Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

m.evzenie
29. dub 2010

Ahoj holky.
Tak včera u té zubařky mi snad poprvé nevrtala a už tam nemusím až zase na prohlídku, tak jsem byla ráda. Dělala mi pouze
kámen, tak to šlo.
Terko, to ne, jen zkusit jestli by byli kamarádi, do toho bych taky nešla 😀 co by to pak bylo za štěnata, to si nedovedu představit.
Gambrinusko, to jsem ráda, že manža už je přístupnější, chce to čas. Moc ti držím palce, aby se povedlo a když ne teď tak
co nejdřív. 😉
Pant. dnes utz. Už jsi našla vaší hafině ženicha? Co vůbec máte za rasu?
Rampepurda, co studuješ? Kdy máš jít do Nat. nebo ještě nejsi objednaná?
Lucko, srazík by byl super, já nemůžu 15.5. , jinak bych se podřídila, chtělo by to určit nějaký termín. Byla bych spíš pro
nějakou sobotu či neděli, ale kdyžtak si vezmu dovču. 🙂
Holky všechny vás zdravím a užívejte sluníčka 😅 Už by mohlo být půl třetí 😉

pantomima
29. dub 2010

evženie- je to Boloňský psík- barva krémová 🙂

rampepurda11
29. dub 2010

Luci: Svatba bude zacatkem cervence. Bude tajna🙂 Cast pribuzenstva asi nastveme, ale proste lip to vymyslet neslo... Penizky nejsou, abychom pozvali vsechny. A navic uz nemam tatinka a hodne lidem by to prislo lito, ze me nevede k oltari on, tak bude lepsi, kdyz tam nebude nikdo. Ja sama bych si to asi taky nedokazala uzit...
Jinak co se tyce IVF, tak urcite budeme muset jit na ICSI, pac pritel ma hodne spatny spermiogram, takze to bez vydani nebude... Pak jeste nejaky hormonky, pripadne zamrazeni... No, holt si budu muset chvilku pockat🙂

Enzenie: Studuju medinu... Teda snazim se🙂
Do Natalu jeste objednani nejsme, prave cekame az po svatbe🙂 A pritel porad tajne doufa, ze ho to mine, ze se nejakym zazrakem podari samo 😉 Ale tomu ja neverim...

janinam
29. dub 2010

Ahoj holky,
tak jsem dneska byla v Natu na kontrolním UTZ. Od minule se bohužel nic nezlepšilo, takže jsem vyfásla doporučení na tu laparku. U mě by stejně nějaká stimulace neměla kvůli těm cystám smysl (riziko dalšího růstu), takže jsem souhlasila. Jsem s tím už smířená ☹ Po laparce budu muset brát zase nějaký čas (asi půl roku) hormony a pak by se šlo rovnou do IVF. IUI by u mě byla ztráta času ☹. No a když to tak počítám, tak to vychází až na příští rok, ach jo ☹
Hlavně aby po té laparce něco na těch vaječnících zůstalo a mohly se tvořit vajuchy. Už při té první se odstranily nějaké části vaječníků, tak se docela bojím. Co bude dál se uvidí až jak dopadne laparka. Jsem smutná že se to zase protáhne a že budu muset čekat až na příští rok než se začně zase něco dít☹. Aspoň jedna potěšující zpráva - mykoplazma i ureoplazma a chlamydie NEGATIVNÍ, tak aspoň něco.
Holky, jdu vás dočíst, nějak nestíhám 😠

m.evzenie
29. dub 2010

Janinam, to je škoda, že jdeš na laparku, ale pokud už by bylo vše v pořádku, tak to vše zvládneš, pro mimi vše, ne......
Neboj ono těch půl roku uteče, já už jsem v půlce. Škoda, že si nešla dřív mohlo nám to spolu možná utéci jěště rychleji. 😀
Rampepurdo, jak dlouho se budeš jěště pokoušet o studium? Moc ti přeju, aby se vám povedlo přirozeně, se svatbou
přijdete na jiné myšlenky a zadaří se.Proč tomu nevěříš?

pantomima
29. dub 2010

Ahojky!

Doma z ultrazvuku, mimís má 52mm, ruce, nohy a hlavu na správným místě a vše jak má být! Krásně se mlel
😵

rampepurda11
29. dub 2010

Evzenie: Uz se snazime skoro 2 roky☹ Pred 2 mesici byl pritel na spermiogramu a dopadl opravdu spatne, takze sance na prirozene poceti je opravdu minimalni... Ja tomu spis neverim, takze kdyby se zadarilo, byla bych stastna a prijemne prekvapena🙂
Pokud bych neprerusovala, byla bych se skolou hotova za 4 roky. Pokud se ale zadari, na rok nebo dva přerusím. Roky, kdy jsem mohla bezstaroste studovat, jsou pryc, takze ted to bude trochu slozitejsi, ale s pomoci rodiny to snad zvladnu.
Miminko moc chci a jsem rada, ze jsme to zacali resit vcas, protoze kdybychom na to prisli dyl, mohlo by to byt jeste horsi☹ A ja deti zbornuju, chci byt detska dr. 😉

A jaky je problem u vas?

Holky, vim, ze to sem nepatri, ale hledam v Plzni zlatnictvi, kam bych mohla donest vlastni zlato a udelali by mi z nej snubni prstynky. Nemate s tim nektera zkusenost?

Gambrinusko, jak se citis ty? Doufam, ze je mrska v nedohlednu!!! 🙂

m.evzenie
29. dub 2010

Rampepurda , přítel měl horší spermiogram a po neúspěšných IUI jsme šli do IVF. Než bychom šli do druhého IVF tak nás
dr. poslal na genetiku a imunologii, ale poněvadž jsem před tím nebyla na žádném vyšetření jako je laparoskopie a hysteroskopie, tak jsem v lednu byla na zákroku. Zjistili mi ložiska endometriozy a nyní beru hormony, jinak vejcovody a
vaječníky mám v pořádku. Teď chodím k dr. Kestřánkovi, který mi dělal i zákrok a přítel bere zinek.
Kde byl přítel na spermiogramu?
Se zlatnictvím v Plzni ti neporadím, možná holky budou vědět.
Holky kde jste? Užívate sluníčka. 😀

terka82
29. dub 2010

Ahoj holky.

Avant co manža? 😕 Ještě, že to není zlomené.

Jedna11 já bych do ISCI šla znova, než třeba zbytečně přijít o hodně vajuch. Že by to způsobovalo nějakou vadu to nevím, ale někde po tom doporučují plodovku, protože je tím vlastně potlačený přirozený výber. Normálně k vajíčku doputuje ta nejsilnější a nejlepší spermie, ale tady to tak není. Ale pokud jsou pak v těhu předchozí náběry OK, tak se asi plodovka nedělá.

Gambrinuska to jsem ráda, že už je doma lépe. 🙂 A jak se cítíš? Kdy NEčekáš MS?

Rampepurda, taky se do Natu vždycky těším, protože se začne něco dít.🙂
Jůů další svatba. Já chci taky, znova. 😀
Proč by sem prstýnky nepatřili? Řešíme cokoliv, ale s tímhle neporadím. V Plzni znám jen Natal a pak olympii, plazu... 😀

Pant tak co, už máte ženicha? 🙂 Oni to často doporučují, pokud nechcete štěňata, tak kastraci. Nemají pak takové problémy. ☹ Budete mít doma veselo. 😀
Super zprávy z UTZ a fotku máš?

Lucko dneska bylo fakt nádherně. Už mi štve, že jsem v práci a na víkend hlásí hnusně. Tradičně. 😠
Termín na sraz nahoďte a já se pokusim přidat, ale nic neslibuju, protože manžel má teď víkendy nabité a asi budu mít problém s dopravou. Ale pokud to bude jen trochu možné, tak se moc ráda přidam.

Evženie to se ti to dneska u zubáka líbilo viď? Už bych se měla taky objednat.
Já si toho sluníčka moc neužila, až večír při procházce s hafinou. Pěkně jsem ji splavila, chuděru. 😀

Janinam u vás se to taky komplikuje?? ☹ Ale je lepší to odstranit a jít do pokusu s co nejlepšíma vyhlídkama.
Třeba ty hormony nebudeš brát tak dlouho... Vím, že teď to vypadá hrozně, půl roku..., ale ono to uteče. Hele, já už budu zítra měsíc od revize. Letí to strašně a přes léto to bude utíkat ještě líp. 😉

rampepurda11
29. dub 2010

Evzenie: Pritel byl na spermiogramu v Institutu. Prave ze se mu nelibil pristup doktoru a ja pak cetla na netu spoustu nespokojenych komentaru k Institutu, tak jsem zacala cist vas a uz se mezi vama zacinam citit jako doma🙂 Takze pujdeme do Natalu. Navic to mam kousek od skoly, tak kdyz mi nebude zle a budu moct chodit do skoly, vzdycky si na chvilku odbehnu 😉

S tou endometriozou... To ted asi nejaky cas budes bez MS a pak te ceka znova laparka, vid?

Terko: Ja se taky tesim, az se zacne neco dit🙂 Sice strach z neznameho mam, ale uz abychoch tam zacali dochazet.
Odkud jsi? A ty sis Natal vybrala nebo vam ho doporucil/a Dr.?

terka82
29. dub 2010

Strach je asi normální, ale poznáš, že k němu neni důvod.
Jsem z KT a natal mi doporučila gynekoložka. Ještě že tak... 🙂

jedna11
29. dub 2010

Ahoj holky,
Janinan, to je mi lito, že se to takhle protahuje. Budu držet palce, at je laparka brzy za tebou a hlavne vse ok. Pak at ta doba co budes dlabat hormony u vy se pustíte do IVF. chápu, že jsi zklamaná, že se to protahlo takhle na dlouho. Mně se IVF protahlo snad jen o měsíc a taky jsem z toho smutná, ale jak píše Terka, hrozně to letí

Gambrinusko, tak co test? zkoušela si znovu?

Terko, s tím ISCI jsem opravdu strašně na vážkách. Já bych chtěla aby by aspon něco bylo na přírodě, ale zárověn se bojím, aby se nějaké spojili a nebyla celá stimulace k ničemu. No, díky za názor , ještě mám čas na rozmyšlenou .

Evženie, mohu se zeptat, uplně mi uniklo, jak dopadla vaše 1. IVF? nebo pochopila jsem to dobře, že už jste na ní byli? A včem je u vás problém? O té endošce co ti našli při laparce jsi dřív nevěděla?

douda
30. dub 2010

Ahoj holky , jakpak se máte , dneska si jdu pro lístek na peníze ,až odvedu Matryho do školky , jinak termín srazu je my jedno jsem Plzeňská tak se přispůsobím , Gambrinusko tak co zkoušela jsi znovu testík ,Rampepurdo náš spermiogram byla velká katastrofa a v centru dokázali zázraky , když my řekli výsledek před IVF tak jsem šla do kolen a modlila se aby něco vybrali , jo a ty prstýnky z vlastního zlata ti udělají na Americký naproti Tescu,jinak jsem to včera holky přepískla z úklidem udělala jsem i okna než jsem šla pro malýho do školky a pak jsem byla mrtvá 🙂

l.u.c.i.e
30. dub 2010

Dobré ránko,

Evženko, to jsi vyklouzla pěkně. Kámen se dá vydržet. Jsem zvědavá na sebe v pondělí, jak dopadnu u zubařky. Snad mě nechá být 🙂

Ramperpurdo, to ti do svatby už velmi rychle uteče. I malá svatba ve čtyřech má své kouzlo. Rodiče to překousnou.
No a pak až budete mít nějaké penízky, tak hurá do Natu 🙂 Stejně si myslím, že byste si tam pak měli přihlásit dříve. Ono to nepůjde vše za měsíc. Podstoupíte nějaké vyšetření a jak ty, tak tvůj manžel budete brát nějaké vitamínky na zlepšení...
Taky scháním zlatnictví, kde by mi z mého zlata udělali nějaký šperk. Ale zatím jsem na nic nenarazila... Holky s radama sem...

Janinam, moc mě to mrzí, že nakonec budeš muset podstoupit laparoskopii, ale na druhou stranu ti to určitě pomůže. Věřím, že se doktoři budou snažit ti tam nechat vaječník, abys měla své vajíčka. No a následná léčba ti taky rychleji uteče... Pojedete někam na dovču a tak...

Pant, mimís už má přes 5 cm. hezky rychle roste... Jen tak dále 🙂

Douda, to ti zlato zvážili, udělali prstýnky a stejnou gramáž použili do prstýnků? To jste platili jen práci? Nabo jak to chodí? Chci si totiž nechat udělat náušnice...

Už jsem napsala kdy nemůžu, takže stačí nějaký pevný datum a přizpůsobím se. Hlavně aby jsme se domluvily 🙂

m.evzenie
30. dub 2010

Ahoj holky, tak tu máme opět pátek. 😅
Lucko, tak ať tě v pondělí zubařka moc netrápí. Dnes máš odpočinkový den , když jsi tuhle uklízela, vařila atd?
Douda, tak dnes odpočinek, když jsi včera tak makala.
Pant, to pěkně rostete, to musí být krásné ho takhle vidět. 🙂
Jedna, ano podstoupili jsme už 1IVF a dvakrát Ket , ale neúspěšně ☹ , při druhém ketu měli podezření na mimoděložní,ale
naštěstí hladina klesla do další kontroly.Přítel měl horší spermiogram, teď bere zinek, tak snad se to zlepší, u mě jsem o
ničem nevěděla. Jěště než mi dr. poslala do Nat. tak jsme zkoušeli clostybegyt.
Rempepurda, ano teď nemám Ms a pak se uvidí.
Gambrinusko, jak ty, zkoušela jsi testit znovu?
Lucinda, už se dlouho neozvala, jak se jí asi daří?
Adenka, se asi opaluje, taky už tu dlouho nebyla.

roby
30. dub 2010

Ahoj holky, moc vás zdravím 🙂
U nás je dneska pěkná zima, i když začíná malinko vykukovat sluníčko.

Luci, tobě se to teda už krátí, za chvilku bude mimís na světě 😵

Gambrinusko, zkoušela jsi testit znovu?

Nevíte, co je s Lucindou? Dlouho tady nebyla.

Holky ostatní zdravím a držím pěstičky.

My jsme byli včera na kontrole, na UTZ vše vpořádku, dostali jsme průkazku a spoustu čtení 🙂 Podle PM jsem 12+1, ale podle UTZ jsme už 12+6, takže mimčo nám krásně roste, máme 6,41 cm. 13.5. jdu na druhé odběry krve a 27.5. na kontrolu.

l.u.c.i.e
30. dub 2010

Roby, máš pravdu. Krátí se nám to. Dnes jsem začala 8. měsíc. 🙂 Je neuvěřitelné jak ten čas strašně rychle letí. Koukám, že ty už máš taky za sebou I. trimestr. Jsem ráda, že je všechno v pořádku a krásně rostete 🙂

Evžen, už mám pohodičku. Vrátila jsem se z práce, kde jsem odevzdala lístek na peníze a zároveň pokecala s kolegyněmi... Takže dopoledne krásně uteklo. Jo a taky jsem se konečně objednala do kadeřnictví. Potřebuju sestříhat vlasy a obarvit je 🙂 Takže za týden budu zase kočka 😉

douda
30. dub 2010

Lucko , to zlato zváží a pak ti ho odečtou z celkové cenny , ale dělají ti to úplně z jinýho zlata , jen ho od tebe vykoupí 🙂

gambrinuska
30. dub 2010

holky vy teda na mě myslíte 😉 namam moc čas 🙄 ale píšu narychlo v neděli to napravim 😉 tzo jsem na noční 😀
test jsem nezkoušela ☹ až v neděli necham tomu, čas 😉 a uklidnila jsem se 😅 už s ničim nepočítam, ale už jsem to strávila 😅
Holky zlatnictví kde vykupujou zlato, nebo ti zněj něco udělaj je u Kauflandu když jedeš jako od náměstí hned za mostem, takovej malej krámeček Fischer-nebo Fišer 😉

ilca1
30. dub 2010

ahoj holky všechny zdravim . tak se nám pěkně zatáhlo a je po majce ☹ měli jsme tedy máme dělat akci na zahradě a ☹ le asi to budeme muset přestěhovat do hospudky...a tam nevydržim tak se kouří ☹
jinak pořád zvracim ☹ tak špatně mě nebylo ani na začátku ☹ ten muj malinkej obřík mě dává zabrat 😅 teď jsem si musela na chvilku lehnout a manža mě musí jít koupit paštiku na rohlík 😅 nic jinýho nezvládnu, všichni tady budou grilovat masíčka a já budu cpát rohlík s paštikou 😀 kolikrát mam o mrňousla strach jak zvracim aby se mu něco nestalo ☹ úplně se mě napíná břicho ☹
Lucko tak už 8 měsíc ...tý jo, to to letí 🙂 už bych ho taky brala 🙂
Gambrinusko ty máš tedy nervy...to já bych testila každý den a nečekala. 😎
S Lucindou nevim co je, ☹
ostatní holky zdrvím 😉

rampepurda11
30. dub 2010

Ahojky holky,
děkuju moc za info o zlatnictvi. Pristi tyden to zkusim obehat a uvidim🙂 Na netu jsem nic moc nenasla, tak jsem psala do jednoho zlatnictvi do Prahy a tam to neni problem... Ale mensi starosti s tim budou v Plzni, kdyz tam s pritelem kazdy den jezdime🙂

Ilco: Kamaradka zvracela az do 5. mesice. To mela porad 5 kilo dole a brisko skoro zadny. Ale vse bylo v pohode, malej je cvalda🙂

Luci: Ja si taky myslim, ze kdyz pujdem na Natu driv, tak tim nic nezkazime. No uvidim, jak uspeju🙂 Jinak vitaminky do pritele "cpu", tak doufam, ze se vysledky aspon trochu zlepsi. Koupila jsem mu selen, zinek, vit. E a pak Energyman. No a ja beru listovku, radej🙂

l.u.c.i.e
1. kvě 2010

Ahojky holky,

jdu vás pozdravit a popřát krásný 1. máj 🙂 Už jsem s mužem byla pod rozkvetlou třešní, tak bych uschnout neměla 🙂 Taky jsme se šli podívat na oslavy osvobození a super. Zítra asi zajedeme ještě na letecký den, pokud bude slušné počasí...

Rampepurdo, to je super, že do přítele cpeš vitamínky. Tím nic nezkazíte... Uvidíte, že se časem taky miminka dočkáte. 🙂

Jinak i já děkuju za typy a určitě nějaké to zlatnictví navštívím...

pantomima
2. kvě 2010

Ahojky všem, tak jsem přidala foto našeho drobka 😀

gambrinuska
2. kvě 2010

Ahojky holky, tak jsem ani netestila dorazila mrcha ☹ 😠 tek zítra budu volat do Natalu a uvidíme co řeknou dál 🙄
pant drobík je úžasnej 😉
Ilčo to je něco ty nevolnosti, ale co já bych za ně dala 😢
Jinak ostatní zdravim 😉

adenka84
2. kvě 2010

Ahoj holky,
Pant, malá je krásná... 😉
Gambrinusko, je mi to moc líto.. ☹ .příště se určitě zadaří..Musíme věřit 😒

gambrinuska
2. kvě 2010

jo ale tenhle cyklus už asi nic neuděláme tak zas čekat, jsem zvědavá co mi zítra řeknou 🙄 no jo kdo si počká tak se snad ....
i když tady nás aspon půlka čeká na něco 😖

gambrinuska
2. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................dlouhý protokol na IVF
Adenka84..........3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, 6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 31tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 26tt, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 14tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 13tt
pantomima.........IUI 16.2. - 13tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 9tt, poradna+ náběry 7.5

pantomima
3. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................dlouhý protokol na IVF
Adenka84..........3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, 6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 31tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 26tt, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 14tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 13tt
pantomima.........IUI 16.2. - 14tt, , 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 9tt, poradna+ náběry 7.5

pantomima
3. kvě 2010

Pěkný ráno!

Prší, hnus, fuj ☹