Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

78marcela
9. únor 2015

@maggie4 ano, byla jsem 18.12 na KET. Na poslední kontrole jsem byla v pátek 30.1, to bylo všechno v pořádku. Teď jdu na kontrolu teď ve čtvrtek. Snad to bude taky dobrý. To už bych měla dostat průkazku.

maggie4
9. únor 2015

@78marcela Tak na tebe budu moc myslet, aby bylo vše v pořádku! A těším se na první společnou jízdu s kočárkama 🙂

monak85
9. únor 2015

Děkuji. 🙂 Měla jsem strach a stále obavy jsou. Rozjel se mi i hyperstimulacni syndrom, voda v břiše, tak mi dali kapacky a pak už se to lepsilo, ale břicho jak ve třetím měsíci! Přála bych aby se všem zadarilo!

78marcela
9. únor 2015

@monak85 ohss je sice nepříjemný ale zase podporuje uhnízdění miminka, říkají tady holky. Přeju ať se drží zuby nehty😉

monak85
9. únor 2015

@78marcela Říkala mi to i doktorka, že to značí ze se uhnizduje. 🙂 Zítra na krev, tak uvidíme hcg. Naštěstí jsem měla jen mírou formu, ale i tak bolesti břicha byly dost nepříjemné. Musím říct, že obdivuji ženy co nesnáší injekce, protože tech je teda spousta. Mě injekce nevadí, ale ty do břicha mi už lezly krkem. 🙂 A teď jsem ještě dostala Fraxiparine, takže o pět břicho. 🙂

78marcela
9. únor 2015

@monak85 jojo, taky picham. Už třetí měsíc. Taky se těším až nebudu muset. Břicho mám úplně modrý.

monak85
9. únor 2015

@78marcela Na břiše mám jen malinke modrinky. Za to zadek mam samou bouli a modrinu. 🙂 Ale co by člověk neudělal. 🙂 Ještěže mám přítele který nemá problém s tím to pichnout, já sama bych to asi nedala. 🙂

78marcela
9. únor 2015

@monak85 já to zvládám celkem v pohodě. Všechno do břicha. Přesně jak říkáš, co by člověk neudělal. A snad už se mi to bude za chvíli chýlít ke konci.

monak85
9. únor 2015

@78marcela Pokud nejsou komplikace, tak do dvanáctého týdne, ne? To mám ještě daleko. 🙂 Někdy mi přijde že se to silene táhne, vždycky bylo nejhorší to čekání. I na test jsem poctive čekala 14 dni, ale svádělo mě zkusit to dřív. 🙂 Teď zase čekat na ultrazvuk. 🙂 Ale už se mi čeká líp, když vím že tam jsou. 🙂 Vy jste si dali jedno?

78marcela
9. únor 2015

@monak85 teď už budeš čekat pořád. Na utz, na další kontrolu, na screen a pořád a pořád. Já jsem teď v 11. Týdnu, takže podle předpisu od doktora mám brát léky v plné dávce do konce tohoto týdne a pak do konce 13.týdne postupně vysazovat.
Tak když máš 14.den dálnice, tak můžeš mít dvojčata. Já jsem po šestém pokusu. Vždy jsem měla dvě embrya. Při pátém se chytlo jedno, v 9.týdnu odešlo. Teď se taky chytlo jedno.

monak85
9. únor 2015

@78marcela Teda to je dlouhý boj, to si já nemám vůbec co stěžovat. Moc držím pěsti ať ti vše vyjde jak má! Zítra uvidím co na krvi. 🙂 A s čim jste měli problém? U nás jen přítel. 98% patologických spermií. A to bral vitamíny a i jídelníček pozměnil a spíš naopak spg čim dál horší. Dvojčátka bychom si přáli, ale i jedno miminko je zázrak! 🙂

78marcela
9. únor 2015

@monak85 já mám pco, normálně nemám vůbec ms, tím pádem ani ovulaci. Snad už to teď dopadne dobře. Zítra dej vědět co krev. Já jdu ve čtvrtek na kontrolu. Když bude vše ok, tak si hodně oddechnu. Nejhorší období bude za mnou.

monak85
9. únor 2015

@78marcela Ty první měsíce jsou plne napětí, to mi říkají všichni. Určitě napíšu. Moc ti přeju ať miminko je v pořádku ať můžeš mít už jen radost. Já budu max ve třetím týdnu, ale zadala jsem jen přibližný termín, tak mi to vypočítalo pátý. Ani nevím jak se tom počítá při ivf.

78marcela
9. únor 2015

@monak85 při IVF si můžeš dat jako termín ovulace den odběru vajíček. Plus dva týdny nazpět, mělo by ti to vycházet na den menstruace, plus minus. Většina kalkulaček to bere podle poslední ms. Já mám podle KET termín porodu 4.9 a podle ms 6.9. Tak jsem si to dala na 5.9. A při minule kontrole utz přesně takhle odpovídal.

monak85
9. únor 2015

@78marcela Naposledy jsem to měla 29.12., odběr byl 21.1. s vrátili nám je 26.1.. Já jsem taky zářijová a přítel říjnový, tak jsem zvědavá kdo z nás miminka dostane k narozeninám. 🙂 To už by byl tedy asi víc jak třetí týden. To uteče a už budeš mít miminko v náručí. 🙂 Moc se těším i na ty přípravy.

78marcela
9. únor 2015

@monak85 tak to jsi měla odběr docela pozdě. No ale počítala bych to od něj dva týdny na zpět, takže jako od 7.1. Tohle datum bych brala asi jako směrodatny, které bych uváděla jako datum poslední ms do tehu kalkulaček. Takže TP by ti mohl vycházet na 14.10. Takže jsi pátý týden, přesněji 4+5. Ale je fakt že se to může během prvního trimestru docela měnit. Já byla zpočátku týden pozadu, hodně holek z naší skupiny to tak mělo, že mimi podle velikosti na utz bylo o týden mladší a pak v devátém týdnu se to vyrovnalo a sedí mi to teď přesně na den. Tedy aspoň sedělo na minule kontrole. Já jsem taky v září. Doposud jsem zatím ke svým narozeninám dostala dva potraty. Teď věřím, že bude do třetice krásný dárek i když v předstihu, protože jsem na konci září a mimi ma termín na začátku. Ale je to úplně jedno. Hlavně ať je a v pořádku zdravé.

monak85
9. únor 2015

@78marcela Bylo to dlouhe, měli jsme nižší davky gonalu ze začátku. Ale doktorka věděla co dela, jsem opravdu ráda, že jsme jeli hned tam. My jsme oba v polovině. Ale jak říkáš, je jednom kdy to bude, hlavně ať jsou zdravé. Musí byt krasné vidět na ultrazvuku jak jim bije srdicko a ze rostou. Určitě to tentokrát vyjde! 😉

pikvik1
10. únor 2015

@jesie28
@78marcela
Ahoj holky, tak mě už je celkem dobře, zabraly nějaké kapičky na močák, takže to asi fakt byl nějakém menší zánět. Včera jsem ještě měla zvýšenou teplotu, ale dnes už je to takřka v normálu, ale ještě to trochu jistím paralenem a podporuji vitamínama. Dnes jsem byla na kontrole, vaječníky jsou ještě trochu zvětšené, ale za chvíli to prý bude ok 😊 Sliznice je taky hezká, takže teď budeme počítat 6dní, protože jsou tak stará embryjka no a v pondělí mě čeká KET 😊😊😊😊😊😊😊 Stráááášně se těším😊

jesie28
10. únor 2015

@pikvik1 Tak to budeme držet moc palce. Já už chci taky ☹ Tři měsíce je dlouhá doba.

pikvik1
10. únor 2015

@jesie28 Nenenenene, to jsem nechtěla... nechtěla jsem ti připomínat, že tě to teprve čeká, promiň 😞 Přemýšlím, jak bych ti to psychologicky ukrátila...sama to čekání znám... já něco vymyslím 😊

jesie28
10. únor 2015

@pikvik1neboj to jsem tak nemyslela. 😉 Já jsem ráda, že se tady šíří zpravy, že jste nebo budete těhotné. Pak mi budete posílat těhu bacily. 😉 Já si krátím čas, tím, že jsem začala chodit do práce, v které mě to ale nebaví. 😒 Snad se brzo zadaří. 🙂

jesie28
10. únor 2015

@78marcela Za chvilku tě čeká screening. Už se těšíš viď? Necháte si říct, co to bude? Ještě nemáš těhu průkazku? Já už ji měla snad od 8tt, co jsem přešla ke svýmu gynekologovi.

78marcela
10. únor 2015

@jesie28 hlavně ve čtvrtek se bojím aby bylo všechno v pořádku. Pokud bude vše ok, měla bych dostat průkazku. Určitě bych se chtěla dozvědět pohlaví. Jsem moc zvědavá🙂

jesie28
10. únor 2015

@78marcela Neboj teď už bude všechno ok. Chápu, že máš strach, kdo by neměl. Já jsem si taky říkala, že nejhorší 3 měsíce mám za sebou. ☹ Ale bát už se budeme pořád. Malé dítě malý starosti, velký dítě, velký starosti. 😉

78marcela
10. únor 2015

@jesie28 máš pravdu a vyhráno není nikdy, jak obě víme. Ale musíme si říct že tohle se dvakrát nestává a příště už to bude šťastne. U mě snad už teď, dva potraty stačily, u tebe za tři měsíce. Musíme věřit a doufat.

maggie4
12. únor 2015

@78marcela tak se těíme na dobré zprávy ze screeningu!držím pěsti! 😉

suzik161
12. únor 2015

@78marcela držím palce!!!!

78marcela
12. únor 2015

@suzik161
@maggie4
@jesie28
@pikvik1
@monak85
@kotcheva
@delfi75
Ahoj holky, jsem zpět z kontroly. Tak mimi na mě už mávalo, mnulo si očicko, a pak se otočilo zády. Měří 3,6 cm, odpovídáme přesně 10+6. Bylo úžasný vidět jak se tam hemží, krása. A mám konečně průkazku😉😉😉
Další kontrola 5.3 a na screen 2.3. Předpokládám že tak rychle na tu kontrolu po sobě nepůjdu. Dělá to moje doktorka, i ten screen, tak asi tři dny po sobě kontrola nebude nutná. Už se těším. Doufám že mimi bude spolupracovat a ukáže, co se mi schovává v bříšku🙂

monak85
12. únor 2015

@78marcela To je krásný! 🙂 Jen si to uzivej! A ať mimisek pěkně roste. 😉

suzik161
12. únor 2015

@78marcela Nádhera, jen tak dál!!! 😀