Menstruace po embryotransferu a přesto těhotná?

albibur
18. říj 2012

Ahoj holky!! Potrebuju radu.... Jsem 14.den po embryotransferu, ale uz ctvrty den mam silnou MS a boli i v podbrisku jako kdyz mivam obvykle MS. V pondeli jsem mela HCG 11,6, coz me v CAR rekli, ze sice je to pozitivni, ale je to moc nizka hladina. Jenom ze jsem uz v tu dobu zacala krvacet a dostavila se me MS. Dneska jsem tam byla znovu, a vysledek je stale pozitivni HCG uz stouplo na 93,6....Moc me to prekvapilo, protoze ja uz nedoufala vubec. Rekli me prijit zase az pristi pondeli jestli se to bude stoupat nebo klesat. Prijde me to moc divny.... Jak to muze stoupat kdyz mam MS a musim rict, ze dost silnou. Mam hrozny strach z toho, ze to muze dopadnout mimodelozne!! To uz jsem mela jednou loni a nechtela by jsem to znovu zazit. Ja opravdu netusim co to muze byt. Zavedli me jenom 1 embryo. Mel nekdo neco podobneho??

hotaska
19. říj 2012

@albibur Já to tak měla cca před rokem. Po ET pozitivní test, ale dorazila MS poměrně silná včetně bolestí v podbříšku. Dokonce jsem měla tak silné bolesti, že jsem si musela napustit horkou vanu. Absolutně jsem nevěřila, že můžu zůstat těhotná. V CAR to ale nevzdávali, dál jsem měla užívat léky plus mi začali píchat injekce na udržení těhotenství. Těhotenství se nakonec udrželo, i když já měla ještě potom další problémy. A teď máme skoro 3 měsíční poklad doma 🙂 takže možné je opravdu všechno! 😀

hotaska
19. říj 2012

@albibur Jo, a taky jsem měla jen jedno embryo. Držím palečky!!!!

albibur
autor
23. říj 2012

@hotaska ahojky. Dopadla jsem tak, ze ted jsem v nemocnici. Minuly patek jsem sla ke svemu gynekol., ta me prohledla a hned poslala do nemocnice. Situace je takova, ze hcg se me furt stoupa, dneska jsem mela 1080jednotek, ale na ultrazvuku jeste stale neni nic videt. Velka pravdepodobnost, ze dopadne to mimodeloznim tehotenstvim..... Zustanu proste bez vejcevodu. Doktori rikali, ze pockame zatim, kdyz me nic neboli, a udelame zase kontrolni test na hcg za dva dni. Stale krvacim, ale uz min, a hlavne mam nejakou tekutinu v deloze.... muze to byt i krev, coz vubec neni dobry. Nehledam vinika, ale moc jsme ted s manzelem nastvany na CAR. Protoze kdyz jsem zacla krvacet, moje doktorka se ani na me nepodivala, jak krvacim, ani me nevysetrila atd. Jen ode me chteli, aby jsem chodila na odber krve. Rekla me aby jsem vysadila prasky a to je vsechno. Vubec se me nelibil jejich pristup. Nechci byt v nemocnici, ale aspon jsem pod dohledem. Tehotenstvi je, hcg roste, ale zatim nikdo nevi kde to roste. Ja jsem uz pripravena na to, ze to dopadne mimodelozne. Jsem taky blba, musela jsem hned jit ke svemu gynekolog. Pristi uz snad budu moudrejsi. Ted nevim jak udelame s tim CAR, jestli mam tam zustat i nadale, nebo najit neco jineho. A oni me ani nehledaji, vcera jsem tam musela jet zase na odber... Ach jo!!

lucido
23. říj 2012

@albibur Ahoj, je mi moc líto co tě potkalo a něco podobného jsem měla letos na jaře.... Těhotenský test byl až snad 14tý den pozitivní, moc mě to překvapilo, protože jsem měla týden silnpou menstruaci a v CARu mi na telefonický dotaz sdělili, abych i nadále brala léky, že to ještě nemusí znamenat nic špatného. Jenže pak přišla krutá noc, strašné bolesti v podbřišku, pak ok. Nechápala jsem to. Na UTZ v termínu mi doktroka řekla, že nic nevidí a že jsem asi potratila. Nemohla jsme věřit svým uším, ještě ten den jsem si dělala těhotenský test a byl byl zase //. Až na moje naléhání mi vzala krev a za dva dny zase. HCG bylo více jak 3000 jednotek, pak 5000, bylo to jasné, hned šup do špitálu a skončilo to mimoděložním. Levý vejcovod pryč. A to jsem se pak divila kolik případů tam mají.
Je dobře, že jsi pod kontrolou v nemocnici, moc ti držím palce, aby jsi byla v pořádku!!!

albibur
autor
23. říj 2012

@lucido Ahojky, me taky rikali v CAR, ze krvaceni nemusi znamenat nic spatneho, ale muze znamenat i neuspech. Ja taky mela silnou menstruaci a do tedka jeste malo krvacim. Probrecela jsem cely den, kdyz jsem dostala MS, myslela, ze je to konec....Moje doktorka v CAR ani me nevysetrila. Ja vim, ze na ULZ by nebylo nic videt, ale prece tak se podivat do delohy nebo jeste neco. Uz je to uplne jedno. A co to znamena, ze jsi mela vic nez 3000jednotek a pak 5000?? Ze hcg stoupalo, ale nebylo videt v deloze, a proto te poslali do spitalu?

lucido
24. říj 2012

@albibur Ahoj, moc dobře vím jak Ti je, já si také hodně pobrečela. Tenkrát v CARu na termínu ultrazvuku mi doktorka řekla, že v děloze nic nevidí a že to byl potrat. Jenže... díky těm krevním testům na HCG bylo jasné, že mi to stoupá, odběr byl v úterý a pak ve čtvrtek, no a výsledek více než jasný.. ortel mimoděložní, hned do nemocnice a ještě ten den mě operovali. Já brečela ještě cestou na sál, fakt to nešlo přestat. V nemocnici mi udělai při příjmu další ultrazvuka vyšetření a ve vejcovodu už to doktor viděl, mají tam nějaký lepší UZ. Ta bolest, když to tam prohlížel, šílený,
Moc Ti přejim aby to mimoděložní nebylo. Držím palce!

hotaska
30. říj 2012

@albibur ach jo, teprve teď to čtu že jsi v nemocnici. Jak to vše dopadlo?
Vážně je divné, že to vlastně nijak neřešili. Prostě udělali ET tím to pro ně končí?! Já byla v Caru víc jak doma, každou chvilku na krev, na UTZ nebo na injekci. Až mě to štvalo jak tam musím pořád jezdit. Já měla druhý odběr hcg kolem 1100, hned mi dělali další UTZ. Dlouho pan doktor hledal než to našel a to mají UTZ velice dobrý. Říkal, že to odpovídá, prý je tato hodnota na hranici viditelnosti. Volnou tekutinu jsem neměla, ale udělal se mi po týdnu od krvácení hematom obřích rozměrů. Jestli to nemáš daleko do Brna, rozhodně ti doporučuji Helios. Jasně že nejsou všemocní, ale strašně šikovní rozhodně jsou!

albibur
autor
30. říj 2012

@hotaska Vcera jsem prijela domu, byla jsem v nemocnici 10 dni. Prvni tri dni v nemocnici to bylo v pohode, i kdyz jsem jeste krvacela. Od pondelka mynuleho tydnu me kazdy vecer bolelo bricho, mela jsem menstruacni bolesti, injekce moc nepomohaly, ale hcg se me furt stoupalo do 1082 jednotek. Pak v utery me zaclo bolet bricho zase a celou noc, ve stredu zase nabrali krev a uz to kleslo na 700, a sup na operacni sal. Udelali me punkce, kde zjistili ze volna tekutina je to krev, pak udelali kyretaz, kde vycistili delozni sliznice, a laparaskopie, kde vzali me i levy vejcevod. Takze jsem ted zarazena do programu IVF. Po ty narkoze jsem si myslela, ze snad umru, jak me bylo zle. A bydlim na Kladne, a chodim do Gennetu v Praze. A jak jsi dopadla?

albibur
autor
30. říj 2012

Jo, uz vim jak jsi dopadla)) mas doma maly poklad)))) 🙂

albibur
autor
30. říj 2012

@hotaska Jo, uz vim jak jsi dopadla)) mas doma maly poklad))) 🙂

hotaska
31. říj 2012

Ach jo, tak to jsem si nechtěla přečíst, doufala jsem že to dopadne dobře ☹ držím palce ať je brzy líp!

hotaska
31. říj 2012

@albibur Ach jo, tak to jsem si nechtěla přečíst, doufala jsem že to dopadne dobře ☹ držím palce ať je brzy líp!

hydrangea
4. lis 2012

@albibur ahoooj, konečne som našla tvoje príspevky! dievča zlaté, moc mato mrzí!!! ale týmto už musíš mať smolu vyčerpanú!!! nabudúce sa to už uhniezdi, kde má!!! uvidíš!!!! a do ktorého CARu chodíš?

albibur
autor
4. lis 2012

@hydrangea ahojky, dekuji za podporu)) moc se to vazim... Jezdim do Prahy do Gennetu na Letne...

albibur
autor
4. lis 2012

@hydrangea v mrazacku nam nic nezustalo...(( mela jsem prodlouzenou kultivaci, a prezilo nam z trech jenom jedno embrio, ktere me prenesli... Ach jo, nic uz s tim neudelam. Zivot je boj, a musim se s tim nejak bojovat..

misaroman
26. črc 2015

Ahoj holky i já se přidávám jsem po ET a od včerejška krvácím nejdřív hněde špinění tak jsem si myslela že se jen miminko zavrtavalo ale začala jsem dal špinit krvácet a dnes i kousky takže samovolny potrat mrzí mě to ale snad se příště povede

kikibog
28. zář 2015

Ahoj vsem, jsem 7 den po embryotransferu a včera jsem začala spinit, dnes jiz krvacim jak pri MS, bricho boli, nevim co mam delat...cekat az prestanu krvacet a pak udelat tehu test? poradite? mate nekdo podobnou skusenost? Za tyden mam jit na krev ale obavam se ze bude negativni.V minulosti (2012) jsem potratila a od te doby se nam nedari. Byla jsem 2 krat na IUI a jednou na IVF, bohuzel nic :( Momentalne beru utrogestan a prednison +inofolic.Díky za pripadnou odpoved/radu 🙂

salenas
30. led 2016

Je to sice stará diskuze,ale zrovna tím procházím,osmý dem po transferu a začala jsem krvácet,je to 26 dnů od poslední menstruace,jsme smutní,ale hold zkusíme nanučky,máme tři,snad se povedou rozmrazit

kajinka2
3. únor 2016

@salenas Ahojky zrovna začínám řešit ten stejný problém jsem teprve 5 den po vložení a už druhý den mně bolí břicho i prsa jako před MS tak čekám zda se dostaví krvácení :( achjo počkám a potom zavolám na kliniku co a jak dál.Snad ti to dobře dopadne držím palečky

alishaa
11. únor 2016

@salenas, @kajinka2 ahoj holky, muzu se zeptat jak jste dopadly? @ kajinka2- 5den po vložení by to mohly byt nidacni bolesti..
U me to bohuzel nedopadlo ☹ .. 26.1 jsem šla na KET krásné šestidenní blastocysty, uz třetí den po KET jsem mela porad bolesti podbrisku jak pri MS, bolelo me hlava, začínala jsem věřit, ze by se to mohlo podařit, MS nikde..ale 10 den jsem to bez nějakých velkých bolesti (coz normálně vzdycky mam) dostala a velmi silne.. Šla jsem na odběr, hcg bylo 12, coz bylo prý velmi málo, vsechno jsem vysadila, porad krvacim a zitra jdu po týdnu na kontrolní odběr, zda je hcg neg.. Strašně me to vzalo, tolik jsem doufala, ze se ted zadari ☹ ☹

kajinka2
12. únor 2016

@alishaa Ahojky jé to mně moc mrzí ☹ já nakonec byla na kontrole a tam mi řekli že ty bolesti jsou normální... bolesti přestaly ale né úplně zítra jsem 14 den dnes jsem byla u gynekologa a vidět nic není tak musím čekat ještě týden.. to už mi nezbydou žádné nehty jak je mám ožužlané nervama 🙂 testíky si dělám obdem a jsou pozitivní tak nevím jsem zmatená protože necítím nějakou změnu nebo že by malý se zavrtal.

nikolet92
15. dub 2016

@kajinka2 ahojky jak pak jsi dopadla 🙂

kajinka2
16. dub 2016

@nikolet92 Ahojky děkuji za optání dopadly jsme zatím dobře jsem 13+4 a vše je v pořádku jak má být

nikolet92
16. dub 2016

To mě těší 🙂

belzik
29. dub 2016

Ahoj holky jsem dnes 10 den po ET 4 ny jsem trošičku spinila dneska už krvacim ms dorazili testy z krve budou az v utery ale co mě trapu j bolest kreCe podbřišku

nikolet92
29. dub 2016

@belzik ja taky slíbila 10 den po ET a pak začala krvácet a test jsem měla negativní ale i přesto držím palečky

caracol
24. led 2017

@kikibog
Ahoj, vím, že tvůj příspěvek je již starý, ale zajímalo by mne, jak jsi tenkrát dopadla? Kromě toho potratu v minulosti jsem nyní ve stejné situaci.....

gufunka
9. dub 2017

Ahojky nwm zda tady jeste nekdo chodi ale zeptam se dnes jsem 15den po ET vcera jsem dostala normalni ms.Brecim jak male decko nwm jak dal zitra kontrola tak uvidime.Ted nwm zda veset hlavu ci ne kdyz tady pisete ze i pri ms muzete byt tehotni

benhana
17. dub 2017

Ahoj, potrebovala bych radu. Byla jsem 12.4 na IVF a 14.4 mi začal vytok hnedizluty. Teď je 17.4 a vypadá to jako bych mela MS. Trochu me bolí podbrisek. Bojím se ze se to nepovedlo. Děvčata měli jste to tak?? Mám doufat nebo uz je konec.

adusku
17. dub 2017

@benhana
Asi do 8tt jsem měla denně bolesti jako na ms ☺
Dokud nemáš vyloženě křeče a jasnou krev, není nic ztraceno ☺