Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

jesie28
22. dub 2014

@mmarch To mě taky napadlo, jenže komu to chceš dát? Lékaři, embryologům? A taky nevím co. 😒

japro
22. dub 2014

@jesie28 děkuji 🙂

nikolav
22. dub 2014

@japro Ne ne už testovat nebudu. Ve čtvrtek si zajdu potvrdit negativní výsledek na krev.

dagin
22. dub 2014

@jesie28
@mmarch
My jsme před 7 lety dávali slivovici 😉 ... to k nám, Slovácko, prostě patří.
Ale až po poslední návštěvě, kolem 8. tt ... tzn. až nás odeslal zpět k mému gynekologovi jakožto těhotnou s miminkem se srdeční akcí ... dřív bych to asi neřešila.

japro
22. dub 2014

@dagin jj přesně až když to bude na 100% potvrzené 🙂

jesie28
22. dub 2014

Já bych to dávala až po porodu. To je nejjistější 😉

pedotra
22. dub 2014

Ahoj holky tak dnes byl ultrazvuku a v pátek opu.
Chtěla jsem se zeptat jestly mate některá zkušenosti s mrazením embrii.
Tim levnějším způsobem.díky

dagin
22. dub 2014

@pedotra nevím, co je levnější způsob - ale u nás v CARU se za zmražení 2 pipet platí 5000. My teda zamraženo máme - 2 pipety, v každé dvě 5ti denní blastocysty. A vždy jsme dali na radu embryoložky - měly jsme 9 embryí a z toho 6 bylo špičkových. Ten zbytek se tak vyvíjel lehce pomaleji a dle rady jsme dali zamrazit ta 4 kvalitní embrya, co zbývala (2 máme zavedena) - zbytek ne.
Pokud je co zamrazit a embrya jsou kvalitní a je předpoklad, že to přežijí - doporučuji. Pokud ti IVF nevyjde, můžeš pak zkusit KET a necpát do sebe znovu hromadu hormonů, nepodstoupit znovu OPU, neplatit další nadstandardní výkony při oplodnění vajíček ....

pedotra
22. dub 2014

@dagin ja uz ted podstoupila ivf po třeti nikdy jsme naměly co zamražovat u nas v CARU mražej dvěma zpusobi pomalejší za 3000kč a rychlejším za 5000kč.Doplacela jsem dost za leky takže finance dochazej mi mame ivf s icsi a to stojí take 7000kč.

dagin
22. dub 2014

@pedotra tak u nás stojí ICSI 8000,-, tuším, a my ho mussli mít taky. Bez ICSI se nám neoplodní nic. Ale máme výhodu, že máme dost kvalitních vajíček ... takže nevím. Myslím, že u nás nabízí jen ten jeden způsob.

pedotra
22. dub 2014

nam se take bez icsi neoplodnilo nic,to ja mam vajček malo a to dostavam silne davky prašku při prvním ivf jsem měla jen jedno vajčko to se nechalo spontaně ale neoplodnilo se .Při druhem jsme měly tří vajčka s icsi se oplodnily všecky ale rozvijelo se pak jen jedno to vložily třetí den ale nezahnizdilo se,ted to vypada že k odběru budou 4+1 tak doufam že to zvladnou pokud budou nechame vložit dvě.... 🙂

pedotra
22. dub 2014

@dagin nam se take bez icsi neoplodnilo nic,to ja mam vajček malo a to dostavam silne davky prašku při prvním ivf jsem měla jen jedno vajčko to se nechalo spontaně ale neoplodnilo se .Při druhem jsme měly tří vajčka s icsi se oplodnily všecky ale rozvijelo se pak jen jedno to vložily třetí den ale nezahnizdilo se,ted to vypada že k odběru budou 4+1 tak doufam že to zvladnou pokud budou nechame vložit dvě.... emoticon

karolakmn
22. dub 2014

@dagin jak jsi dopadla? Slávisté? U nás tečou slzy a nálada je pochmurná ☹

Holky tak dnes jsem byla na krvi a hCG negativní ☹ je mi ouvej a to dost!!!! Další prohraná meta... Nevím jestli mám sílu jit do dalšího pokusu... Máme 1 mráz áčko, ale po 3 IUI a 1 IVF bez úspěchu nevím kde mám najít sílu jit do dalšího boje...

78marcela
22. dub 2014

@karolakmn je mi to moc líto. Ale je dobře, že je mrazacek, pořád je naděje. Jdi do toho hned teď, dokud je tělo nastartované. Vyjde to, uvidíš. Důlezité je nevzdávat se. Dříve nebo později to vyjde každé. Taky se chystám na čtvrtý pokus. Musíme se otřepat a zkoušet dal. A věřit.

pedotra
22. dub 2014

@karolakmn nic nevzdavej ja mam za sebou 2 iui a ted podstupujem 3 ivf a furt bojuju...

jesie28
22. dub 2014

@karolakmn to mě moc mrzí, že to nevyšlo ☹ Já bych ještě zkusila KET, když máte zamraženo. Musí to vyjít.

dagin
22. dub 2014

@pedotra moc ti přeji, aby to konečně vyšlo 😉

dagin
22. dub 2014

@karolakmn tak to mě mrzí ...
Ale bojuj, nic nevzdávej - jak říkají holky, nejlepší je jít na KET co nejdřív. Kolem mne jsou 2 holky, co jim IVF nevyšlo a hned šly na KET - obě jsou těhotné, jedna čeká dokonce jednovaječná dvojčátka z krásného mrazáčka.
My máme HCG pozitivní, tak uvidíme v pondělí, zda pěkně roste.
Jednou se to musí zlomit u všech !!!

karolakmn
22. dub 2014

@dagin ja už mám skoro tříletou holčičku přirozenou cestou a dá se říct ze na hned 😀 tak nechápu proč ted to nejde... Dekuju za podporu pomohlo mi to trosku.... Tobe mooooc gratuluji 🙂

karolakmn
22. dub 2014

@78marcela @pedotra @jesie28
Holky děkuji za podporu a vam přeji víc štěstí než jsem měla ja.... Myslíte ze hned teda další cyklus zkusit nanuka? Jak probíhá KET od 1DC

78marcela
22. dub 2014

@karolakmn mě řekli že hned jak dorazí ms, tak od druhého dne začít stimulovat, mám estrimax a beru medrol a začnu hned s ms anopyrin. 12dc se chodí na utz a většinou 18dc na transfer.

martas14
22. dub 2014

@jesie28 tak už to všechno vím 😉 OPU je mezi devátou až desátou, říkali, že tam mám být tak do té půl deváté ....já teda šla na pokoj za manžou, ten už tam byl od včera, a pak v županu s duchnou mazala přes dvůr sama tam jak se dělají utz, hned ty první dveře vpravo, za vstupem... tam už mě čekala sestřička a šla jsem za holkama do takového toho malého sálku, kde se leží po ET, byly jsme tam dnes tři, jinak už to šlo postupně jsme šli na sál, usla jsem hned a probrala se na lehátku v chotbě a to už si pro mě došel zřízenec a vezl mě zpátky na pokoj, minule jsem si to taky nepamatovala, ale dnes jsem byla už celou cestu vzbuzená a ready, možná mi i dali míň té narkózy, protože všude hned hlásím, že mi po ní bývá zle, poradili mi to tenkrát po první operaci, když jsem zvracela jak šakal, že si to mám vždy nahlásit a fakt od té doby se vzbouzím úplně krásně a je mi super

martas14
22. dub 2014

@jesie28 jo to máš tak nastejno, mě taky to začalo tak pobolívat před tou druhou kontrolou.....no asi to nakonec vliv nemá, spíš až po tom ET se vyvarovat zvedání, já totiž včera úplně bezmyšlenkovitě odsunula psa, tak jak jsem zvyklá, až pak mi došlo, že má třicet kilo a že jsem to teda dost poťala a dopadlo to dobře 🙂 mám deset vajíček, manžílkovi nějaké spermijky taky našli, tak teď uvidíme jak se povede to oplodko 😒 máme si zavolat až ve čtvrtek, to se zas zcepením do té doby 😀
jo a ta na kterou ses dnes tak hezky usmívala v sesterně, jsem byla já 😉 😀

karolakmn
22. dub 2014

@78marcela me řekli ze az přijde ms tak si mám zavolat a objednat na 10DC tak nevím asi nebudu stimulovat....

martas14
22. dub 2014

@suzik161 jééé tak to je vážně otrava 😝 no snad to nějak dáš holka, už tě tu čekáme do dvojkové // řady 😉

martas14
22. dub 2014

@dagin to jsou koží výsledky, tak tichá gratulace a jen ať stoupá a za chvíli kuk na srdíčko 😉

78marcela
22. dub 2014

@karolakmn tak to je možné. Pokud máš ms pravidelně, tak to asi jde i bez stimulace. U mě by to bez toho nešlo.

martas14
22. dub 2014

@mmarch ahoj, úplně vidím v živých barvách jak se to po tom ET musí táhnout a to mě to za chvíli čeká taky 😝 😉 a na kdy se tak chystáš testovat?
No já jsem na caru děkovala přesně jak to tu komentovala @jesie28 až po porodu 😀 rodila jsem taky na obi, tak jak jsme pak odcházeli, rovnou jsem jim vzala malou ukázat a pro sestřičky jsem měla bombošky a čokolády, no a docentovi jsem zas dávala dárkové balení vín, tady od nás......

martas14
22. dub 2014

@japro já měla krátký a dnes OPU 10.4 ms, 12.4 první injekce a dnes 22.4 OPU takže je to celkem rychlovka 😉

martas14
22. dub 2014

@pedotra u nás je asi taky jen jedno mražení, aspoň jsem teda o pomalém ani rychlém neslyšela, my taky musíme mít ICSI to stojí osmičku plus když je víc jak osm, tak se myslím ještě doplácí za každé litr, nebo jak to tam mají napsáno 😒 tak snad budou ve čtvrtek pěkná všechny čtyři velikonoční vajíčka jako u nás, mi dnes máme deset, tak jsem spokojená 🙂 , teď zas čekání jestli se povede spojení 😒