Přiznali jste veřejně všem, že máte miminko díky IVF?

jasmine2258
9. zář 2016

Zajímalo by mě, jak jste řešili tuto otázku...Řekli jste to jen těm nejbližším a ostatním ne? Nebo o tom mluvíte zcela otevřeně před každým?

jesie28
9. zář 2016

U nás to ví asi jen 3 lidi. Nechtěla jsem, aby to někdo věděl. Nepotřebuju, aby mě někdo probíral 😉

tulikiss
9. zář 2016

@jasmine2258 ja o tom mluvim naprosto otevrene pred vsema. neni to neco za co bych se snad mela stydet nebo to schovavat. neplodnost je nemoc a kdyz si zlomim ruku tak to taky nebudu tajit a nebudu tvrdit ze tu sadru mam jako modni doplnek. otevrene o tom mluvim i s malym, nechci aby mel nekdy pocit ze je to neco spatneho a neco za co by se mel stydet a tim ze bych to tajila bych mu tenhle pocit davala. spousta lidi se me na to treba pak ptala jak to probiha a tak a byly moc radi ze o tom muzou s nekym mluvit, protoze je to treba taky cekalo, nebo proste jenom zajimalo.
a jak rika moje 75 leta verici babicka, no co aspon jste se u toho nenadrely 😀 😀

jasmine2258
autor
9. zář 2016

@tulikiss hezky napsáno a slova babičky mě moc pobavila!!! 😀 Já mám spíš obavy z partnera, že nebude chtít, aby to ostatní věděli. On o tom nemluví ani v rodině (to já bych teda nemohla se nikomu nesvěřit)...jeho máme o našich výsledcích a léčbě říkám skoro tajně, když u toho není. On se jí úplně tak nesvěřuje jako já té svojí. Ono asi hodně záleží na výchově. Naši byli vždycky pohodáři a můžu jim říct úplně všechno. Ale rodiče partnera jsou takoví více uzavření a o spoustě věcí se u nich prostě nemluví... 😒

kamino
9. zář 2016

Nevidím důvod proč to tajit.. alespoň odpadnou dotazy kdy bude další a tak...

icharlie
9. zář 2016

U nas v CAR maji v jednom informacnim papiru napsane, ze bys ty okolnosti diteti sdelovat nemel, ale asi jsou tim mysleny pripady, kdy vuzijete darce, nebo darkyni. Jinak si taky myslim, ze neni za co se stydet, zalezi na povaze kazdeho, jak si pousti lidi k telu.

amazonka.k
9. zář 2016

Já myslím, že do toho nikomu nic není, já také nevyprávím nikomu jak jsme s manželem dělali děti, navzdory tomu, že jsou počaty přirozeně 😀 Prostě to je zcela soukromá věc.

marketaryzi
9. zář 2016

My to netajili, ale taky všude nevykládali....

marketaryzi
9. zář 2016

Kdo nás zná blíže, věděl, čím jsme si prošli. Taky to trvalo několik let, než se mimčo podařilo... ale nikomu jsme nevykládali důvody, proč jsme na ivf šli. To už je podle mě důvěrné. Jako nechápu kamarádku, která nejen každému povykládá, že byla na ivf, ale že měli dárce... Hlavně děti jsou po ní, takže to nikdo nemusel poznat.

jasmine2258
autor
9. zář 2016

@marketaryzi asi to tak vidím, že pokud nám to vyjde a mimi se nám narodí, tak to u nás dopadne stejně. Ti, co jsou nám blíž a vědí, že se léčíme, těm to asi tajit nebudeme, ale že bychom to veřejně sdělovali všem, to taky nechci.

jasmine2258
autor
9. zář 2016

@marketaryzi jo a co se týče kamarádky...tohle fakt nechápu. Chudák její muž, jak se asi musí cítit?!! 🙁

westie
9. zář 2016

@jasmine2258 Nedělali jsme s tím tajnosti, když na to přišla řeč, ale na potkání jsme to taky neříkali. Hlavně jsme si s manželem dali pravidlo, že si diskusi nad tímto tématem řídí on, protože problém je na jeho straně - a co si budeme vykládat, každý, když mu řekneme že jsme museli podstoupit umělé oplodnění, tak se ptá proč - manžel se za to nestydí, ale nepotřebuje každému bez důvodně vykládat, že má špatné spermie 😝

jasmine2258
autor
9. zář 2016

@westie u nás je to úplně stejné. U mě nezjistili žádný problém, u manžela je problém se spermiema. Nerada bych, aby se někdy cítil špatně, když by na to přišla řeč...

marketaryzi
9. zář 2016

@jasmine2258 přesně, chudák chlap... my jsme na otázky typu " a v čem je problém" prostě neodpovídali. O tom se nechci bavit a tečka, se ní rodiče to neví. V okolí mám hodně lidí, co ivf podstoupili, řekla bych, že je tak 50/50 ivf a přirozeně. Za ivf se nestydím, komukoliv ráda poradím, vyschlechnu, ale to je vše. Taky neřeší, kde přesně si soused zlomil nohu, tak proš vykládat o poruchám ms cyklu, hormonů, vajíčkách a spermiích 🙂

tulikiss
9. zář 2016

tak rodina i vi vcem je problem ale ze bych to vykladala na potkani to fakt ne, kdyz se nekdo zepta tak vetsinou reknu ze problem je u me i u manzela a vic se nikdo stejne nepta... no a rodine to krasne rekl manzel kdyz se ptaly kde je problem, tak rikal mam jich hodne a super pohyblivych jenom jsou chudacci trochu mutanti a tak je zena preventivne vsechny likviduje 😀 😀
u nas je hlavne sranda ze druhe se podarilo uplne neplanovane na prvni pokus uplne prirozene a pak verte doktorum

jasmine2258
autor
9. zář 2016

@tulikiss tak to je super, doktor nám taky řekl,že se může klidně stát, že otěhotním přirozeně...ale ta pravděpodobnost je poměrně malá a roky běží...tak i muj gynekolog nám doporučil, ať už nečekáme. Taky si myslím,že v to bylo jiné a jinak by se o tom mluvilo, kdybychom měli nějaký problem oba. Takhle by to ale bylo podle mě dost nefér vůči manželovi, kdyz bych říkala,ze problem je v něm.

tulikiss
9. zář 2016

@jasmine2258 vis ja bych i kdyby byl problem jenom u manzela mluvila o tom ze problem je u nas obou, beru nas jako par a proste neni jeho a muj problem ale brala bych to jako nas spolecny problem

jasmine2258
autor
9. zář 2016

@tulikiss jo, to souhlasím. Asi to tak budu dělat, kdyz se nekdo zeptá a nebudu to konkretizovat...Proste řeknu,ze jsme měli problem a nazdar 😉

pajulem
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenusaak
10. zář 2016

U nas to ví blízci přátele, kolegové z práce ( zdravotni sestry, lékaři, takze maji pochopení 🙂 ) a rodina. Je to z toho dvodu, že mám za sebou tri gynekologické operace, jedna hodne vážná a dvě IVFka a rok neschopenky. To se prostě ututlat nedá. Neberu to jakosuper tajnou věc, bavíme se o tom normálně, ale taky to nevykládám každému ns potkání. Tak nějak s rozumem 🙂

evulina77
10. zář 2016

@jasmine2258 podle mě je do toho ostatním houby. Dítě jako dítě, těhotenství jako těhotenství. Pokud chcete, aby to ostatní věděli, říct jim to můžete. Pokud nechcete, neříkejte. Umělé oplodnění není nic zakázaného a děti z umělého oplodnění jsou stejné jako ostatní děti, ne?

jasmine2258
autor
10. zář 2016

@westie
@lenusaak holky a už jste uvažovaly, jestli to jednou řeknete Vašemu dítěti? Protože podle mě to asi není dobře... Možná až někdy později v pokročilejším věku...bojím se, aby se tím třeba dítě někdy netrápilo. Co my víme, co se jím děje v těch malých mozečcích a jak co prožívají... Jak to máte vy? 😊

medved09
10. zář 2016

U nás to vědí všichni - i kolegové v práci, máme takto 2 syny, ututlat jsme to nechtěli - proč taky? Naopak, když přišel idiotský dotaz "co děti"? cca 5 let po svatbě jsme to měli při každé stkání s kýmkoli, odpovídala jsem "rádi bychom, strašně moc. Ale nejde to. léčíme se a půjdeme na IVF. Držte nám palce...".
Synové mají nyní 8 a 4 roky. Až budou větší, řekneme jim to. Aby věděli jak moc je maminka s tatínkem chtěli a bojovali o ně. Protože to jsou naše dvě obrovská vítězství. Denně jim to láskou dáváme najevo a toto jim řekneme také. Nemáme se za co stydět. Ba naopak.

lenusaak
10. zář 2016

@jasmine2258 jednou urcite ano. Ale opravdu az v pokročilém věku. 🙂 ale řict to chci.

jasmine2258
autor
10. zář 2016

@medved09 taky si nemyslím, že je to nějaká ostuda. Naopak jsem strašně ráda, že je v dnešní době vůbec možné tuto situaci řešit a že nám mohou lékaři pomoct. A bohužel párů, kterým nejde přirozeně otěhotnět stále přibývá...takže možná přijde doba, kdy spíš přirozené početí bude bráno jako něco zvláštního (trošku mě to děsí). To pak asi toto téma už nebude nikdo řešit a všichni se o tom budou bavit zcela otevřeně. Zatim si ale myslím, že na to společnost plná předsudků není zcela připravená... Samozřejmě, že naši nejbližší a rodina vědí čím procházíme a moc nám přejí,aby se to povedlo bez ohledu na to,jestli to bude přirozené či pomocí IVF, ale věřím, že se najde i spousta zlých lidí, kteří by tuto informaci mohli někdy použít proti nám nebo našemu dítěti...Omlouvám se, asi to moc řeším, ale pomáhá mi to lépe se s tím vyrovnat, když se z toho můžu vypsat...diky 😊

kamino
10. zář 2016

@jasmine2258 opět necháípu proč ne ?? Já to mám náhodou v pohodě, pan doktor mi tě dal do bříška, tam si rostl, pak když už jsi byl moc velký´, tak mi tě vyřízl, jako když myslivec páral vlka a místo babičky jsi tam byl ty... už jsem mu to říkala několikrát.. vždyť to není ostuda, v mém okolí je to 50 /50, proč to tajit? Za pár let to bude přirozené..

jasmine2258
autor
10. zář 2016

@kamino možná je to tím, že v mém okolí jsem zatím jediná...všem kamarádkám se to daří hned a my už se snažíme 3 roky...😔

smillingangell
10. zář 2016

Taky sme se tím netajili,kdo se zeptal tak jsme mu to řekli,jakýpak co pak. Jenže znáte to-vesnice. Za chvíli s etady neslo že jsme na žádném IVF nebyla a že jsem si to vymyslela 😀 zkrátka to neřeším

kamino
10. zář 2016

@jasmine2258 tak to jo.. nás je v partě 7 rodin a z toho 3 už mají IVF za sebou 🙂 bereme to jako naprosto normální věc.. u nás žádný problém není, jen spolu zkrátka nepasujeme a už vím, že nikdy další dítě mít nebudeme...

jasmine2258
autor
10. zář 2016

@smillingangell 😄😄😄 taky bydlíme na vesnici...jooo, to známe moc dobře!!! 😂👍

jasmine2258
autor
10. zář 2016

@kamino to máte fajn, že to máte moznost to probrat s někým,kdo to taky prožívá podobně 😉 taky bych to brala (i když nikomu bych to na druhou stranu nepřála)