Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

martas14
6. kvě 2014

@78marcela tak my jsme milovníci zoo, i hrady a zámky, takže Čechy máme projete křížem krážem dost, loni jsme byli taky na Slovensku Bojnice a tam, v Maďarsku v lázních taky, ale prostě si tam tak neodpočinu a nenabiju energii jak u toho moře, ale jo taky bych ho doživotně vyměnila za druhé mimi 😉

martas14
6. kvě 2014

Holky a jaké máte kdo zkušenosti s ketem vy?

pavlina1976
6. kvě 2014

@hhani jj taky jsem z nich nadšená. Vše pošlou poštou, na krev jdu tady a výsledky volám, že tam nemusím kvůli každýmu prdu 😀 . Jinak jsem měla sto chutí, zajít do pronatalu a ukázat jim výsledek posledního pokusu IVF v Cube a omlátit mu ho o hlavu 😉 . Vždy jsem měla málo vajíček, špatně jsem reagovala a mrazáčci nikdy se nepovedli 😠 . V Cube mi dali jiné léky a měla jsem 11 vajíček, z toho 9 jich vydrželo do 5 dne a z toho bylo 7 blastiček, takže dvě jsem dostala a 5 jich máme v mrazáku 😀 . Bylo to opravdu jako zázrak. Bohužel jak jsem psala biochemické, mám strach, že ta kvalita bude asi horší no ☹ . Tak věřím, že mezi těmi 5ti tam čeká jeden který to dotáhne do konce 😀 . V květnu začínám brát léky na ketík 😉 . Tak budeme skoro spolubojovnice 😀

pavlina1976
6. kvě 2014

@martas14 Ty prachy jsou děsný Marti, to je fakt, mě to povídej i těch 5.500 za ket bude pro nás teď taky dost. Už nemáme kde brát 😠 . Ale jdi do toho fakt hned Marti. Opravdu není na co čekat 😉 . S ketíkem taky nemám zkušenosti, takže nevím, ale dle těch nových metod mrazení atd si myslím, že vůbec nevadí, že mimi byli zmražený. dokonce jsem četla nějakou studii, že v Americe dávají embroušky mrazit záměrně, protože říkají, že děloha a vůbec to tělo po stimulce je vysílený a mají lepší úspěchy s ketem 😀

musilka
6. kvě 2014

@martas14 sice sem nepatřím ale KETů mám pár za sebou a teď nás čeká v červnu tak snad něco poradím. Chodím do IVF CUBE jen pro pořádek. NA 3. IVF jsem byla teď v únoru při něm byl ET dvou blastocyst. TeĎ máme 5 embryí zamrazeno v prvojádrech takže se musí nakultivovat. Na konci února jsem se dozvěděla že ET nevyšel. Tak jsem trochu pátrala co bych ještě mohla udělat pro to, aby byl příští KET už úspěšný. Já vím to není jisté nikdy ale pro své sebevědomí jsem musela něco udělat. Takže držím teď 7. týden dietku podle mačingové dole mám 7 kil co jsem nasbírala díky hormonům, ta dieta začíná detoxem 28-mi denním takže jsem tělo krásně vyčistila od léků a hormonů, cítím se fakt dobře hodně jsem zhubla v pase sice na kilech je těch 7 nic moc ale v centimetrech to jde už dost znát. Koupila jsem si Nosifol, sice to stojí dost peněz ale to stálo celé to snažení s IVF už taky tak se v tom tisícovka ztratí. Tak jsem ho teď začala s mrchou brát. Ta mačingová by měla hodně rovnat štítku na kterou beru euthyrox tak jdu příští týden i na doběr štítky abych měla přehled zda je tam nějaký posun. Taky si jedu pro dobré vínečko a budu si dávat sklenku když to půjde (dělám v nemocnici na dvě směny tak nemůžu do práce chodit kantáre 😀) to kvůli sliznici se kterou mám problém beru na to od 1. DC estrofem 3x dva miligramy aby narostla aspoň na těch 7mm. A vínko prý má v tomto pomáhat na prokrvení.
A je pravda že když se mi zadařil před pěti lety KET ze kterého mám dceru tak jsme byly těsně před transferem na dovolené na kanárech kde jsem se prolejvala vínkem řádně aniž bych věděla že to může mít nějaký přínos a ejhle otěhotněla jsem 🙂. Taky jedeme teď na dovču abych těsně před KETem trochu vysadila protože mám náročnější nemocniční práci a doma malou dceru a moc toho nestíhám jsem v presu tak abych vysadila a trochu se zklidnila. Ještě tedy piju odkyselovací čaj bo mi bylinkářka řekla že mám kyselejší organismus tak piju namíchaný čajík. Uvidíme zda to bude k užitku 🙂

musilka
6. kvě 2014

@pavlina1976 to s tím mrazením všech embryí v zahraničí jsem lsyšela od MUDra v CUBE a pak jsem si i našla články a fakt to tam tak praktikujou. Je fakt že mě ET ani jeden nevyšel až pak KET 😉

jakoubekzdenka1711
6. kvě 2014

@japro arrogance Jak blazen nejsme uz tak atraktivni kdyz mam Ivf s min. Stimulaci, dneska spinim volala jsem do caru a se mam dal pokracovat s fostimonem a ve ct se uvidi jestli se to nestopne, no fostimon jsem platila plnou taxi 460,kc tak je mi smutno se jsem utratila prachy a mozna nic a vse znovu ☹

jakoubekzdenka1711
6. kvě 2014

@78marcela chodim car unica brno

78marcela
6. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 tak to jsem překvapená, na Unicu jsem slyšela samou chválu.

jakoubekzdenka1711
6. kvě 2014

@78marcela no na jsem si nemohla stezovat , ale Jak jsem se ted dostala k Dr. Stenclovi tak jedna s Naomi Jak bychom byli povl. Jinak chodim k Dr.frgalovi a ten je super, ale ma ted dovcu tak ve ct tam bude opet dr.stencl.
Tak us jsem rezignovala hold vyhozene prachy a nic, v unoru 8000kc ket a nic, 3.Ivf CCA 100000kc a nic, Holky uz jsem na to stara bojovat, ted mam pocit ze mi vajecniky zacnou tancovat Jak se chveji a boli me bricho a spinim, takze pokus nula no uvidim co mi ten arrogant rekne 😒 😠 ☹

78marcela
6. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 a kolik ti je?

jakoubekzdenka1711
6. kvě 2014

@78marcela bude mi 38let a bojuju uz 9 rok

78marcela
6. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 tak to je dlouho a úplně zatím žádná výhra? Mě je letos 36 a dítě nemám...ale nechci připustit, že bych ho neměla nikdy.

jakoubekzdenka1711
6. kvě 2014

@78marcela Jo to dokazu pochopit zkousela jsem lecitele, bylinky,mojzisovou,no ve ct uvidim ACH Jo.

jakoubekzdenka1711
6. kvě 2014

Nejhorsi je,se dcera nevlastniho taty je tehotna a otehotnela v dobe jdu jsem mela ket tj. Unor

78marcela
6. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 a uvažovalas o adopci? Spousta lidí to takto řeší...ale já bych to nechtěla.

pavlina1976
6. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 ☹ . Drž se 🙂

martas14
6. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 ach jo holka, to mě mrzí, že je ti tak smutno, ale chápu, to že po tolika letech a snahy, je to hrozně deptající ty neúspěchy, celkově celé ivf je o strachu a psychickým vypětí do poslední nitky ☹ jsem z toho taky zdrblá, ale ty ještě neztrácej naději ve čtvrtek to bude na utz třeba dobré....na doktora se vyflajzni, je to blb, za neempatické chování, by zrovna v těchto institucích měli vyhazovat hlava nehlava 😠 Já teda byla v unice jednou a zapůsobili na nás tak, že už bych tam víckrát nešla, ale snad už ti tam brzy pomůžou 😉 musíme prostě věřit za každou cenu zlatíčko, držím palce

martas14
6. kvě 2014

@78marcela ty si vůbec nic nepřipouštěj bo od půli května jsi těhu na dalších devět měsíců a hotovo 😉

martas14
6. kvě 2014

@musilka děkuji za popis zkušeností a rad, já taky teď do sebe rvala bars jaké dobroty aby bylo tělo dobře nachystané, ale prd z toho....jsem ráda, že ti vyšel ket, já nevím proč, ale jsem proti nim nějaká zaujatá, že to prostě nemůže vyjít, ale asi to bude spíš tím, že mi roste blbě ta sliznice 😠 no v každém případě, tím červeným vínem jsem to podporovala taky dost 😀 😀 no uvidím, co zítra řeknou v caru, ale asi do toho taky půjdem....

martas14
6. kvě 2014

@pavlina1976 já nemám obavu z toho mrazení jako takového, spíš, že ty naše spermijky jsou takové slabší, tak že je to pro ně asi náročné až moc 😒 i když možná, že tam už to s nimi nemá moc společného, když je z toho už hotová morulka, to nevím....teď jsme to probírali s mužem a půjdeme do toho asi taky v tom červnu, od další menstruace, která by měla dojít hned začátkem, tak uvidíme, možná nám to výjde za ráz 😉

78marcela
6. kvě 2014

@martas14 taky tomu strašne moc věřím, že to bude jak říkáš. A KET může v pohodě vyjít. Mě vyšel KET sice na chvíli ale vyšel. A moje sestra ma z KET holčičku. Takže já jim věřím. Ver taky. Když budeš přistupovat k tomu že to nevyjde, tak to nevyjde. Takže to vyjde. Já otěhotnim v květnu a ty v červnu.

78marcela
6. kvě 2014

@jakoubekzdenka1711 a jsi jenom v tomhle Car nebo už jsi zkusila nekde něco jiného?

musilka
6. kvě 2014

@martas14 no vidíš já zase právě nevěřím moc těm čerstvoušům protože jsem kvůli růstu vajec a sliznice nadopovaná strašným množstvým "sraček". A má Sof je toho důkazem, byla 9 měsíců zmrazená jako prvojádro poté rozmrazená a 3 dny kultivovaná 🙂

martas14
6. kvě 2014

@musilka no jo ale když byla kultivovaná až po rozmrazení, tak to byla taky skoro jak čerstvá, bo tam docházelo k tomu procesu až pak né? 🙂 no to je jedno hlavní je že ti to vyšlo a teď si půjdeš pro sourozenečka, toto je má poslední šance, takže taky budu věřit, že kety jsou mooooc úspěšné 🙂

martas14
6. kvě 2014

@78marcela máš pravdu musím ketu věřit, prostě když přežijí rozmrazení, tak to už musí být joooo kabrňáci 😀 takže ty v květnu, já v červnu hold jiná cesta nevede 😉

musilka
6. kvě 2014

@martas14 můj to bude pátý transfer během posledních dvou let. Ale paradoxně se teď i po těch neúspěších cítím lépe než kdy dřív. Asi co tě nezabije to tě posílí. A mě to posílilo moc.

78marcela
6. kvě 2014

@martas14 přesně tak. Musis si to ale opravdu nastavit vnitřně a opravdu věřit. Já se taky tat snažím. Ale je fakt že čím víc se to blíží, tím víc se bojím. Těším ale zároveň bojím. A mám strach aby ten strach nebyl silnější než to moje pozitivní přesvědčeni že to vyjde. Doteď jsem si byla strašne jistá a teď jak už vím termín a vše, tak se začínám sakra bát

martas14
6. kvě 2014

@78marcela jo jo děvče, já byla do et taky generál, vše šlo hladce tak jsem byla spokojená i práce doma, takže to krásně utíkalo, ale od et, mi přišlo, že se zastavil čas, a měla jsem úplně panickou hrůzu 😒 no a po tom začátku špinění, jsem byla už mimo úplně 🙂 ale šla jsem do toho, že jsem tomu moc věřila ☹
no ale teď musím věřit ještě víc 😅

pavlina1976
6. kvě 2014

@martas14 JJ já čekám ms koncem května a začátkem června si jedem pro mimi 😀 . Tak do toho půjdem spolu 😉