14 dní před termínem jsem otevřená na 4 cm. Kdy jste začaly rodit?

nikiii777
2. lis 2020

Ahoj holky, chci se zeptat. V patek jsem byla u dr a ten mi rekl ze jsem otevrena na 4cm a objednal me az na pristi tyden v pondeli a k tomu rekl ze kdybych do te doby porodila tak se uvidime az po sestinedeli. Zajmalo by me jestli jste mela taky nektera takovou zkusenost. Jsou to uz 3dny od kontroly co mi rekl ze jsem otevrena a nic se nedeje. Kdy vy jste zacaly rodit? Jak dlouho se muze clovek otevirat bez poslicku a priznaku? Ksem uz jak na trni

any2any
2. lis 2020

Na 4 cm? To se dovnitr nemuze zanest nejaka infekce? A delal i monitor atd? Ja bych v tomto pripade jela radsi na konzultaci do porodnice, at natoci i monitor atd. Ja pri prvnim porodu prijela do porodnice otevrena na 3-4 cm a doktor mi rekl, ze s timto nalezem uz domu rozhodne nepojedu.

nikiii777
autor
2. lis 2020

Delal ult.a vse v poradku. Rekl mi jen tohle a nic vic.

nikiii777
autor
2. lis 2020

@any2any a uz je to treti den a zadni poslicci a nic se nedeje

any2any
2. lis 2020

@nikiii777 A kdy mas jit na kontrolu/monitor do porodnice? U nas se chodi 14 dni pred TP, pak tyden pred TP. Byt tebou, zavolala bych do porodnice, kde budes rodit a poradila bych se s nimi.

rnika
2. lis 2020

Taky bych se asi poradila s porodnicí, já jak byla na 4cm tak už vlastně odvádí na porodní box.... to už je docela dost.

nikiii777
autor
2. lis 2020

@any2any jeste me neposlal na kontrolu do porodnice ale jdu k nemu jeste 9.11. a to mi urcite rekne at se objednam do porodnice ale to az pristi tyden. Kamosku taky objednali do porodnice az 3dny pred terminem

nikiii777
autor
2. lis 2020

@any2any kdy si rodila ze mas zkusenost ze se chodi 14dny tp do porodnice?

fouskovi
2. lis 2020

@nikiii777 u nás se do porodnice nechodí, až rodit ale ty, 4 cm už je dost radši bych zajela do nemocnice se nechat zkontrolovat

nikiii777
autor
2. lis 2020

@fouskovi asi zavolam do pprodnice a zeptam se jich

palja
2. lis 2020

@nikiii777 zavolej si tam, za zeptaní nic nedáš. Taky se mi zdá ty 4cm dost 🍀

odula
2. lis 2020

@nikiii777 to že jsi otevřená není ohrožující. Dokud nepraskne voda tak se k miminku nic nemůže dostat. Max bych vynechala vanu. Já chodila otevřená na osm (a to už si mě pak tedy v porodnici nechali :D) . Jsi 14 dní před termínem, takže vlastně už "v termínu". ;) A 4cm máš už "odpracované". Jen buď připravená až začnou silnější kontrakce - mohl by to být svistot. Hodně štěstí!!🌹🌹🌹

darinka84
2. lis 2020

@nikiii777 přesně jak píše odula... Je to neohrozujici a můžeš takhle chodit dlouho... Ja tak chodila s první... Od 34.týdne...je tam vak blan, který je důležitý a chrání miminko... A teď jsem třeba vnitřní vyšetření v porodnici po dohodě s doktorem odmítla. Jak sam říká je to nic neříkající údaj a zbytečně se v ženě hrabat není dobrý... Může říct, že je ženská zamknuta na sto západu a porodi tem večer... Ja teď ani nepoznala, že se otevírám.. Az na osmi centimetrech me došlo, že opravdu rodim a dojeli jsme do porodnice na tlačení...

fouskovi
2. lis 2020

@nikiii777 tak co volala jste a, jak jste dopadla prosím

jitkaem
2. lis 2020

Ja kdyz jsem byla otevrena na 4 cm, tak jsem byla na kontrole. Bylo 11 hodin. Poslali me domu. Porodila jsem ve 14;30 🙂 v terminu 37+5 🙂

nikiii777
autor
2. lis 2020

@fouskovi volala jsem do porodnice a rikali ze je to v pohode,ze mam proste pockat na kontrakce a nebo odtok pl.vody a ze infekci dostat nemuzu a ze kdyz jsem otevrena ze jde videt ze se neco chysta a ze je mozne ze tim padem nebudu mit takove bolesti a bude ten porod pak rychlejsi ale ze muzu porodit za chvili nebo klidne az v terminu za tech 14dni

nikiii777
autor
2. lis 2020

@jitkaem kolik vas prcek vazil v tom terminu?Jen tak pro zvedavost

krystofovaa
2. lis 2020

@nikiii777 já rodilá také 12 před termínem a měl 3330g

nikiii777
autor
2. lis 2020

Moc vsem dekuji, ulevilo se mi ale uz bych to chtela mit za sebou 🙂🙋

handulkak
2. lis 2020

@nikiii777 já byla na tři od 31tt, nic se s tím nedělalo.😊

handulkak
2. lis 2020

@nikiii777 od 35tt pak ještě víc a už žádný čípek. Čekalo se jen na to, až porodim. 😁 nikdo nečekal, ze to vydrzime ještě dalších 14 dni. 😁

jitkaem
2. lis 2020

@nikiii777 3480g 🙂

handulkak
2. lis 2020

@nikiii777 jinak já holky 3tydny před termínem. 😊
Pustily nás normalne. Jedna 2.7kg, druhá 2,5kg 😊

nikiii777
autor
2. lis 2020

@handulkak
@handulkak a jaky jste mela porod a bolesti? V pohode nebo to trvalo?

nikiii777
autor
2. lis 2020

@krystofovaa a vy jste mela jaky porod? Bylo to rychly nebo to trvalo a co bolesti?

lenatko91
2. lis 2020

V klidu, já jsem byla na 4cm už týden před porodem a stejně malou nakonec vyvolávali. Ale porod rychlý, nejdřív nic a pak 2 hodiny a byla venku 👍

handulkak
2. lis 2020

@nikiii777 no asi nepotesim. U obou stejný nález a jedna 21hodin a druhá přes 19 😁😁

sylvusska
2. lis 2020

ja mela od 37+0 2cm, to mi rikala doktorka, ze na dalsi poradnu za tyden uz nedojdu a dosla jsem na 3cm. Rikala, ze mi zkusi podrazdit plodovy vak a vyvolat kontrakce, nebot se vedelo, ze syn bude velky. Takze jsem s tim nemela problem, podle doktorky bylo vse k porodu, jen proste bud odtok plodovky a nebo kontrakce. Na odtok plodovky mi rikala, at okamzite jedu ale kdyztak do porodnice. V ten den jsem porodila 🙂 Porod 2h, jak mi praskli pak vodu, za 10 minut se maly narodil.

nikiii777
autor
2. lis 2020

No vidim,ze kazdy to ma uplne jinak. Ka mam proste pockat na kontrakce nebo na plodovku jako normalne

handulkak
2. lis 2020

@nikiii777 přesně. Každá je jiná. 😊
Mě třeba voda nepraskla ani jednou. 😊

krystofovaa
2. lis 2020

@nikiii777 ten první hrozný a druhý lahoda.Ale já rodilá poprve skoro ve 34 tak možná proto

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru