Kolik ivf jste museli absolvovat, aby se zadařilo

miralia
18. únor 2019

Ahoj všem snažilkám.
Ráda bych věděla na kolikátý ivf se vám podařilo a z kolikati vajíček kolik oplodněných, kolik zbylo.
Já první ivf, 19 folikulu 15 oplodněných, zbyla 2 na zamražení, rozmražení prežilo jen 1.Zavedeno bez úspěchu.
Druhé ivf, 40 folikulu, 14 oplodněno, 4 den po oplodnění jsou zase jen dvě. Teď se bojím, aby vydrželi. A zítra se rozhodne zda geneticky testovat

miralia
autor
20. únor 2019

@andys Ahoj, prošla si toho dost. Moc ti držím palce a vím co prožíváš.
Já dnes volala embriologovi, nepřežilo žádné, mám poslední pokus jen tak tak. Stále doufám, prostě musí vyjít.
Jsem s tebiu pak napiš.

andys
20. únor 2019

@miralia Ouh jejej, to je mi moc lito ☹.... do Prcic. Drzim Ti moc palecky, vsechny co mam.
Mmj, je mi taky 39 😀, takze chapu, co vse na Tebe pusobi

merope
20. únor 2019

@miralia Držím palečky, ať se stihne ten další pokus ještě na pojišťovnu. A ať se na tebe usměje štěstí v podobě dítka.

miralia
autor
20. únor 2019

@andys Děkuji ti, seš moc hodná.
Budeme si je držet navzájem.
A denně si opakovat- budu mít mimi.!!!

miralia
autor
20. únor 2019

@merope Moc děkuji, jsi hodná.
Všechny stále doufáme, děláme maximum.
Myslím si že to mám už jak drogu, nevyjde to hroutim se, ale ta další možnost mě drží nad vodou a já do toho musím jít. Vždy se rozhodnu hned, bez přítele, hned jdu do dalšího cyklu.
Takže to musí vyjít. Já si totiž říkám, že jsem vyplýtvala všechny špatný s teď budou dobrý.

merope
20. únor 2019

@miralia Jak to popisuješ, doporučuji i psychoterapeuta 🙂. Mimochodem já měla 4 cykly, začala jsem se hroutit, pak psychoterapii, naplánovaný život bez dítěte, ale nakonec už to bylo i proto, že to bylo zaplacené a abych v budoucnu nelitovala, tak jsem ten pátý s darovanými už dotáhla - byla jsem absolutně v klidu, nepočítala jsem s tím, že by to mohlo ještě vyjít - a šup, těhotná.

miralia
autor
21. únor 2019

@merope Pokud to stihnu ještě na pojišťovnu, tak je to poslední pokus.
Už jsem o psychoterapeutovi taky uvažovala.
Teď vymýšlím jak se zabavit a uvolnit. Bazén, masáže nebo jóga?
Já před 9 mesici přestala kouřit pit kafe, nebrat žádné léky, jen, aby se to povedlo.
Přeji ti hodně zdraví a štěstí, vám všem.

kejt29
21. únor 2019

U nas zabralo az 3ivf. Uz si nepamatuju pocty odebranych a oplodnenych, ale pri prvnim ivf 2 embrya, 2ivf 3embrya, 3ivf 5 embryi - to nam udelali i genetiku a vsechny v poradku. Vyslo druhe zavedene 😉

rosalline
21. únor 2019

Tak ještě já dám naději. 43 let, 17 vajíček, do čtvrtého dne vydrželo 14, do pátého 7. Všech 7 jsme nechali geneticky vyšetřit, pouze jedno prošlo, tansfér úspěšný. Těhotenství bylo ale na pikaču, porod SC v 36tt.

miralia
autor
21. únor 2019

@kejt29 Je, supr, paráda.
Doufám že i u mě do třetice všeho dobrého.
Přeji hodně zdraví a radosti.

miralia
autor
21. únor 2019

@rosalline Teda jo, ze sedmi, jedno?
Ale vyšlo to supr.
Proč bylo těhotenství špatné?
Přeji hodně zdraví a radosti.

kejt29
21. únor 2019

@miralia urcite to klapne 😉 Nam pak vysly jeste dve, prirozene a neplanovane, proc se taky chranit kdyz to nejde, ze 😂 Drzim moc palce!!!

merope
21. únor 2019

@rosalline Taky mě zajímá, co v těhotenství - já začala kolem 30tt šíleně otíkat, nabírám tak 0,5-1kg DENNĚ a řešit se to nedá jinak než "babskými radami" = kopřivový čaj, podkládat nohy, sprchovat studenou vodou, kompresní punčochy a podobně. Navíc jsem v úterý na rizikovce nastydla, mám 36,6 a pocit, že umírám ☹. Prostě těhotenství ve 43 je opravdu na houbelec, ale zase doufám, že výsledek bude aspoň stát za to. Do ledna jsem byla přesvědčená o tom, že zkusíme vytáhnout ještě ty 3 mrazáčky. Přestávám si být jistá.

@miralia Mě hodně pomohlo holotropní dýchání a v mezičase práce na sobě, pravidelné cvičení bioenergetiky (vyvinul jeden psychiatr, dost to uvolňuje), jak jsem psala - po nějakých 8 měsících jsem skončila u toho, že jsem si začala zařizovat život bez dětí, ale už jsem byla v procesu IVF s darovanými, tak ho dotáhla. Ono je dobré, když té hlavě někdo pomůže. Já se taky snažila, co to šlo a měla pocit "proč právě já". Ale já byla pak už opravdu úplně mimo, takže jsem tam měla i týdenní psychoterapii, kde byla kupa jiných věcí, každý den se makalo asi 8 hodin a do rána jsme to "zpracovávali" (aspoň teda já).

A k uvolnění - bazén, masáže a jóga 🙂 - buď na sebe hodná a dovol si to. IVF bez transferu je prostě šílené. Člověk absolvuje všechno to kolem a NIC. Když nad tím přemítám, tak myslím, že je horší než když je ET a nevyjde to, s tím tak nějak předem počítáš, že může nastat. Ale když ti zavolají, že se ani nebude transferovat. Hnusné to bylo. Držím pěstičky, ať jsi co nejvíc v pohodě a ať to doma zvládnete.

miralia
autor
21. únor 2019

@kejt29 No tak to je teda úplně skvělý to bych byla ráda.
Děkuji moc.

miralia
autor
21. únor 2019

@merope Děkuji, strašně mě timto pomáháš.
Děkuji za tvé rady, hned si to vyhledám.
Je mi moc líto, co prožíváš. Nevim jak poradit. To mě mrzí. Musí to být strašný, ale určitě to bude nej miminko na světě 😌. Jen si říkám, škoda, že se neznáme osobně. Taková káva, čaj va zákusek v příjemné kavárně dělá divy.
Zítra jdu do Sanusu, doktor mě chce vidět, zda by bylo vhodné začít se stimulaci teď, nebo bude muset odložit na příští měsíc.
Doufám, že teď. Bojím se, aby to šlo přes tu pojišťovnu. Zítra písnu jak jsem dopadla.
Přeji brzké uzdravení.

merope
21. únor 2019

@miralia Podle toho, že chodíš do Sanusu, tipuji na Pardubice, Hradec, takže to až tak leda po porodu. Ale kdybys byla v Praze, klidně napiš. Jen budu potřebovat, abys dojela někam za mnou, dneska jsem ušla asi 1,5km a myslela, že "vypustím duši". Hrůza. Teda pokud přijedeš po porodu, tak to zase doufám, že se bude dát jít někam s kočárkem a bude fajn.

Co se týče otoků - to holt trošku trápí dost těhulí, u mě děs běs, ale doktor na rizikovém se tvářil, že v mém věku má problémy každá. A doufám, že porod to vyřeší 🙂. Holt dítě je pro dost žen takový "středobod", že co bychom pro to neudělaly (já se pokouším preventivně pohnout s přípravami na miminko, kdybych skončila v nemocnici, což se teda dělá blbě, když mám problém se hnout, ale aspoň trošku).

miralia
autor
21. únor 2019

@merope No já jsem z Jihlavy.
Ale i tak to není nemožný. Bylo by to fajn.
To věřím, že ti chůze musí dělat problém při těch otocích. Děláš dobře, že se už chystáš. Budeš klidnější.
Dnes jsem pro radost zašla ke kadeřnici, 😁.

merope
21. únor 2019

@miralia Tak zrovna se mi tu suší pračka mimi věcí. Pleny jsou vyprané. Ještě to bude chtít vyprat zavinovačky a pak už nevím. Zjišťuji, že vlastně netuším, co pro to mimi potřebuji 😀.

Naštěstí mám domluvené se sestrou, že pokud bude průšvih, tak košík i kočár mi dovezou a řešit nemusím.

miralia
autor
21. únor 2019

@merope Myslím, že si určitě dobře nachystaná.
Já si dělala seznam. Abych něco nezapomněla a radši i zabalila do tašky.

merope
21. únor 2019

@miralia No, spíše vůbec, ale už jsem se domlouvala s mámou, že bych asi potřebovala pomoc ještě před porodem a možná i víc než po porodu. Nejdřív jsem byla 14 dní různě po příbuzných, ať ještě stihnu návštěvy, dokud můžu - pak jsem odpadla, týden v nemocnici a od té doby hrůza. Takže v domácnosti zvládnu tak umýt vanu než do ní vlezu a uvařit oběd za asistence chlapa.

No, prostě poučení pro všechny - používejte "silnější kalibr" IVF před 40-kou 😀. I když ono to může skončit všelijak i dřív - jsou holky, co jsou na rizikáči od 5. měsíce, já skončila "blbě" až v třetím trimestru. Takže ještě dobrý.

miralia
autor
21. únor 2019

@merope Holka ty to máš teda komplikované, musíš být na sebe opatrná.
Odpočívat, nechat se hýčkat.
Ještě, že ti má pak kdo Pomoc.

merope
21. únor 2019

@miralia No, kdo pomoct má, jen uvidím, jak se zvládne moje máma s mým chlapem v 2+1 😀

miralia
autor
21. únor 2019

@merope Neboj všechno jde když se chce.
Vždyť to budou dělat pro tebe a mimi
Všechno hravě zvládnete.

miralia
autor
22. únor 2019

@merope Ahojky dbes mě doktor moc nepotěšil. Říkal, že je to velice zvláštní jsk mi první i druhé ivf dopadlo. Že kdyby se to stalo jen jednou, tak jo ale dvakrát? Prý většina žen v mém věku má kolem 5 vajíček s ne 18 oplodněných jako já že to je nadstandard. A to že dvě děti mám prý vypadá ns problém u partnera.
Teď se mu to bojím říct.
Myslím si že naštěstí spermie se dají zlepšit vajíčka ne.
Ted zda je stihnem zlepsit Nakoupila jsem vitamíny a objednala macu.
Prý ještě jeden cyklus na pojišťovnu stihnem.
A zkusí ns mě protokol vo se běžně u žen v mém věku nedělá. Prý se ale obává, že výsledek bude stejný. 😑😑😑

merope
22. únor 2019

@miralia Hele, já měla vždy tolik folikulů, kolik doktorka "uhlídala", 40 je šíleně moc - to je hyperstimulační syndrom šílený. Oplodnilo se vždy skoro vše a pak to neprospívalo. Ale jinak - do třetího dne to je prý výhradně o ženě, pak vstupuje genetická informace partnera. Při dárcovském cyklu se oplodnilo taky skoro vše a do 5. dne byly 4 hezká (3 zamražená, jedno vložené). Chlap to být může, ale taky vůbec nemusí. Pokud je podezření, že za to může partner, zaplať si ICSI nebo PICSI.

miralia
autor
23. únor 2019

@merope Děkuji za radu jdu si to vyhledat . Včera jsme to s přítelem probrali.
Řekl co je to za blbost , že kdyby měl špatný spermie, tak přece je to umělý oplodnění, aby vybrali ty nej.
Takže si mysli, že něco dělá špatně laboratoř a chce přejít do Brna.

xxx3d
23. únor 2019

Ahoj,
ivf napoprvé, klinika ale až třetí 🙂 bylo mi 43 a s touhle cifrou jsem ještě stihla i odrodit, dva měsíce na to, mi bylo 44 🙂
vajíček mám dojem že 4 nebo 5, zavedlo se jedno, to se uchytilo, malej Cipísek je na světě.
Mrazit jsme nechtěli, brali jsme to s mužem jako buď to vyjde, nebo ne, celý jsem si to platila sama.
Vyber dobře kliniku, já byla na potřetí Reprofit Brno, nemůžu nic vytknout, předtím poprvé Unica Brno a Repromeda Brno. Tam výtky byly, ale čert to vem.
Přeju vnitřní klid a štěstí při dalším zavedení.

miralia
autor
23. únor 2019

@miralia
@merope Tak jsem koukala a icsi jsme měli v obou případech za 9000.
A o picsi se doktor nezmínil.
Je to lepší? Než icsi?

miralia
autor
23. únor 2019

@xxx3d No to je teda úžasný, kéž by mi to vyšlo fakt super přeji vam všem hodně zdraví.

merope
23. únor 2019

@miralia U tebe je blbý, že změnu kliniky možná už nestihneš kvůli té pojišťovně, ale kdybyste šli do dalšího, tak bych o tom určitě uvažovala.

Jinak ICSI vs. PICSI si raději nastuduj - já to nikdy moc nezkoumala, u nás to vypadalo, že chlap má vše ok a hlavně teda on tak nějak měl první spermio dobré, ale takové nijaké a pak rázem lepší a lepší a "přiznal se", že se snažil to zlepšit 🙂. Končili jsme s něčím, co je opravdu dokonalost sama.