Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
25. čer 2010

Aden v neděli tam jdem na 8, tak tě budu vyhlížet 😉 at máš taky pozitivní zprávy 😅 😀
Ted už tu bude jen dobrá nálada 😵
Luci tak si ten zbytek užívej, za chvilku už budeš mít ten nejkrásnější uzlíček v náručí 🙂 😵
Aden já si už pícham snad všechno možný po dnešku a těhu břicho mam snad už ted ☹ 😉 hlavně aby to k něčemu bylo 😔

adenka84
25. čer 2010

Gambrinusko, neboj všechno bude v pořádku...je to tvá 1.IVf a věřím, že bude úspěšná...tak se drž papa...

roby
25. čer 2010

Ahoj holky,
Sabcav tichounce gratuluju, ať čárečky pěkně sílí.
Petra, doufám, že odběr byl O.K. a ty máš z toho obrovského množství folíků krásnou úrodů kvalitních vajíček. Držím palečky.
Ostatní holky, co stimulujete, držím palce, ať to klapne a rozšíříte brzy naše řady.
Těhulkám přeju pohodové těhotenství bez komplikací.
Luci, tak za chvilku už bude malej na světě, to to ale uteklo🙂
My máme za sebou dnešní velký genetický ultrazvuk, vše je v naprostém pořádku, a bude to kluk🙂

adenka84
25. čer 2010

Ahoj Roby, gratuluji k chlapečkovy...už víš jak se bude jmenovat?

sabcav
25. čer 2010

Ahoj, hezký večer 🙂 , včera jsem už nestíhala napsat a dnes jsme museli do Chebu, radši jsem včera večer cinkla gyndr. (kvůli utroši, prednisonu a fraxíku, jestli dáme nebo ne😉 ) a ten mě chtěl hned vidět , v 21,00 😲 . Na utz samo sebou nic, je ještě moooooc brzy, kromě pěkně vysoké sliznice 😉 , ještě mi udělal jeho test clearblue (za 200,- 😠 ), jenže už ta moč byla za celý den pěkně naředěná, a co udělalo ráno pěkného ducha na gs testu, tak na clearblue to hledal mikroskopem 😀 😝 , nakonec mi teda nabral krev, dneska jsem si volala na výsledek, tak byla pozitivní, zatím 27 jednotek, což odpovídá stadiu 🙂 . Tak snad poroste 😔 , ráno jsem testila a je o chlup tmavší, tak je to snad na dobré cestě 😔 . Manžel byl teda včera v šoku 😀, ale je moc rád 😵.

PETRO: snad jsi po opu co nejvíc ok 🙂 a máš hodně kvalitních vajuch 😵 .
ROBY, gratulka ke chlapečkovi 🙂.
GAM: gratulka k úspěšné kontrole a na neděli držím palce 🙂.
LUCI, tobě se to krásně krátí 😵.

Já jsem nějaká ko 😖, prďola dnes spala jen 35 minut za celý den 😠 🙄 , udělám lavor bramborovýho salátu na zítra, zedník, manžel a příbuzenstvo u nás budou pokládat kanalizaci, tak ať je co jíst 😉 a jdu zalehnout. Hezký víkend všem 🙂

pantomima
26. čer 2010

Pěkné ráno všem!!

Chci jen popřát krásný víkend!

petra177
26. čer 2010

Ahoj holky,

děkuju všem co na mě myslely a držely palce. Včera jsem nebyla schopna čehokoli. Docela mě včera po odběru bolelo břicho, až jsem si musela říct o čípek na bolest, pak to trochu povolilo. Nejhorší bylo čekání. Byly jsme tam tři tak jsme to prokecaly. Jedna paní tam byla na darování vajíček, už podruhé, udělala si z toho byznys, říkala, že příště půjde do Smetanky, že tam platí víc 😅 Narkóza v pohodě, jen kdyby jim šly napíchnout mé žilky, až čtvrtý pokus,ach jo, vypadám jako feťáček. 😀
Teď to nejdůležitější, získáno bylo 18 vajuch a zralých bylo 12. Dneska jsem tam volala a pokračujeme s prodlouženou kultivací, tak doufám, že se budou dělit dál tak jak mají. Je to šílený, pořád nějaké nervy 😠 Jednou z toho, podruhý z toho. Kdyby to tak vyšlo.
Jinak dneska bříško už necítím, jsem v pohodě.

Gamb, výborné výsledky při utz, je super, že máš taky takovou úrodičku, gratuluju. Na zítra moc, moc držím pěsti. Neboj není to tak hrozné. Mě se narkóza docela líbila 😀 Taky chodíš k Rokytovi? Já jen, že tam příští týden nebude, jede na nějaký kongres, takže ET (pokud nějaké embryjka budou) mi bude dělat Bouše, to se toho moc nedovím 😒 😉 Snad bude mít šťastnou ruku.

Adenko, tobě taky držím palce,kdypak jdeš ty?

Jedna, jak se máš? Včelky O.k.?

Všem přeju krásný víkend, jdu odpočívat a pít a pít.... 😀

adenka84
26. čer 2010

petruš, tak to byla dobrá úrodička..Určitě to embrýskové nevzadjí a budou se krásně vyvíjet dál...Držím moc pakce....
Já jedu zítra na UTZ, už se snad konečně přesně dovím kdy bude OPU....
Tak pěkně odpočívej a užívej si, žádné nervíky určitě to bude dobré....I když tě chápu, také budu mít červíka v hlavě, který hlodá a hlodá...

l.u.c.i.e
26. čer 2010

Dobré ránko všem 🙂

Roby, gratuluju ke chlapečkovi... Hlavně jsem ráda, že je vše v pořádku. Opatrujte se.

Sabcav, moc ti držím palečky, aby hcg nadále rostlo. Je to zázrak, že se vám to podařilo přirozeně 🙂 To věřím, že je manžel moooc rád.
Jééé, my taky zítra máme bramborový salát a řízek 🙂

Petruš, vidíš, už to máš za sebou a je to moc pěkná úrodička. 12 vajuch je dost, předpokládám, že je oplodnili všechny a teď už se jen dělí. Kdy tam máš volat podruhé? Neboj, to vyjde a za chvíli budeš těhulka. Věřím tomu...
Jen odpočívej.

adenka84
26. čer 2010

Petruš, prosím tě za jak dlouho se po prodloužené kultivaci chodí na ET?Jste už domluvený na kyd nebo to ještě nevíš? Díky..

petra177
26. čer 2010

Adenko, volat mám zase v pondělí a to mi řeknou víc. Rokyta mluvil něco o středě, ale nevěděl jak se budou dělit, takže pondělí rozhodne. To už mi řeknou co a jak. Doufám, že máme pořádný bojovníky. Tak ty máš zítra utz? Držím palce ať máš taky pořádnou úrodičku.

Luci, děkuju moc. Jo jo oplodnili všechny,ale tři to vzdali, takže se dál dělí jen 9 vajíček Volat budu zase v pondělí ráno a modlit se,aby to embrískové nevzdali.
Co ty? Už se chystáš rodit? 😉 Včera bouřka a dneska úplněk? Nepůsobí to na tebe a malého?? 🙂

Roby, rovněž se připojuju ke gratulaci k chlapečkovi, paráda.

Sabcav, držím pěsti ať hcg stoupá tak jak má a jen a jen roste.

jedna11
26. čer 2010

Ahoj holky,
tak jsem doma z utz a jsem nemam vubec dobre zpravy. Byl tam Bouse a jen prohodil pod fousy, ze tam tedy moc foliku neni. Tak jsem se ho zeptala kolik jich tam tedy je a jestli to bude stacit a on rekl, ze levy vajecnik moc nereaguje {tak nevim jestli tam neni nic] a pravej , ze ma tri a par malych, tak jsem se vydesila a on rekl, ze je tedy jeste brzy, ale ze mi zvysi davku na 225. Adenko, Gam, kolik jich mate vy?
Petro, je supr, ze to mas za sebou a ze mas tolika zralich foliku, moc drzim palce, at vse dopadne dobre. Jinak injekce zvladam celkem dobre, mela jsem strach, ale ted je vetsi problem s tema folikama. ach jo. ☹ ☹

l.u.c.i.e
26. čer 2010

Petruš, doufám, že v pondělí napíšeš, že 9 bojovníčků se dál dělí a že ve středu jsi pro 2 půjdeš... 🙂 Vlastně kolik si jich necháš zavést? Jednoho nebo dva? Držím palce nadále...
Včera jsem asi měla první poslíčky. V noci mě probudila dost velká bolest do zad a břicho na chvíli ztvrdlo. Pak to ustalo a už se to neukázalo. Dnes mě zase bolí jen v kříži. Tak uvidíme co se z toho vyvine 🙂

Jedna, nepanikař. Já jsem taky moc dobře nereagovala a pořád mi zvyšovali dávku. Vidíš, nakonec jsem pár folikulů vyprodukovala a za chvíli budu rodit 😉 Jsi teprve nazačátku a to se vše může ještě upravit. Zapamatuj si, že není důležitá kvantita ale kvalita... I tobě držím palečky, aby vajíčka rostla, tak jak mají 🙂

Adenko, zítra na tebe budeme myslet. OPU už bys měla mít příští týden, že? Tak hodně štěstí...

sabcav
26. čer 2010

@petra177 Držím palce, ať máte co nejvíc embrýsků 🙂 . O tom, které embrýsky budou transferovat, rozhoduje embrylog 😉 , snad bude mít Bouše šťastnou ruku (ale šťastnou cestu jako v tom seriálu na primě teda nepřeje 😀 ). On ti to určo napíše do zprávy, jaká embrya transferovali, tak když ti to neřekne, tak si to přečteš 😉 .
@adenko: pk - my měli odběr ve čtvrtek a transfer v úterý 😉 . Držím palce na zítřejší kontrolu 🙂 .
@jedna, přesně, není důležitá kvantita, ale kvalita 😉 , no nejlepší, když se povede obojí 😵 . Já taky blbě reaguju a jeden výsledek má 15 měsíců a řádí venku a druhý snad řádí v bříšku 😀 , snad to nebude tak náročné jak s Andí, kdy jsem šla rodit a ještě stále jsem skoro zvracela 😝 ☹ (a pak, že nevolnosti ustávají okolo toho 12.tt, asi jak komu...) , ale pro mimčo toho člověk vydrží úplně nejvíc 😵 .
@luci, tak pěkně odpočívej, brzy se moc nevyspíš 😵 .

Kanalizace položená, další věc z krku 😝 , jen já (blbec) jsem si u tchánů nechtěla zavádět utroš,, ale polkla jsem ho a pěkně se mi chce spát a motá se mi hlava...jdu se na chvíli natáhnout, dokud Andrejka taky spí 😉 .

Dneska jsem to nevydržela, dr. říkal, ať se na testování vykašlu, že v po zase vezmeme krev a v út budeme vědět výsledky, ale to bylo moc dlouho, tak tady je výsledek mého testování:

jedna11
26. čer 2010

Holky diky, za podporu. Trochu mi to dostalo a jeste bylo dobry, ze jsem tam sebou mela malyho a Svabek ho videl a pak to ohodnotil tim, ze urcite nebudu chtit zavadet 3 , kdyz mam doma jednoho rostaka, tak jsem mu rekla, ze 3 ne, ale dva bych zkusila pokud to zvysuje sance a on se jen zasmal. No, ja vim , ze jsem na zacatku a za jeste muze neco vyrost, jen mi to trosku zaskocilo. Ale holky diky, jsem fakt rada, ze jste tady.
a taky jsem rozhozena z toho, ze o jedine veci jsem byla uz rozhodnuta a to , ze pujdeme do prodlouzene kultivace a to s timhle poctem je pase.
Lucko , a kolik si jich ty nakonec mela?

petra177
26. čer 2010

Jedna, neztrácej hlavu. Určitě folíci ještě narostou po tom co ti zvýšili dávku.Držím palce!

Sabcav, ještě, že existuje papír,aby mi to napsal, abych vůbec něco věděla. 😉 Obrovská gratulace k sílící //,jen tak dál.

Luci, sama jsem zvědavá co a jak v pondělí. Domluvili jsme se na zavedení dvou, aby byla větší šance, sama laborantka mi to taky říkala, že nejčastěji zavádějí po dvou. Pomalu to vypadá, že se připravuješ k porodu, moc držím palce ať je všechno tak jak to má být.Ještě jedna bouřka a porodíš 😉

jedna11
26. čer 2010

Petro, a vy mate prodlouzenou kultivaci? a dali jste si ICSI?

petra177
26. čer 2010

Jedna, prodlouženou kultivace máme a ICSI jsme měli taky. Co šlo to jsme si zaplatili.

jedna11
26. čer 2010

ja byla zatim rozhodnuta jen o te prodlouzene kultivaci, ale to v mem pripade asi nepujde, tak nevim ☹
tak drzim palce, at v pondeli jen dobre zpravy a at mas ty svoje dva prdolky brzy u sebe.

petra177
26. čer 2010

Jedna, ještě není nic ztraceno. Uvidíš, že po zvýšení dávky, určitě narostou. V den odběru se s tebou přijdou domluvit z laboratoře co a jak. Na prodlouženou kultivaci musí být minimálně 6 oplodněných vajuch. Moc ti držím palce, ať rostou!!!
Já doufám, že v pondělí budou jen dobré zprávy.

jedna11
26. čer 2010

no, 6oplodnenych vajuch, tak to tedy nevim kde bych vzala, mam tam pry 3 a neco pidi, no, co dr. mel pravdu, mne by opravdu stacilo jedno kvalitni, ale ted jde o to aby to rostlo a aby byly vubec zraly a pak se to povedlo oplodnit.
a tobe v pondeli reknou kolik se jich z tech 12 oplodnilo? chapu to dobre?

adenka84
26. čer 2010

jedna, nepaikař, vše bude dobré...ještě mají folikulící čas vyrost a dát vše do pořádku..nesmíš je podceňovat, oni se vzpomatují neboj....

jedna11
26. čer 2010

Adenko, myslis. Ja nevim. Ale sam dr. rikal, ze jich tam je malo, tak zvysil davku na 225. Tak nevim, tak oni uz asi neco vedi. Kolik jich mas vubec ty? Mas jit zitra na utz, vid?

adenka84
26. čer 2010

Kolik jich mám nevím, ale Švábek říkal, že jich je tam dost, ale nejsou všechny dostatečně veliké, že prý do další kontroly dorostou, tak jsem zvědavá na zítřek...bříško už pne tak snad si dali říct a dorostli...
Jiank já jsem píchala střídavě 187,5 jednotek a 150 jednotek....Píchám si Gonal a včera jsem začala Cetrotide...Co si pícháš ty?
Nestresuj se určitě ti dorostou...jak dlouho stimuluješ? Já dnes přesně týden....

adenka84
26. čer 2010

Gambrinusko, zítra ti přeji hooodně štěstíčka...

petra177
26. čer 2010

Adenko, na zítřejší kontrolu držím moc a moc palce, ať pěkně dozrávají 😉

Gambrinusko, zítra na tebe budu myslet a držet moc pěsti

jedna11
26. čer 2010

ja picham puregon a strikam ten nosni sprey.
tak drzim na zitra palce, at jsou jaky maji byt a jdes brzy na OPU.
Gam, taky na tebe budu zitra myslet.

gambrinuska
27. čer 2010

Ahojky holky píšu na rychlo, nejsem ještě úplně svěží ☹ 😉
Snesla jsem manžílkovi dneska k narozeninám 11 vajíček, jedno nebylo úplně zralé, ale oplodní je všechny, zítra si mam zavolat kdy bude transfer 😅 😔 jste zlatý jak na mě myslíte 🙂
Je mi malinko špatně od žaludku a břicho trochu cejtim, ale jinak mi je dobře 😉 mam radost z 😅 úrody 😔 zítra si mam volat jak se oplodnili a jak se vyvíjejí, a ET bude bud ve středu nebo po PK v pátek 😅 😔
Dělal mě Bouše, možná jsem za něj i radši, ta známá z NAtu, říkala, že má dar od Boha, tak mu opravdu věřim 😔 😔 😔 😵 🤐
Jedno neboj, stačí ve výsledku i 1 😀 a on opravdu toho moc nenamluví, v nejhoršim si píchneš o pár jehliček víc 😔 😅 neboj bude to dobrý 😉
Aden jak jsi dopadla ty? Nebyla jsi tam kolem 12 viděla jsem tam holčinu v růžových šatech?????a přišlo mi že ti je podobná 😉
Jinak jsem mluvila s tou embryoložkou, tak po tom co udělala ICSI tak sama doporučila AH že mam silnější ten obal, tak snad to byla příčina neplodnosti 😔 a ted už bude líp 😔

adenka84
27. čer 2010

Ahoj gambrinusko,
gratuluji k úrodičce a mocinky přeji, aby se vajíčka vyvíjela tak jak mají a udělali vás brzy šťastnými rodiči....
Ta holčina v růžových šatech jsem byla opravdu já...manžel na mě čekal v čekárně, asi jste tam byli spolu....já jsem se nějak moc nerozhlížela kdo tam seděla, ale myslela jsem na tebe když jsme tam přišli...

Jinak má kontrola je v pořádku, vajíčka vyrostli, sice ani jedno z nich nemá ještě 20mm, ale oni to prý ještě doženou...Dnes mám ještě stimulovat, zítra píchnout 2 ampulky Ovitrelle a ve středu OPu...Takže se tam možná i s Petrou potkáme, to by byl babinec, co holky?
😀

petra177
27. čer 2010

Ahoj holky,

Gam, gratulace k takové pěkné úrodičce 😉 Jsme to, ale pěkné nosnice 😀 Držím pěsti, ať se vyvíjejí tak jak mají a žádné to nevzdá.

Adenka, i tobě gratulace k úspěšné kontrole. nevím jak Bouše, ale Rokyta říkal, že vajíčka mají mít 17 mm, ale neboj oni vyrostou. To by bylo něco, kdyby jsme se tam potkaly, fakt babinec. 😀