KET, čím podpořit úspěch?

petulinka17
8. říj 2015

Ahoj holky, nevím zda tu již podobná diskuze není, ale nenašla jsem, proto zakládám novou. Z prvního IVF máme 3letého syna, nyní by jsme chtěli sourozence a čeká mě třetí a poslední KET (dva předešlé bohužel nevyšli 😢 ). Chtěla bych se zeptat jestli některá nemáte zkušenosti s nějakýma bylinkama, vitamínama, přípravkama apod., kterými bych mohla podpořit úspěšný KET 🙂 předem díky za Vaše tipy a rady ;)

pety91
9. říj 2015

Já bych si pouze brala vitamíny pro těhotné.Jinak bych byla opatrná.

anina32
9. říj 2015

Jsme na tom podobně, také mám 3letého syna na první pokus z prvního IVF. Mě lékař v CARu předepsal při třetím KETu injekce na ředění krve, i když objektivní důvod nebyl, ale podle něj to prý pomáhá v uhnízdění. Leč u nás nezabralo a i druhý pokus IVF pak skončil propadákem, měli jsme jen jedno embrio a to se neuchytilo. Při KETech jsem brala femibion, při IVF calibrum babyplan, tak jako u prvního cyklu. Kamarádka se kterou jsem se seznámila při tom prvním IVF, také jim vyšo napoprvé, má tříletou holčičku, má podobnou zkušenost, také už pak KETy ani další dva cykly IVF nebyly úspěšné. Držím pěsti ať vám se zadaří, dej pak vědět, třeba nás to nakopne a zkusíme ještě třetí poslední IVF 😉

anina32
9. říj 2015
aquila
9. říj 2015

Holky, byla jsem na tom podobně. První dcera se povedla hned při prvním IVF, pak jeden KET, druhej a nic. Už jsem byla psychicky v pr.... Ale nevzdala jsem to a nastudovala si co šlo a nevím, možná v tom bylo trochu toho "víra tvá tě uzdraví", každopádně to klaplo. Z vitamínů jsem brala pokaždé Femibion, ale u třetího KETu jsem vyzkoušela akupunkturu bezprostředně před a po transferu, 5 dní jsem jedla čerstvý ananas i s tím středem! a jedla jsem chilli v tabletách. Jo a každej den 2 dcl červenýho vína. Prostě jsem si řekla, že vyzkouším všechno co by mohlo pomoct a povedlo se! Sice se to může zdát někomu divný, ale kdo nezažil, nepochopí... Moc držím palce!!!

petulinka17
autor
9. říj 2015

Holky, děkuji za Vaše příběhy a rady 😉 @anina32 injekce na ředění krve si píchám už od prvního IVF (mám něco se srážlivostí krve), takže u mě to asi taky nebude mít vliv ☹
@aquila - to s tím ananasem, chilli v tabletách a vínem jsem ještě neslyšela 🙂 zajímavý....a můžu se zeptat, kdo Ti to poradil nebo kde jsi si to přečetla? Děkuju.

andela01
31. říj 2015

ahoj holky, nám se podařil ET při třetím ivf a po novým roce chceme jet pro sourozence - na KET. Snad se nám zadaří. Nevím nevím, jestli bysme šli do 4. ivf. Joo a s tím ananasem a chilli jsem to taky slyšela. Já teda jedla jen ten ananas a grepy, ty prý taky pomáhají k uhnízdění. Tak hodně štěstí 🙂

petulinka17
autor
1. lis 2015

Ahoj @andela01 děkuju za Tvůj příběh 🙂 takže myslíš že ananas a grepy Ti pomohli?

andela01
1. lis 2015

@petulinka17 ahoj, já myslím, že asi trochu na tom něco bude 😉 jen pozor s tím ananasem. Může být projímavý. A to by po transferu nebylo dobrý (na to mě upozorňovali i v CARu). A kdy se na KET chystáš? My chtěli po novým roce, ale pořád kojím a nemám MS. Tak jsem tam volala a prý minimálně 3 měsíce nemám už kojit. Takže teď řeším dilema, jestli přestat kojit a jet si pro brášku nebo tomu nechat volný průběh a zaplatit si další rok pro mrazáčky sněhuláčky 🙂 A do jakýho CARu jezdíš, jestli se můžu zeptat?

petulinka17
autor
1. lis 2015

@andela01 aha, a je nějaký "návod" jak často a kdy ten ananas a grepy jíst? 🙂
Jezdím do CARu v Karlových Varech a teď 4.11. jdu na KET 🙂
A kolik je malé/malému, že ho ještě kojíš a chtěli by jste už druhé?

andela01
2. lis 2015

žádný "návod" není. Nevím jak ostatní holky, ale já třeba chilli nechtěla riskovat, tak jsem si koupila grepy a ananas. Dávalal jsem si jeden den 1/2 grepu, druhý den pár kousků čerstvého ananasu, další den 1/2 grepu a zase ananas. Tak jsem to opakavala. Množství jsem nijak nepřeháněla. Poctivě jsem první 3-5 jen ležela a pak už jsem se hýbala normálně, jen žádný přetěžování. Hlavně se moc na to neupínej, psychika dělá hrooozně moc.
Máme holčičku, která bude mít teď v listopadu rok. Je to naše prsomilka 😀 Chtěla bych děti blízko u sebe a dva roky rozdíl mi připadá jako ideální. Ale asi to budeme muset posunout. Nechci ji odříznout od kojení, tak tomu necháme volný průběh 😉

petulinka17
autor
2. lis 2015

@andela01 děkuju za rady 😉 a jedla jsi to ovoce od transferu nebo jen před? nebo jak? Ovocem by se snad nemělo nic zkazit 🙂 Já při prvním IVF dělala vše normálně, chodila do práce, nic neužívala, a v pohodě se zadařilo....kdežto teď jak jsem doma (na mateřské), tak je to horší 😒
Já bych tomu taky nechala volný průběh 🙂 přeci jen Tvoje mlíčko je pro ní to nejlepší co jí můžeš dát 🙂 já kojila do 16ti měsíců. Já chtěla navázat na mateřskou, takže jsem chtěla rozdíl cca 3 roky. No ale bohužel se nedaří ☹ teď už mi zbývá jen měsíc do nástupu do práce a do toho malej nechce být ve školce ☹

andela01
2. lis 2015

@petulinka17 ovoce jsem jedla od transferu. Pokazit tím samozřejmě nic nemůžeš, ale je to jak se vším - s mírou 😉 Tak třeba nastoupíš do práce a povede se normální cestou. Teď vím o jedné holčině, která šla na KET jednoho embryjka a čeká dvojčátka . To druhý přirozenou cestou. Mazec, co?

petulinka17
autor
2. lis 2015

@andela01 tak to je opravdu mazec 😕 to by se manžel zbláznil 😀 je úplně alergický na to, že bych si chtěla zavést dvě embryjka, že by z toho mohla být dvojčátka 🙂

andela01
2. lis 2015

@petulinka17 tak my si třeba nechali zavést dvě a to jedno to vzdalo. A máme krásnou holčičku 🙂 Nevím, kdyby jsme šli jen do jednoho, jak by to dopadlo 😉

petulinka17
autor
2. lis 2015

@andela01 já bych taky radši dala "pro jistotu" dvě, ale manžel je zásadně proti, ani gynekolog v CARu to moc nedoporučuje 😒

andela01
2. lis 2015

@petulinka17 je to tvoje rozhodnutí. Ale jestli je manžel tak zásadně proti, tak to se budete muset domluvit 😉 My jdeme zase určitě do dvou 😉

kiskamca
3. lis 2015

ahojte zeny, ja jsem byla na ketu prave pred 13dny a zitra jdu na krev a utz. Z tt je mi ale jasne, ze se to povedlo! Ducha jsem objevila uz 7. den a ted je tam mega carka. Uz mam za sebou 2x ivf, obe uspesne, takze mam doma 2 kluky! A jeden mrazacek nam zbyl, tak jsme do toho sli, a ono to vyslo. Trochu se toho obavam, protoze mladsi syn ma neco pres rok a je to pekny rarach. No ale chtela jsem rict, ze jsem se teda po ketu vubec nesetrila, s tim prckem to nejde, porad ho musim zvedat a tahat, a stejne to vyslo. Takze pokud to tak ma byt, tak to tak bude.

petulinka17
autor
3. lis 2015

@kiskamca krásný pozitivní příběh 🙂 moc Ti to přeju a zároveň závidím... Snad se zadaří i mě na poslední pokus, zítra mám KET 😉

andela01
3. lis 2015

@kiskamca tak to je super 🙂 Vím, že se to nemá, ale tiše závidím 🙂 Snad i nám se zadaří 😉 Přeji vysoký hcg a dobrý zprávičky od doktora 😉 Dej vědět 😉

andela01
3. lis 2015

@petulinka17 tak tfuj tfuj tfuj, moc na Tebe budu zítra myslet a držet palečky 😉

petulinka17
autor
3. lis 2015

@andela01 moc děkuju 😉

kiskamca
3. lis 2015

@petulinka17 zitra hodne stesticka, at se zadari, a hlavne se nestresovat 😉

kiskamca
3. lis 2015

@andela01 my sli taky pri obou ivf do dvou embryi a vzdy z toho byl jeden kluk, jen ted na ten ket nam vysel jen jeden a vyslo to taky 🙂

andela01
3. lis 2015

@kiskamca to je úplně super výsledek. Taky jdeme určitě zase do dvou. A my bychom byli šťastní, i kdyby to byli dvojčátka. Vůůůbec by mi to nevadilo 😉

petulinka17
autor
3. lis 2015

@kiskamca děkuju 😉 opravdu máš obrovské štěstí 🙂

andela01
3. lis 2015

@kiskamca @petulinka17 holky, tak oběma vám to mooooc přeji a na nás se snad štěstí taky usměje. Zítra držím palečky a určo dejte vědět, co a jak. Vezmu si z vás ponaučení 😀 Zatím budu kojit dál, necháme tomu volný průběh. Třeba se odstaví brzo, třeba ne. Ale určitě ji nebudu brát mlíčko, když je to takový to naše "wow" 😀

zdenka35
3. lis 2015

@aquila Toto jsem tez absolvovala,krom chilli 🙂 ,ale me pomohli hlavne Frantiskovy lazne po kterych jsem sla hned ten cyklus na ket 🙂

andela01
4. lis 2015

@petulinka17 @kiskamca Tak co holky? Myslím na Vás, držím palečky a nic nedělám 😀

petulinka17
autor
4. lis 2015

@andela01 to je milé, že na nás myslíš 🙂 já už to mám za sebou, nyní odpočívám 🙂

andela01
4. lis 2015

@petulinka17 jen odpočívej a přeji, ať se mimísek pěkně zavrtává 😉