• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Klidový režim po IVF. Co to je?

29. června 2016 
Zrdavím holky. Jsem po ET a sbírám info zkušených nebo názory těch z vás, kdo s tím má jakékoliv zkušenosti, tak prosím poraďte. Bylo mi řečeno, že mám š dny dodržovat klidový režim ale co to je?To je hodně široký pojem takže poctivě ležím a jen na wc a nic nedělám.Děkuji všem za příspěvky.
27. srp 2008 v 08:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
:frowning2:
27. srp 2008 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
mango já na ivf nebyla,ale zkus se zeptat holek v jiných témách.zadej si IVF a vyjede ti jich spousta,ale dodržuješ to správně,odpočívat,nenamáhat se...
27. srp 2008 v 08:34  • Odpověz  • To se mi líbí
mango probíralo se to tady už tolikrát a co člověk to názor. Já jsem dodržovala klidový režim, ale rozhodně jsem neležela. Mně doporučili - neběhat, necvičit, nic nezvedat, neuklízet, nežehlit, nesexovat, nekoupat se-ve vaně, v rybníku, v bazéně-nikde. První tři dny jsem ani moc nevařila, byla jsem na to nachystaná, tak jsem jen ohřívala,pak už jsem i něco ukuchtila. Seděla jsem na zahradě a četla si, seděla jsem nebo pololežela s noťasem, prostě jsem se snažila odpočívat, ale ne tak abych z toho magořila, že jen ležím a bojím se i pohnout. Pokud si myslíš, že bys něco neměla dělat, tak to nedělej, však se to týden,dva nezblázní. Hlavně jde o tvůj dobrý pocit!!! Tak moc držím palce :wink: :slight_smile:
27. srp 2008 v 08:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ok děkuji za radu :wink: já vím, že co car a člověk tak to názor ale rada od někoho kdo to má za sebou vždy pomůže :slight_smile: tak faj dneska zkusím pomalu hodit po bytě a normálka fungovat ale nic tedy nedělat a snad to bude v pohodě :unamused:
27. srp 2008 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Mango já jsem tedy ležela a nic nedělala.Měla jsem hrozný strach.Švagrovka se sestřenkou obě dělaly vše normálně a nevyšlo.po druhé už švagrová ležela a vyšlo.Může to být náhoda.Některé holky normálně pracují a vyjde to.Záleží na Tobě.Hodně štěstí :slight_smile:
27. srp 2008 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojki, holky! Jsem 3 den po embryotransféru a docela odpočívám. V Caru mi řekli, že se nemám namáhat, jako v tom, že nemám uklízet, zvedat těžké věci,ale normálně dělat to co jsem zvyklá. Po většinu dne polehávám, čtu si a nebo se projdu po bytě, tak uvidím. Taky by mě zajímalo, jestli musím celý den ležet, byli jsme na tom poprvé, tak co vy na to? :slight_smile:
11. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@haniss mě řekli v CAR když jsem byla na IVF že pokud se to má chytnout, chytne se i kdybch normálně pracovala, nemá se jen namáhat břicho a koupat v horké vodě, můžeš chodit na procházky, uvařit si oběd a podobně, hlavně se nestresovat a věřit :slight_smile: já to tak dělala a jak vidíš, náš poklad bude mít už 17 měsíců. V září jdu na durhý IVF a rozhodně si nebudu moct dovolit ležet, budu muset s prckem normálně fungovat a věřím, že šande bude stejná
11. srp 2010 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
To jsi mě troku uklidnila Rioko, včera u mě byla kamarádka, že mě přišla zkontrolovat a říkala proč neležím, že mám ležet atd. Trochu mě z toho všeho vylekala, jako bych něco porušila nebo co. Možná je to spíše psychické a pořád na to musím myslet, abych něco nezanedbala, nebo aby mi pak manžel nevyčítal, že je to tím, že jsem neležela a neudělala pro to vše. Můj režim je zcela klidový, ráno vstanu, posnídám, něco si pak v leže přečtu, pak si dám oběd, po obědě kouknu na filmík a pořád dokola. Vám to vyšlo hned napoprvé? A kolik jste jich měli zavedených?
11. srp 2010 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@haniss tak já jsem zářný příklad toho neležet a nestresovat se.Měla jsem tři ivf všechny jsem proležela ,pajk jsem šla na minimálku a po transferu jsem šla do Ikei v Brně a hodinu cety v autě po nááádherné dálnici :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .Myslela jsem,že tam bobka vytřepu.Každý den jsem si pak dala dvě deci červeného vínka a dělal vše normálně jen nejezdila na kole a ejhle budeme mít skoro rok.Tím jak se leží naprokrvuje se děloha a jak řekl dr. ležením se ničemu nepomůže. :grinning:
11. srp 2010 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to jste mě trochu uklidnily holky, no snad je na tom něco pravdy, co je silné a zdravé tak se chytne i kdybych šla třeba na malou procházku a chovala se ,,normálně" jako vždycky. Kamarádka byla taky již tolikrát, měla zkušenosti, že když ležela tak nic a teď má dvojčátka a po zavedení nakupovala dárky na Vánoce, prostě dělala z čeho měla radost, takže holky, hurá do toho, rozmazlovat se a rozmazlovat, však si to zasloužíme :grinning:
11. srp 2010 v 18:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, jak jste zvládaly to čekání? Fakt jste vydržely udělat si test až za 14 dní? To bude doba... :frowning2:
11. srp 2010 v 18:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Poprvé jsem v Caru přenocovala a celou dobu ležela až do menses :confounded: , takže klidový režim zbytečně. při 2.IVF jsem odmítla přenocovat v Caru, jela jsem domů 150km(z Olomouce do Ostravy), ještě nebyla dodělaná dálnice, takže cesta celkem drncací :slight_smile: , doma jsem si lehla, ale následující dny už jsem neležela. Byla jsem doma na nemocenské, ale jenom proto abych měla klid, dělala jsem všechno, kromě namáhavých prací. A povedlo se. Test jsem si dělala, jenže cca 10dnů po transferu(neměla jsem prodlouženou kultivaci, embryjka byla 2 dny stará..) a na testu nic, tak jsem to obrečela, a když menses nedorazila a já to mám přesný jako hodinky, tak i přesto jsem si počkala až na výsledky krve. A povedlo se :slight_smile: Takže jestli můžu poradit, dělej co tě baví a těší, jen ať to není nic těžkýho a netestuj dřív než po těch 14dnech, ať nejsi zklamaná jako já a zbytečně, protože to všechno může být jinak :wink: . Držím palce!!!
15. srp 2010 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahojky holky-
přidávám se k debatě...jelikož už mám za sebou taky 2ivf ale bohužel neúspěšně...
S tím klidovým režimem já osobně jsem si vždy vzala nemocenskou abych byla opravdu v klidu
a nenervovala se v práci...Ležela jsem relaxovala,nic netahala,občas si udělala krátkou procházku po venku
a tak pohoda , ale bohužel i přesto se to nepodařilo..takže to asi v tom nebude ,ale myslím si že je lepší být v klidu doma odpočívat polehávat relax....
na podzim se chystáme na 3ivf tak doufáme že to už konečně vyjde..... :frowning2: :unamused:
tak držím všem pěstí ....... :wink: :slight_smile:
20. srp 2010 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, přidávám se k debatě. Jsem 4den po ET jednoho embryjka ( již jako samoplátce) a mám hrozný dilema jestli nemohu jít do bazénu, jelikož dnes se asi rozteču :frowning2:
Nemáte někdo zkušenosti?
20. srp 2012 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculam Ahoj, do bazenu ani rybniku bych nesla ani nahodou, lekar mi to zakazal, doma jen sprchovani, zadna horka voda.
24. srp 2012 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucido Děkuji za info, už jsem myslela, že tato skupina je pasé :slight_smile: No nicméne jsem nešla, svědomí mě to nedovolilo, jednou mě manžel opláchl hadicí :slight_smile: ale dalo se to jinak vydržet :sunglasses:
24. srp 2012 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaculam Ahoj, není vůbec zač děkovat. Na této diskuzi jsem čistě náhodou, jinak spíše na těch o KETu či IVF. Tak se opatruj, aby se zadařilo :slight_smile:.
24. srp 2012 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Po IVF jsem celý měsíc lezela a nešla jsem ani ven. Potom co mi mé druhé těhotenství bylo potvrzeno, jsem pravidelně dodrzovala denní půlhodinové vycházky.
11. črc 2014 v 08:12  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Žádný speciální režim jsem něměla,šla jsem rovnou po víkendu na pět nočních. Povedly se dvojčata. :grinning:
22. únor 2015 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
no, takže přestávám být šílená z toho, že bych "jen" měla ležet a jdu si uvařit oběd a něco málo poklidit :slight_smile:
3. zář 2015 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Já mám zavedeno jedno embryo a na krev jdu AZ za týden , ale ze bych jen ležela to ne. Neschopenku mam , ale normalne uklízím , vařím , Peru proste v se jak dřív. Akorát nezvedam nic těžkého ,ne koupu se v bazénu ,žádný sex a nechodím cvičit. Jezdila jsem na kole a chodila běhat. Odpočívám když se mi chce a když ne ,tak si třeba za celý den nelehnu. Spis to beru podle toho jak se cítím. I tu skleničku vina si dam když mám chuť. Mé řekli ,že nikde není dokazany , že když celý den lezis , že je naděje větší. Já spis potrebuju zaměstnat , abych na to nemyslela.
3. zář 2015 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@ela01 Přesně tak. Já to dělám taky tak jsem 9 dní po transferu.
3. zář 2015 ve 12:55  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (36. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Neměla jsem žádný klidový režim. Jen 20 minut ležení na klinice a pak řekl pan primář, že mám dělat vše co chci a jsem zvyklá. Poprvé jsme se bála, polehávala, byla na neschopence, prostě odpočívala a nepovedlo se :frowning2: . Další pokus jsme absolvovala v neděli dopoledne, trochu si odpočinula, navečer jela busem 200km domů, na pondělí si vzala dovolenou a trochu odpočívala a užívala si volný den a pak normálně do práce a dělat vše jako obvykle. No a dnes je to už rok, náš poklad se narodil po bezproblémovém těhotenství a jsou mu právě 3 měsíce:wink::wink:
3. zář 2015 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky když jste čekali zda to vyjde nebo ne... pobolivalo vás na jak něco před MS? Já jsem dnes 6ty den po ET. Bylo mi vložena jedna blastocysta 6 ty den po odběru. Měli jsme prodlouženou kultivaci. Na zmrazení bohužel nic. Děkuji za odpověď a držím všem pěstičky :blush:
28. čer v 19:09  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@lena101 taky jsem tu vznášela přesně tuto otázku,kdyz jsem byla v tvé situaci...mě pobolivalo a to docela dost, vlastně mě pobolivá a cítím to i teď když jsem v 6+5tt,ale řekla bych, že už je t o mírnější,taky jsem docela dost cítila prsa ... přeji moc moc štěstíčka :slight_smile: :wink: :slight_smile:
28. čer ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@molia Děkuji moc za uklidňující odpověď. Snažím se byt v pohodě dělat jakoby nic. Už se těším na víkend, to už by snad mohl test něco ukázat. Věřím, že se to povede, musí..... Bylo to 1 Ivf a snad poslední. Nezbylo nám nic na zmrazení, tak bych musela vše podstoupit znovu :expressionless:... to se mi úplně nechce. Tobě se to povedlo hned? Taky přeji moc štěstíčka ať jste s miminkem oba, obě v pořádku :blush:
29. čer ve 12:08  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek