Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
12. pro 2010

Ahoj Hani, tak si zkus zajít za svým praktickým lékařem ať ti ho předepíš on...a nebo zkus poprosit jiného genekologa...určitě v okolí ještě nějakého máš...
To, že mrška ještě nedorazila, může způsobovat právě ten Utrogestan...ten menstrulaci brzdí... a nebo to může znamenat i něco jného 🙂

haaninaa
12. pro 2010

@adenka84 - mě vrtá hlavou to, že kdybych těhu byla, tak už by se určitě na testu něco ukázalo, nebo né??? Přemýšlím, že už si ho dneska odpolko nevezmu a počkám, jestli mrška dorazí... Příznaky žádný, teda, aspoň o nich nevím, jen je trošku tvrdší čípek, jinak nic...
Adenko, jakou jsi měla stimulaci při 1. a 2. IVF? Myslím jaké léky.... Já jsem teď četla o jedné holčině a ta měla 35 vajíček!!!!! To já se se svýma dvanácti můžu jít klouzat... ☹

haaninaa
12. pro 2010

@adenka84 - Jééé a ještě bych potřebovala nějaký dobrý recept na cukroví. Minule mě ty recepty zaujaly.... 😀 😉 🙂

adenka84
12. pro 2010

Hani, stát se může cokoli...Záleží na tobě jak se rozhodneš....Třeba po vysazení mrška opravdu dorazí?

Při 1. a2. IVF jsem měla stimulaci stejnou...Krátký protokol s antagonisty...Píchal jsem Gonal a Cetrotide..
1. IVF 12 vajíček pouze 2 mrazáčky jina vše odešlo...2. IVF 16 vajíček žádný marazáčky, transfer 2 embria jinak nezbylo vůbec nic...Tak doufám, že tentokrát nám alespoň něco zbyde...je to náš poslední pokus.pokud nebudou žádné mrazáčky tak do další IVF už asi nepůjdu...
Jaký protokol měla ta holčina?

adenka84
12. pro 2010

Dnes budu péct kokosky...a zadělám si na košíčky...a včera jsem pekla nugátové rohlíčky...jsou to vykrajované rohlíčky a pak se máčí růžky z jedné strany bílou a z druhé strany tmavou čokoládou..je to ňamina... 😀

haaninaa
12. pro 2010

@adenka84 - jaké měla protokol nevím, to tam napsané neměla, jen že se jí nevytváří folíky, jen jsou malinký,... Už jsem jí psala, tak až budu vědět víc, písnu...
Teda, ty jsi šikulka, úplně se mi sbíhají sliny..

haaninaa
12. pro 2010

@adenka84 - my asi počkáme do února, a pak se objednáme zase do Natalu, ať poradí co a jak dál... Teď by to snad mohlo být snažší...

adenka84
12. pro 2010

@haaninaa budu držet palce...

gambrinuska
12. pro 2010

@haaninaa pokud je test negativní tak vysad utroš a čekej na mršku, to radily vždycky mně 😔

@rampepurda11 jo dfík za radu, zítra ještě uvidim u Dr

l.u.c.i.e
12. pro 2010

Ahojky,
vy jste tu toho ale napovídaly. Nevím, zda stihnu vás dočíst. Malej má teď nějaký maminkovský období, kdy na mě jen visí a nechce ani k tátovi. Je to normální? Nemůžu udělat vůbec nic, jelikož jak jsem zdohledu, tak hned spustí jekot. Jo a představte si, že ten náš prďolka se snaží už lést. Nožičky si dává pod sebe a odstrkuje se. Zatím to vypadá dost neohrabaně, ale snaží se.
Jinak bych potřebovala poradit. Malej po příkrmech má dost tuhou stolici a pláče při tlačení. Vždy mu musím trochu pomoc. Holky, co mám dělat, aby jí neměl tak tuhou. Jo a jinak večerní kaše stejně nepomáhá a malej se budí dále. Tak já už nevím!

haaninaa
12. pro 2010

@adenka84 - já ti taky moc moc moc držím na leden palečky, a pak ke mně pošlet bacílky, ju??

haaninaa
12. pro 2010

Holčiny, které máte zkušenost s Utrogestanem, je pravda, že brzdí ovulaci?

haaninaa
12. pro 2010

@l.u.c.i.e - co mu zkusit udělat klasickou krupičkovou kaši? Mamka krmila bráchu od čtyř měsíců i gulášem, páč si v něm vymáchal ručičky a moc mu chutnal a jaký je dneska... 😀 😀 U mě už to ale pak nefungovalo.. 😅 😅

adenka84
12. pro 2010

Hani, utroš 100% brzdí menstrulaci....na ovulaci nemůže mít vliv...ta se přeci počítá podle toho jak máš dlouhý cyklus..a od prvního dne menstrulace...takže ovulku ti určitě nezbrzdí....

Lucie, v tomhle ti bohužel nemohu sloužit...zkušenost chybí...snad ti poradí nějaká zkušená maminka... 😀 .

haaninaa
12. pro 2010

@adenka84 - zvláštní je to, že vždycky jsem mršku dostala i když jsem Utrouš brala. Abych pravdu řekla, tak jsem doufala, že když je máme, že se podaří, že jsem dělala šest testů a všechny bílý, prázdný,.... Hrozně moc mě to trápí... a do toho ty Vánoce... To si zase pořvu..

adenka84
12. pro 2010

Hani, netrap se ...Třeba není ještě vše ztracené...nekaž si tím svátky...možná se jen mrška loudá...řekla bych, že to bude tím Utrogestanem...a pokud ti do týdne nedorazí, tak si zajdi ke gynekologovi....on ti poradí...

haaninaa
12. pro 2010

@adenka84 - jo jo, zajdu, stejně tam musím.... Teda, kde se dneska všichni toulají?

haaninaa
12. pro 2010

@adenka84 - hrozně moc mě každý neúspěch bere a trápí, a když se přidají v práci, tak to bych vraždila...

adenka84
12. pro 2010

Hani, naprosto tě rozumím...to asi nás všechny snažilky...ale co můžeme dělat?Musíme si to vytrpět...Nemáme to štěstí, otěhotnět hned když si to přejem..musíme si ujít dlouho a hodně trnitou cestou než se nám poštěstí...doufám, že už se brzy dočkáme...
Tohle bude mé posldní IVf, do dalšího nejdu...Nemám na to síly, ani peníze a hlavně mám starch z těch hormonůůů je to hrozný svinstvo...a proč si hutovat tělo a stále bez výsledků...dítě chci staršně moc, úplně nejvíc ze všeho na světě,ale....Budu klidně milovat a vychovávt i cizí dítě....a pak se třeba poštěstí samo?

haaninaa
12. pro 2010

@adenka84 - já taky moc dítě chci, ale každý neúspěch mě vždycky srazí hrozně moc dolů, a když se vyškrábu nahoru a plná síly jdu do dalšího pokusu, kterýmu věřím, tak zase dostanu ránu... Já tě obviduju s jakou jdeš dál a dál...
Je to blbý, ale poznáš na sobě, že máš ovu?

adenka84
12. pro 2010

Ano, poznám....bolí mě v podbříšku, jako při menzes,ale vždy vím, že na menzes je brzy... ataké mívám občas mívám na kalhotkách takový mazlavý hleník...Ale nemívám to každý měsíc...asi to bude tím, že ne vždy u mě ovulka proběhne..

haaninaa
12. pro 2010

@adenka84 - ty jo, tak já jsem fakt ojedinělý případ, já nepoznám nic... nebo jen takový pobolívání v podbřišku ale jen na jedné straně... A když jsem myslela, že ovu je, že jsem cítila takový mokro, tak mě dr. ujistil, že ovu ještě neproběhla, tak se v tom pak vyznat...

adenka84
12. pro 2010

tak si ji vždy vypočti...máš parvidelný cyklus? po kolika dnech ho míváš?

haaninaa
12. pro 2010

@adenka84 - jak kdy, 24-28...

adenka84
12. pro 2010

Teda tenhle týden je tu opravdu hrozný mrtvo...Asi všichni pečete, ulízíte, lítáte po nákupech či co?

gambrinuska
12. pro 2010

@haaninaa @adenka84 koukam že tu řešíte co trápí asi všechny
Já taky ovu nepoznam, zkoušim měřit druhý cyklus teptlotu a zadávat na FF do grafů, ale zatim jsem zmatená ☹ i když minulý cyklus jsem zkoušela i ovu test, ale dost se to prodraží 😔

gambrinuska
12. pro 2010

@adenka84 ne já trčim na noční ☹

haaninaa
12. pro 2010

@gambrinuska - to jo, prý jich 5 stojí 150 Kč.... 😠 😠

adenka84
12. pro 2010

Já si ho vždy zjišťuji na netu...je to přímo kalkulačka na výpočt ovu...vložíš tam délku tvého cyklu a první den mezes a ono ti to ukáže přesný datum tvé ovulky...jinak samozhřejmě ten kdo má cyklus pravidelný po 28 dnech tak většinou ovulka je 12 -13 den cyklu...

haaninaa
12. pro 2010

@gambrinuska - tak to ti nezávidím, já na směny dělat nemůžu, omdlévám... taky hrozně fajn..