Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
24. říj 2012

Ahojky, tak se nám oplodnilo jen jedno, zítra mám volat, jestli se vyvíjí dál. Jsou to neskutečné nervy.
Holky, pokud to nevyjde, kdy nejdřív můžu jít do posledního IVF?

beruskkka
24. říj 2012

@amy75 @l.u.c.i.e Držim palce,určitě to vyjde. Ten odběr se provádí přímo v Natalartu? Jaké sestry se tam o Tebe starají? Nejsou to ty samé co na recepci ta tmavovlasá nepříjemná? Jsem dost rozčarovaná,dneska jsem měla jít na prohlídku gyn plus utz, ale dostala jsem to nečekaně dříve,takže jsem volala, že nemohu a jestli by mě mohly přeobjednat. Sestra byla dost nepříjemná, chtěla jsem na odpoledne---to je to tak neuskutečnitelnej problém obj.se na 3hodinu? No asi jo, protože se jí to nelíbilo,ale nakonec mi obj.na třetí a pak mi práskla telefonem.....takže jsem z toho tedy dost rozpačitá......Já jsem si na doktora dnes vzala speciálně dovču a takhle to dopadlo,tomu říkám prostě smůůůůůůůůla......Jo a Lucko,jak jsi psala že spermio bylo katastrofální,co to u nich znamená? Děkuji za info a držím palce,pak dej vědět jak to dopadlo...pa a hezký den... 🙂 🙂

beruskkka
24. říj 2012

@mufmartik ahojky,tak to možná budeme stimulovat společně,já taky doufám, že od listopadové ms se už bude něco dít....když se ta vyšetření tak loudají,viž příspěvek výše holkám.....ty už máš všechna vyšetření za sebou?a důvod je také špatné spermio? Já jsem narkozu také nikdy neměla, takže se mi to též moc nelíbí a ma z toho obavy....stejně tak z hormonů nemam dobrý pocit, ale když holt to jinak nejde....Tak držím palce at to jde jak po másle.... 🙂 🙂

amy75
24. říj 2012

@l.u.c.i.e Já vím, že to jde těžce a člověk se s neúspěchem horko těžko smiřuje, ale zkus teď věřit, že je to to jedno pravé - nejpravější, nejlepší oplodněné vajíčko, držím ti palce. Po našem neúspěchu v červenci nám pan doktor říkal, že další pokus pojišťovna zaplatí nejdříve za 3 měsíce (máme oba VZP) , takže jsme chtěli jít do 2. IVF hned v říjnu, ale teď se nám to o 2 - 3 měsíce prodloužilo kvůli genetickému a imuno vyšetření. Ale neházej hned "flintu do žita", zkus být v pohodě. Sama vím, že to jde dost těžce, my měli 6 oplodněných vajíček, ale stejně se mi každé ráno, když jsem volala do laborky, podlamovala kolena a málem jsem ani nedýchala, jaký jsem měla strach co mi řeknou .... a zbytek dne stejně prožíváš s tím, že čekáš, jak to bude další ráno ...je to nervové vypětí, které, ten, kdo to neprožil, nemůže nikdy pochopit ...

amy75
24. říj 2012

@beruskkka Jo, jo odběr i ET je přímo v Natalartu - vzadu na chodbě je sál a naproti čekárně jsou pokoje, ale to sis určitě už všimla 😉 Nooo, sestřička na recepci ... já jí teda při OPU i ET měla, ale nemůžu si stěžovat, dokonce mi přinesla i vodu, kterou jsem si nechala zamčenou ve skříňce 🙂 Je dost odtažitá, neusměje se, ale já s ní dosud žádný problém neměla, není moc příjemná, to je fakt, ale na světě jsou o dost horší lidi, takže jí beru s nadhledem 🙂

beruskkka
24. říj 2012

Jeětě bych se chtěla zeptat,zda v Natu dělají náběry na amh-ovariální rezervu? ....

l.u.c.i.e
24. říj 2012

@beruskkka, naštěstí se vždy o mě starala ta velmi hodná setřička. Odběr je přímo v Natalartu. Hezky se tam o tebe starají a chodí tě několikrát zkontrolovat. Nemusíš se toho bát. Jsou moc hodný. Někdy i ta nepříjemná sestřička. Holt má takovou povahu.
Nás vždy objednávali nejdéle do 14:30 hod. 15 hod je úspěch 🙂 Na tu sestřičku nemysli. Co se dá dělat, tak jsi to dostala, půjdeš příště. Tělu neporučíš. I když vím, že jsi byla natěšená, že se konečně něco začne dít.
Spermiogram měl manžel takový, že měl jen 3 milióny. Průměr je 15 miliónů. hybnost velmi nízká a morfologie (skladba spermie) katastrofální. Ani jedna zdravá spermie. Jsou zdegenerované. Poškozená skladba hlavičky, těla i bičíku. Je to právě problém pro to samotné oplodnění. přijde mi, že se to manželovi jen a jen horší ☹ O sobě ani nemluvím. Opět jsem se ptala, jak je možné, že jsem tak špatně reagovala a doktor říkal, že se to občas stává...
amh ovariální rezrvu? Copak to je?

@amy75, úplně přesně jsi to vystihla. takové pocity mám zase. Teď mám ještě větší. Jindy si říkám, že to bojovníček nevzdá a pak jsem na dně a brečím. Asi ještě důsledek hormonů. Naštěstí mi malej drží nad vodou. I když bych si pro něj ještě přála sourozence. Tak uvidíme, co nám osud nadělí.

beruskkka
24. říj 2012

@l.u.c.i.e ahojky,děkuji za vyčerpávající info...ano,byla jsem natěšená,navíc dovča zbytečně vyplácaná. Navíc nemohu chodit pořád z práce na propustku,takže jsem myslela,když maj nějaké dny do půl pátý,že obj.na třetí bude v pohodě...Jsem ted ve stresu,jak to budu tedy dělat,když bych tam měla chodit nějak časteji a nebude to možné po třetí....mam práci pět minut od natu v nemocnici,takže jsem si myslela jak v poho po práci...ach joo....Jinak jde o to, že manžel ma morfo nulu pořád,a počet dva miliony taky stále, takže mě není jasný, čím to vejce pak oplodní,doktor říkal,že to půjde....amh je ani mullerian hormon...hodnota z krve,která určuje přibližnou rezervu ovariální tj.schopnost těla produkovat vajíčka....zda-li je plodná....divím se,že to v Natu nedělají, u jiných carů jo....Ale je to hodnota ještě ne tak probádaná....můžeš si to vygooglovat...jinak máš alespon jedno dítě, takže bych se nestresovala být Tebou,šlo to jednou,tak to půjde i podruhé,neboj se....držím palce,určitě to bude v pohodě 🙂 🙂 🙂 🙂

l.u.c.i.e
25. říj 2012

Ahojky, konečně jsem se odhodlala zavolat a čekala mě tam dobrá zpráva. Embryo se vyvíjí a je čtyřbuneční bez framgmentů. Zítra v 8:30 hod se mám dostavit na ET. Snad se bude pořád vyvíjet správně a k zavedení dojde.

amy75
25. říj 2012

@l.u.c.i.e Hurá 🙂 No vidíš, dobře to dopadne 🙂

mufmartik
25. říj 2012

@l.u.c.i.e Ahojky, no tak super, embryjko je bojovník. Zítra budu moc držet palce, abys ho už měla u sebe a vyvíjelo se vše, jak má 🙂 .

mufmartik
25. říj 2012

@beruskkka Ahoj, jo, vypadá to tak, že od příští ms začnu se stimulací. Měla bych to dostat někdy 12.11., tak už se i docela těším... Předtím půjdu ještě na utz a rovnou vyzvednu injekce. Včera jsme byli v Natu u Rokyty, tak jsme zhruba domluveni, co a jak, byl moc milej 🙂 . Jinak my máme ta základní vyšetření hotová, u mě by problém být neměl, přítel má trochu horší spermio, ale nic hroznýho. Jen kvůli věku a i psychice nechceme už dál čekat... No snad to proběhne všechno relativně v klidu a nebudou nějaké nečekané komplikace, uvidíme 🙂 .

amy75
25. říj 2012

Holky, vy teda frčíte .. genetiku už máme hotovou, teď ještě čekáme na imuno, to nás čeká 26.11., pak zase čekání na výsledky a pokud by bylo Ok, tak se stimulací na 2. IVF začneme v lednu ... já se asi učekám 😨 😨

amy75
25. říj 2012

@mufmartik Koukám, že to máme asi stejně - já bych měla být v pořádku, přítel taky trochu horší spermio, ale ten věk .... týdny, měsíce, roky utíkají, stále se nedaří, psychice to moc nepřidá .... a já začínám mít pocit, že nežiju, ale přežívám ☹

adenka84
25. říj 2012

@petrakoptikova mocinky gratuluji..krása, že se zadařilo hnde na poprvé a rovnou dvojčátka..přeji hodně štětstíčka..
a vám všem holčičky co čekáte na IVf držím pěsti a´t se také brzy zadaří...
@l.u.c.i.e na tebe myslím každý den 🙂

l.u.c.i.e
26. říj 2012

Ahojky,
tak mám v bříšku osmibunečné embryjko. Teď se už musí snažit a zavrtat v bříšku. Doufám tedy, že se u mě bude líbit a už s náma zůstane po dobu 9. měsíců.

amy75
26. říj 2012

@l.u.c.i.e Krásná zpráva 🙂 Držím palce, ať se prďolka drží a udrží 🙂

beruskkka
27. říj 2012

@l.u.c.i.e Lucko,držím palečky,at to dobře dopadne... 🙂 🙂 🙂

beruskkka
2. lis 2012

@l.u.c.i.e ahojky Lucko,tak jak se cítíš a kdy budeš testovat???? Přeji hezký den. ...

l.u.c.i.e
2. lis 2012

@beruskkka, ahojky, zkusím testnou zítra nebo v neděli. Uvidím, kdy se odvážím. Mám strach z neúspěchu.

l.u.c.i.e
3. lis 2012

Ahojky, tak jsem to nevydržela a testla. Negativní. U Matěje už jsem měla //. Uvidím ještě pozítří, ale jak tuším, tak to nevyšlo. S Matějem jsem touto dobou už byla unavená a věčně jsem spala. Teď mi nic není...

amy75
3. lis 2012

@l.u.c.i.e Luci, ještě "neházej flintu do žita" ... Já vím, že to jde těžce, ale zkus být optimistická, třeba je to prostě jenom tentokrát jiné a ta vytoužená čárka vykoukne později. Drž se, držím ti moc palce...

l.u.c.i.e
8. lis 2012

Ahojky,
musela jsem se dát dohromady. HCG je mírně zvýšené, ale neodpovídá hodnotě pro prospívající graviditu. Mám vysadit všechny léky a modlit se, abych dostala menzes. V pondělí mám přijít na další HCG a doktor doufá, že už tam bude 0, pokud ne, tak se prý bude jednat o mimoděložní těhotenství. když prý budu mít křeče či omdlím, mám okamžitě jet do nemocnice.
Radovala jsem se zbytečně. Poslední pokus by byl prý v únoru. Mám neskutečný strach ze všeho. Dnes se cítím vyždímaná, prázdná a hlavně bezmocná. Ještě, že mám malého, který mě drží nad vodou.
Děkuju všem, že jste na nás myslely a držely palce!

amy75
8. lis 2012

@l.u.c.i.e A doprčic ☹(( Luci, to je mi nesmírně líto, drž se, myslím na tebe .... Já vím, že teď žádná slova útěchy a utěšování nepomůžou ...

jittak
8. lis 2012

@amy75 Ahojky, tak my máme genetiku za sebou a před sebou 2. IVF. Na imuno zatím nejdeme, protože pan doktor nám řekl na rovinu, že pokud by se něco ukázalo, tak léčit to nejde - pouze nějaká stimulace kortikojdama a ty dostávám preventivně - už jsem je při 1. IVF měla. Tak uvidíme, jak dopadnu v pondělí na ultrazvuku a za týden opět injekce. Doufám, že bude dárek k Mikuláši 🙂

amy75
9. lis 2012

@jittak Ahoj, my už máme zprávu z genetiky také doma, naštěstí OK, jen mám napsané v těhotenství doporučení na hematologii. Nám též řekl Dr., že na imunologii nutně nemusíme (měli jsme měsíc na rozmyšlenou), že by mi také preventivně kortikoidy nasadil, ale vzhledem k tomu, kolik mi je let, už nechci ponechat nic náhodě a raději ta vyšetření absolvujeme. Nerada bych si v případě druhého neúspěchu vyčítala, že jsem těmito vyšetřeními neprošla a proto se nezadařilo ... No vidíš, a já při prvním IVF třeba prevent. žádné kortikoidy neměla .. Tak držím palce ať je utz v pořádku a vzhůru do dalšího úspěšného pokusu 😉 🙂

jittak
9. lis 2012

@amy75 Tak výsledek z genetiky máme stejný. My jsme do toho šli a uvidíme. Rozhodli jsme se dle toho, jak nám řekl doktor - ať už výsledek z imunologie bude nebo nebude, léčba prakticky neexistuje. Uvidíme 🙂

l.u.c.i.e
12. lis 2012

Ahojky, tak jsem dnes byla na kontrolní hcg a už mám naštěstí 0. Jinak jsme tedy domluveni na posledním IVF na únor. Mám přijít na konzultaci v lednu. Zase bude nějaké vyšetřní a žádosti. Jinak mi prý nezmění protokol. Zůstane mi krátký. Při dlouhým bych prý nevyprodukovala už vůbec žádné vajíčka. Prý mi teď dají ještě větší dávky. Zbytek si douhradím sama. Snad ze mě vydolují aspoň 5 vajíček. Jinak mi doktor nabídl jestli nechci jít na laparoskopii a imunologii, druhým dechem ale dodal, že u nás by to stejně bylo zbytečné, protože problém je hlavně ve spermijích a v růstu vajíčkách. Laparoskopicky by mě prý jen odstraní případné srůsty a zprůchodní vejcovody, což stejně neřeší náš problém. No a na imunologii by mi jen napsali léky, který mě stejně už nasadili preventivně. No, takže jsem odmítla. Doufám, že toho nebudu litovat, ale doktor mluvil rozumně. Jen ještě dodal, že bych měla trochu zhubnout, abysme proto udělali vše. Taky dodal, že se mám věnovat dítěti a neupínat se na IVF, že jedno dítě už máme... Já vím, že má pravdu, ale stejně ještě toužím po jednom potomkovi.

l.u.c.i.e
12. lis 2012

Jo, kdybyste někdo věděl, kdo prodává rotoped, tak dejte vědět. Do 1000 Kč

beruskkka
12. lis 2012

@l.u.c.i.e Ahojky Lucko,moc mě mrzí jak to dopadlo, držela jsem Ti palečky,ach jo. No nicméně dle zvýšeného hcg je vidět, že se něco asi dělo, tak je možné, že zrovna vybrali nějakou špatnou spermii...Prosímtě hlavně nebud smutná, určitě to jednou vyjde 🙂 Jakého jsi měla doktora ted? Jinak řekl Ti kde může být příčina proč to nevyšlo? U nás také nic moc. Mě našel polyp v děloze, mam přijít těsně po MS tj.koncem listopadu a uvidí se, zda tam stále je, případně mě doporučil hysterektopii a odstranění polypu, že to může bránit případnému uhnízdění embrya v děloze...Nemáte s tím někdo zkušenosti? Zatím piju speciální čaje, tak snad to zabere. Manžel má zase nějaké nejasnosti s krví, takže byl na kontrolních náběrech. Pak jsme byli na imunologii a urologii,výsledky budou v prosinci.......ach jooooooooooooooo. A to jsem si myslela,že bude IVF do Vánoc....je to pěkně naprd....však to znáte, že 😕