Metoda IFI. Povedlo se vám otěhotnět?

chichina
16. čer 2010

Ahoj narazila jsem na tyto stránky 😉 a prosím o radu, nebo spíš zkušenosti s metodou IFI.nikde jsem to nenašla,tak prosím napište.a zda se vám povedlo i otěhotnět????nechci zatím IVF.děkuji moc

ankil
16. čer 2010

Ahoj chichina, taky by mě tato metoda zajímala, ale nikde k ní nemůžu nic najít, tak se snad někdo ozve 🙂

lukr
16. čer 2010

Ahoj já mám jedno IFI za sebou,bohužel neúspěšně.Je to tak,že jsem původně stimulovala na IUI,ale protože jsem moc reagovala na stimulaci Menopurem a měla jsem 14 folikulů,tak mi byla nabídnuta tato metoda.Při IUI bylo velké riziko vícečetného těhotenství(prý i čtyřčata 😀 ).Dělá se to tak,že se spermie po úpravě vpraví přímo do folikulů,dělá se to v krátkodobé anestézii podobně jako u odběru vajíček.Podmínkou jsou průchodné vejcovody(já osobně mám průchodný jen jeden,tak se to dělalo jen na jedné straně).Napichují se 4 folikuly.Úspěšnost se uvádí 15-20%.Jsou to všechno informace,co jsem dostala od doktora.Na internetu jsem taky nic nenašla.Já jsem to absolvovala ve Zlíně,nikde jinde jsem o tom zmínku nenašla.Jestli chceš ještě něco vědět,tak napiš co Tě zajímá.

chichina
autor
17. čer 2010

@lukr díky moc 🙂 ale jinak nikdo?????že by to opravdu byla tak málo používaná metoda? ☹

maja3.s
17. čer 2010

Ahoj holky, o téhle metodě jsem fakt nikdy neslyšela....teď jsem teda mrkla na stránky zlínského CAR,ale ani tam o tom nic není psáno,jen je to uvedeno jako položka v ceníku.
Lukr...a jak to probíhá?Jako myslím kolikátý den se IFI dělá, jesttli předtím taky aplikuješ Pregnyl....no a taky nechápu, že IUI ti nedělali,protože hrozila čtyřčata,ale pak napíchnou stejně čtyři folíky?

lukr
18. čer 2010

@maja3.s Já myslím,že se to aplikuje do čtyř folikulů,protože není jistota,že ve všech jsou vajíčka.Doktor tvrdil,že se zatím z této metody nenarodilo víc jak dvojčata.Myslím,že to probíhá stejně jak IUI,den se určí podle ultrazvuku vaječníků,podle růstu folikulů.Jo Pregnyl jsem si aplikovala,poloviční dávku jak při IVF.Asi se to moc často nedělá,protože je málokdy dostatečný počet folikulů při slabé stimulaci a kdybys stimulovala více,tak můžeš jít raději do nativu se stimulací a máš větší šanci na otěhotnění.

maky30
14. bře 2011

Ahoj holky, podstoupila jsem IFI 04.03.11 ve Zlíně a teď čekám jak to dopadne. Výsledek bych měla znát v pátek, to jdu na kontrolu k dr. Křenkovi. Jak píše lukr, metoda mi byla nabídnuta, protože jsem se původně stimulovala na IUI a měla jsem 16 folikulů!!! Takže mi udělali IFI a spermie aplikovali do 3.. taky mi říkali, že se ještě nikdy u této metody nenarodili víc než dvojčata. Jinak ta aplikace byla v pohodě, krátkodobá narkoza a ten den jsem byla v klidu. Holky je tady někdo, komu se to touto metodo povedlo? napište 😉

lucijeta
17. únor 2013

taky jsem to našla v ceníku CRM ve Zlíně kam chodím a zajímalo by mě víc, ale koukám, že to zatím moc rozšířené není.. 😒