snížila mi i dávky utrogestanu na půlku.
je to hrozné to rozhodování. Říkám si že zkusím jedno, že třeba fakt moje tělo ví že by dvě nezvládlo tak je odmítá. Na druhou stranu při představě že se to embryo při znovuzamrazení zničí a já o něj přijdu, to je taky šílené. Nemyslím teď na nic jiného. Děkuju že ses ozvala.

suzik161
11. srp 2014

@78marcela
@kotcheva
@olinkak Holky, možná si řeknete, že jsem blázen, ale už jsem tuto možnost využila v lednu letošního roku, tam mi pani astroložka, řekla, že letos není dobrý rok na to abych otěhotněla. Je to astroložka, co je ráno v pondělí ve snídani s novou. Nedalo mi to a napsala jsem ji včera a odpověď byla tato emoticon

Hezký den, zdá se mi, že miminko máte na spadnutí. Ale na Vašem místě bych říjen ještě nechala plavat. Zkuste být trpělivá a důvěřujte osudu. Kdybych si s Vaším horoskopem sama měla vybrat termín pro IVF, tak bych počkala na květen příštího roku. V březnu 2015 by tomu mohlo předcházet něco, co příchodu miminka napomůže, co přesně to bude, těžko říct. Počítejte, že až přijde rodina, bude to ráz naráz, všechno bude jinak, než předtím. Myslím, že byste ze dne na den přestala chodit do práce. Přitom práci k životu docela potřebujete. Další miminko bych viděla mezi červnem 2017 a březnem 2018. Moc držím palce! Eva Prokešová

No uvidíme, teď jsem to nechala plavat a spíš si říkám, že mimčo až za chvíli, chceme se s manželem přestěhovat a musím mu s tím pomoc emoticon Jinak to naprosto správně napsala, bez práce nemůžu být emoticon

78marcela
11. srp 2014

@suzik161 Zuzi a co ta vyšetření, na ta půjdeš? Já byla minulý týden taky u jedné paní, chodím k ní už devět let, také se zabývá horoskopy, numerologií a vykládá karty. Před devíti lety jsem tam šla spíš z hecu, ze srandy, ale za půl roku na to jsem musela uznat, že měla pravdu.
Ted, když tam jdu, tak už mě zná, a není to ani tak o kartách, ale spíš o tom, že když nevím co a jak a mám před sebou nějaké těžké rozhodnutí, jdu za ní a poslechnu si její radu, názor, je nezaujatá, dokáže vždy dobře poradit. Chytrá ženská, inženýrka, co ze dne na den odešla z práce a začala dělat tady to.

musilka
11. srp 2014

kvetinka84 -těhu 13.tt - kontrola 22.7., TP 20.1.2015, screening 11.7.
zelvicka111 - těhu 18tt, screening o.ok. , další ko. screening 14.8., TP 31.12.2014
dagin - 1. IVF březen 2007 - dvojčata, nyní 6 let; 2. IVF - 7. 4. ET, TP 24. 12. 2014
lucijete - KET 13. 6., pozitivní TT, 2. UTZ 11. 7.
lili_2 - bez IVF, těhu 6+5, 2. UTZ 28.7., kontrola 25.8.
Kotcheva- OPU 14.6., ET planovany 19.6.
olinkak-1.IVF, 1.ET, 21.6.-transfer 1 blastocystíka, pozitivní test 7.7., TP 9.3.2015

STIMULANTKY PŘED ET/KET:
78marcela - hysteroskopie 10.7 - v pořádku, KET 15.8
alarada - KET se stimulkou, KET - 7.8 - 1embryjko

ČEKATELKY:
japro - KET bez stimulace - kontrola 29.5.2014 - KET 5.6.2014 - Teset 19.6
pavlina1976 - KET se stimulkou - 2.6. UTZ - KET 9.6. -dvou embroušů, Test 23.6., HCM negativní
karolakmn - KET bez stimulace -6.6. UTZ - KET 10.6. 1embryo
suzik161 - čeká nás genetika, imuno vyšetření a hysteroskopie a pak se uvidí
catchulinecka - 31.3. 1 IVF - mimoděložní těhotenství, červen - možná KET v nativu
jakoubekzdenka1711 - 29.5. hcg 0, KET v září (nabere sílu na těhotnění)
lucikk1 změna centra na Reprofit
jesie28 - 3. IVF v srpnu (mrazáčci nejsou)
bien_1987 - 1. IVF nevyšlo, nebylo co transferovat, na 2. ivf se chystá v ří
musilka - 3.IVF, KET neúspěšný, nová vyšetření někdy v 2015 4. IVF

kvetinka84
11. srp 2014

@78marcela No tak bych se k této dr. už více neobjednávala a chodila k jinému dr. kterého znáš a u kterého nebyl problém. No a proč ti tu dávku snížila ti řekla?

78marcela
11. srp 2014

@kvetinka84 řekla, že ten utrogestan je hlavně na sliznici, kterou já mám nádhernou a není třeba tam cpát mega dávky.

kvetinka84
11. srp 2014

@78marcela utrogestan podle mě není na sliznici, já ho brala při ET vždy až těsně před transferem a potom až do testu, takže je spíš na uhnízdění na sliznici je estrofem, ne? Ale třeba se pletu

78marcela
11. srp 2014

@kvetinka84 taky bych to tak řekla...ale nejsem odborník, nechci se nikomu fušovat do řemesla. Některé holky to tak měly, že měly menší dávky.

musilka
11. srp 2014

utrouš je progesteron tj. hormon který vlastně v přirozeném cyklu začne po ovulaci převyšovat po otěhotnění jeho tvorbu převezme žluté tělísko. Je to centrum od centra někde se ho bere víc někde míň. Někde píšou 2-0-2 někde 2-2-2 já mývám 2-2-2-2 je to opravdu různé.

jinak já jsem se vysmázla z KETové skupinky čekatelek bo jsem teď 14 dní po KETu s negativním výsledkem a budeme vymýšlet co dál. Čeká nás 4. IVF jako samoplátce a to je celkem finanční ranec.
Domluvím si schůzku v CUBE aby nám dali nějaký návrh co bychom mohli ještě podniknout za vyšetření pak jedu 15.9. na konzultaci do gennetu LBC a podle toho které centrum mi bude připadat momentálně výhodnější tam půjdeme na další pokus. ALe teď chci tak tři měsíce pauzu nejmíň. Potřebuju shodit nabraná kila dát se psychicky trochu dokupy.
Přeji Vám všem hodně štěstí 😉

kotcheva
11. srp 2014

@suzik161 ahoj Zuzi, nejsi blazen😉. Pokud to tak sama citis, nemusis se "hnat" do dalsiho ivf co nejdrive a za kazdou cenu. Klidne pockej🙂. Ja sama jsem jezdivala take k jedne kartarce. Ted s malou uz takovy vylet tezko absolvuju☹. Sice jsem k ni chodila tak jednou za rok, ale taky uz si me pamatovala. Byla to takova dusevni hygiena - vzdycky jsme si popovidaly nad hrnkem dobreho caje a kartami, nemusela jsem ji rikat neco konkretniho, sama to z karet vycetla. A vzdycky jsem pak mela spostu veci k premysleni a zaroven si u ni srovnala myslenky... Naposledy jsem u ni byla u po neuspesnem tretim pokusu. Pomohlo mi to moc...
Ale na ta vysetreni se nevykasles, vid? 🙂

suzik161
11. srp 2014

@78marcela
@kotcheva Ahoj, vůbec ne, zítra jedeme do Prahy na imuno, tam jsem na to zvědavá. Prý je tam strašná odběrová místnost pro muže oproti Sanusu, tak snad to manža zvládne 😀 je šikula A na genetiku jedeme ve středu odpoledne 😀 ještě mi chybí nějaké informace, to musím ještě vyzvědět 😀 Budu vás informovat

78marcela
11. srp 2014

@kotcheva já to se svou kartarkou cítím taky tak- jako duševní hygiena. Byla jsem u ní minulý týden a řekla mi, že jsem už dlouho neměla tak hezké karty jako teď. Takže doufám že se podaří.

@suzik161 to je dobre že pujdeš. Na základě těch výsledků bych se potom rozhodla, zda počkat nebo jít dal. Uvidíš. Já taky měla předtím pauzu, akorát jsem si ji protáhla na tři roky, teď toho lituji, že jsem už možná stará. Ale teď už s tím nic neudělám, už vím že si žádnou pauzu dávat nebudu. Držím pěsi ať jsi v pořádku a ať se správně rozhodneš. Udělej jak to cítíš.

78marcela
11. srp 2014

@musilka to mě moc mrzí, že ti to nedopadlo. Cítila jsi to tak. Myslím že to děláš dobře, že si projdeš dvě kvalitní centra a uvidíš, co ti nabídnou. Držím pěsti ať to další vyjde už v pohodě.

olinkak
11. srp 2014

@suzik161 Ahoj Zuzi, taky jsem byla u kartářky-léčitelky, u mě se netrefila vůbec ničím...příklad řekla že nám Renďošek(můj pejsek)neodejde, že nevidí že by měl umřít, umřel do 3 měsíců po její předpovědi. Řekla mi, že kliniku a IVF nebudeme potřebovat, že miminko na nás čeká, že tam je...po 2 a půl letech marného snažení, děkuji za doktora Křenka a IVF, jinak bych ještě těhotná nebyla. Léčila mě a moji "neplodnost" a já neplodná nejsem !! Důvod proč jsme nemohli počít potomka byla astenozoospermie mého muže. Takže promiň za mou skepsi..ale přepovědím kartářek a dobrých psychologiček opravdu nevěřím. Umí krásně naslouchat člověk se u nich cítí moc dobře a dokonce jim i důvěřuje ....možná se najdou takové, které opravdu něco vidí...ale ty za to určitě neberou peníze a nepotřebují publicitu....ale jestli to cítíš tak, že teď není ta vhodná doba..já to cítila taky tak, byla jsem moc vyčerpaná..a když si to můžeš sama určit kdy..tak proč ne..uvidíš jak dopadnou vyšetření...podle toho se rozhoduj a ne podle karet a rad někoho "vševědoucího" Držím palce, ať se rozhodneš správně 🙂

olinkak
11. srp 2014

@musilka Já ti taky přeju hodně síly a držím palce ať najdete to správné centrum a všechno se podaří tak jak si to všechny moc přejeme !!!! Drž se !!!! 😉