Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

michamicha
13. srp 2012

@l.u.c.i.e zejtra v půl 8 ráno 😝 😀 ale protivka to nezvedla, ta tam byla slyšet z povzdálí jak někomu vysvětlovala kudy do Privamedu 😀

mufmartik
13. srp 2012

ahoj holky, tak já byla v natu dnes ráno, přišla jsem do čekárny a úplně se lekla, neměla jsem si skoro kam sednout a byla jsem tam asi jediná Češka 😀 . Ale dobrý, čekala jsem asi jen čtvrt hoďky nakonec. Akorát mě nepotěšili, 11 DC a dominantní folík ještě žádnej, tak jdu v pátek znovu, jestli tam něco bude. Začala jsem teď brát Femigard, tak si řikám, jestli to není tím, ovulaci mívám každý cyklus mezi 11 a 15 DC, takže teď buď nebude nebo přijde na mě o dost dýl. Nějaký folíky tam byly, tak uvidím v pátek, jak a jestli vyrostou. To je jak naschvál, teď jsem myslela, že dnes bude IUI a nic, předtím jsem šla na utz s tím, že je ještě brzo a ono ne, ten den se IUI udělala. No jo, tělo si stejně udělá, co a jak chce a my se můžeme na hlavu stavět 😎 .

mufmartik
13. srp 2012

@michamicha jo, dnes protivka sestra měla docela honičku, moc pacientů a ona hrozně nervní, ani na recepci nebyla. Tak jsem ji odchytla na chodbě, když jsem přišla, věnovala mi jeden dost nepříjemnej pohled a odsekla mi, ale tak co, kvůli ní tam nechodím 🙂 .

beruskkka
13. srp 2012

@mufmartik Hezký den, musím říci, že jsem měla s touto sestrou také již tu čest, když jsem tam nesla vzorek, podívala se na mě nepříjemným pohledem a řekla protivně a kde máte manžela??? No, pomyslela jsem si o ní něco dost nelichotivého----Takže ona je takhle protivná stále a na každého, jo? Tak to je osoba na správném místě, fakt.....

mufmartik
13. srp 2012

@beruskkka ahojky, jo, je protivná skoro pořád 😀 . Mě naštve, když tam volám a ona mluví jako by to tam všechno řídila... Ale když ji dám najevo, že takhle ne, trochu se většinou umoudří a třeba i popřeje hezkej den 🙂 . Jen si to holt nesmíme od ní nechat líbit, když náhodou přestřelí, a je to v pohodě 🙂 .

beruskkka
13. srp 2012

@mufmartik Jasně, já ji taky hnedka odpálkovala, a pak mluvila normálně, ale nedělá to dobrý dojem, pak jsem byla tak trochu zděšená, kam jsem to vlezla vůbec....Pracuji také s lidma, takže takhle by to asi být nemělo...no nic...aspon na ni budu příště připravená...a Ty stimuluješ na odběr vajíček? Už jsi tam byla na IVF?Máš dobré zkušenosti? 😉

l.u.c.i.e
13. srp 2012

@mufmartik, v pátek snad už IUI bude. Však oni ví co dělají 🙂 Já stále čekám na menzes, ale počítám stejně s ní až příští týden. Uvidíme.

mufmartik
14. srp 2012

@beruskkka Nene, já ještě na IVF nebyla, na to dojde, zdá se, na podzim. Byla jsem dvakrát na IUI a jednou jsem měla i pozitivní testík, ale pak to odešlo s MS. Takže teď bych chtěla ještě zkusit jednu dvě inseminace, jestli náhodou... Jinak tam jsem spokojená, krom téhle sestry jsou všichni milí a dá se s nimi domluvit na lecčems 🙂 .

mufmartik
14. srp 2012

@l.u.c.i.e no uvidíme, mám to teď nějaké rozházené po té poslední úspěšné a nakonec neúspěšné IUI... Ovulace mi předtím chodila celkem pravidelně a minulý cyklus byla asi moc brzo a teď jestli bude, tak zase na mě dlouho. Snad se to zas srovná 🙂.
A ty bys tenhle cyklus, co přijde, chtěla zkusit IUI, jo?

l.u.c.i.e
14. srp 2012

@mufmartik, jojo, jsem aspoň tak domluvený. Uvidíme taky podle výsledků. Snad budou v pořádku.
Snad na IVf nedojde a otěhotníš po IUI. A když ne IVF to, snad, jistí 🙂

jittak
15. srp 2012

Ahoj všem maminkám 🙂 ,
průběžně jsem si tady přečetla Vaše informace, reakce atd.
Chtěla jsem se zeptat na Vaše pocity, stavy atd. po prvním týdnu embryotransféru 🙂
Nevím ani přesně, co bych chtěla slyšet 🙂 , ale asi jakoukoliv informaci, která se toho týká.

adenka84
15. srp 2012

@jittak ähojky...no to je různé..každá se cítíme jinak..nikdo to na sobě pozná brzy, že je těhule...já tedy nikdy...ET jsme měla celkem 4x..pokaždé sjem se cítila stejně...jednou dobrý podruhý zase zcela jinnak..vždy sjem se cítila jako před menstrulací..a to i nyní naposled, kdy se to konečně povedlo..takže to je vážně iddividuální..každá se cítíme jinak...nezbývá nic jiného než čekat, čekat, čekat..

jittak
15. srp 2012

@adenka84 tak první týden čekání máme za sebou a druhý se rozběhl. Už aby bylo jasno, teď to začíná být napnutější 🙂 Cítit se jako před menstruací - znamená to - špinění?????? Já jsem dnes začalo trošičku špinit. Volala jsem do Natalartu a ptala se - léky mám brát dále a příští týden se uvidí, jaký bude výsledek. Teď je ještě na výsledek brzy. Je to moje první zkušenost a najednou je něco "jinak" - je to dobře nebo špatně??????? Tak se ptám zkušenějších 🙂

adenka84
15. srp 2012

@jittak já jsme nešpinila nikdy...buď menstrulace do testu nedorazila a nebo dorazila a to s plnou parádou..každopádně vím, že špinění bývá často a vůbec to nemusí znamenat nic špatného..takže buď v klidu a ještě týden vydrž...

jittak
15. srp 2012

@adenka84 do dnešního dne jsem měla napnutá a těžká prsa 🙂 dneškem to vše opadlo, ale to špinění.......Do toho občasné nevolnosti 😖 ,tak mám v tom takový zmatek, tak nevím ......

l.u.c.i.e
16. srp 2012

@jittak, já jsem třeba nešpinila, ale paní, která se mnou byla na transféru ano. A obě jsme byly těhulky. Držím palečky, aby nedorazila červená! Kdy máš jít na krev? Zkusila si testovat? U mě byla vidět druhá čárka už 8 den po ET, i když velmi slabá.

jittak
16. srp 2012

@l.u.c.i.e ahojky, na krev jdu v úterý. Testovat jsem zkoušela, ale bylo to asi moc brzo - taky tady čtu, že až po zaschnutí se ukázala druhá tenoučká čárka, na to jsem nějak nečekala a hodně mi to zdrblo ☹ . Ani nevím, kdy je vůbec reálné testovat, kdy to má vůbec význam.

amy75
16. srp 2012

@jittak Držím place, ať ti to vyjde 🙂 Já měla první ET 10. července - bohužel se nezdařilo ☹ Budu držet palečky, ať máš víc štěstí než já.

l.u.c.i.e
16. srp 2012

@jittak, jojo, to se ukázalo až mě po zaschnutí. reálné je testovat až tak 12 den po Et nebo až ten den, kdy jdeš na krev. držím opravdu moc palečky, aby to vyšlo. Kdyby náhodou ne, nevzdávej to. Pokud máte mrazáčky může vyjít KET!

jittak
16. srp 2012

@l.u.c.i.e na zamrazení jsme neměli žádné, ze všech 7mi vyšlo jedno nejlepší a nejlépe se vyvíjející 🙂 uvidíme, jak vše dopadne, každopádně nic nevzdáváme

adenka84
16. srp 2012

@jittak testovat se vyplatí až tak nejdříve ten 12 den...to máš pak 100% jistotu jak an tom jsi...já tedy vždy testovala až v den krevdního testu...až teď naposled jsme etstovala 13 den po ET a to večer a čárka byla dost slboučká z raní moči pak už krásně zřetelná..takže i ten 13 den se nemusí vše ukázat...to je má zkušenost..nikdo má zřetelnou čárku už 10 dne po ET je to různé...ale vypaltí se vážně s testem čekat...

ciarra
18. srp 2012

Ahoj holky chtela bych se zeptat kolik jste platili za IUI nebo IVF?

amy75
18. srp 2012

@ciarra Za IUI nic, ale vždy jsem ji měla v přirozeném cyklu, takže bez hormon. stimulace. Za IVF 7.000,00 za ICSI, ale neměli jsme PK, ani nám nezbylo nic k zamražení. Jo a Gonal ještě, za ten jsem doplácela 1.000,00, stačila mi dvě pera.

adenka84
18. srp 2012

@ciarra
@ciarra http://www.reprofit.cz/data/uploadHTML/files/Ce... zde máš ceník potřebných léku na IVF..záleží co ti lékaý na píše..mě se IVF vždy vyšplhala na 15 - 20 000..se vším všudy...je to různé a záleží co vše si zaplatíte...
IUI se neplatí..pojiš¨tovan by měla hradit 6 cyklů IUI za 1 rok...

adenka84
18. srp 2012

@ciarra teď sjem se dočetla, že IUI se bude brát už jako IVF..takže 6 pokusů ročně už neplatí..to jsou, ale chytráci...neví kak by to těm neplodným párům ještě přitížili...

l.u.c.i.e
18. srp 2012

@ciarra, nám před týdnem řekli, že IUI se neplatí pokud je v přirozeném cyklu. Tudíš bez hormonů. Pokud se použijí hormony, tak se to bere už jako IVF, tudíž se to započítává.

ciarra
19. srp 2012

Holky moc dekuju za rady 🙂

michamicha
19. srp 2012

@l.u.c.i.e
@ciarra
@adenka84 nám řekl Rokyta, že jako IVF cyklus se počítá i IUI, kde probíhá stimulka s gonadotropiny, tj. s injekcema. Pokud je to IUI v přirozeném cyklu nebo se stimulací Clostilbegytem, tak to hradí pojišťovna 😉

akorát by mně teda zajímalo jestli se to nové pravidlo s injekcema vztahuje už i na IUI před 3 lety 😖 protože to už by nám zbývaly jen 3 pokusy z těch 4 ☹ se v pátek zeptám až půjdu na UTZ 😉

l.u.c.i.e
19. srp 2012

@michamicha, mám pocit, že se to vztahuje, protože se mě Rokyta ptal, zdal jsem IUI měla s hormonama či nikoliv. Měla jsem to jen s clostilbegynem, což říkal, že se to nezapočítává. Stejně máme už jen 2 pokusy, jelikož při ET mi zaváděl 2 embryjka. Projistotu se ještě zeptej.
Zítra tedy budu volat a asi v úterý půjdu na tu krev. Jen manžel nebude moci přijít na spermiogram, tak snad to pár dní počká. Musím se s nima ještě domluvit.

l.u.c.i.e
19. srp 2012

@mufmartik, tak co byla v pátek IUI?