Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

jesie28
19. únor 2015

@maggie4 já mám ještě zamražený. Tak snad výjde KET. Jen se ptám. Protože už mám 3 cykly IVF. Bavila jsem se o tom s manželem, co by se dalo ještě jinýho dělat.

monak85
19. únor 2015

@jesie28 Držím vám palečky ať KET vyjde!!!

pavlina1976
19. únor 2015

@jesie28 Ahoj Jesie, kdy jdeš na KET? Určitě to vyjde, neb dle sestřičky a tady kolegyň je prý těhotenské období 😀

maggie4
19. únor 2015

@jesie28 a kdy jdeš na ket? budu na tebe myslet, ať to na třetí pokus vyjde! do třetice všeho dobrého! 😉 nám to taky tak vyšlo...teda doufám...ultrazvuk ukáže zítra

pavlina1976
19. únor 2015

Ahoj holky 🙂 , tak zítra v jedenáct si jdu pro ty naše zmrzlíky 😉 . Doufám, že se rozmrazí hezky a že se jim u mě bude líbit, jako těm vašim miminkům 😀

78marcela
19. únor 2015

@pavlina1976
@maggie4 držím na zítra moc pěsti🙂

monak85
19. únor 2015

@pavlina1976 Moc štěstí přeju a ať se sněhuláčci drží a nepustí! A hlavně dobrou náladu! 🙂

maggie4
20. únor 2015

@78marcela Děkuju! Vypadá to dobře. Prckovi už tluče srdíčko! Jen jsem zmatená z toho počítání těhotenství - dr. říkal, že jsem v 5. týdnu a přitom je to podle mých výpočtů 5. týden až od odběru vajíčka. Myslela jsem, že se to počítá od menstruace, tak jsem z toho jelen.

pavlina1976
20. únor 2015

Tak jsme doma 😀 . Nakonec nezbylo zamražené žádné. Domluvili jsem se na dvouch broučcích a jeden bohužel nepřežil rozmrazení, tak vzali toho posledního 😉 . Asi by mu tam bylo samotnýmu smutno, tak chtěl taky 😉 . Takže mám dva sněhuláčky už u sebe a v teplíčku! Jsem přesvědčená, že to klapne! Je to poslední pokus 😵 . Moc jim věřím a doufám, že se jim bude líbit u mě oběma! 😀

pavlina1976
20. únor 2015

@maggie4 Moc gratuluju k srdíčku 😉 , muselo to být krásný to vidět. Už se těším až je taky uvidím jak pěkně tlučou 😵 .

78marcela
20. únor 2015

@maggie4 kdy ti začala poslední ms a kdy byl odběr ?

jesie28
20. únor 2015

@pavlina1976
@maggie4 zatím máme v plánu jít na KEt asi v dubnu. Čekám po 3 měsících po potratu. ☹

pavlina1976
20. únor 2015

@jesie28 To je mi líto, taky jsem si to zažila v 9tt. To je moc fajn, že máte zamražený, já jsem vždy musela na celou stimulku až naposledy se povedlo 9 krásných blastiček, tak mám teď u sebe poslední dva broučky 😉 . Už to řešíme 5 let a je to už asi 7 pokus už ani nevím ☹ . Byli tři, ale chtěla jsem dvě a že si jedno nechám ještě zamražený a bohužel to jedno nepřežilo rozmražení ☹ . Takže už žádné nezbylo, ale to nevadí už ho nebudu potřebovat, protože se to teď povede a hned dvě, to by bylo skvělý 😀 . Moc ti přeju, aby si už taky měla sněhuláčka u sebe! Drž se 😉

monak85
20. únor 2015

@pavlina1976 Já ti tak moc držím pěstičky, musí se to povést!!!

78marcela
21. únor 2015

@pavlina1976 to je hezké, jak věřís, tak tak, pozitivní myšlení a úspěch je hotový. Letos to prostě vyjde každému.

@jesie28 ale to už bude dřív, jak v dubnu, ne ? Ty tři měsíce..
@maggie4 normálně by to mělo byt datum odběru plus dva týdny zpět. Mělo by se to přibližně shodovat s menstruaci, cca. Příklad: pokud jsi byla na transferu 25.1 a zaváděli ti třídenní embryo, tak byl odběr 22.1, k tomu dva týdny zpět je 8.1. Takže od 8.1 je jakoby den poslední ms, od které se počítá tvé tehu. Takže bys měla byt teď 6+2, probíhající sedmý týden. To že řekl doktor pět týdnů, ono často zpočátku to mimi je menší a oni to dělají podle toho jak to odpovídá podle utz. Mě taky řekl méně než jsem byla dle transferu. Ale za 14 dnů to mimi krásně dohnalo a úplně přesně na den odpovídá transferu. Už tě pustili k tvoji doktorce ?

Holky, já dnes o půl páté se vzbudila, bylo mi zle a zase jsem zvracela. A pořád mi je blbě. V týdnu vůbec a sotva přijede na víkend chlap, tak tohle. To už je třetí víkend za sebou.

maggie4
21. únor 2015

@78marcela Děkuji za vysvětlení. MS jsem měla 8.1., odběr 20.1., transfer 25.1., takže bych taky řekla, že jsem v 7. týdnu. Doktor mi řekl, že plod vypadá tak, jak by v tomto týdnu vypadat měl, ale do zprávy napsal 5. týden. No, tak je to trochu zmatek 🙂
Jinak už mě předali k mojí gyndě, tak si tam příští týden zajdu, stejně už mě 1,5 roku neviděla 🙂

maggie4
21. únor 2015

@pavlina1976 držím pěsti a věřím, že tentokrát to vyjde!!!

pikvik1
22. únor 2015

@78marcela
Ahoj těhule 😊 jdu pro malou radu.... zdá se, že už jsem dostala MS. I když jsem měla utroš brát až do středy a pak měla přijít MS..asi to bude tím, že jsem ho už brala dlouho a větší dávky před tím zrušený ketem. Předpokládám, že když už přišla MS, tak ho už brát nemusím, že? Ještě jsem se s tím takhle nesetkala... Navíc u sebe nemám ten estrimax na sliznici od 1DC, ale zítra bych už měla být doma, tak snad ten jeden den nebude vadit....

78marcela
22. únor 2015

@pikvik1 nevím co a jak ti řekli doktoři, já osobně jsem nic takového jako zrušeny KET neměla, tak nevím co a jak ti řekli. Já ho ale zezačátku cyklu nikdy nebrala, nasadili mi ho vždy pár dnů před KET. A estrimax u nás taky dávají až druhý den cyklu, takže toho bych se nebála že nezačnes hned dnes.

Jinak mi je čím dal hůř, zvracím jak divá, dnes jsem se vzbudila o půl čtvrté ráno, jak mi bylo zle, od půl šesté zvracím, vždy se na chvíli uleví a pak zase a zase.

pikvik1
22. únor 2015

@78marcela Dobře 😊 měla jsem ho v podstatě na konci cyklu, ale ještě to pozjišťuju...
Teda to je mi líto, že si "užíváš" až takhle 😞 To musí být strašný pořád zvracet... Snad to brzo přejde, vydrž! 😉

78marcela
22. únor 2015

@pikvik1 to teda. Přitom by už měly nevolnosti přestavat a ono je to čím dal horší.

pavlina1976
22. únor 2015

@78marcela Ahoj Mací, tak co už je ti líp? To je děsný, mě nebylo při prvním těhotenství nic. Tak doufám, že to bude probíhat stejně, ale je fakt, že to mi bylo o 16 let méně 😀 . Tak ať tě už ten brouček nezlobí 😉 .

pavlina1976
22. únor 2015

@pikvik1 Ahoj pikvi, takže jdeš na ketík teď? Já jsem začala brát estrofem taky až od druhého dne, dokonce mi sestři řekla, že jestli druhý, nebo třetí den je jedno 🙂 . Já věřím, že mám od mas pokoj na devět měsíců 😀 . Tak ať ti hezky roste slizna 😀 a máš tam pěkný pokojíček pro mrňouska 😀

pavlina1976
22. únor 2015

Chtěla jsem se zeptat už si to nepamatuju, kdy se zmrzlíci zavrtávají, druhý, nebo třetí den od KET? Zítra už jdu normálně do práce, tak budou mít zkoušku ohněm, mám v práci mazec a zrovna tam mám šéfovou 😒 . Jo mám dvě blastičky 😉

pikvik1
22. únor 2015

@pavlina1976 No hele já předpokládám, že jo 😊 zítra by mě měli pustit z nemocnice, poptám se dr., jak to vidí s doléčením. Já osobně si myslím, že to bude forma nějakého klidového režimu, že by to nemuselo být moc dramatický. Nastávající týden chci být ale ještě určitě doma, ať nepotkám v práci bacila a nespadnu do toho zas. Myslím, že ani ty antibiotika už moc dlouho brát nebudu..
Jak skončí MS, musím si ještě skočit na gyndu, protože mi tady na sonu něco našli na levým vaječníku. Modlím se ať je to jen nevinná cystička třeba po těch hormonech a nebude vadit.. a že by pak ketíku nic nebránilo 😊
Jak starý embryjka ti dávali? Vím jen, že ty 6 denní se zavrtávají hodně rychle, za nějakých 24-48 hodin, jestli se nepletu. Buď v práci na prďolky opatrná 😊😊

78marcela
22. únor 2015

@pavlina1976 mě řekli doktoři že pět dnů.

pavlina1976
22. únor 2015

@pikvik1 To je dobře, že už jsi skoro OK, že to léčení jde rychle 🙂 . Taky jsem měla jednou cystičku, ale já musela jeden cyklus počkat. Přeju, aby to dopadlo skvěle a mohla jsi jít už teď! Mám blastičky 🙂

pavlina1976
22. únor 2015

@78marcela Ty jo to je docela dlouho, myslela jsem, že tak třetí den....Tak uvidíme no 😉

pikvik1
22. únor 2015

@pavlina1976 Ajaj, no tak uvidíme co mi k tomu řekne doktor 😒.... jinak pokud máš blastičky, tak to podle mě bude dřív než těch 5 dnů, ale teď jsem to nikde nenašla... tak nevím no...

pikvik1
22. únor 2015

@pavlina1976 Jo a našla jsem, že se embryjko uhnizďuje 6.-7. den jeho života. Takže pokud ti dali stadium blastocysty, mělo by to být za 1-2 dny po transferu. Bylo to v diskuzi a odpovídala nějaká doktorka.