Kolik embryí na IVF?

kapunka
13. říj 2008

ahoj řešily jste nebo řešíte tuhle otázku?? díky za zkušennosti.... 😉

katuska23
13. říj 2008

kapunko já bych si nechala dát dvě.Většinou se dává 1-2,ve vyjímečných případech dle rady lékaře i tři 😉

kapunka
autor
13. říj 2008

no my jsme si řekli maximálně dvě - prý když bude jedno hodně dobrý dají jen jedno..já se toptiž moc bojím dvojčat.. 😖

katy2
13. říj 2008

mne vlozili pri 2.IVF 3 a dnes som sa dozvedela uzasnu spravu, ze to vyslo... hcg je dost vysoke... mozno budu dvojicky....

kapunka
autor
13. říj 2008

a proč tři? to se prý už moc nedělá...moc držím palečky, to je bezva že ti to vyšlo!!!!! 😀 😀 😀

katy2
13. říj 2008

mne vlozili tri kvoli veku, aby bola vacsia istota, ze sa chytia.... a ja by som dvojky prijala, tak nebol problem....

kapunka
autor
13. říj 2008

ajo..a kolik ti je jestli můžu?

katy2
13. říj 2008

38

kapunka
autor
13. říj 2008

jej tak to je super, že ti to vyšlo..mě je 32, jsme po mimoděložnim....

katy2
13. říj 2008

drzim ti palce, aby si sa aj ty dockala 😵 😵 😵

kapunka
autor
13. říj 2008

děkuju - ted stumuluju a ET nekdy kolem 28 - máme prodlouženou kultivaci i as. hatching, tak ted hlavně aby se jich urodilo co nejvíc... 😲

katy2
13. říj 2008

drzim palce...😵 😵
a budes doma alebo budes chodit do prace? ja som od OPU na PN a uz ostanem do konca na rizikovom

kapunka
autor
13. říj 2008

já nevím, nemám tšžkou práci - přijedu autem sedím u compu a pak zase domů..tak nevim...navíc nejsem zaměstnanec a tak to mám blbý s mateřskou....náš systém je vůči OSVČ nevstřícný....a to si všechno platim...

marinka
13. říj 2008

No někde v CARu už tři ani nedávají, jen dvě. Já jsem si nechala dát dvě a chytlo se jedno 😵

kapunka
autor
13. říj 2008

😀 😀 😀

nám říkali, že když bude jedno hodně dobrý tak dají jedno s as, hatchingem...když nebude tak dvě s a.h. 😅

tetes1
13. říj 2008

ahoj, no já nad tím teď skoro denně přemýšlím, jestli jedno nebo dvě.Nedokážu ani odpovědět na otázku co by pro mě bylo horší,jestli kdyby IVF nevyšlo anebo kdyby to byli dvojčata 😅 Leckdo říká, že když dvojčata trochu povyrostou je s nimi méně práce než s jedním,páč si dost vyhrajou spolu. Jenže já ani s dítětem nechci přestat "žít" i svůj život a ne jen maminkovský....

dckami
13. říj 2008

také jsem tuto otázku řešili - máme doma prvňáčka a tak jsme se rozhodli, že chcemema pouze 1 mrně. Ale nakonec nedošlo ani k OPU, takže nás další rozhodování čeká asi až po vánocích 😅 . Nereagovala jsem na zvolenou stimulaci (dlouhý protokol), takže mi jí lékař zastavil. 😢

tetes1
13. říj 2008

dckami: a k čemu se přikláníš?
já mám i strach,že bych si dvě děti tak neužila jako jedno, na takové to mazlení, že by to byla prostě jenom honička....

myskyva
13. říj 2008

ahojte
tak já taky dvojčata moc nechci,nějak si sebe se dvouma dětma najednou nedovedu představit a ani nevim kam by jsme je v našem malym bytě dali 😖 o kočáru ani nemluvim 😅 takže jsme spolíhali na štěstí že ze 2 embrijek bude jedno mimčo 😒 2x2 embria - nic ☹ ,takže mám pocit že já se dvojčat nemusim bát i kdyby mi dávali 4embria najednou 😅

jabber
13. říj 2008

Tak kamarádka, která měla 3 neúspěšné pokusy, měla při každém 2 embrya a nechytlo se nikdy ani jedno. Na čtvrtý pokus jí dali 3 embrya, chytly se (jak na potvoru) všechny, takže podstoupila redukci na 2 a má dvojčátka 🙂

vm72
13. říj 2008

Tak k tomuhle mám taky co říci...
My jsme na tom podobně-taky moc nestojíme o dvojčátka.Máme už jednu dcerku a hlavně manžel,na kterém by byla veškerá tíha financování není pro.Vlastně ho chápu...
Když jsem měla po OPU 11 embryjek,byli jsme na 100% rozhodnutí nechat si zavést jenom jedno.V CAR jsem to s Dr.řešila a nijak mě do dvou netlačil.Nevyšlo to...
Přišel 1.KET a já se znovu rozhodla pro jedno.Nevyšlo to...
Při 2.KETu jsme už byli oba s manželem rozhodnutí pro 2 embryjka.Hrozně moc jsem si od toho slibovala a strašně těžko se smiřovala s tím,že to opět nevyšlo.
Přišel 3.KET(museli rozmrazit všech zbylých 5 embryí) a já měla k transferu 3 embryjka.
Řekli mi teda,že jedno je jedničkové kvality,druhé průměr a třetí že nemá moc velké šance se uchytit.A ať se prý rozhodnu,jestli je budu chtít zavést všechny 3.
Ani na vteřinu jsem neváhala,protože po předešlých transferech jsem úplně změnila postoj a nějaká dvojčátka jsem v tu chvíli vůbec neřešila.
Nevyšlo ani to... Vlastně-vyšlo,ale jenom jako biochemické těhotenství.Prostě to ve mě chvilku žilo,ale potom šlo všechno do háje.
Takže tkhle šel čas a názor na počet zavedených embryjek se mnou...

jabber
13. říj 2008

Já si myslím, že nechat zavést jen jedno je velké riziko, že z toho nebude nic 😒 . Ta moje kámoška s dvojčátky je za ně naopak ráda, protože má rovnou dvě děti a nemusí to kvůli druhému dítěti podstupovat časem znova 😉

kapunka
autor
13. říj 2008

vm 72 to mě mrzí...asi se ted na tu naši diskuzi koukáš jako na zbytečný tlachání a já to plně chápu...hrozný je, že oni te postavípřed to - rozhodněte se..kdyby to tak udelali radeji za nás... 😒

myskyva
13. říj 2008

když já bych si po nějakym čase chtěla to těhotenství ještě jednou zopakovat i za tu cenu že by to bylo znovu pomocí IVF.Jenom můj názor je že se dvojčaty ti to mateřství hrozně rychle uteče,navíc po finanční stránce by to pro nás byl taky docela očistec,navíc by to znamenalo stěhovat se a.............ne,už ta představa mě děsí 😅

vim že je spoustu ženských co si přejou dvojčata,nebo je maj a jsou za ně rády - před nima klobouk dolu.

kapunka
autor
13. říj 2008

to jo...jenže co ted že jo.... 😨

vm72
13. říj 2008

Kdybych to nechala na nich,dali by mi "jen" dvě.Já jsem ale řekla ať mi strčí všechny tři.Už mi to bylo úplně jedno,jestli budou,nebo nebudou dvojčátka.Jak šťastná jsem byla,když jsem si našla konečně taky //.Bohužel hodnota HCG byla strašně nízká (51) a navíc klesala.

Takže dnes už vím,že se příště určitě nebudu rozhodovat,ale budu dávat automaticky po 2. Škola života.......

myskyva
13. říj 2008

no 😕 zapeklitá situace

jabber
13. říj 2008

dvojčátka nejsou zas taková hrůza, mám jich kolem sebe hodně a jedny i přímo v rodině 😉 . Hlavně, když si vezmeš, že dvojčátka se ti můžou povést i při normálním otěhotnění.... 😉

vm72
13. říj 2008

Dokonce i při zavedení 1 embrya.Protože se může nadělit a potom čekáš jednovaječná dvojčátka. 🙂

jabber
13. říj 2008

vm72 🙂

kapunka
autor
13. říj 2008

to ja fakt... asi mi z toho začne hrabat..už teda hrabe...