Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
25. kvě 2011

@deniskahrabakova od kud vlastně jsi, bydlíš v plzni? nebo musíš do natu dojíždět?

deniskahrabakova
26. kvě 2011

@adenka84 tak snad se to naucim,ja na IVF nemam negativni vliv kdyby to nebylo tak sta tisice zen je dneska asi bez dedi,jsem z tlucny takze zadna streka do natalu 😉

deniskahrabakova
26. kvě 2011

@pantomima cekam az mi bude 22 aby mohli poslat schválení na pojišťovnu jinak nám v tom nic nebrání 🙂

deniskahrabakova
26. kvě 2011

ahojky chtela bych se vás zeptat kolik kdo jste tak přibližně doplaceli at vim kolik si mam zhruba pripravit korunek

adenka84
26. kvě 2011

@deniskahrabakova Ahojky z Tlučný..tam mám kamarádku...neříká ti něco jméno Janina Mitrinková?
Jinak co se týče doplácení, platíme tu skoro všichni stejně...jen se připlácí za vše co je nadstndart, to jsem ti už psla včera to je ICSI, AH, PK a maržení embrií, pokud nějaké zbydou...
pokud by jste šli na kasického IVF bez ICSi..tak budeš platit jen stimulační léky...tahle metoda je plně harzena pojišťovnou a používá se jen tehdy pokud má partner spermie ve 100% pořádku...

deniskahrabakova
26. kvě 2011

@adenka84 Ja tu tedy bydlim rok,ale znam jen sousedy z baraku a lidi kolem jen podle videni.jinak s toho doplaceni mam teda radost doufam,ze to aspon vide na poprvi ne ze bych na to nemela,ale bojim se ze vyhodim plno penez a nic z toho nu co bych pro vysneneho mimiska neudelala

adenka84
26. kvě 2011

@deniskahrabakova bohužel...my neplodný máme hold smůlu...když chceme mimnko tak si ho musíme koupit...je t nespravedlivý, ale bohužel je to tak... 😢

deniskahrabakova
26. kvě 2011

@adenka84 jj tak to stebou souhlasym vetsinou otehotni ty co to mimco ani nechtej a nezaslouzi si ho

sneehurva
31. kvě 2011

Ahojky holky.Tak jsem byla u toho pana doktora.Pujdu na inseminaci.V tomhle tydnu to mam dostat,pak budu brat 5 prasku glostilbegyt a 12 den mam prijit i s Jirkou,vemou mu spermie a rovnou odpoledne nato pujdu.Tesim se a doufam ze to vyjde.Doufam ze jste vsichni tady v poho.Mam zas nocni a tak mam ty dny tak nejak divne sprehazeny,vzdycky jsem jak zmlacena.Vsechny moc,moc zdravim a drzim vsechny pesticky.

adenka84
31. kvě 2011

@sneehurva budem držet pěsti...

deniskahrabakova
12. čer 2011

@{adenka84 ahojky jak je?co brisko roste,kdy se ti to vubec ma narodit

adenka84
12. čer 2011

@deniskahrabakova
ahojky...bříško roste...nějaké fotečky mám v albíčku..tak jestli chceš tak se jukni...jinak TP mám až vříjnu přesně 11.10.
a co ty jak jste na to vy?Už se začalo něco dít?
@sneehurva jakse vede tobě? už je lépe? problémy vyřešené?Doufám, že ano..myslím na tebe a držím pěsti...

l.u.c.i.e
13. čer 2011

@sneehurva, taky držíme pěsti na IUI. Doufám, že se zadaří hned napoprvé 🙂

deniskahrabakova
18. čer 2011

@adenka84 je koukám, že na poslední fotečce v albu máš to tričko co se mi tak strašně líbí snad si ho taky jednou koupim. jinak pořád čekáme na to až mi bude 22 let a to je už příští měsíc hurááá 😀

adenka84
18. čer 2011

@deniskahrabakova určitě si ho také jednou pořídíš neboj...já mám doma ještě dvě a jsou moc super...často je nosím...jsou pohodlné a bříško v nich krásně vynikne..

deniskahrabakova
20. čer 2011

@adenka84 už abych taky měla bříško.je to dlouhé čekání a ani nemám pořádně jistotu jestli to vyjde nebo ne nesmím nad tím pořád tak přemýšlet nebo bych pak mohla být zklamaná ☹ tiše ti závidím 🙂

adenka84
20. čer 2011

@deniskahrabakova ahojky,
naprosto chápu tvé pocity, ty moc dobře znám..měli jsme je všichni kdo jsme byli na IVF..nikdy nemáš jistotu, že se to hned zadaří..také jsme si museli nějakou dobu respektive roky počkat než to vyšlo..dočkali jsme se a stálo to za to..na vše zlé a to trápení kolem jsme už zapoměli...
chce to trpělivost..neboj dočkáš se..

l.u.c.i.e
22. čer 2011

@deniskahrabakova, tvé pocity tu všechny známe a prošly jsme si tím... Musíš věřit, že to vyjde a ono to jednou vyjde. Jak já jsem ráda, že žiju v této době, jelikož v dřívější doby bysme neměly děti... I když kdo ví.

renys
22. čer 2011

Ahojky holky, admini to asi brzy smažou, nevím, nemám s tím zkušenost 😅 : jestli nevíte o někom, kdo by měl zájem, daruji Duphaston 30 tabl., exp. 11/11 a prodám Puregon pen za 400,- Kč 😉 .

deniskahrabakova
22. čer 2011

@l.u.c.i.e je mi to jasný,že tu nejsem jediná kdo prožívá nebo prožil pocity jako mam já. Když jsem chodila na inseminace tak jsem si vždycky říkala ,, a stejně si myslím,že to nevyjde" tak snad jsem to neovlivnila ☹

l.u.c.i.e
23. čer 2011

@deniskahrabakova, takové jsem taky měla při IUI a když jsem byla po odběru vajíček, tak se mi můj muž zeptal, jak to vidím a já hned bez přemýšlení řekla, že to vyjde a vyšlo to. I když jsem pak měla pochyby a velmi jsem se sledovala... Testila jsem od 7 dne po IVF a čárka sílila velmi pomalu a já byla nervozní čím dál tím více...

deniskahrabakova
23. čer 2011

@l.u.c.i.e věřím,že při Ivf to vyjde hned na poprvé 🙂 jen mi pořád vrtá hlavou proč to nejde přirozenou cestou,doktoři mi nic nezjistili proč to nejde a manžel je také zdravý spermiogram měl v 100% pořádku asi to mám po mamině ta se o mně statečně snažila celých 12 let a po žádných doktorech nechodila a pak jsem se narodila 🙂

l.u.c.i.e
23. čer 2011

@deniskahrabakova, nemůžeš mít taky nějakou tu mutaci genu? Máš průchodné vejcovody?

deniskahrabakova
23. čer 2011

@l.u.c.i.e taky si myslím jestli třeba nemám průchozí vejcovody,ale na to mi nikdo vyšetření nedělal myslíš, že bych se na to měla lékaře zeptat než půjdu na IVF

adenka84
23. čer 2011

@deniskahrabakova zdravím...určitě bych se na to zeptala....jaká všechna vyšetření máš za sebou?
pokud můžu radit, zkusila bych si objehat všechny potřebná vyšetření před IVF..V natu sice ta vyšetření doporučují a posílají na ně až po neúspěšném IVf..myslím, že by to bylo mnohem lepší když budeš znát všechny výsledky a pak až bych to IVf zkusila...Jsi mladá, vím, že to asi nerada slyšíš, ale o všem nám tady jsi opravdu hodně mlaďoučká...byal jsi na imunologii a genetice? tam se dá zjistit spoustu věcí ...v nejlepším případě se nic nezjistí a budete na prosto v pořádku v tom druh=m případě, se něco zjistí, ale bude se moc stím hned něco dělat a tím pádem si můžeš ušetřit jedno IVF...doufám, že mi rozumíš jak to myslím...polde mě totiž v Ntu dělají tu chybu, že na všechna vyšetření posílají až po nepodařeném 1. IVF..kdyby posílali hned před IVf, dalo by se v mnoha případech spoustu věcí zabránit a 1. IVF by pak mohlo být pro spoustu párů první a zároveň vítezným oplodněním..

deniskahrabakova
24. čer 2011

@adenka84 ahoj tak na genetickým vyšetření jsem byla to po mě chtěli jako první než mi vůbec něco začali dělat, tam mi i odebírali krev, pak mi dělali testy na pohlavní choroby a na hormony,manželovi spermiogram a to je asi všechno jestli jsem teda na nic nezapomněla 🙂

adenka84
24. čer 2011

@deniskahrabakova určitě si nezapoměla na genetice se jiné testy nedělají..vše potřebné zjistí z krve...
zkus si ještě vydupat tu imunologii..tam se dá zjisti, zase spoustu jiných věcí než zkoumají na genetice.....

deniskahrabakova
24. čer 2011

@adenka84 zkusim to snad mi to doporuci. Doktori se snazí co nejvic udelat tech Ivf asi z toho maj dobry prachy tak na co by te posilali jeste nekam jinam

adenka84
24. čer 2011

@deniskahrabakova myslím, že v NAtu jim zas tak o peníze nejde...
a také se domnívám, ža na imunologii posílají až po 1. nepodařeném IVf kvůli pojišťovně, dříve asi toto vyšetření pojišťovna neproplácí..to je můj názor...nevím?

deniskahrabakova
24. čer 2011

@adenka84 nebo tak no.koukala jsem a kdyby sis to platila sama to vysetreni imunologie tak to stoji cca 7500kc