Kdo je po ET a jak se cítí?

cicinky
17. led 2014

Ahoj holky, je tu některá po ET, která také čeká 14 dní a jak se cítíte? 🙂

sasanka033
4. črc 2014

@simkar ne, to bych i brala jako super priznak hnizdeni🙂 nikdy nespinim, utros udrzi ms....

nadijka
4. črc 2014

@sasanka033 NE.. musíš být v klidu opravdu.. já sama si na to párkrát za den vzpomenu.. ale teď se těším na víkend, na manžela jak přijde z práce, že půjdem na procházku, dáme si někde červený vínko (to prý pomáhá k zahnizdování.. mi doporučil sám doktor).. uvidíš, že jednou to vyjít musí.. moje setřenice... tragicky spermiogram (oproti mému neprůchodnýmu vejcovodu fakt celkem problém) a vyšlo to!! druhé IVF KET horší blasty... a teď maj krasnýho chlapečka..chce to trpělivost.. i když sama ji nemám.. 🙂

simkar
4. črc 2014

@sasanka033 tak co blbneš, vzdyt to určitě vyjde!!!!!!

sasanka033
4. črc 2014

@nadijka to ja jsem vzdycky v klidu az do toho cca sestyho, sedmyho dne, kdy se ma embrous zacit zavrtavat a pak se zacnu pozorovat. a pak uz brecim🙂 tomu uz oak neporucim....a je jedno, co delam, kde jsem, jestli chodim do prace, nebo jsem doma...myslenkama jsem u IVF. taky dneska odjizdime na vikend do prirody, to jo, jako ja nejsem takovej masochista, chci se odreagovat, ale proste uz me vsechno rozbreci.

nadijka
4. črc 2014

@sasanka033 ja nevím, těhotná jsem nebyla.. ale spousta mých kamarádek, co dítě maj žádný příznaky ze začátku neměly.. až když jim nepřišla menstruace.. tak teprv pak třeba začala nevolnost apod.. žádný špinění apod.. jako opravdu kupte si s manželem vínko a buďte v klidu.. 🙂 jednou to prostě musí vyjít...

sasanka033
4. črc 2014

@nadijka ono taky dokud nejsi pod tlakem IVF, tak priznaky lehce prehlidnes. souhlasim, ze je to u kazdyho jiny, ale zaroven si myslim, ze kdyz bych poprve v zivote otehotnela, nejak bych to poznala...
no uz aby byl doma, vyrazime ven🙂

nadijka
4. črc 2014

@sasanka033 určitě.. ale myslím, že je ještě brzy na nějaký příznaky 🙂 uvidíš, že to dobře dopadne.. 🙂

sasanka033
4. črc 2014

@simkar
@nadijka
ale diky, holky! a vam hodne stesti, abyste to nemusely absolvovat tolikrat, jako ja!

nadijka
4. črc 2014

@sasanka033 určitě to tady někomu musí vyjít.. kde by jinde vzali ty procenta.. dokonce na 4 pokusy 95 procentní šance 🙂.. hoďte sem pak pozitivní testík 🙂 s těma holkama co jsem byla v kontaktu v únoru, už jsou skoro všechny těhu 🙂

sasanka033
4. črc 2014

@nadijka uprimne, ja jsem jedina az z diskuse duben 2013, ze ktery jsem se posouvala do kvetnovek/cervnovek, pak do zari-listopad pres unorovky, kam uz jsem ani nepsala, ktera neni tehotna. takze nekdo asi musi bejt ta vyjimka...
no ale dobre, nebudu teda hazet flintu do zita🙂

nadijka
4. črc 2014

@sasanka033 no abych tě uklidnila.. tak my se snažíme od roku 2012 srpen.. zhruba v dubnu 2013 jsme to začali řešit, proč se nám nedaří.. v červnu jsem byla na vyšetřeni HSG a zjistili neprůchodný vejcovod.. a od zaří 2013 jsme v repráči v brně.. ale první pokus jsme se rozhodli až v únoru 2014.. takže ono ten náš laxní přístup.. to budu matka ve 40 😀

sasanka033
4. črc 2014

@nadijka my od kvetna 2011....a ja bohuzel nemam cas, proto me to dvojnasbo stresuje - mam nizky AHM a vyssi FSH, takze za chvili nebudu mit vlastni vajicka.

nadijka
4. črc 2014

@sasanka033 tak to mi ani nezjišťovali v repráči.. prej není důvod, že se zjistí jen zásoba vajíček ach jo.. asi si to budu muset zaplatit .. těch vajec mám asi dost, ale kvalita bude asi nic moc 🙂 ale neboj obě se jednou dočkáme.. 🙂

78marcela
4. črc 2014

@sasanka033
@nadijka
ahoj holky, kde jste našly ty reprofitový procenta, že po čtyřech ET je 95% úspěchu?
já asi patřím do těcj 5% neúspěchu. Mám za sebou čtvrtý neúspěšný pokus, za týden jsem měla jít na hysteroskopii, jestli není nějaký problém, proč se nedaří, ale dnes už z nějakého důvodu desátý den špiním, tak jsem volala a když to do neděle nepřestane, tak mám přijet a hysteroskpie se odsouvá...

nadijka
4. črc 2014

@78marcela ahoj.. četla jsem nějakou studii.. ne repráče.. že 95 procent páru se to povede během těch 4 pokusů.. a sama vím o hodně lidech, co to vyšlo na druhý, třetí pokus.. tak proč ne nám.. chce to trpělivost.. 🙂 už jsem to tady psala např moje setřenice, hodně špatný spermiogram.. a druhé IVF ket horší blasty se povedl.. ale chápu, že to je i o psychice.. ja si třeba někdy říkám, že kdybychom neměli peníze a nebyli přímo z brna.. jak bychom to zvladli..

sasanka033
4. črc 2014

@nadijka no ja ani nevim, jestli by mi vubec doporucili pri 4.IVF vlastni vajicka. ted ze me dostali uz jen dve a to s vysokejma davkama hormonu.

simkar
4. črc 2014

@nadijka
@sasanka033

my už se snažíme od listopadu 2010. Tak nízké AMH, divný SPG. Mně vyšel transfer jen ted po nativu, samozřejmě si vše platíme sami, pojištovna na to nic nepřidá. Ale říkám si, že mi to musí vyjít, už toho času do čtyřicítky moc nemám. Já jsem u prvního prívě menstruovala a dost slabě, pozitivní test jsem si dělala právě proto a že jsem měla pořád bolesti v podbřišku. Prsa ani nic

78marcela
4. črc 2014

@nadijka jojo...my nejsme z Brna, dojíždíme, peníze jsou tak normálně, chudí nejsme, ale že bysme jich měli moc, to taky ne. Prostě nejedeme na drahé dovolené, jen na levné, jsme relativně skromní a vše, co se našetří, se dá do IVF...už nás to stálo skoro 80tisíc...ale všechno bych oželela a nevadilo by mi to, kdyby už byl nějaký výsledek pozitivní...

simkar
7. črc 2014

holky, jak berete Utrogestan, ve zprávě mám 2-0-2, ale ted koukám na recept a mám tam 4-0-4

nadijka
7. črc 2014

@simkar já beru 4-0-4.. a brala bych to, jak ti doporučili ve zprávě.. 🙂

sasanka033
7. črc 2014

@simkar zavolej do caru, 2-0-2 mi prijde malo, spis to bude ta ctyrka.

simkar
7. črc 2014

tak mám fakt 2x denně 2

nadijka
8. črc 2014

@simkar
@sasanka033
@78marcela tak jak se cítíte holky? ta doba do testu to je něco strašnýho.. hlavně jak zaměstnat hlavu.. 🙂

simkar
8. črc 2014

@nadijka no právě 🙂 už mi svrbí ruka a chtěla bych testovat, ale je moc brzo

nadijka
8. črc 2014

@simkar mě taky... 🙂 jako testla bych dřív, ale asi by mě rozladil špatný výsledek.. tak to nechám na toho 17.. do tý doby se musím nějak zaměstnat 🙂 v práci je teď trochu okurka.. tak tu sjiždím nějaký ty diskuze a akorát mě to rozladilo 😀

simkar
8. črc 2014

@nadijka no mě taky, dneska už mě trošku pobolívalo břicho na menzes, tak mě to rozhodilo, pak zas někde čtu, že to tak má být, tak jsem z toho magor 🙂))))

nadijka
8. črc 2014

@simkar ja nevím, já jako necítím nic. někdy mě tak píchne v břichu, ale to jako se mi stává i asi normálně.. nb nevím.. asi se moc pozoruju.. pak všichni jak je bolej prsa.. tak to já jako nic.. no vidím to asi na další pokus v říjnu.. dokonce jsem o víkendu koupila dovolenou 😀 manžel prej jestli to je rozumný.... 😀

simkar
8. črc 2014

@nadijka to nemusí nic znamenat, mě prsa trochu bolí, ale možná i mín než to mívám před menzes. Možná je líp, že nic necítíš, pak je asi vše ok

nadijka
8. črc 2014

@simkar no právě minule jsem taky necítila nic .. a dopadlo to špatně.. a vlastně naděje na dobrý výsledek byla malá..... no a teď jsem fakt byla spokojená.. sice mohlo bejt vajuch víc, ale zas byly kvalitní.. no nevím.. škoda, že nejde nějak posunout čas, už bych ráda věděla výsledek 🙂

simkar
8. črc 2014

@nadijka držme se a nezmatkujme 🙂 dostala jsi předtím menzes nebo až po vysazení utroše?