Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

lena.k
9. kvě 2011

@petra123 Nakonec ne, pry byli folici moc mali, takze to nemelo cenu. Chudak manzel se snazil zbytecne. A vecer jsme jeste byli na tom genetickem pohovoru. Ted teda cekam na MS, pak ta laparka a pak se asi uvidi. Pokud bude vse v poradku, tak pocitam nejaka stimulace, IUI a pokud se nezadari, tak IVF, asi. Jak to, Peti, pls funguje s tou IUI, resp. s "objednavanim", nebo jak to nazvat. Predpokladam, ze se od urciteho DC necim dopuju, pak chodim na UZ a v den ovulace jdu na IUI. Ale neni mi jasne, od koho jde ten popud ... to asi az po te laparce rozhodnou, ze?

lenka129
10. kvě 2011

Já jezdím s manželem do Olomouce v Polance jsme ještě nebyli je to sice dál ale už jsme si tam zvykli. Já jsem měla IUI před hydrolaparkou 5 pokusů vždy 2 v jednom cyklu a ten poslední jen jeden pokus no a včera jsem se objednala na hydrolap. na pondělí 16.5. prý pokud neberu žádné léky dlouhodobě tak snad po ultrazvuku a zhodnocení od doktorky bych mohla tu hydrol. podstoupit hned i přes to že ten papír bude měsíc starý, no ale to ještě zváží doktorka. Oni to IUI zkoušejí před tou laparkou a když se to tak 4x nepovede pak přistoupí k té hydrolap.

petra123
10. kvě 2011

@lena.k jj prostě podle toho kdy máš ovulku cca 14-.18DC třeba jak napsala Lenka můžeš jet i 2x ale ja jezdila vždycky jen jednou nevím proč??
@lenka129 JInak co se tyče předoperačního tak bych si zašla k obvodakovi vše ti uděla hned vezme krev a druhy den jsi deš pro vysledky ja to tak měla a když jsme šla na na OPU tak jsme si jen zašla na krev a moč na nejbližší laboratoř a druhy den pro vysledky tak a pak hned na zakrok do tydne tak se ještě domluv kdyby něco víš jak at se něco neposere.Já přeba měla před OPU hustou krev tak 3 dny před zakrokem jem musela hodně pít moc pít abych měla krev v pohodě.A přežila jsme🙂)anesteziološky jsou tam super tak neboj.

petra123
10. kvě 2011

@lenka129 jo Leni ted jsme pochopila vy jedete až do OL to se přeci prodraží všechno a v Polance je to luxusnější z vlasní zkušenosti jak pokoje na spaní to je luxus a co se tyče i operačního salu a pooperační pokoj nevím líbi se mi více v POlance.Je to jen o penězích do Polanky to mám z domu 22km a do OL 80KM tak nevím co se tyče vyšše benzínu a počkej jak půjdete na chran bůh do IVF tak to tě omrzí jezdit každy druhy den do OL a věř budeš tam za ty první dny tak často až tě stoho bude bolet hlava,ja po tomhle nechci gyndaře vidět cca 6 měsíců určitě 😀 popřemyšlej o tom s mužem ale je to jen o penězích to je fakt.Jesli budeš chctít vidět fotečky z POlanky pošlu ti je na email🙂

lenka129
11. kvě 2011

@petra123 No já bych si na tu krev zašla klidně znovu ale mám teď po menzes a to předoperační se dělá před menzes tak bych musela zas měsíc čekat na tu laparku a to se mi nechce proto jsem tam volala jestli by nevadilo měsíc staré vyšetření, mi se to vše zkomplikovalo s tím že nenastaly měsíčky jak měly. Fotky mi klidně pošli já si myslím že jak budu už připravená na IVF což bych chtěla po te hydrolaparce když bude vše ok., tak se do té Polanky určitě objednám pro změnu je to pro nás také blíže no ale zatím jsme vždy jeli do Ol. mail: lenkalipusova@centrum.cz

petra123
12. kvě 2011

@lenka129 Leni jak to hodím do PC hned pošlu🙂a jak si pamatuji ja jsme na předoperační byla před ted myslím pač už jsme měla krev v moči bylo to den před menzes.Ani jsme nevěděla že to dostanu🙂)

lena.k
15. kvě 2011

Holky, pls, ktera jste z Ovy, kam jste chodily pro odber na hormonalni profil (2+3DC)? Nejlepe nekde v Porube. Diky moc.

petra123
15. kvě 2011

@lena.k Leni ja bych si zašla přímo do fakultky máš to jisté že ti to tam v laboratoři udělají pak někde na poliklinice v okolí.

lena.k
15. kvě 2011

@petra123 Peti, diky. Ja jsem se uz koukala na jejich www, ale nejak to tam nemuzu najit. Zkusim si tam rano zavolat, taky jsem si rikala, ze tam to snad delaji, a mam to hned za bukem.

petra123
15. kvě 2011

@lena.k musí to tam dělat víš kolik lidí tam chodí a měla by jsi vysledky druhy den na pohodu a máš to kousek proč běhat po všech čertech.

Udělala jsme si na revirní bratrské pokkladny abych se mohla dívat na to kolik co stojí pojištovnu a jen za tento rok mam jen učty z Fertimedu a masakr 44tis.+33tis za svoje za IVF a KET masakr jsem čuměla jak pero,uvažuji ted jak udělat druhy pokus aby to tolik nestalo☹ale určitě nechci už Hathig.a ještě uvažuji co dál aby to zase nestalo majlant

lenka129
20. kvě 2011

@petra123 Tak už mám po hydrolaparce vcelku to bylo bez problémů nic mě nebolelo teda 5 dní špinění ale šlo to a představ si že vše ok žádné srůsty nic prostě nic, tak to nechápu proč se to nedaří. V pondělí jedem na konterolu tak se domluvím co dál ale asi už na to umělé inseminace byly celkem 5 a nic to je fakt zajímavé. Jo jak píšeš že bys už nechtěla Hatchig, tak co to je je to tak moc drahé nebo je to k ničemu? Teda a ty částky to jsi platila ty všechno nebo "jen" těch 33tis. IVF chápu ale ten KET to je zmražení nebo co? Díky za odp.

petra123
21. kvě 2011

@lenka129 tak to jsme na tom stejně žadné znamky proč to nejde jen ten vaječník jeden problémovy asi je trochu užší než ma byt ale nedaří se no co jednou možna.-)Jinak hathing stojí 3500kč a je to naříznutí obalu vajička prí at se lepe uchatí ale myalím si že to bylo zbytečné.Ale je to jen můj nazor.Jinak za IVF to vyšlo jen v POlance s kontrolama 25tis. + kde maš benzín a Ket stojí zamražení 2500+2500 rozražení myslím + kontroly ale ja platila pak UTZ za 300kč pač to ti už nehradí pojištovna tak to vyšlo se vším všudy na těch 33tis.masakr a nic☹jsem vylečena aspon na rok však uvidíš sama jak dopadnete vy možna budte mít více štěstí než my🙂

Jinak mám krásna kotatka 4 tak kdyby jste někdo měl zajem dvě jsou rezava a druha šeda mourovata krásna,kdyby někdo měl zajem moc ráda na půli července pošlu do stěta s novýma paničkama🙂)

lena.k
30. kvě 2011

@lenka129 @petra123 tak jsem dneska absolvovala laparku a hydroskopii. Vsechno je pry v poradku, takze na jednu stranu jsme se ulkidnili, na druhou zase nevime, proc nam to nejde 🙂 Pristi pondeli jdu na kontrolu, tak uvidime, co se jeste dozvim. Jinak zakrok v pohode, veskery personal uplne uzasny, narkozu jsem taky snasela docela dobre (byla jsem poprve, tak jsem mela trochu vitr).

@petra123 Na ty krevni rozbory jsem nakonec sla do Moji ambulance, jsem tam registrovana, tak jsem si rekla, ze za zeptani nic nedam. Nejdriv se sice moc netvarili, ale nakonec mi odbery udelali a do dvou dnu jsem mela vysledky. Myslim, ze nebyli nadseni spis jen proto, ze z toho asi nic nemaji, vubec nic jsem neplatila. Bydlim hned naproti, takze to pro me bylo pohodlnejsi, nez jet do fakultky.

petra123
30. kvě 2011

@lena.k Leni tak to jsme dvě nic nám není a mimi nikde???????nechápu ale gratuluji že to to dopadlo dobře 🙂 a taky jsme byla na narkoze v ve Fertasu🙂)a taky jsme měla vítr ale nakonec v pohodě🙂

mysiiickaaa
31. kvě 2011

ahojky holky, jak se vám tady daří? nám to taky nešlo a nikde nebyl problém a nakonec to vyšlo když jsem to nejmíń čekala takže držím pěsti 😉

lena.k
1. čer 2011

@petra123 ja jdu v pondeli na kontrolu, tak tam bych se mela dozvedet vysledky postkoit testu a hormonu a jeste si necham podrobneji vysvetlit ten spermiogram (byl v norme, ale nic super 🙂), tak uvidime.

petra123
1. čer 2011

@lena.k tak držím palečky pak napiš jak jste dopadli🙂a neboj pokud byl v normě tak bud v klidu my máme spermiogram ukazkovy a stejnak no commet.Já jsi ted užívam života kašlu na děcko ted stejnak nemáme peníze na další pokus tak ted dávam si aspon dohromady zahradku a vš kolem domečku práce je tak aspon tohle klape a chlap v pohodě sice ho to mrzí bo roky letí ale když příroda a ani bůh po 6 letech marného snažení prostě nic neuděla ani po modlidbach tak nevím v co už věřit.Tak prostě ted se léčím stoho všeho bylo to hodně na moji psychyku od ledna do dubna a jen samé sklamaní tak ted nechci aspon do preventivky což bude asi až v listopadu gyndaře ani vidět. 🙂 Tak leni ted se do toho pust a doufám že ty aspon budeš mít více štěstíčka než já a chlap.

lenka129
2. čer 2011

@petra123 Ahojky chci se zeptat určitě budeš vědět, dnes to je 1 den mens. jsem se měla objednat do fertimedu na 17 den cyklu a chci se zeptat to mi už předepíšou nějaké ty injekce a další hormony před tím IVF toho 18.6. na 10dní? Něco tam o tom doktor mluvil ale teď nevím jestli to bude už od toho 17 dne cyklu asi budu mít ten dlouhý protokol prý je to účinnější pro to IVF. A na marodku můžu 6. den od toho 17. dne cyklu? Asi si vemu před tím dovču ty injekce a další hormony mi asi nebudou dělat moc dobře, jak si to snášela ty, jestli můžu vědět a měla jsi dlouhý nebo krátký prot. Díky

petra123
3. čer 2011

@lenka129 Leni jo budeš mít dlouhy protokol nedostaneš nic asi ti jen vysvětlí co tě čeka udělají UTZ a pak se bude čekat na MS vyfasuješ Synarel a pokud ti ho naordinují na 9 dní tak maš dlouhy protokol pokud ti k tomu hned dají injekce rano fostimon a večer puregon tak si začneš pichat už 3DC myslím dalších měsíčků tak ve zkratce:DLOUHY PROTOKOL:od 1DC-9DC syranel do nosu 2x denně a pak injekce a KRARTKÝ PROTOKOL 1Dcsyranel a myslím 2nebo 3DC hned injekce fostimonu a puregonu asi do 11DC podle toho jak ti budou reagovat vaječníky a růst folikuly u mě dlouhy nezabral tak jsme hned další měsíc šla na krátky.Jinak injekce jsme snašela dobře ale dva dny pře OPU punkcí tak už bolelo břicho a dost musíš hodně pít min.3l denně vody nebo dostaneš hypersyndrom a jsi v dupě tak hodně pí od 1DC a bude ti dobře ten pitny režim měj až do zavedení embrijek do bříška.
Nemocenskou jsme si brala až 6DC od měsíčků jinak jsem začatek brala dovolenou.

lenka129
3. čer 2011

@petra123 Díky za info já myslela že už toho 18.6. mi dají nějaké hormony tak to nevím proč mě objednali zrovna 17 den cyklu ještě říkal doktor že to musí být 17. den, no nic. Chci se ještě zeptat jak dlouho si měla nemocenskou? Takže ten dlouhý protokol je na těch 10 dní a pak jdu hned na odběr vajíček a za 4 dny po odběru je zavedou, jestli to dobře chápu. A pokud by se to nepovedlo že by ty folikuly nenarostly tak pak další měsíc po menzes krátký prot. a to se už vše platí, máme si tedy ty peníze už připravit sebou?

petra123
5. čer 2011

@lenka129 Tak DLOUHY PROTOKOL:od 1DC až do cca 9DC si budeš jen stříkat synarel do nosu a ten 9dc asi tak půjdeš na kontrolu a tam se ukaže kolik a jak velké máš folikuly ten 9DC by jsi měla dostat injekce a začína další etapa a to je pichaní si tak na odběr by jsi šla počítek pokud ti zabere syranel.Tak odběr vajiček pokud by ti udělali asi až kolem 20DC proto dlouhy protokol a po prodloužené kultivaci asi po 72h ti zavedou embrijka do bříška a zbytek podle toho jaké budou kvality zamrazí.

Ja mě nemocenskou měsíc a tyden bo jsme hned šla po ET neuspěšném hned na KET který byl taky neuspěšny.A o peníze si řeknou neboj. 🙂

lena.k
6. čer 2011

@petra123 tak jsem po kontrole. Vejcovody a vsechny mozne nalezy na nich a v deloze jsou OK, takze tady neni zakopany pes. Geneticke testy OK, hormon profil OK. Spermio by mohl byt lepsi, ale i horsi, je to pry horsi prumer, ale na IUI to staci. U me to same s ovulaci, foliky mam, ale male. Minule kolem ovu byly 17mm. Takze mam Clostik, od 5 do 10DC, pak kontrola a pak sa ukaze 🙂

petra123
6. čer 2011

@lena.k ja mam folikuly vždycky pěkné ale mam ovulaci až od 15-17dc docela pozdě ale dozrají tak neboj u tebe to bude asi stejné jako u mě jsme obě v pořadky ale i chlap je OK až moc a stejnak nevíme kde je zakopany pes sama tomu nerozumím☹

lena.k
6. čer 2011

@petra123 ja mam cykly 30dni a ovu taky kolem toho 15-16DC. Dneska jsem 15DC, takze uz asi moc neporostou - spoleham na clostik, ze mi je nafoukne 😀 Jeste zkusim nekde na netu pohledat nejake vitaminy na ty spermie, jestli teda vubec nejake jsou.

petra123
9. čer 2011

@lena.k jj SElen+zinek to jsou vitamínky pro muže🙂

lena.k
10. čer 2011

@petra123 nasla jsem neco, co se jmenuje Fertiman, obsahuje to vice mene vsecny vitaminy, ktere maji nejakym zpusobem vliv na spermie (alespon podle toho, co jsem nacetla na ruznych tech serverech o neplodnosti). Akorat u nas v lekarne to nemaji, tak musim jeste hledat jinde. Nicmene, co me teda zarazilo: ja jsem se v pondeli na te kontrole ptala, jestli neco je na ty spermie, vitaminy a tak, a Holub (teda myslim, ze to byl Holub 😀 , ja je tam jeste moc neznam), jen procedil: Neni 🙄 . Me ten chlap prijde furt nastvanej. Ja mam "stesti", ze chodim v pondelky, a krome Sobka poprve a jednou toho mladeho, co mi delala laparku, je tam vzdycky tenhle zababucenec. To se clovek hned citi lip, kdyz se na nej kouka 😀

xfodorka
13. čer 2011

Ahoj, jmenuju se Jana a chtěla bych se přidat k vám, dozvěděla jsem se tady dost užitečných informací a tak chci taky ev. přispět nebo se zeptat na pár věcí.
Myslím, že začínám bláznit, mám za sebou 6 IUI ve Fertimedu a v Září se chystáme na 1. IVF, mám ale strach, že problém je spíše v psychice, "myslím, že na to moc myslím"... 🤐 😀 (to zní dobře 🙂 ), chci se zeptat jak to řešíte??? a taky vám každý říká, že to nesmíte tolik chtít??? Jak můžu nechtít něco co chci??? asi jsem už zralá na psychaitra... 😕 😖
Jinak manžel měl 1. spermiogram v horším průměru, tak jsem mu sehnala selen se zinkem a další měl už nadprůměrný, jen donutit ty chlapy aby něco brali pravidelně....to je teda nadlidský úkol.
Leni, kdy se chystáte na to IVF a kam (Polanka nebo Olomouc)?

lenka129
14. čer 2011

@xfodorka Ahojky jestli byl dotaz na mě tak chystáme se už od ledna ale nejdřív byly IUI 5x a nic pak hydrolap. vše v pořádku a chlop tež v pořádku a furt nic já už na to ani nemyslím ale asi je to někde v podvědomí uloženo ale s tím se nedá nic dělat a taky mi říkají nemyslet na to ale jim se to snadno řekne. 17.6. jdu na kontrolu a mám se dovědět co dál ohledně toho IVF a asi bych měla začít s tou přípravou první den cyklu což mi vychází kolem 25,26.6. no a jak mi už psala Petra tak je to tak na 20 dnů te stimulace já mám mít ten dlouhý protokol prý je lepší než ten krátký pr. tak snad to vyjde.

petra123
15. čer 2011

@lenka129 Leni moc na ten dlouhy nespolehej jesli ti vyjde budeš opravdu jedna z mála co zabral syranel hned moc ti přeji at ti vyjde hned at nemusíš čekat měsíc ja bych ted už šla hned zase na krátky ted zabíra určitě.Tak pak napiš 17 jak jsi dopadla bude tam asi DR.matlak je to kamarad super gyndař takovy maly s brilkama🙂)
@xfodorka mam taky za sebou 3IUI a jedno IVF a pak KET a nic moje psychyka je tím tak narušena že jsme to vzdala nesnažím se nemyslím na to když se někdo zepta řeknu jim ve stručnosti a pak zkončím ale znamí se už neptají chvála bohu a ted mam jiné starosti a jak si vzpomenu na dítě hned za vteřinu začnu myslet na něco jiného na nějakou blbost bo stejnak bych zase byla sklamana tak raději už na to minimalně myslím a je mi líp těším se na letní akce planuji a tak a kašlu na to🙂
Holky moc vam přeji at vam to vyjde na poprvé at se zbytečně netrapíte jako já☹ale pal to četr hold nemam štěstí ale jednou příjde možna.-)

petra123
15. čer 2011

Jo a ještě omezila jsme se dívat na kočarky a tak na netu a tady na koníkovi píšu jen tady do fora a chodím tady jen kvůli lenuli at se dozvím co tam nového🙂)

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru