Je možné otěhotnět podle Jonášovy metody početí?

radiz
18. únor 2015

Zdravím všechny maminky a těhulky 🙂 Jsem teprve snažilka a zajímaly by mě vaše osobní zkušenosti s otěhotněním podle Jonášovy metody http://astrologie.najdise.cz/plodne-dny/jonasov... Zkoušely jste to některé ? Jsou tady nějaké zasloužilé či budoucí maminky, které se snažily otěhotnět tímto způsobem a podařilo se vám to ? Případně jste slyšely podobnou zkušenost, kterou vám sdělily vaše známé či kamarádky, které se pokoušely podle teto metody otěhotnět a povedlo se jim to ? Zajímají mě právě vaše názory a hlavně osobní i praktické zkušenosti s touto metodou, ne jen interpretace typu " jedna paní povídala..." Děkuji 🙂

radiz
autor
18. únor 2015

Najde se někdo, kdo to vyzkoušel a přineslo to výsledky ?

suzanna123
18. únor 2015

@radiz Tímto způsobem jsem se otěhotnět nesnažila, ale když pominu fakt, že je to na první pohled blbost a porovnám si dny vypočítané touto metodou a dny, kdy byly počaty moje děti - tak se potvrdí, že je to blbost 😀

guinea
18. únor 2015

@radiz Já jsem se o tuto metodu zajímala asi před rokem, ale příhodnou dobu na otěhotnění mi to ukazovalo asi až za půl roku (tím myslím, aby se udané plodné dny shodovaly s mojí skutečnou ovulací). To se mi zdálo za dlouho, nechtěla jsem čekat, tak jsem to pustila z hlavy.
Nedávno jsem si na tuto metodu vzpomněla, a napadlo mě zkontrolovat, jestli termín mého otěhotnění souhlasí s Jonášovým termínem. A byla jsem překvapená - bylo to (pravděpodobně) na den, i ten chlapeček to je. A ano, podařilo se nám to až "za dlouho" 😀 Tedy v ten termín, který se mi tehdy zdál příliš vzdálený. Náhoda?

maybe72
18. únor 2015

Já jsem si plodné dny podle Jonášovy metody nechala vypočítat, protože jsme se s manželem o první dceru snažili 5 let, klinicky jsme byli naprosto zdraví (hlava snad taky 😀 ), ale miminko k nám stále nepřicházelo...
Nedokážu stoprocentně určit, jestli byly úspěšné plodné dny vypočítané astrologicky nebo jestli se shodou náhod kryly zrovna s plodnými dny podle ovulace, důležité pro mě bylo, že jsem otěhotněla, donosila a porodila zdravou lentilku (a za tři roky jsme si to podle dalších výpočtů zopakovali znovu 😉 ).
Tuto metodu jsem ještě kombinovala se cvičením podle paní Mojžíšové, takže za mě dvakrát s úspěchem 😉

guinea
18. únor 2015

@maybe72 Je pravda, že jsem po neúspěšných 4 měsících začala panikařit, tak jsem se přihlásila na cvičení podle Mojžíšové, a současně si došla za jedním vynikajícícm chiropraktikem na odblokování pánve. A hned v tom cyklu jsem otěhotněla. Na to cvičení jsem ani nestihla začít chodit 😀 Ale budu k té fyzioterapeutce chodit po šestinedělí, zkroucená jsem hodně...

maybe72
18. únor 2015

@guinea Já tomu cvičení hodně věřím, když oblast malé pánve není v pořádku, jak může zvládnout takovou zátěž jako je těhotenství... A všem nevěřícím Tomášům jsem vytřela zrak i dalším bonusem, které tohle cvičení má, vycvičíš si totiž krásné pozadí 😉 a to je taky fajn...
Šťastný konec Tvého čekání, pěkný zbytek těhotenství a zdravé miminko!!!

guinea
18. únor 2015

@maybe72 Moc děkuji 🙂

radiz
autor
18. únor 2015

@suzanna123 čistě hypoteticky se najde pár měsíců v roce, kdy se data početí podle Mojžíše shodují s plodnými dny. To by možná mohlo vyjít ... viz. odpovědi níže... Děkuji za odpověď 🙂

radiz
autor
18. únor 2015

@guinea děkuji za tvou zkušenost 🙂 Mě to právě vychází na plodné dny za půl roku, tak uvidíme 😉

radiz
autor
18. únor 2015

@maybe72 jsem ráda, že vám to vyšlo hned několikrát 🙂 Myslím si, že kombinace Mojžíšové metody + plodných dnů a cvičení je rozhodně nadějná.... Vychází mi to sice až za půl roku, tak snad se taky potom podělím s ostatníma o své zkušenosti. Moc děkuji 🙂

radiz
autor
18. únor 2015

@maybe72
@guinea cvičení podle Mojžíšové určitě všem snažilkám také doporučuji. Je rozhodně přínosnější než koukat jen nečinně na grafy bt či sněhobílé těhu testy ... to krásné pozadí stojí určitě za to 😀

hhanca
18. únor 2015

Takovým věcem moc nevěřím, ale koukla jsem na to a zkusila zpětně... u prvního mi termín početí vychází, jen pohlaví teda ne 🙂 U druhého prcka nevychází ani datum ani pohlaví 🙂

anetka1701
18. únor 2015

nevychází to zpětně vůbec :o) ale tento měsíc prý včera počneme chlapečka... no... tak jsme možná počali holčičku :D (ovu byla tedy přesně včera)

babby
18. únor 2015

Také se musím přidat s kladným názorem na tuto metodu vyšlo mě to už po třetí. Pohlaví jsem neřešila, ale otěhotněla jsem pokaždé jak mě to graf vypočetl a ani jsem nemusela dlouho čekat 🙂
Takže za mě to funguje 😀

jaja01k
19. únor 2015

Když jsme se snažili, zkoušela jsem si podle této metody vypočítat plodné dny a vycházely mi vždy úplně nesmyslně. Takže já tomu nevěřím.

bervidova
27. dub 2016

zkusila jsem si zadat plodné dny na rok, kdy jsme počali syna - tak u mě to nevyšlo vůbec, syn byl počat uprostřed mězi dvěma termíny od Jonáše

efijil
27. dub 2016

Holky, mám dotaz ohledně této metody. V tom formuláři jsou na doplnění 3 údaje. "Datum narození ženy" mi je jasné, a ten "čas" - to se myslí čas mého narození? Když ho nevím, co doplnit.... ? A ještě "město" - je to místo mého narození? Co když v seznamu není? Děkuji, asi jsem tupá,, ale fakt si nevím rady...

xyrina
29. dub 2016

O Jonasove metodě jsem se dozvěděla až tady na Konikovi. Opsala jsem si plodné dny a zasmála jsem se, že mi ovulace vychází vždycky jindy. Ale tento měsíc se mi ovulace jaksi náhodou přiblížila k tomu termínu. Náhoda? Jenže s tím jsem nepocitala a tulili jsme se spíš dřív. Měl by podle Jonáše vycházet chlapec, kdybych byla těhotná. A manžel by raději holčičku, tak by to bylo legrační, když už se dva roky snažíme bezvýsledně. Za 2 dny má přijít MS, tak se uvidi 🙂.