Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
30. říj 2010

Ahoj holky,

máme docela fofr. Přijeli manželovo příbuzenstvo, tak nemám čas na vás. Jdu vás pozdravit a zároveň ukázat, jak si malej užívá druhé postýlko-ohrádky v obýváku 😀

Terko ahoooj, moc ti přeju, aby ten duch jen sílil...

Později si vás dočtu.

adenka84
30. říj 2010

Ahoj holky, všechny vás zdravím a přeji krásný pokud možno sluneční víkend...
Dnes odpoledne odjíždíme s manželem k mají nejlepší kamarádce, budeme tam i přes noc...Má 5 měsíčního chlapečka, už se těším jak si to sním opět užiji...Zítra budu mít doma pěkný fofr, musím se zbalit a zítra večer ma mamka oslavu narozenin..při nejhorším věci dobalím ještě v pondělí...Teď jdu vyžehlit ještě koš prádla, jednu dávku mám ještě v pračce, pak už to bude snad vše...Mám nervy, abych doma něco nezapoměla..včera se mi manžel zeptal jestli mám připravený plavky, úplně ve mě hrklo, protože jsem na ně zapoměla jak na smrt.. 😀

terka82
30. říj 2010

Ahoj holky. Předem všem děkuju. Zázrak se nekonal. Dneska dorazila MS. Už v noci mě bolelo hrozně břicho a během dne se přihnala jako povodeň. No nic, začala jsem zobat Divinu a zkoušim tu pálivou "dobrotu" dle rady Sabcav. Ani to neni tak hrozný.

@sabcav neříkam, že za to ty mutace nemůžou. Kéž by za to v mém případě mohla JEN ta mutace, jen jsem chtěla říct, že mám v příbuzenstvu spoustu ženských s touhle mutací a žádné problémy neměly. Takže není nutné se kvůli tomu věšet. Ale o injekce se při každém transferu hlásím. 😉

@jedna11 děkuju. Koukám, že výměna Dr. ti pomáhá nejen fyzicky ale i duševně. To je dobře. To je hrozný, ty chlamydie. Jsem ráda, že jsem je tenkrát měla jen hraniční a pak už se neprokázaly. 😕

@aduš jak už jsem psala, zázrak se nekonal. Ale mam novou vidinu v podobě KETu. Musim se poradit s Dr, ale možná bych zkusila nechat rozmrazit víc jak dva kousky, aby bylo z čeho vybírat - pokud teda dojde na transfer. Ještě bych taky nemusela reagovat na léky. 🙄
Tys chtěla jet do lázní bez plavek?? 😀 Naštěstí to není daleko, takže co zapomeneš, to ti manžel doveze. 😉 Bych asi nevěděla, co všechno si zabalit na měsíc.

@haaninaa pokud budeš mít teď jiné starosti, tak je tohle asi nejlepší řešení. Na pár měsíců se od toho odpoutáš a pak se s čistou hlavou rozhodnete co dá. Taky jsme další pokus přes léto odsunuli, protože toho bylo v práci hodně. Teď toho teda neni o nic míň, spíš naopak, ale vnitřně už jsem dospěla k rozhodnutí jít do dalšího pokusu. 🙂

@ilca1 děkuju, tak snad příště. 😉
Chudák Elinka, snad jí bude lépe.

@l.u.c.i.e je vidět, že se tam malýmu líbí. Je to krásně vysmátý mimčo. 🙂

terka82
30. říj 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 3xIUI, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství, 2.IVF leden 2011
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab., 10/10 3IUI
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, 2. KET - 12.11. UTZ hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... snaž.: od 7/2007, 1xIVF - neúspěšné, 4x IUI - vše bez úspěchu

TĚHULKY
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 37tt, poradna 21.10., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 39tt, 24.9. nástup na MD , poradna + monitor 3.11. TP +- 6.11.(dle PM)
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 35tt,rizikovka + monitor 8.11 . ,poradna 4.11. čekáme holčičku Sárinku
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, nt a tripply negativní, velký genetický utz v pořádku , hema ok, 4.11. gyndr, 10.11. hematologie Martínková , dia+riziková poradna Lochotín 11.11., čekáme holčičku Terezku
m.evzenie..........pozitivní test 18.10, potvrzeno z krve,utz gestační váček se žloutkem,

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), 14 týden (63cm, 6430g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g) , v 8 týdnech (57cm, 5360g)
Lucinda3.............Lukášek, *08. 10. 2010 ve 23:25 (54cm a 4020g)
Ilca1.....Eliška 15.10 2010 v 16.12 (50 cm 3330 g)

ilca1
31. říj 2010

maminy mam dotaz,za jak dlouho od podání žádosti vám přišlo porodný?

l.u.c.i.e
31. říj 2010

Ahojky holky,

@ilca1, porodný mi přišlo do 14 dnů od podání žádosti. Jak to zvládáte?

@terka82, to je mi líto, že nakonec menzes přišla. Ale nadruhou starnu jsi s tím počítala. No, snad vám za 14 dní vyjde KET a mimi bude v pořádku.

@adenka84, jak jste si to užili na návštěvě? S prckem to vždy rychle utíká, co? 🙂 Nám budou z 4 dny 4 měsíce. Toto letí. Ještě, že máš skvělého muže a připomenul ti plavky. Taková zásadní věc do lázní 🙂 Užij si to tam a věřím, že vám to pomůže 🙂

adenka84
31. říj 2010

Ahoj holky,

na návštěvě bylo super..Jakoubek je kulihrášek...už mi rostou dva zoubky, měl chudinka horečku, ale i tak byl veselý..dali jsme mu nurofen a naštěstí do hodinky bylo úplně po horečce...je to moje zlatíčko...už jsme mu včera s manžílkem koupili ježíška jeden dáreček jsem vybrala já a druhý manžel..

Mějte se krásně holky přeji pěkný večer..zítra se svámi rozloučím..

pantomima
1. lis 2010

Ahojky

hlásím stále jsem celá, kontrola ve středu, tak uvidíme, jestli se jí dožiju!

l.u.c.i.e
1. lis 2010

Ahojky,

@adenka84, v 5 měsíci už 2 zoubky? No, to se mám na co těšit, jelikož Matýsek už má dásně pěkně nateklé a vše si do pusy strká. Nejvíce drží když mu tm dám prst a masíruji dásně. To je nejvíce spokojenej...

@pantomima, počkej, třeba budeš rodit přesně na termín jako já 🙂 Jaká byla oslava Terezky? Nebo teprve bude?

pantomima
1. lis 2010

@l.u.c.i.e oslava už je za nám, naštěstí...měla jsem toho plný zuby, příbuzenstvo sem lezlo 3 dny 😠 foto mám v albu 😉

l.u.c.i.e
1. lis 2010

@pantomima, tak to se ti nedivím, když se tak trousili... My jsme tu taky měli příbuzenstvo a teď jsem ráda, že už jsou všichni doma. To je zase pohodička... Nejvíce jsem alergická na ty jejich rady... To musíš dělat tak a tak... Už jsem se naučila, že je nejednduší jim to odkývat a stejně si to dělaá po svém 😉
Jdu se mrknout na foto.

l.u.c.i.e
1. lis 2010

@pantomima, jejda vy jste tam měli lidu 🙂 Je vidět, že si to Terezka užívala... Moc pěkné fotečky.

ilca1
1. lis 2010

Ahoj Luci,děkuju,žádost jdme podat až dneska teď až máme rodný list tak to manža objíždí.Zvládáme to zaim dobř Eliška je fakt hodný miminko tak si to užínaám až na tu rýmu a to odsávání ☹ to je mě jí hrozně líto.Jinak v noci spinká, nají se kolem desátý a pak ráno se budí kolm 3 a pak už pravidelně po 3 hodinách.Zítra jdeme do poradny tak jsem zvědavá kolik bude vážit 🙂 Nám doktorka ještě nedala žádný ty vitamínky myslim D ? kdy jste ho začali dávat vy?
Pant myslim na tebe ,kdyby to přišlo rychle jako u mě tak držim palečky ať je to rychle za tebou a jste hlavně v pořádku 😉

ilca1
1. lis 2010

Jééé, já tam mam nějak moc vynechaných písmenek 😅 asi píšu moc s citem 😅 😅 😅

janinam
1. lis 2010

Ahoj holky,
po delší době se opět hlásím 😉
Dodatečně gratuluju Ilče k Elišce. Ať vám dělá jen samou radost a je pořád tak hodný miminko 🙂
I Lucindě gratuluju k Lukáškovi 🙂
A ještě jedna obrovská gratulka a to Evženii k svatbě a ke krásným // na testíku. Mám z vás radost, je super, že se to povedlo takhle přirozeně. Někdy se zázraky opravdu dějí, to je paráda 😀
Pantomima, přeju rychlý a co nejméně bolestivý porod 🙂 Budu se těšit na fotečky Oskárka
Adenko, ty si užij lázně, moc bych přála aby pomohly a ty si se přidala k Evžence a Sabče a zahlásila taky // po přirozeném snaženíčku.
Taky budu moc držet palečky Terce, aby byl 2.KET úspěšný a tentokrát s dobrým koncem.
Musím si vás ještě dočíst, nějak nestíhám, tak nejsem moc v obraze ☹
U nás nic nového - koncem listopadu jdu do laparoskopické poradny na kontrolu a až přestanou působit injekce blokující MS, tak se na to vrhnem. Vidím to tak na leden 2011, možná jaro 2011. Kdo se ke mě přidá? Gambrinusko, Avant, že mě v tom nenecháte? 😀 😀 😀

sabcav
1. lis 2010

Ahoj 🙂, snad se máte všichni ok 🙂, vůbec nestíhám pc ☹😉 v so jsme stěhovali ložnici, Andí byla ut ch a když jsme si jí navečer vyzvedli, tak měla 38,5 teplotu , 😨 do včerejška do rána to nekleslo, tak jsme s ní dojeli na pohotovost, diagnóza angína a tak máme první atb - penicilin v sirupu, zatím nezabírají, pořád má 38,5-39 ☹ . Rekord dala před chvílí, než šla spát, to měla 40,1 po odečtu 😔 😢. Nejhorší je, že lítá po bytě jako normálně, prostě v postýlce ani na gauči jí neudržím a na tu teplotu nic nezabírá a obklady dávat nesmíme, pže má ledový ruce a nohy . ☹ Ach jo 😢

gambrinuska
1. lis 2010

@janinam neboj nenecham tě v tom, jdu do Natalu se za 14 dní domluvit a plánuju to přibližně stejně jako ty 😉 , podle toho co mi řeknou 😕 zítra mažu na endokrinologii a ve středu na tu imuno a pak už snad kromě laparky mam všechny výsledky 😅

gambrinuska
1. lis 2010

jinak ostatní zdravim 😀

@l.u.c.i.e to neni možný že už malej je tak velkej, je to šílený jak to utíká 😉

ilca1
1. lis 2010

Sabcav to je mě líto, nám nejvíc zabral na horeku právě obklad na třísla na tepny to srazí okamžitě ochladí to ty hlavní tepny v celím těle.

adenka84
1. lis 2010

Ahoh holky,
jdu se svámi na nějaký ten čas rozloučit...zítra ráno v 8 odjíždím..zabaleno mám snad už vše, při nejhorším mi to co zapomenu manžel o víkendu doveze... 😉
Pant, až se Oskárek narodí tak už tady nebudu, přeji ti tedy co nejrychlejší a pokud možno co nejméně bolestivější porod.. 🙂

mějte se krásně holky, možná se s vámi tam od někud spojím..všechny zdravím...ahoj za měsíc...to bude určitě počteníčko.. 😀

terka82
1. lis 2010

Ahoj holky.

Lucko děkuju. Jj, tenhle konec jsem očekávala. Příští pátek bude kontrola, tak snad bude sliznice OK, pak se snad mrazáčky podaří rozmrazit bez úhony a pak... 🙂

Pant stále 2v1? Oskárkovi se koukam ven nechce, ale ani se mu nedivim. 😀

Ilčo, ať se malá té rýmy zbaví co nejrychleji.

Janinam, po novém roce tady bude živo, určitě v tom sama nebudeš. 😀

Sabcav, snad ATB zaberou a teplotu co nejdříve srazíte.

gambrinuska, držim palce ať tento týden nosíš jen samé dobré zprávy. 😉

Aduš, krásně si to tam užij a za měsíc tě čekáme nabitou energií a super plodnou. 🙂 Kdyžtak písni, jak se ti vede. 😉

pantomima
2. lis 2010

@adenka84 děkuju, bude to snad v pohodě---t.č. se stále nic neděje 😀
@terka82 je to holt línej a pohodlnej chlap, no 😀

l.u.c.i.e
2. lis 2010

Dobré ránko,

@ilca1, vitamín D jsme začali podávat, když jsme šli prvně do poradny a to bylo přibližně ve 2 týdnech. Což dneska dostanete 🙂 Pak napiš míry 🙂 Jsem ráda, že vše zvládáte. My jsme taky měli nazačátku rýmu... To je asi normální. Pokud je jen průhledná je vše ok.

@janinam, tak to už se vám to krátí 🙂 Jaro tu opět bude plodné a to je dobře 🙂

@gambrinuska, ty půjdeš ještě na laparku? Přeju ať všechny výsledky jsou v pořádku...

@sabcav, toho mám panickou hrůzu já, že až malej bude nemocnej, tak z toho budu na prášky, jelikož mu nebudu umět pomoct. Ještě, že malá to zvládá docela dobře, i když v posteli nechce být. Snad už vám teplota klesla a je jí lépe.

@adenka84, pěkný pobyt v lázních. Pak hned těhulka, jasný 🙂

@terka82, věřím, že sliznice bude ok a mrazáčci taky 🙂

Jinak sem vám dávám na ukázky fotku ze včerejší návštěvy. Matýsek se na malou Míšu hned vrhal. Proutník jeden. Je to znát, že je to chlap 😀 Tady na této fotce jí aspoň drží za ruku...

roby
2. lis 2010

Ahoj holky, píšu jen zběžně. Už je ze mě šťastná maminka 🙂 Dne 29.10. v 5:32 se nám narodil syn Štěpán, 3440g a 50cm. Zatím ahoj

l.u.c.i.e
2. lis 2010

@roby, obrovská gratulace. Přejeme ti a Štěpánkovi hodně zdravíčka a štěstíčka 🙂 Užívej si to. Je to krása. Budeme se těšit na fotečky. 🙂

m.evzenie
2. lis 2010

Ahojky holky,
jdu vás pozdravit, nemám kolegyni, tak nějak nestíhám a večer jsem už unavená, tak chodím brzy spát.
Roby, velká gratulka, tak to si Štěpánek pospíšil, tak vám přeju hodně zdravíčka a ať vám malý dělá jen samou radost,
užívej si to. 🙂
Adenko, pěkně si v lázních odpočiň a pak šup do snaženíčka.
Sab, snad už je malé líp a co teplota klesá....v zábalech by asi nevydržela co?
Terka, držím palce, aby bylo vše v pořádku a přidala jsi se k nám s ostatníma holkama pro Gambrinusku to samé.
Pant, tak ty stále 2v1, to je ale lenoch, to se dočkáš asi i středeční kontroly.
Ilčo, už se zbavuje malá rýmičky nebo ji stále trápí?
Lucko, jé pěkné fotečky, to jste si koukám oba návštěvu užili. 😉

pantomima
2. lis 2010

@roby obrovská gratulace!!!

tak teď už snad já ne???

petra177
2. lis 2010

Ahoj holky,

dnešní kontrola u dr. proběhla o.k., velký ultrazvuk je v pořádku, všechno je na svém místě tak jak má být. 😉 Vážíme 375g a 410g, takže jsou kluci o něco větší než odpovídá 21.týdnu, budou to obříci asi po tatínkovi 😀 😀 Čípek taky drží, tak jen aby to tak vydrželo.
12.11. jdeme na echo srdíček a pak mě za tři neděle čeká glukózový test. Fuj, už teď je mi z toho sladkého špatně.

Roby, obrovská gratulace.

Adenko, v lázních ať se ti líbí a pořádně si odpočiň a naber mnoho sil 😉

Sabcav, snad už je malé líp a nemá takovou horečku.

Všechny ostatní zdravím..

sabcav
2. lis 2010

Ahoj 🙂 , vypadá to, že atb konečně zabírají, Andí už má "jen" 38-38,5 🙂 . Dneska je s náma manžel doma, abych si odpočinula, teď jel na chvíli do práce, ale Andí spí, takže pohoda 😎 . Až přijede a Andí se nasvačí, tak se asi půjdu projít, už jsem pár dní nebyla venku a dost mi to chybí ☹ 😉 .

sabcav
2. lis 2010

@petra177 super zprávy z kontroly 😵 . Už máte vymyšlená jména? Držím palce na echo (kam jdete? - k Rušavé?) a taky na ogtt 🙂 . A co pohyby, to musí být něco, když se tam melou najednou miminka 2 🙂