Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

marketa137
28. dub 2009

🙂 🙂 🙂, zítra se objednam na příští týden a to už na UTZ by něco vidět bylo. Já právě u Vikína vůbec netestovala a měla klid 🙂, takže už radši testovat nebudu a pokud tam mimís je tak tam je. na krev nejdu, zase bych přemýšlela jestli neklesá 🙂, tak to radši necham být a uvidíme. Nekrvácim ani nešpinim a příznaky jsou. Nikdy jsem nespala odpoledne a dneska asi 2h a fakt vypadam jakoby nemocně 🙂 🙂. Zítra dam vědět kdy mě vezme. ještě jsem přemýšlela koupit ten test jako to pero, ale aby tam už nebylo sněhobílo ☹. Ale utěšuje mně že mam furt příznaky a ostatní je už osud 🙂

terka82
28. dub 2009

No vida, to už je lepší. 🙂 Tak zítra dej určitě vědět. To spaní přes den jsem měla taky. Já bych tenkrát spala furt. 😀 A když jsem nespala, tak jsem jedla. 😅
A co používáš za test? Největší chválu jsem slyšela na Mamatest. Ale nemyslim si, že by mělo vliv na sílu // jestli je ten test ponořovací do moči nebo ten počůrávací (to jsou vyjadřovací schopnosti, co 😀 ) Spíš podle mě záleží na citlivosti a kvalitě testu. A myslim, že zrovna Renap tu psala, že v době kdy už měla HCG potvrzené z krve, měla test negativní... 😖
Příznaky máš, nekrvácíš, nešpiníš, tak neni důvod se znepokojovat. 🙂

terka82
28. dub 2009

Už se tu pár dní neukázala Gab, doufam, že je všechno v pořádku... 😕

marketa137
28. dub 2009

Měla jsem mamatest a máš pravdu, kašlu na to 🙂. Akorát se budu stresovat. Prsa bolí, je mně furt na zvracení a spim 🙂. Ani špinění nebylo a tak si říkam že kdyby se to nevyvíjelo tak asi začnu krvácet. Zítra už je půlka týdne a do příštího týdne to snad zvládnu, když si test nekoupim tak budu v klidu 🙂 🙂, jen mě trochu vadí že manžel už to bere jako hotovou věc a pokud by to dopadlo blbě jako 1 těhu tak by to asi bral hůř než já. Už te´d nesmim ani vařit a můžu jen ležet a koukat na TV 🙂 🙂

terka82
28. dub 2009

Jj radši se na to vyprdni, pokud se u toho máš takhle stresovat. Nebo budeš mít malýho nerváčka. 😉 Jasně tenhle týden bude i kratší, takže to uteče a pomažeš na UTZ.
Vždyť je hezký, že si tě manža tak hejčká, zvlášť když máš za sebou jeden potrat, jen se nech obskakovat, než aby sis pak třeba něco vyčítala.
Navíc si myslim, že je lepší si to od začátku užívat a těšit se z každého dne, než se nervit jak bude. Protože stejně to nemůžeš ovlivnit a ani se na něco špatnýho připravit.

Takže nahoď úsměv a užívej si to. 🙂 🙂 🙂

marketa137
28. dub 2009

No první těhu bylo fakt super ☹ , navíc si furt myslim že z větší části to zavinil lékař. 2 těhu bylo celkem ok i když byli problémy, ale zvládli jsme to 🙂 . Fakt se testovat nebudu, akorát pak přemýšlím co se děje 😒, a pokud je něco špatně tak už to neovlivnim a pokud je to ok tak to asi z testu stejně nevykoukam. Jen vydržet chodit kolem lékárny a nekoupit test 🙂 🙂

terka82
28. dub 2009

Lékárnu vezmi obloukem a ten test co máš doma si schovej třeba na neděli. To už budeš mít určitě pořádný čáry.
A to je rozkaz. 😀

marketa137
28. dub 2009

Já už žádnej test nemam 🙂. Jsem totiž debil a test jsem dělala kolem poledne ☹ a spíš se bojim že v neděli na testu bude bílo 😒. Tak asi budu v nevědomosti. lékárny mam 2 pět min od baráku 🙂, To jsme se dneska rozkecaly co 😀 😀 😀

terka82
28. dub 2009

Jo tak to se nediv, že test nesílí, když testuješ v poledne. Takže nestraš a lékárny ignoruj. 🙂

Jj máme to tu dneska jako soukromou diskuzi. Zbytek to pěkně fláká. 😠 😀

michamicha
28. dub 2009

ahoj, já jsem teď na chvíli nakoukla 😉

mám takovej divnej pocit...už druhý den mě tak divně pobolívá v podbřišku, jako by se hlásila zácpa, ale problém žádnej nemám...chodím furt na malou....jsem strašně unavená i když spím na mně dostatečně (7-8 hodin denně)....taky je mi občas divně od žaludku...já to připisuju tomu norprolacu co beru na ten prolaktin... test jsem zatím nezkoušela, protože když 15DC byly folíky malé a sliznice nízká, tak ovu mohla příjít později...

jak rychle rostou folíky? nikde jsem to nevyčetla ☹ teď mě mrzí, že jsem si neměřila BT 😠 a taky mě mrzí, že to dr. na tom utz rovnou odpískal, že ovu není 15DC, tak už nejspíš nebude vůbec...co když fakt byla?

no ale to jsou zase samý kdyby...počkám pár dnů a zkusím testnout...chjo, se to teď tak strašně táhne ☹

renap
29. dub 2009

Ty jo vy jste toho nakecali, Market,já bych asi nevydržela a došla si někam na krev,ale vypadá to nadějně ,co 😀 😀 My jsme na srdíčku dopadli dobře,ale myslim si že to bylo trochu zbytečný,udělala jenom sono jako na genetice,bylo to hotový za dvě minuty.Jinak mi nějak začalo tvrdnout břicho,k dokterce jdu až za 14 dní,tak doufam že to nic neni,ale je to hnusný a nepříjemný.
Terko vam už se to taky blíží,co eskymáci čekají,chtěli byste to stihnout ještě před létem? Nejlepší je podle mě rodit duben-květen,ten termín co mam já je nejhorší co může být ☹ to léto bude katastrofa,,ale nemůžem si vybírat,hlavně že se to povedlo,musim vydržet.

terka82
29. dub 2009

Ahojky
Micha, tak třeba ovulka přeci jen byla. A nebo je to z těch hnusných prášků. 😠 Těžko říct, za pár dní uvidíš. Kdy (ne)čekáš mrchu? 🙂
Jak rychle rostou folíky to netušim.

Renap další dobrá zpráva. Super. 🙂
A bereš to magnézko? Hodně odpočívej. Snad to brzo přejde.
JJ eskymáci už čekají. Se na ně těšim. 😀 Já bych ráda. Líbilo by se mi, kdyby mě zkoukli a hned vypsali žádost na pojišťovnu a hurá na to. Ale uvidíme jak se na to budou tvářit páni doktoři. 😅 😀
Jasně důležitý je že to vyšlo. Zase nebudeš muset řešit problém se zimním oblečením v těhu. Navlíkneš šaty a hotovo. Zvládly to jiný, dáš to taky. 😉

Jinak mně pořád mrcha nedorazila. Začal jsem špinit, ale tak nějak divně. Je to spíš jako hlen(průhledný) a trošku sem tam s krví - se omlouvam, že to tu takhle popisuju 😀 . Snad už se to konečně rozběhne.

gab123
29. dub 2009

Ahoj holky už jsem tady vůbec nemám čas nějak hodně práce a když mám čas tak tak jsemnějak unavená na net a něco napsat.
Moc gratuluju markét neboj to bude v pohodě.Já přišla od doktora a měla jsem mimíska vidět na utz a pak jsemsi dělala ještě test a ten byl čistý fakt záleží na testu a na kvalitě moči.Uvidíš bude vše o.k dej tomu čas.
renap moc taky gratuluju k dobrým zprávám.
Kde jsu kočárky pořádně nevím,ale u teska i v olympie a u bazíku na slovanech,ale švagrová ho kupovala někde v plzni je specializovaná prodejna na kočárky,ale nevím kde.Zjistím to taky už koukáme!
micha to je ti divně z těch prášku já to měla taky,ale vydrž mě pomohli!
teri a co ty kdy budou výsledky?ta mrcha ti dává zabrat!

Já jdu zítra na kontrolu v 10tt bude vyšetření a utz těším se na obrázek.Jinak u nás zatím nic nového vše v pořádku ještě 14 dní a budu mít 3 měsíce za sebou 😝 😀 hurá

marketa137
29. dub 2009

Ahoj holky, tak moje tělo si asi dělá co chce 🙂 🙂. Samozřejmě jsem nevydrželaa testila se a je tam jen / 😒 . manžel nadával proč furt testim, prostě jsem čekala že čárka bude sílit a ne mizet. Ale už na to kašlu, příznaky mam furt, MS nikde ani náznakem a k doktoru jdu příští čtvrtek. Spíš si říkám jestli to neni hormonální porucha, ale při clostíku a utrogestanu by to bylo asi zajímavý. Za celou dobu i před lety jsem to dostávala na den přesně, občas zpoždění den, dva. Za týden by na UTZ něco vidět bylo pokud bych byla těhu, jinak dostanu injekci a bdem se snažit dál 🙂. Fakt to svý těllo nechápu, říkám si žekdybych byla těhu a bylo něco špatně tak snad začnu krvácet a mě je fajn, jen je mě na zvracení a manžel mě dneska oznámil že se mě zvětšila prsa tak uvidm co to bude. Ale zvětšení prsou a zpoždění MS si snad vsugerovat nemůžu,ne 🙂 🙂

michamicha
29. dub 2009

ahojky,

no já NEčekám MS o víkendu, nemusela by přijít, jedem na moravu na oslavu tchýniný 60-tky 🙂 tak se s MS nechci otravovat na návštěvě...

jsem si dneska udělala radost, koupila jsem si supr lodičky na zítra do divadla, byl to boj, dva dny po sobě skoro 2 hodiny obíhání obchodů s botama 😝 ale mám je a padnou jak ulitý 😉 a pak jsem si koupila ještě normální botky na běžný nošení 😅

terka82
29. dub 2009

Gab odpočívej trošku.. 🙂
Výsledky už čekám asi týden každým dnem. No zatim nic. Ale oni si měli z KT z hematologie vyžádávat výsledky testů na mutace a přidat mi je k těm jejich, takže počítam, že je dost možný, že se to kvůli tomu zpozdilo. Ale příští týden si tam asi zkusim zavolat, jak to vypadá. Abych už je do Natalu měla. JJ mrcha je mrcha a dělá si co chce. 😠

Markét máš tolik příznaků, tak sis to snad nevsugerovala. Takže dokud nedorazí mrcha, tak naděje tu je pořád. 🙂

Micha to je fakt blbý, když to takhle vyjde na dlouhou cestu. To nemam ráda. No ale třeba ta potvora nedorazí. 😉
Botky jsem si taky koupila asi 3 týdny zpět, ale ještě bych potřebovala nějaký kecky. Lodičky bych teda neužila, neumim v tom chodit. 😅

michamicha
1. kvě 2009

ahojky, tak divadlo bylo super, měli jsme VIP lístky a hádejte kdo seděl s námi v řadě??? Vlasta Horvát 😕 a s manželkou 🙂

no z těch lodiček mě ještě dneska bolí palec 😠 jsem zvyklá nosit samý rozcáplý kecky, tak si moje nohy budou muset zvyknout, ale je to jen asi 3 cm podpatek a takovej širší, jehly bych asi neustála 😝

jo jinak se musím pochlubit, začala jsem zase měřit BT a ejhle ovulka asi byla, sice opožděně, ale vypadá to že se pan doktor možná sekl 😅 http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

win
2. kvě 2009

Ahojky děvčata, jak jste si užily 1. máj? My suprově, byly jsme na chatě a užívali si sluníčka s přáteli 🙂
Gab, jak jsi dopadla na ultrazvuku? Určitě je všechno fajn a snad si už můžeš oddychnout...
Market, pokud je ti na zvracení, zvětšunou se ti prsa a nemáš to, tak věř, že určitě jsi v tom. Já vím, že ta nejistota je děsná a zdlouhavá... Mě pořád bolí břicho, ale menzes ještě nemám dostat... Jsem 9 den po IUI. Asi je to těma práškama, ale je divné, že mě bolí v podbříšku... Kéž by se stal, zázrak a otěhotněla jsem. Ta nejistota... 😔
Micha, tak to je fajn, že jste si to velmi užili a dokonce jste viděli Vlastu Horváta s manželou. Fandila jsem mu, když byla Superstar... I doktoři se můžou seknout, hlavní je, žes jí měla a třeba se zadařilo 🙂

gab123
3. kvě 2009

Ahoj holky u doktora ve čt vše v pořádku už jsme velký 3cm viděla jsem na utz jak má vlkou hlavu a mával rukama.Jsme objednaný na genetiku tak tam se vše rozhodne,ale myslím,že to bude o.k.

win držim palečky,aby tě to vyšlo.
micha měř a poznáš teplotu za nedlouho sama jak ti funguje tělo a pak budeš doktoru radit kdy přesně bude 🙂
teri odpočívám začínám se dostávat do stádia línosti!
markét určitě budeš těhu vydrž do čtvrtka!
utíkám dovařit oběd 🙂

marketa137
3. kvě 2009

Ahoj holky
win to by bylo super ne kdyby vyšlo IUI, jestli se můžu zeptat kolik si platila a kolikrát max na to půjdeš, sbírám všechny info.
gab to je dobře že je vše ok a bude i na dále.
U mě se MS dostavila ☹, tak nějak jsem s tim počítala když pak testy místo aby sílili slábly. Ve čtvrek jsem začla slabě špinit a v sobotu se to rozjelo. Tím jak jsem poprvé na sobě poznala ovu tak už vím jak MS prožívají ostatní 🙂. vždycky jsem to měla 3 dny hodně slabý bez bolesti a te´d už to teda je slabší ale břicho bolelo fest. Tak se třeba konečně tělo nahodí a začne fungovat tak jak má. Jen mam te´d problém jestli mam zrušit objednávku u doktora nebo tam jít a zeptat se jestli to neni problém, že třebaléky nepomáhají když jsem měla ted cyklus 40 dní. Jinak tam jdu až v červnu tak abych třeba neztrácela 2 cykly, ale asi mě jiný léky nedá. Zase jsem fakt radši že jsem to dostala než jít na vyvolávačku. Ale už ztrácim i tu malou naději že to vyjde normálně a budu muset fakt podstoupit IVF, kterýmu jsem se tolik chtěla vyhnout. Spíš se bojim aby doktor mě nehnala do CARU hned když jsem teď měla posunutou MS. Přeji hezký zbytek víkendu.

michamicha
3. kvě 2009

ahojky, jsme před hodinou přijeli od tchýňky, oslava se vydařila, prý jsem všechny příjemně překvapila když jsem pomáhala s roznášením jídla, mytím nádobí atd... manžovo bejvalka prej nikdy na nic nešáhla 😕 no tak mě to potěšilo taky a co bylo fajn, že se nikdo blbě nevyptával kdy bude další potomek, jen švagrovka se zeptala, ale s tou jsem se dlouho neviděla a pokecaly jsme o jejím prckovi, už krásně běhal 🙂 no a dneska jsme ještě jeli s manžou dopoledne na Bítov za manžovo spolužačkou z vejšky, byli tam s jejím manželem a děckama na dovče, tak jsme se šli podívat na bítovskej hrad 🙂 no a zejtra asi prubnu testík, nějak se nemůžu toho testování dočkat 😀 sice si řikam, že bych ještě aspoň do čtvrtka mohla počkat, ale tak dlouho to asi nevydržim 😀 😀 😀

terka82
3. kvě 2009

Micha tak super, jak píše Gab, příště už doktory sama nasměruješ na termín, kdy ovulka bude. 😉

Win držim palce ať ti to vyjde.

Gab už 3 cm. To to utíká. Určitě to bude OK. 🙂 Na lenost máš teď nárok.

Markét to mi mrzí. ☹ Nemyslim si, že by byl problém. Normálně jsi otěhotněla, ale asi byl embroušek moc slabej a nevydržel to. Nevim přesný číslo, ale takhle prý podle doktorů končí hodně těhotenství, kolikrát o tom ani nevíme, že jsme byly těhotné. Vysvětluje to i tu bolestivější MS.
Ale aspoň je vidět, že na tebe léky působí a pomáhají. Takže neni důvod, proč by se to příště nemělo povést zase. Ale s lepším koncem. Neztrácej naději. 🙂
Jinak za IUI se normálně neplatí myslim nic. Já si doplácela asi 3000 za injekce, protože jinak by u mě nedošlo k ovulaci. Ale ty to potřebovat nebudeš!!! 😉

Jo a už mi konečně dorazila mrcha. Cyklus trval 38 dní, snad to bude příště lepší. 😖

marketa137
3. kvě 2009

Tak to jsme měli skoro stejně dlouhej cyklus 🙂 🙂. Nějak jsem s tim počítala takže ok. K doktoru radši zajdu, aby mě pak nevynadal že jdu dlouho ☹. nemyslim si že jsem těhu byla, i když do sebe nevidim. A pokud jo tak furt lepší že to odešlo teď než třeba dýl a pak jít na revizi. Už skoro nekrvácim tak budu počítat MS od prvního náznaku a zítra hned dávka clostíku a ve čtvrtek si radši k doktoru zajdu, pro klid duše a snad příští cyklus bude zase do dnů 🙂. všichni tady spí a já koukam na hokej 🙂 🙂 🙂

michamicha
3. kvě 2009

holky já jsem trubka, omylem jsem vyhodila do koše test, kterej jsem si připravila na zejtra 😠 chtěla jsem vyhodit jednu prázdnou krabičku a nechtěně jsem vyhodila nesprávnou 😅 takže na zítra nemám žádný 😠 ale už jsem si objednala na netu nový testíky a taky opalováky na léto 😉 letos koupim nějaký co mají jen v lékárně, nějak se mi zhoršil ekzém a rozlezlo se mi to po celym těle ☹ a taky mi vyskákala dneska ze sluníčka vyrážka, tak si radši zajdu na kožní, ať se mi na to podívají 😎

win
4. kvě 2009

Market, to je mi moc lít ☹ Vypadalo to tak nedějně... Uvidím u sebe. Moc si ale velkou naději nedávám. Nechci být zklamaná, ale jak se z nám stejně budu. Jinak za IUI jsem platila jen 50kč za injekci, prý na prasknutí folikulu a 150kč za Ultragestan, který teď beru. Když toto nevyjde, tak rovnou jdeme na IVF, ale taky nevím, co mě bude čekat a na kolik nás to vyjde. Teprve půjdeme na pohovor s doktorem Rokytou. Holky, poradíte nám?

marketa137
4. kvě 2009

To se nedá nic dělat, dneska začínám s clostíkem a MS končí 🙂 . Návštěvu u doktora jsem odvolala, stejně by mě nic neřek. Asi mě neni souzeno mít prosincové mimčo. 1 těhu zkončilo v dubnu a termín byl na začátku prosince a teď na konci prosince. Možná jsem ani těhu nebyla a pokud ano tak alespoň clostík pomoh a snad do srpna pomůže. Tak to za IUI je slušný, já utroš beru taky 🙂. pak to necham na nich a pokud řeknou že rovnou IVF tak neni co řešit, ještě máme 4 pokusy a pak to necháme na doktorech. Třeba to u Tebe vyjde, je jasný že šance je o dost menší než u IVF, ale vyjít to mohlo. Mě nejvíc vadí že mě ten první test vyšel pozitivně i když slabě. Takže možná jsem byla těhu, ale neuchytilo se, pro mě lepší než kdybych musela v 10tt na revizi a už vidim že by mě doktor dal 6 měsíců pauzu ☹, takhle se snažíme dál a furt je nějaký řešení, i když na přirozené těhu moc už nevěřim. Záleží co vám vše budou dělat, ICSI, prodlouženou kultivaci atd.

michamicha
5. kvě 2009

ahojky, jak tu válčíte? já zítra opět testuji 😉 tak doufám, že uvidim pěkný // čárky 🙂

terka82
5. kvě 2009

Ahoj holky. 🙂
Markét jsem ráda, že to bereš takhle. 🙂

Micha teda to je něco s tim testem. 😀
Snad ti ty lepší krémy na ten ekzém zaberou.
Teda tys testovala a ani se nepochlubila. Tak mačkam palce ať kouká sílit. 🙂

Win já to nechala na doktorech. Když mi řekli, že mám jít do IVF, tak jsem poslechla a šla do toho. Oni vám případně všechno vysvětlí, ale moc přeju, aby jste to nepotřebovaly. 😉
S cenou je to opravdu hodně individuální. Nás vyšlo IVF na cca 13tis, asi. Což neni tolik. Čekala jsem mnohem víc. A průběh může být taky různý.

Dneska mi volali z gen. Našli mi něco v chromozomech, jestli jsem to teda dobře pochopila. Mě to nijak neohrožuje, ale těhotenství by mohlo. Takže v pondělí před Nat. frčíme na Gen. a tam nám to paní doktorka vysvětlí. Ach jo. To je pořád něco... ☹

win
6. kvě 2009

Ahojky holky 😅
Tak co, Micha, jak dopadl testík? Doufám, že pozitivně... 🙂
Terka, aspoň už budete vědět, co se děje a mimčo se zadaří. Pak už budeš moct miminko donosit...
Děkuju všem za rady. 🙂 Uvidíme jak pak vše proběhne. Zítra budu 14 dní po IUI... Dneska jsem testila a výsledek negativní 😢 Možná je ještě brzy.

michamicha
6. kvě 2009

ahoj, tak jsem dneska testila mamatestem a je negativní ☹ na kontrole se štítkou dobrý, jen dr. dělala starosti ta moje hladina prolaktinu, protože náběry na štítku mi dělali po 8 dnech braní toho norprolacu a prej mám tu hodnotu pod normou, což prej není moc dobré, takže mě ze štítky poslali do natalu, ať zkonzultuju s dr. jestli ten norprolac vysadit.... takže jsem se bez objednání vetřela do natalu, nejdřív mě sestra na recepci chtěla objednat, jsem jí řikala, že mi to je jedno kdy přijdu, a když jsem jí řekla proč tam vlastně jsem, tak vzala kartu a odnesla jí dr...byla to záležitost na 10 minut v čekárně a 5 minut v ordinaci 🙂 takže norprolac už nemám brát, mám počkat do pondělka jestli MS dorazí a když ne (a nebudu ani těhotná), tak mám v pondělí zavolat a objednat se, pak prý se uvidí...

a dr. mi rovnou řekl, že po clostilu bysme rovnou zkusili inseminaci, tak jsem z toho byla docela paf, že je to tak rychlý, teda když dorazí ta mrcha červená 😠